Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wrażliwość oraz stabilność mieszanin pirotechnicznych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tyczka



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 43

PostWysłany: Sro Gru 13, 2006 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeżeli chodzi o połączenie Ba(NO3)2/KClO3/S to sam kożystam z tej mieszanki już bardzo długo jako doskonała masa na gwiazdki zielone. Tak jak nostra powiedział - wystarczy zbindować lakierem NC i nic nie powinno się stać. Mój zapas tych gwiazdek leży bezproblemowo już dobre 6 miesięcy i nie straciły na swej zapalności ani efekcie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KARDAS



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 4

PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No więc czy opłaca się kupowac kilka razy droższy KClO4, czy może kupic KClO3 i obchodzic się bardziej ostrożnie? Odrazu mówię, że kasy za dużo nie mam Razz

@DOWN
Dobrze, że nie mam ADHD bo bym musiał więcej płacic za KClO4, a tak kupie tańszy KClO3 Cool. A tak wogóle to TXH Wink


Ostatnio zmieniony przez KARDAS dnia Czw Gru 14, 2006 8:07 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tyczka



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 43

PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja myślę że jeżeli jesteś rozważny i nie masz ADHD to możesz bez obaw stosować KClO3 Wink . Jednak pamiętaj żeby wszystkie gwiazdy (bo domyślam się że w kombinacjach które podałeś chodziło o gwiazdy) bindować tylko (albo najlepiej) lakierem NC. No i oczywiście nie wyżywaj się zbytnio nad tymi mieszankami bo jak każdy wie są one podatne na tarcie i uderzanie Wink . Jeżeli zachowasz wszystkie te uwagi nic nie powinno się stać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomash
dostęp próbny do MW


Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 382
Skąd: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWysłany: Pią Gru 22, 2006 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Wczoraj wieczór doświadczyłem sytuacji ściśle związanej z tematem.
Otóż chciałem zrobić coś a'la gwiazdki z chloranu z siarką, czerwonym P i mączką szklaną, aby po zawinięciu w folię Alu posłużyły mi za spłonki. Tę mieszankę zaprawiłem dekstryną i z dodatkiem wody uformowałem kulki. Położyłem na monitorze by wyschły...
Jedna stoczyła się (już sucha) z monitora i wybuchła na biurku od upadku z 30cm! Od własnego ciężaru!
Przerażony resztę zutylizowałem poprzez wyrzucenie za okno na bruk (fajnie wybuchały, huk + spory błysk, efekt lepszy niż "diabełki") Oczywiście nie myślę nawet o zastąpieniu tym diabełków gdyż to w cholerę za czułe. Nie ma jak przechowywać i.t.p.
Więc ostrzegam wszystkich, mieszanki z czerwonym P to nie szatany, to już kosiarze. Uwaga na palce! i pamiętajcie... Zawsze mokre.
Pozdr. Tomash.

_________________
Już tylko teoretyzuję, potrzeba mi rączek by rodzinę utrzymać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hack



Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 352

PostWysłany: Pią Gru 22, 2006 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo podobny sklad zaprawiony dextryna daje do modulu zrywkowego dla rakietek wyrzucanych z wyrzutni rurowej za pomoca niewielkiej ilosci poropanu na zasadzie jak w potato gunie. Proste i skuteczne w bardzo wysokim %. Wiaze supel na koncu sznurka okolo 2 mertowego i zalewam go ta mieszanka z dodatkiem 20%Al w papierowej rurce na wcisk wsadzonej do dyszy dl 2 cm.Mieszanki jest tam 0,5 g.

Powiem szczerze, ze jak robisz cos z tym to w malych ilosciach i przy zachowaniu ostroznosci.Jesli tym cos uzbrajasz, to przed samym uzyciem a bedzie bezpiecznie.NIe ma sie co bac za bardzo a wnosze po tym, bo w konfetti jest podobne rozwiazanie i jakosc w handlu to funkcjonuje, wiec musi byc sprawdzone pod wzgledem bezpieczenstwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mrNitron



Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 37
Skąd: ten dym???

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie

Nasówa mi sie takie pytanie: Czy chlorany metali cięzkich są nierozpuszczalne? Jeżeli tak to łatwo mogą się twożyć w reakcji wymiany. podobno są silnymi utleniaczami i łatwo wybuchają
PS. Ma ktoś może rozbudowaną tabelę rozpuszczalności bo z chloranami nic nie znalazłem

_________________
Nie ma słabych MW- są tylko silne i silniejsze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
simsigver
Gość





PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Które chlorany cię interesują ??

Pozdr Wink
Powrót do góry
mrNitron



Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 37
Skąd: ten dym???

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cha cha np. chloran ołowiu, żelaza albo tych metali które występują w masach piro. Masy z ich zawartością nie są zbyt stabilne Confused
_________________
Nie ma słabych MW- są tylko silne i silniejsze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hax



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 17

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ClO, ClO2, ClO3, ClO4? (tyle tego jest prawda? Razz)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
simsigver
Gość





PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chloran (V) ołowiu (jest najtańszy do wytworzenia, toksyczny i z analogią do innych chloranów "wrażliwy") potrafi w mieszaninie eksplodować z dużą siłą, ale wytworzyć znaczne ilości można jedynie metodą elektrolityczną stosując jako anodę ołów, materiał katody nie jest priorytetem, ale ważne by się nie rozpuszczał w roztworze.
Elektrolizer składa się z dwóch naczyń - zewnętrzne np. wiaderko z PP wewnętrzne gliniana doniczka z dolnym otworem zatkanym "gorącym klejem" (w którą łatwo wsiąknie roztwór). Do elektrolizy używamy stęż. cz. roztworu NaClO3 nalanego w obydwa naczynia do tego samego poziomu.
Do wewnętrznego naczynia wstawiamy odlaną z ołowiu anodę o konkretnej obliczonej masie z naddatkiem na zużycie, do zewnętrznego np. spiralną katodę z miedzi otaczającą naczynie wewnętrzne...
Gdy podłączymy napięcie (5V będzie OK.) wędrówka jonów wyprodukuje nam w odpowiednim czasie sporo Pb(ClO3)2, który będzie trzeba oczyścić przez krystalizację. Dodatkowym atutem tej metody jest duża ilość Pb(ClO3)2 i co b. ważne mała ruchliwość jonu Pb2+ przy otrzymywaniu tego związku...
Pb(ClO4)2 można wytworzyć podobnie, ale jest bardziej higroskopijny (i silniejszy).

Pozdr Wink
Powrót do góry
mrNitron



Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 37
Skąd: ten dym???

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

simsigver napisał:
oczyścić przez krystalizację.


A więc jest rozpuszczalny.
bardzo ciekawe info

_________________
Nie ma słabych MW- są tylko silne i silniejsze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dobra wszystko pieknie co napisaliscie - ja mam natomiast inne pytanie jak zrobic tak aby mieszanina piro byla bardziej czula na bodzce ? zakladamy ze nie mamy P czer. a zwyczajna KClO3+S (z pylem szklanym) jest za malo wrazliwa ? co w takim razie nalezalo by zastosowac ?

aha no i wazne jest zeby ow cudowny srodek nie byl NI3 Razz ani powodujacy powazna korozjie tak jak np KClO3...
Powrót do góry
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedna uwaga NIGDY NIE MIESZAJCIE MIESZANINY KClO3 + S METALOWYMI PRZDMIOTAMI najlepiej wogole jej nie robic... a dodajac fosfor dodac troche wody ...
Powrót do góry
dziadek kermit



Dołączył: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Skąd: z okolicy "Żabidołka"

PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 2:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kłaniakm się pięknie Smile
GUN_1917 napisał:
Jedna uwaga NIGDY NIE MIESZAJCIE MIESZANINY KClO3 + S METALOWYMI PRZDMIOTAMI najlepiej wogole jej nie robic... a dodajac fosfor dodac troche wody ...


Już to kiedyś pisałem że siarki i chloranu nawet trzymać w jednym pomieszczeniu nie wolno. Odradzam więc początkującym jakiekolwiek eksperymenty z tą mieszanką.

Z kolei czerwony fosfor z chloranem walnie nawet na mokro !!!!!!

GUN_1917 niżej napisał:
heh ") wlasnie sie przekonalem Razz

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uważam, że Kartagina powinna być zburzona!"


Ostatnio zmieniony przez dziadek kermit dnia Wto Maj 15, 2007 4:51 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh ") wlasnie sie przekonalem Razz poprostu jak sie robi cos co z zalozenia ma byc wrazliwe trzeba baaardzo uwazac i wszystko robic baaardzo ostroznie wypadki chodza po ludziach a pospiech jest zlym doradca - mieszanek z fosfrem nie polecam zadnemu poczatkujacemu...
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 11:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam takie pytanie co do wrażliwości na tarcie mieszaniny
KNO3 / S / Mg / C6H1206

Saletra z cukrem została odparowana z wody^^, magnez w postaci wiórków,
a siarka jest zanieczyszczona drobnym procentem węgla Very Happy

czy jak to wszytko wsadzę do elektrycznego młynka to mam szanse stracić paluszki^^?? :>
Powrót do góry
klim



Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 34
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 7:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Saletry z cukrem raczej nie odparujesz z wody wręcz odwrotnie. A właściwie po co chcesz to mielić razem? Zmiel osobno i wymieszaj i nie musisz się o nic martwić. Nawet razem zmielone nie eksploduje co najwyżej mogło by się zapalić w co wątpię, ale do pewności nie rób tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MIROR



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybuchnąć może w młynku. Nie można mielić utleniaczy z reduktorami no chyba ze w młynie kulowym z odpowiednimi mielnikami (drewno, brąz, itp.), lub ucierać w moździerzu. A w młynku elektrycznym występuje jeszcze prawdopodobieństwo wystąpienia iskry. A co do odparowywania to woda odparowuje z roztworu, a nie cukier i saletrę z wody.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dziadek kermit



Dołączył: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Skąd: z okolicy "Żabidołka"

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedyś w pwnym mieście koleś wyleciał z 5tego piętra razem z oknem okazało się że miał pomysła zmielić pc młynku do kawy Twisted Evil
co do tego czy przeżył informacji niestety nie mam

Takoż wszystkim "kijankom" życzę zapomnienia o tak idiotycznych pomysłach jak mielenie mieszanek pirotechnicznych w udarowych młynkach do kawy, jeśli chcą się uchować w jednym kawałku i z nieuszkodzonymi członkami.

Myśleć do licha zanim coś się zrobi

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uważam, że Kartagina powinna być zburzona!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i nie ucierac fosforu z chloranem ! Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP