Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Rakieta "Powiew"
Id¼ do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Ma³y



Do³±czy³: 31 Sie 2002
Posty: 193
Sk±d: kraków

PostWys³any: Pon Sty 24, 2005 7:55 pm    Temat postu: Rakieta "Powiew" Odpowiedz z cytatem

Witam !
Po stracie modelu rakiety "Zefirek" nie zasypa³em "gruszek w popiele" lecz postanowi³em zbudowaæ jego wiêkszego brata który zowie siê "Powiew".
Poniewa¿ dostêp do komputera mam raczej w krótkich sesjach tudziesz bêdê sukcesywnie "wkleja³" nowe materia³y z postêpów w budowie modelu.
Ogólny widok :

_________________
Ma³y
..."Jak mam czas to siedzê i my¶lê jak nie mam czasu to tylko siedzê"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Paul S



Do³±czy³: 24 Lis 2003
Posty: 252

PostWys³any: Pon Sty 24, 2005 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Bardzo ladny model no i dosc duzy. Jaki silnik przewidujesz do tej rakiety?
Jezeli chodzi o stateczniki to bym tego zbytnio nie komplikowal, ale to juz twoja sprawy - ciekawa forma!
Pomyslales juz o tym, by ewentualnie zrobic stozkowe zakonczenie rakiety? Poprawia aerodynamike i to dosc znacznie ( opor wzrasta do kwadratu w stosunku do predkosci).
Mysle, ze system odzysku modelu bedzie wyzwalany elektronicznie (?)

Paul
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
piroman



Do³±czy³: 16 Cze 2004
Posty: 244

PostWys³any: Pon Sty 24, 2005 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cool
Bardzo cieszy mnie ¿e w koñcu w dziale rakietowym cokolwiek ruszy³o, sam te¿ powracam do prac nad silnikami i pierwsz± rakiet± (tak! do tej pory by³a tylko masa silnikczów papierowych) nawet teraz siedz±c przed komputerem przygotowujê zap³onniki ( o nich postaram siê napisaæ w temacie o zapalnikach) w weekend je¶li wszystko pójdzie zgodnie z planem odpalê 2 silniki z PE, je¿eli kogo¶ to interesuje zdam relacjê Wink
PS: przepraszam za OT, ale to w koñcu te¿ zwi±zane z rakietami, po prostu chcia³em siê podzieliæ moimi planami
PS2: Trzymam kciuki i czekam na dalsze postêpy!

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ma³y



Do³±czy³: 31 Sie 2002
Posty: 193
Sk±d: kraków

PostWys³any: Wto Sty 25, 2005 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam !
Co do silnika to jak mi siê uda zdobyæ tak± sam± rurkê to bêdzie wierna kopia silnika z drugiego startu "Zefirka".Cieszy mnie ¿e model siê podoba -tak± mia³em wizje Very Happy Nie jest to model na zawody wyczynowe tote¿ mo¿na sobie pozwoliæ na ma³y przerost formy na tre¶æi±.
System odpalania-- w³a¶nie skoñczy³em go lutowaæ .Jest to DentaMag ala Knod --powsta³y za Twoj± spraw± Paul. Jeszcze raz dziêki za KMZ.
A tu jeszcze gor±ca fotka

_________________
Ma³y
..."Jak mam czas to siedzê i my¶lê jak nie mam czasu to tylko siedzê"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
ksard



Do³±czy³: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWys³any: Wto Sty 25, 2005 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Ma³y

Cieszê siê, ¿e powstaje nastêpca Zefirka. Zapowiada siê ca³kiem, ca³kiem.
Mam nadziejê uczestniczyæ - tym razem osobi¶cie - w starcie tego modelu.
Mo¿e uda mi siê tak¿e zakoñczyæ pracê nad moimi rakietami, to by³oby wiêcej lotów. Smile

Widzê, ¿e zrobi³e¶ u¿ytek z KMZ od Paula. Uk³adzik super.

PS.
Ile mam czasu - kiedy przewidujesz odpalanie?

Pozdrawiam

Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ma³y



Do³±czy³: 31 Sie 2002
Posty: 193
Sk±d: kraków

PostWys³any: Sro Lut 02, 2005 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam !
Najnowsza fotka - czê¶ci do rakiety "Powiew"


Korpus zwiniêty z kartonu --widoczne ¶lady po obwi±zaniu ta¶m± podczas klejenia
G³owica -karton oklejany papierem -szpachla poliestrowa.Wstêpnie -roboczo pomalowana na bia³o.Ponoæ bia³y podk³ad wyostrza pó¿niejsze barwy.
Lotki -tekstolit grubo¶ci ok.2mm -krawêdzie szlifowane na "ostro"
Wiêkszo¶æ wymaga jeszcze szpachlowania i szlifowania -niestety nie da siê nic przy¶pieszyæ -pomalowanie farb± "wyci±ga" wszystkie b³êdy i nierówno¶ci.
Tudzie¿ kochani forumpowicze budowanie modeli uczy wielkiej cierpliwo¶ci hehe Very Happy
Pozdrowionka

_________________
Ma³y
..."Jak mam czas to siedzê i my¶lê jak nie mam czasu to tylko siedzê"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
zombek



Do³±czy³: 18 Maj 2003
Posty: 75

PostWys³any: Sro Lut 02, 2005 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ma³y napisa³:
Witam !
Korpus zwiniêty z kartonu --widoczne ¶lady po obwi±zaniu ta¶m± podczas klejenia

Witam,
czy móg³by¶ opisaæ jak zwija³e¶ korpus z u¿yciem ta¶my bo sobie prawdê mówi±c tego nie wyoba¿am, a ciekawi mnie to Wink ...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ma³y



Do³±czy³: 31 Sie 2002
Posty: 193
Sk±d: kraków

PostWys³any: Sro Lut 02, 2005 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam !
Podejrzewam ¿e troszeczkê ¿le zrozumia³e¶ -byæ mo¿e ja niejasno napisa³em.Korpus zwiniêty na wa³ku z "p³achty" do¶æ sztywnego kartonu .W czasie schniêcia kleju okrêcony ta¶m± lub sznurkiem itp.aby siê nie rozwine³o.

_________________
Ma³y
..."Jak mam czas to siedzê i my¶lê jak nie mam czasu to tylko siedzê"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
sk8



Do³±czy³: 04 Sty 2005
Posty: 29

PostWys³any: Sro Mar 02, 2005 6:46 pm    Temat postu: d Odpowiedz z cytatem

fajna rakieta. a sk±d bra³e¶ materia³ na stateczniki?? i z czego silnik??
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
Kacper



Do³±czy³: 17 Maj 2003
Posty: 180
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Pi± Mar 04, 2005 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Mam putanie, gdzie odbêdzie siê start rakiety? Je¶li na ³±kach tam gdzie Zefirek chêtnie bym przyszed³ na start
(te¿ bym przygotowa³ rakiety)i moge zorganizowaæ kamerê cyfrow± i aparat.

ps; ³adna rakieta Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Ma³y



Do³±czy³: 31 Sie 2002
Posty: 193
Sk±d: kraków

PostWys³any: Sob Mar 05, 2005 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam !
Stateczniki wykonane z tekstolitu pochodz±cego ze zniszczonej tzn,nieczytelnej tabliczki informacyjno -ostrzegawczej B.H.P -noew do nabycia np. w OBI.Silnik bêdzie powtórzeniem silnika z "Zefirka 2" gdzie korpus aluminiowy pochodzi z czê¶ci steruj±cej zaworem termostatycznym.Zawór do bojlerów przemys³owych typu "Mertik" z by³ego DDR-u (lata 80-te)
Co do startu to pewnie odbêdzie siê pewnie tam gdzie poprzednio tylko trochê "g³êbiej" czyli dalej od zabudowañ ale to jeszcze trochê potrwa.

_________________
Ma³y
..."Jak mam czas to siedzê i my¶lê jak nie mam czasu to tylko siedzê"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ma³y



Do³±czy³: 31 Sie 2002
Posty: 193
Sk±d: kraków

PostWys³any: Pi± Mar 11, 2005 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam !
Najnowsze fotki z postêpu budowiy rakiety "Powiew"

waga g³ównych czê¶ci :
g³owica 370 g (bez wywa¿enia)
korpus 243 g
korpus dolny 379 g (+wk³adka dopasowania silnika)
sposób malowamia nieznacznie odbiega od "wirtualnej wizji"

A teraz "razem"

i ma³a panorama

Zefirek I Powiew w proporcji http://members.lycos.co.uk/bartlomiejw/pliki/wielkosci.jpg
Pozdrowienia dla wszystkich

_________________
Ma³y
..."Jak mam czas to siedzê i my¶lê jak nie mam czasu to tylko siedzê"


Ostatnio zmieniony przez Ma³y dnia Pi± Mar 25, 2005 2:40 pm, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Tomek J.



Do³±czy³: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWys³any: Nie Mar 13, 2005 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,
³adna rakieta, fajne malowanie. Mam pytanko, wjuz od kilku dni jestem w trakcie budowi ma³ej rakietki testowej do pirotechnicznego odpalania spadochronu. Ale chcia³bym sie zapytaæ jak pomalowa³es¶ t± rakiete?? Sprayem??? A mo¿e odda³es do lakiernika??

Pozdro
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ma³y



Do³±czy³: 31 Sie 2002
Posty: 193
Sk±d: kraków

PostWys³any: Nie Mar 13, 2005 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TomekJ napisa³:
witam,
³adna rakieta, fajne malowanie. Mam pytanko, wjuz od kilku dni jestem w trakcie budowi ma³ej rakietki testowej do pirotechnicznego odpalania spadochronu. Ale chcia³bym sie zapytaæ jak pomalowa³es¶ t± rakiete?? Sprayem??? A mo¿e odda³es do lakiernika??

Pozdro

Witaj !
Wszystkie papierowe czê¶ci by³y najpierw szpachlowane i szlifowane.
Malowa³em rakietê osobi¶cie.
> g³owica -efekt koloru -malowana sprayem "obrotowo" tzn.g³owica obracana w trakcie malowania (w moim przypadku mechanizm od bateryjnego wyciskacza do cytrusów)dwa lakiery i czujna rêka hehe.Spore straty lakieru ze wzglêdu na konieczno¶æ malowania odcinka ¶rodkowego g³owicy "z dalsza"
> korpus -najpierw pêdzlem (dla oszczêdno¶ci ) potem spray -tudziesz uwaga przy malowaniu srebrzank± w sprayu nie zauwa¿y³em szczegulnej ró¿nicy w wygl±dzie (jako¶ci) malowania -pêdzel a spray.Ale to chyba wynika ze specyfiki samej srebrzanki.
Po malowaniu kolorem wszystkie czê¶ci rakiety malowane bezbarwnym sprayem.
> napis i oznaczenia (nanoszone na gotowe czê¶ci)- szablony kartonowe - puncowanie g±bk± -w tym przypadku farby ftalowe(olejne) nie¿le kryj± i w przypadku nieudanej próby mo¿na zmyæ benzyn± nie uszkadzaj±c malowanego korpusu (korpus spray nitro)

_________________
Ma³y
..."Jak mam czas to siedzê i my¶lê jak nie mam czasu to tylko siedzê"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
ksard



Do³±czy³: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWys³any: Pon Mar 14, 2005 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Ma³y

Piêkna rakieta - stajê w kolejce po bilet na to widowisko. Very Happy
A mo¿e wybierzemy siê wszyscy razem (z Jaskiniowcem) na nowy poligon ?
Bêdê mia³ 2 nowe modele rakiet i kilka silników do przetestowania.
Jak± ¶rednicê zewnêtrzn± ma Twój silnik napêdowy do POWIEWU?
Kiedy bêdziesz gotowy do odpalenia?

Pozdrawiam
KSARD
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Kacper



Do³±czy³: 17 Maj 2003
Posty: 180
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Pon Mar 14, 2005 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
ksard napisa³:
A mo¿e wybierzemy siê wszyscy razem (z Jaskiniowcem) na nowy poligon ?


Co masz na my¶li nówi±c nowy poligon, czy w pobli¿u nowej huty jest jaki¶ lepszy poligon od ³±k nowohuckich??
Bardzo chêtnie wybra³ bym siê na start i mogê odrazu pare rakietek przynie¶æ.

Ps: Bardzo ³adna rakieta Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
heksogen pl



Do³±czy³: 09 Cze 2004
Posty: 157
Sk±d: ma³opolska

PostWys³any: Pon Mar 14, 2005 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe a gdzie i kiedy start, bêde nied³ugo kilka razy w krakowie...zabra³bym swoj± rakietê (t± z tematu na forum "modele rakiet") Twisted Evil
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
zombek



Do³±czy³: 18 Maj 2003
Posty: 75

PostWys³any: Pon Mar 14, 2005 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
jak tak dalej pójdzie to bêdziemy mieli ma³y POPSAR (http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?t=2347) mo¿e warto by³o by powróciæ do tematu Rolling Eyes . Je¶li co¶ by z tego mia³o wyj¶æ to pisze siê na listê ( Moja Smuga i nowa partia EPA3 czeka Twisted Evil )

Kacper napisa³:
Co masz na my¶li nówi±c nowy poligon, czy w pobli¿u nowej huty jest jaki¶ lepszy poligon od ³±k nowohuckich??


Napewno jest. jak ja sobie przegl±da³em pewn± mapkê to widzia³em chyba z 4 lepsze poligony... Poza tym ksard ju¿ o tym pisa³ (tematy: Lepiszcza do AP oraz Podzespo³y rakiety Hipersonal)
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
zombek



Do³±czy³: 18 Maj 2003
Posty: 75

PostWys³any: Pon Mar 14, 2005 11:31 pm    Temat postu: kmz Odpowiedz z cytatem

Ma³y napisa³:
Jest to DentaMag ala Knod

Witam,
i tu bym siê zastanowi³. Je¶li w zefirku nie zadzia³a³ oznacza ¿e jednak nie jest 100% Confused . A zdecydowanie szkoda by³o by tego modelu.

PS. No chyba, ma³y ¼le skonstruowa³ SOS w co jednak nie wierze gdy¿ sam widzia³em szcz±tki tego modelu.
PS2. A JESZCZE JEDNO!!! - Paul kiedy¶ pisa³, ¿e ferromagnetyki zak³ucaj± pracê uk³adu. W pierwszej czê¶ci zefirka s± dwie ¶rubki z ¿elaza (zardzewia³y) co by chyba rozwi±zywa³o problem...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ma³y



Do³±czy³: 31 Sie 2002
Posty: 193
Sk±d: kraków

PostWys³any: Wto Mar 15, 2005 7:29 pm    Temat postu: Re: kmz Odpowiedz z cytatem

zombek napisa³:
Ma³y napisa³:
Jest to DentaMag ala Knod

Witam,
i tu bym siê zastanowi³. Je¶li w zefirku nie zadzia³a³ oznacza ¿e jednak nie jest 100% Confused . A zdecydowanie szkoda by³o by tego modelu.

PS. No chyba, ma³y ¼le skonstruowa³ SOS w co jednak nie wierze gdy¿ sam widzia³em szcz±tki tego modelu.
PS2. A JESZCZE JEDNO!!! - Paul kiedy¶ pisa³, ¿e ferromagnetyki zak³ucaj± pracê uk³adu. W pierwszej czê¶ci zefirka s± dwie ¶rubki z ¿elaza (zardzewia³y) co by chyba rozwi±zywa³o problem...

Witam !
Panowie uk³ad DentaMag jest spoko je¶li jest "pewnie" zrobiony i z t± wra¿liwo¶ci± na "¶rubki" nie nale¿y przesadzaæ bo uk³ad na ziemi dzia³a³ w pobli¿u ¶rubek.Byæ mo¿e trzeba bêdzie siê pokusiæ o wersjê kol.Jaskiniowca posiadaj±c± mo¿liwo¶æ diagnostyki przed startem.
Da³em plamê bo powinienem zrezygnowaæ ze startu je¶li pojawi³y siê nawet drobne niepokoj±ce symptomy -a takie by³y.
Poza tym spiritus-mowens móg³ tkwiæ w przeci±¿eniu przy starcie.
Mog³o doj¶æ do przerwania ¿arnika w ¿aróweczce albo w przypadku gdyby baterii uda³o siê przemie¶ciæ w korpusie -mog³o doj¶æ do roz³±czenia konektora bat,6F22 to wn tej kwestii tyle.

Teraz jeszcze nuszê popracowaæ nad jak±¶ zgrabn± "kapsu³±" wsuwan± w korpus stanowi±c± ca³y zespó³ odzyskiwania modelu no i zrobiæ silnik-
chyba ze kol.Ksard u¿yczy swojego motorka. Na dzieñ dzisiejszy korpus mojego silnika ma 32 mm.

_________________
Ma³y
..."Jak mam czas to siedzê i my¶lê jak nie mam czasu to tylko siedzê"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastêpny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP