Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

B±czki... to by³y czasy
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
£odygin



Do³±czy³: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWys³any: Wto Lip 27, 2004 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uda³o mi sie odzyskaæ i jako¶ posk³adaæ 2 filmy moich "pierwszych" b±czków Very Happy (z sformatowanego HDD)
B¡CZEK
niestety operator(nie ja) mia³ troche spu¼niony "zap³on" - nie widaæ na filmie ale b±czek naprawde wysoko polecia³.
B¡CZEK
nieudany start b±czka- testowa³em b±czki niewzmacniane monet± Al- a taki by³ w³a¶nie efekt...

POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Don Kisiel



Do³±czy³: 03 Lip 2004
Posty: 65
Sk±d: Z Jab³onowa :]

PostWys³any: Pi± Sie 13, 2004 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo trzeba umieæ uderzaæ m³otkiem(i mieæ suchy chloran i cukier). Wra¿liwo¶æ na uderzenie mieszanki KClO3+cukier (1,8kGm/cm2)jest niewiele mniejsza od KClO3+S(1,1kGm/cm2). Wiêc lepiej uwa¿aj z MP bo mo¿esz siê kiedy¶ zdziwiæ..

Pozd.

_________________
Nach Afrika kommt Santa Claus,
und vor Paris steht Mickey Maus.
GG - 1549571
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
bomberman22



Do³±czy³: 12 Mar 2004
Posty: 66
Sk±d: pd. - wsch. Polska

PostWys³any: Czw Wrz 09, 2004 1:31 pm    Temat postu: moje b±czki Odpowiedz z cytatem

Podzielê siê z Wami moimi do¶wiadczeniami w dziedzinie b±czków. Dopiero od niedawna (od k±d zacz±³em "prasowaæ" je butem) zaczynaj± mi one naprawdê dobrze wychodziæ. Bez przyklepywania butem b±czek "wypluwa³" kapsla zanimm wystartowa³. Poza tym przekona³em siê, ¿e paliwo CZARNA KARMELKA jest wprost idealne na b±czki.
W ¿yciu robi³em b±czki na 3 rodzaje paliw:
a) KNO3/cukier zwyk³y 55/45 objêto¶ciowo
b) KNO3/cukier puder 50/50 objêto¶ciowo
c) CZARNA KARMELKA

Dysza: moja ma przewa¿nie fi 3 mm, a przy CZARNEJ KARMELCE 3,5 mm. Wyginam j± pod k±tem 90 stopni, jest na spodzie b±czka, 3mm od brzegu.

Odpalanie: koniecznie oryginalny, komercyjny l±t!!!

Uwagi: b±czki z CZARN¡ KARMELK¡ przyklepujê dodatkowo ciê¿kim m³otem lub prasujê mocno w imadle.

Charakterystyka lotu:

a) najmniejszy ci±g, b±czek wzbija siê w powietrze dopiero po 3 s, wzlatuje na kilka metrów, czasami opada i skacze, czasami leci b. wolno, po czym nagle wywala w górê jak rakietka. Próbowa³em b±czki z nadmiarem cukru. Nie wysz³y. Dyszka przytyka siê, ci±g jest za ma³y, aby b±czek oderwa³ siê od ziemii. w mieszance powinno byæ tyle cukru, aby dym czuæ by³o "cukrem".

b) bardzo fajne paliwko, b±czek szybko startuje, leci powoli i równo na wysoko¶æ oko³o 7 metrów.

c) dla mnie najlepsze paliwo, b±czek niewiarygodnie szybko startuje, leci b. szybko na wysoko¶æ gdzie¶ 25 metrów, pod koniec czasami wybucha i rozrzuca niedopalone paliwo po niebie. Polecam wszystkim!!!

Teraz bêdê testowa³ b±czki na proch czarny. Powiedzcie, jakiej dyszy najlepiej u¿yæ do p.cz. Mój jest przegryzany i mielony, nie czy siê nada (temperatura spalania).

I jeszcze jedno: moje b±czki na paliwie KNO3/cukier lec± b. ³adnie, ale nisko. Co zrobiæ, aby taki b±czek polecia³ na ok. 20 metrów? Aha, i mam zamiar zrobiæ B¡KA na CZARN¡ KARMELKÊ z pude³ka po pa¶cie do butów i z 20 CM LONTEM!!!

Ufff, nie czujê r±k od pisania.

_________________
<<KNO3 + sacharoza
£adne, nie?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Melker



Do³±czy³: 10 Lip 2004
Posty: 18
Sk±d: Bochnia city ;)

PostWys³any: Pi± Wrz 24, 2004 3:06 pm    Temat postu: Karmelka Czarna Odpowiedz z cytatem

Cukier - 30%
Wêgiel drzewny - 4%
Saletra potasowa - 66%

To nie temat o karmelce tylko o baczku, a swoj droga czy to taka sztuka zrobi dziurke w zakrtce, nasypa Pcz, albo KnO3 & cukier, zatka dziurke gotowym "papierkiem" z dna zakretki, zostaje potem tylko zagicie i juz ... 10 minutek a zabawa niezla Very Happy Jesli to takie trudne to moze latwiejsza jest szelka co ? Confused Oczywiscie zartowalem, ale bez przesady ..... Baczek to najlatwiejsza rzecz, która da sie w pyro zrobic, oczywiscie oprucz swiecy bialej z KnO3 i saharozy Wink . Ja sie rozpisalem, ale baczek to super rzecz ....

P.S. Ty chce robic baczka na czarna karmelke Question , niewiem jak Ty, ale ja bym z tym uwazal, bo moze wybuchnac, jak dobrze zatkasz a "dysza" bedzie mala .... Wtedy to juz moze grac role petardy z metalowym korpusem. Wiec niestuj metra od baczka tylko przynajmniej 15 metrow .... Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
Kapucino



Do³±czy³: 18 Gru 2004
Posty: 52

PostWys³any: Czw Sie 18, 2005 8:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja podam wam sprawdzony w 100% pewny przepis na b±czki lataj±ce Very Happy
a wiêc potrzebujemy kapsla od wódki lub wina, salterê, cukier i to wszystko Very Happy najlepsze s± kapsle z tektórk± na spodzie bo pos³u¿y nam jako zatyczka. je¶li zamiast tekturki jest taka pienka to j± wyjmujemy a je¶li jest zalewany takim plastikiem to mo¿na go zostawiæ. je¶li nie by³o tektórki musimy j± sami zrobiæ. najlepiej z tekury wyci±æ cztery kó³eczka i skleiæ ze sob±. teraz mieszamy saletrê z cukerm objêto¶ciowo 1:1(ewentualnie z ma³± przewag± cukru)i nasypuyjemy gdzie¶ do 3/4 wysoko¶ci. potem zatykamy nasz± tekttórk± i zaginamy przegi aby zatyczka nie wylecia³a. potem bierzemy ma³ego gwo¼dzia i wbijamy go i przechylamy w bok. potem wyka³aczk± temp± stron± robimy w dyszy wglêbienie i napychamy pe³no siarki z zapa³ek. potem do tej siarki przyk³admy zapa³kê i pocieramy o draskê i ladziemy na ziemi Very Happy

_________________
GG: 3575667
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Zbigniew



Do³±czy³: 11 Cze 2004
Posty: 202
Sk±d: z Piek³a

PostWys³any: Czw Sie 18, 2005 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po 1- krêc±c siê stabilizuje lot
po 2- dysze s± bardzo ma³e jest wysoki zacisk i nawet na s³abym paliwie mo¿e polecieæ( cisnienie sie wytwarza spore, a b±czek jest lekki - sr du¿o ciê¿szy)
po 3- jak dobrze zrobisz sr poleci napewno wyzej (tylko paliwo karmelek)
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Kacper



Do³±czy³: 17 Maj 2003
Posty: 180
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Pi± Wrz 23, 2005 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!


to dla nie wiedz±cych nadal gdzie powinna byæ dysza b±czka.

I filmik z pruby na pcz (fajnie wygl±da klatka z wybuchu b±czka)
http://rapidshare.de/files/5443474/pcz.MOV.html
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Jacek R.



Do³±czy³: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Sk±d: Z ³±k Arkadii a tak serio Kraków

PostWys³any: Wto Wrz 27, 2005 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O wlasnie mi sie nudzilo Very Happy zrobilem b±czka z nakrêtki od butelki na karmelce z Fe2O3 a to zdjêcia:














_________________
Czasem okoliczno¶ci zmuszaj± cz³owieka do porzucenia swojej dawnej dzia³alno¶ci Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
Marbi



Do³±czy³: 22 Wrz 2005
Posty: 18
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Pi± Wrz 30, 2005 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No co¶ tam siê uda³o... ale du¿o zajmuje, bo oko³o 10 MB... jak zmniejszyæ wielko¶æ takiego pliku i gdzie jeszcze go mo¿na wrzucaæ? Jak mo¿na uci±æ film w jakim¶ miejscu?

http://media.putfile.com/Foto045

_________________
Pozdrawiam,
Marbi

gg: 579078
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Kapucino



Do³±czy³: 18 Gru 2004
Posty: 52

PostWys³any: Pi± Wrz 30, 2005 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wa¿ne jest aby nie daæ za du¿o saletry. najlepiej wychodzi pó³ na pó³ objêto¶ciowo z ma³± przewag± cukru. i musi byæ do¶æ gruba zatyczka(ok³adka z grubego zeszytu)i mocno trzeba zacisn±æ. a tak ma wygl±daæ dysza. na pierwszym obrazku rzut z góry a na drógim rzut z boku:

moje prawie wszystkie lataj± a niektóre nawet skacz± Laughing

_________________
GG: 3575667
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Marbi



Do³±czy³: 22 Wrz 2005
Posty: 18
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Pi± Wrz 30, 2005 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiêc proszê:

http://www.xthost.info/marbi/piro/Foto045_ToAvi.avi

Moim zdaniem problemem mo¿e byæ zatyczka (u¿ywam tej g±beczki)... ale nie jestem pewien!

_________________
Pozdrawiam,
Marbi

gg: 579078
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Dawidq



Do³±czy³: 13 Mar 2005
Posty: 13
Sk±d: Konstantynopol

PostWys³any: Sob Pa¼ 01, 2005 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrób kó³ko z kartonu - jakoi zatyczke tak ze 3 kó³ka i git Very Happy
_________________
Petardy,lonty itd to zajrzyjcie tutaj do sklepu internetowego http://www.bum.bytom.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Sob Pa¼ 01, 2005 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ja juz mowilem ze nie ma to jak baczki na prochu czekoladowym ?
ew.taka padzge kiedys robilem z Pcz i maki ziemniaczanej ze sie to na patelke ladowalo dolewalo wody i grzalo taki glut wchodzil no i po wysuszeniu to do wszystkiego sie nadaje Very Happy baczki tez na tym glucie niezle lataly ..

pozdrawiam
Powrót do góry
Marbi



Do³±czy³: 22 Wrz 2005
Posty: 18
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Sob Pa¼ 01, 2005 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W³a¶nie mi polecia³ (tzn wyskoczy³) na 1,5 m b±czek Smile Nagra³em... pewnei zaraz zamieszczê filmik Smile

ed: Doda³em filmik... niestety nie widaæ nic poza startem... nie spodziwa³em siê takiego efektu Smile

http://www.xthost.info/marbi/piro/baczek.avi

_________________
Pozdrawiam,
Marbi

gg: 579078
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Marbi



Do³±czy³: 22 Wrz 2005
Posty: 18
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Czw Pa¼ 06, 2005 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to poprosi³em o odblokowanie... ale nie piszcie, ¿e Wam siê przykleja bo znów nam zablokuj± Smile

Ja ju¿ dochodzê do perfekcji i b±czki lataj± mi do 8 piêtra (rekord).

Aha... i wcale nie mielê cukru... ani saletry Smile

ed: Mo¿e jutro nagram jaki¶ filmik... ale przed domem mam s³aby pas startowy (piasek), wiêc nizej lataj± ni¿ z betonu Smile

_________________
Pozdrawiam,
Marbi

gg: 579078
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Kwik



Do³±czy³: 04 Lut 2005
Posty: 2

PostWys³any: Pi± Pa¼ 07, 2005 3:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! Moje b±czki lata³y bardzo ³adnie i mi³o wspominam tamte czasy poza jednym dniem. Puszczali¶my b±czki z rêki.Zrobi³em ich ca³± reklamówkê- na 100% by³o ich ponad 200 sztuk-i dawali¶my czadu! Do czasu... Poparzy³em rêke i dowiedzia³e sie mama co my wyprawiali¶my! Laughing Potem przez ca³± noc spa³em mocz±c oparzona ³ape w misce z zimn± wod±. Laughing
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Marbi



Do³±czy³: 22 Wrz 2005
Posty: 18
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Sob Pa¼ 08, 2005 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Tak wygl±daj± moje b±czki... dyszkê czasem robiê jeszcze trochê bardziej z brzegu oraz skierowan± w kietunku krêcenia a nie tak bardzo ¶rodka... ale podobnie wszystkie wygl±daj± Smile

ed:

Dadajê jeszcze dwa loty. Mo¿e nie na rekordowe 8. piêtro, ale zawsze co¶ Smile

Krêcone aparatem z funkcj± krótkich sekwencji video, wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ Smile

http://www.xthost.info/marbi/piro/baczek2.avi

http://www.xthost.info/marbi/piro/baczek3.avi

Proszê o ocenê i jakby kto¶ chcia³ to mogê opisaæ (ew. sfotografowaæ) jak to zrobiæ ³adnie Smile

_________________
Pozdrawiam,
Marbi

gg: 579078


Ostatnio zmieniony przez Marbi dnia Sob Pa¼ 08, 2005 2:51 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
joxo



Do³±czy³: 16 Pa¼ 2005
Posty: 8

PostWys³any: Nie Pa¼ 16, 2005 10:31 am    Temat postu: b±czek Odpowiedz z cytatem

wasze opisy b±czków bardzo zachêcily mnie do ich produkcji. A wiec wyprodukowalem 2. Wziolem kapsel po wódce napelnilem saletrom z cukrem pudrem zkarmelizowalem i od gory zatkalem blaszk± po ¶wiecce z ikei. Dysze zrobilem na 2 mm z boku kapsla. Nie wylecial. Drugi mial dusze na 3-4mm, zrobil jedno kólkoi pozostal na ziemi. Wiec prosze was o pomoc. Czym zatykac b±czki od dolu? i w którym miejscu robic dysze?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email MSN Messenger
Kapucino



Do³±czy³: 18 Gru 2004
Posty: 52

PostWys³any: Nie Pa¼ 16, 2005 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Marbi"]
[quote]

omg Shocked dysza ma byæ sierowana w stronê b±czka. i po co lont marnowaæ. ja robi dysze potem wyka³aczk± otwór pakujê siarki z 3-4 zapa³ek przyk³adam ³epek zapa³ki do dyszy i pocieram o pude³ko i ³adnie odpala. nic sie nie baæ na pewno niê r±bnie saletra z cukerm. gorzej jakby by³ pcz

_________________
GG: 3575667
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Marbi



Do³±czy³: 22 Wrz 2005
Posty: 18
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Nie Pa¼ 16, 2005 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na zdjêciu s³abo widaæ... Ale lepiej robiæ dyszke bardziej w kierunku krêcenia , a nie tak bardzo do ¶rodka Smile
_________________
Pozdrawiam,
Marbi

gg: 579078
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastêpny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP