Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

dyszka
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Pon Sie 04, 2003 11:06 am    Temat postu: Jak ja to robiê?? Odpowiedz z cytatem

K³aniam siê piêknie Very Happy Exclamation
Bez teoretyzowania ( co mi Pirotechman zarzuca Sad ) opiszê jak ja to robiê.
Materia³y:
Papier gazetowy ( „NIE” i temu podobne siê nie nadaj± bo za bardzo glancowane Laughing ), najlepszy ze szmat³awca.
Klej (dekstryna)
Sznurek (lub szpagat)
¦wieczka ( mo¿e byæ ogarek)
Narzêdzia:
Ko³ek drewniany ( zatemperowany sto¿kowo na jednym koñcu na d³ugo¶ci 2-2,5D)
Naczynie do rozrobienia kleju
Pêdzelek p³aski albo co¶ innego do smarowania kleju
Nó¿ ostry!

Wykonanie:
Ko³ek smarujemy ¶wieczk±, ¿eby siê papier nie lepi³, bo bêd± k³opoty.

Nawijamy pasek z papieru gazetowego na sucho.Szeroko¶æ paska = d³ugo¶æ silnika + 2D na dyszê + 1D na korek.

Pasek uk³adamy na ko³ku przez kilkukrotne rolowanie, zawsze w t± sam± stronê,¿eby siê nie odwija³.

Odwijamy pasek zostawiaj±c ostatnie 1- 1,5 warstwy nawiniête na ko³ku.

Smaryjemy pasek klejem i zwijamy na wa³ek, najlepiej po kawa³ku, bo w ca³o¶ci posmarowaæ i nawin±æ to raczej trudno.

Rolujemy kilkakrotnie jak na sucho, ¿eby docisn±æ zwoje papieru.

Utworzon± rurkê wysuwamy na 2D od têpego koñca ko³ka.

W odleg³o¶ci 1,5D od koñca owijamy rurkê pojedynczym zwojem sznurka, którego jeden z koñców zamocowany jest na sta³e (np. do klamki).

Ci±gn±c za wolny koniec sznurka i obracaj±c ko³kiem, na którym jest rurka formujemy przewê¿enie.

Po uformowaniu tego przewê¿enia zak³adamy na to miejsce pêtlê ze sznurka i zwi±zujemy ( ¶rednica wewnêtrzna przewê¿enia bêdzie równa ¶rednicy krytycznej dyszy).

Zdejmujemy rurkê z ko³ka i nak³adamy uformowan± wstêpnie dyszê na czê¶æ sto¿kow±. ( wcze¶niej ju¿ pisa³em o tym zatemperowaniu).

Formujemy czê¶æ wylotow± dyszy na sto¿kowej czê¶ci ko³ka, owijaj±c ¶ci¶le scnurkiem od strony przewê¿enia do szerszego koñca.

Zdejmujemy ca³o¶æ po uformowaniu i podklejamy ewentualne suche zwoje papieru wewn±trz dyszy.

Suszenie teraz przez 12 albo 24 godziny zale¿nie od warunków atmosferycznych. ( mo¿na u¿yæ piekarnika ale nie wiêcej ni¿ 80 st.C)

W ten sposub mo¿na uformowaæ korpus silnika razem z dysz±.
METODA nie moja ale SIEMIENOWICZA, ja tylko sprawdzi³em skuteczno¶æ i rozpowszechniam!! Mój przyczynek to sto¿ek na ko³ku.
¯YCZÊ POWODZENIA Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Pon Sie 04, 2003 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na stronie eltop-hobby jest podobny przepis ale bardziej szczegu³owo napisany.
http://eltop.bitel.lublin.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=2 Panie kermit napisa³e¶ to co najwa¿niejsze ale zapomnia³e¶ o jednym otym ¿e przy wiêkszy silnikach stosuje siê zaprawe gipsow± ¿eby wzmocniæ dyszê ¿eby jej ci¶nienie w sr nie rozerwo³o.Ta strona na gurze a dok³adniej zdiêcia na niej wyja¶ni±wam wam wszystko.Ja osobisci nie robi³em takich dysz ale zdaje mi siê ¿e taki sr nie nadaje siê do przeprowadzania zbyt wielu lotów
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
v-21



Do³±czy³: 24 Lip 2002
Posty: 834
Sk±d: Kaszuby

PostWys³any: Pon Sie 04, 2003 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja robie metalowe i to jakie ³adne Wink
_________________
....a reszta niech se jaja li¿e.....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Pon Sie 04, 2003 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja te¿ robie ³adne toczone sam toczê bo umiem ojciec mnie na³uczy³ i toczê to za zupe³n± drmoche w domu posiadam tokarkê i mieszkam na wsi wiêc nie muszê daleko lataæ ¿eby odpaliæ rakietê ale pan v-21 mug³by zdradziæ tajemnice w jaki sposub robi dzyszê z tego metalu ale mnie jneteresuj± jakie¶ l¿ejsze i tak samo mocne jak z metalu
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
v-21



Do³±czy³: 24 Lip 2002
Posty: 834
Sk±d: Kaszuby

PostWys³any: Pon Sie 04, 2003 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmmmm'

ja tylko je wykonuje nigdy nie robi³emn rakiet Laughing
mnie tonie bawi ale czemu nie ma innym pomóc Question zreszta oni krytkuja to co spierdo.....em

_________________
....a reszta niech se jaja li¿e.....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Wto Sie 05, 2003 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niewim czy to normalne zachowanie jake okazuje pan v-21 codzi tu ¿e sam sobie zapszecza mo¿e to taki ¿art, zreszt± nie wiem.

v-21
Cytat:
ja tylko je wykonuje nigdy nie robi³emn rakiet Laughing



a tutaj


v-21
Cytat:
ja robie metalowe i to jakie ³adne Wink


dla mnie jest to troszkê dziwne mo¿e jesto jaka¶ choroba.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
knod



Do³±czy³: 16 Wrz 2002
Posty: 195
Sk±d: 3miasto

PostWys³any: Wto Sie 05, 2003 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gmichal1 napisa³:
...Panie kermit napisa³e¶ to co najwa¿niejsze ale zapomnia³e¶ o jednym otym ¿e przy wiêkszy silnikach stosuje siê zaprawe gipsow± ¿eby wzmocniæ dyszê ¿eby jej ci¶nienie w sr nie rozerwo³o.....Ja osobisci nie robi³em takich dysz ale zdaje mi siê ¿e taki sr nie nadaje siê do przeprowadzania zbyt wielu lotów

Zastosowanie zaprawy gipsowej ma jedynie sens wtedy gdy silnik wcisniety jest w korpus rakiety.
SR wg przepisu i wykonania Kermita sa co prawda jednorazowe ale w osiagach nie odbiegaja od sklepowych 2,5-5Ns.
gmichal1 napisa³:
...niewim czy to normalne zachowanie jake okazuje pan v-21 codzi tu ¿e sam sobie zapszecza mo¿e to taki ¿art, zreszt± nie wiem...

v-21 niczemu nie zaprzecza. To sa dyszki wykonane przez niego do moich silnikow AD3 i AD4:



Moze sie nie blyszcza ale ta mniejsza jest dopiero co po starcie zas wieksza czeka na czernienie....
Pozdrawiam
knod
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Wto Sie 05, 2003 12:15 pm    Temat postu: Dyszka Odpowiedz z cytatem

K³aniam siê piêknie Very Happy Exclamation
Czernienie to znaczy przynajmniej jedno odpalenie paliwa Exclamation
Po kolorku widaæ ¿e temperatura ¶cianek po wypaleniu paliwa mo¿e psi±gn±æ 450 st C Shocked Exclamation
A co do jednorazowego u¿ycia silników to jest racja, moje s± jednorazowe Exclamation

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
v-21



Do³±czy³: 24 Lip 2002
Posty: 834
Sk±d: Kaszuby

PostWys³any: Wto Sie 05, 2003 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gmichal1 napisa³:

dla mnie jest to troszkê dziwne mo¿e jesto jaka¶ choroba.

raczej jestem przy zdrowych zmys³ach
hmmmm skoro napisa³em

Cytat:
ja tylko je wykonuje nigdy nie robi³emn rakiet
mnie tonie bawi ale czemu nie ma innym pomóc


to raczej oczywiste jest ze robie dla kogos Exclamation
wracajac do zekomej mojej choroby to w stanie jakim sie znajduje stwierdzam ze albo nie umiesz czytac tekstu ze zrozumieniem albo jestes ograniczony.......umys³owo Rolling Eyes Question Rolling Eyes

_________________
....a reszta niech se jaja li¿e.....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Wto Sie 05, 2003 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do gipsu tomasz racie widaæ to nawet na zdjêciu a z tym robiæ i wykonywaæ to jest dla mnie przesz³o¶æ. szkoda ¿e niemam aparatu cyfrowego terz bym da³ fotki ale co zrobiæ wszystkiego nie mo¿na mieæ (przynajmiej odrazu)
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
Wara



Do³±czy³: 06 Pa¼ 2002
Posty: 30
Sk±d: Grójec

PostWys³any: Sob Sie 09, 2003 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co¶ ciekawego na dysze, ceramiczne kr±¿ki o ¶rednicy 10mm, grubo¶ci 3mm i z dziurk± w ¶rodku. Mo¿na to dostaæ w sklepie z artyku³ami rolniczymi (czê¶ci do maszyn itp.) Fachowo nazywa siê to
rozpylacze do opryskiwaczy. Kosztuj± grosze i mog± byæ stosowane wielokrotnie. Co o tym s±dzicie Question
Oczywi¶cie tylko do ma³ych rakiet Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
$nop



Do³±czy³: 13 Kwi 2002
Posty: 211

PostWys³any: Sob Sie 09, 2003 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm ceramika penka przy szybkich skokach temperator, dawno temu robilem wolkany w ceramice, scianki z 3cm albo wiecej, takie stozki jak w rozdzielniach, do izolacji i wszystkie pekaly.

Z ceramiki moga byc dobre bomby odlamkowawe, strasznie sieka wszystko, ale w rakietach czemu nie, trzeba sprobowac.

Ale nie ma to jak szamotowe.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Sob Sie 09, 2003 9:18 pm    Temat postu: ceramika Odpowiedz z cytatem

K³aniam siê piêknie Very Happy Exclamation
$nop napisa³:
Ale nie ma to jak szamotowe.

TY¯ CERAMIKA !
Najlepiej pokleiæ na szk³o wodne ale takie zagêszcone ( ro = 1.4 ). To do prania raczej siê nie nadaje. Za bardzo rozcieñczone.

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
eltopsj



Do³±czy³: 22 Cze 2003
Posty: 367

PostWys³any: Sro Sie 20, 2003 12:52 pm    Temat postu: Jak wykonaæ najprostsz± i najtañsz± dyszê Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!

gmichal1 napisa³:
na stronie eltop-hobby jest podobny przepis ale bardziej szczegu³owo napisany.
http://eltop.bitel.lublin.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=2 Panie kermit napisa³e¶ to co najwa¿niejsze ale zapomnia³e¶ o jednym otym ¿e przy wiêkszy silnikach stosuje siê zaprawe gipsow± ¿eby wzmocniæ dyszê ¿eby jej ci¶nienie w sr nie rozerwo³o.Ta strona na gurze a dok³adniej zdiêcia na niej wyja¶ni±wam wam wszystko.Ja osobisci nie robi³em takich dysz ale zdaje mi siê ¿e taki sr nie nadaje siê do przeprowadzania zbyt wielu lotów


Widzê, ¿e gmichal1 "odkry³", czy jak kto woli "wyczai³" link do mojego artyku³u dla pocz±tkuj±cych modelarzy rakietowych, który to artyku³ napisa³em rok temu i zamie¶ci³em jako inauguracyjny w moim serwisie ELTOP-HOBBY (a raczej niedosz³ym portalu - jak na razie nie ma zbyt wielu chêtnych do jego wspó³tworzenia - wiêkszo¶æ tylko chêtnie "r¿nie" co siê da z NETU, ale ¿eby daæ CO¦ od SIEBIE?). W zwi±zku z tym poczuwam siê w obowi±zku udzieliæ kilku wyja¶nieñ. Silnikami tego typu bawi³em siê w latach 70-tych zesz³ego wieku (tak, tak - nie jestem bab± - wiêc nie bêdê ukrywa³ swojego wieku - ooo, przepraszam wszystkie osoby p³ci odmiennnej - chyba tylko ELZÊ, która zagl±da na to forum). Pewnie wiêkszo¶ci z Was nie by³o jeszcze wtedy na ¶wiecie, a co poniektórzy dopiero "nosili pieluchy w zêbach" he, he, he. Kto chce zobaczyæ jaki by³em kiedy¶ "piêkny i m³ody", niech przeczyta artyku³ (s± tam zdjêcia z mojego archiwum - jeszcze czarno-bia³e). Ale wracaj±c do tematu - silnik, którego skrócony przepis wykonania poda³ kermit jest bardzo prosty i tani do zrobienia, wzorowany na pracach Kazimierza Siemienowicza (kto nie wie, co to za postaæ - wstyd - radzê co prêdzej zajrzeæ do encyklopedii). A oto rysunki uzupe³niaj±ce do opisu kermita (wykona³em je rok temu -jak zwykle z braku czasu - odrêcznie Embarassed , a wiêc nie dziwcie siê, ¿e s± trochê "kulfoniaste").





My¶lê, ¿e jest to najprostszy i najtañszy z mo¿liwych do wykonania - amatorski silnik rakietowy. Polecam tak± konstrukcjê wszystkim pocz±tkuj±cym (i nie tylko Wink ). Do silnika mo¿ecie stosowaæ ró¿ne paliwa. Bardzo dobry jest proch, a i nie gorszy karmelek lany, czy ubijany. Je¿eli chodzi o zalewanie na zewn±trz dyszy, to nie zwi±zane jest to z rozrywaniem silnika (jak siê wydawa³o gmichal1-owi - o tym decyduje grubo¶æ ¶cianki silnika - im wiêksza tym lepiej), ale z przepalaniem dyszy w newralgicznym jej punkcie, czyli przewê¿eniu - dotyczy to jednak wiêkszych silnków, których czas pracy jest d³u¿szy od kilku sekund. Przy silnikach o ¶rednicy do 20 mm zalewanie nie jest konieczne. Mo¿ecie oczywi¶cie bawiæ siê w moczenie Very Happy Very Happy w "ró¿nych substancjach", ja tego nie stosowa³em. Papier na silnik to zwyk³y zeszytowy (kancelaryjny), czy z brukowców (jak wspomnia³ kermit - chodzi o to, ¿e musi byæ to papier cienki i miêkki (fachowo mówi siê: "o ma³ej gramaturze"). Jako klej - zwk³y klej ro¶linny, lub tañszy krochmal z m±ki ziemniaczanej. Ca³a idea polega na tym, ¿e po zwiniêciu (sklejeniu) rury, musi byæ ona miêkka (klej nie mo¿e wyschn±æ), bo inaczej nie zrobicie przewê¿enia (po to równie¿ stosuje siê papier cienki i miêkki - gruby: pakowe, kartony nie nadaj± siê do tego celu). Przewê¿enia dyszy nie trzeba zwi±zywaæ sznurkiem - po wyschniêciu kleju jest wystarczaj±co mocne, chyba, ¿e zrobili¶cie za cienk± rurkê.
Takie silniki s± doskona³e do robienia amatorskich fajerwerków - znacznie obni¿aj± ich koszty wykonania (gdzie jak wiadomo trzeba u¿ywaæ do barwienia p³omienia na atrakcyjny kolor drogich soli pierwiastków rzadkich).

Konstrukcja silnika pokazana na zdjêciach przez knoda jest zarezerwowana tylko dla PROFI. Gdyby co¶ wysz³o nie tak z takim silnikiem, to mamy nieeeeeez³± BOMBÊ. Dlatego zapomnijcie o tych zdjêciach, je¶li chcecie mieæ wszystkie "witki" i "ga³y" na swoim miejscu.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Czw Sie 21, 2003 11:25 am    Temat postu: to nie plagiat!! Odpowiedz z cytatem

K³aniam siê piêknie Very Happy Exclamation
Dziêki za wsparcie dla eltopsj, w pewnym momencie rzeczywi¶cie poczu³em siê jak plagiator, ale chyba ju¿ siê sprawa wyja¶ni³a. Co do Siemienowicza to patrz ni¿ej
http://wiem.onet.pl/wiem/009678.html
Mia³em przyjemno¶æ czytaæ, ale ksi±¿ka zaginê³a w¶ród znajomych, znaczy siê pracuje mam nadziejê dalej, czytana przez kolejnych ludzi.
Z mojej strony parê s³ów komentarza na temat tego dzie³a i jego autora:

Napisane zosta³y trzy czê¶ci, a przed ¶mierci± autora wydana tylko jedna. Niepotwierdzone poszlaki wskazuj±, na nieprzypadkowe zej¶cie z tego ¶wiata autora "Artis magnae artyleriae pars prima". Co do daty urodzenia autora to chyba ok 1600 r, czyli zgin±³ w wieku ok 50 lat zasztyletowany przez nieznanych sprawców Shocked Crying or Very sad w drodze do Amsterdamu gdzie wydane mia³y byæ dwie kolejne czê¶ci dzie³a. Rêkopisy oczywi¶cie zaginê³y Twisted Evil , razem z niewielk± kwot± dukatów w sakiewce.

Jeden z rozdzia³ów tego dzie³a traktuje o Dzia³omiarze, czyli przyrz±dzie który w tamtych czasach s³u¿y³ do obliczania ¶redniæ dzia³ ( kalibrów) tak aby kula o³owiana mia³a odpowiedni± wagê. Siemienowicz zauwa¿y³, ¿e miêdzy objêto¶ci± kuli i jej wag± jest prosta zale¿no¶æ, czyli by³ o krok od tego co zosta³o odkryte prawie 200 lat pó¼niej.( ciê¿ar w³a¶ciwy surstancji). Niemniej chyba jednak nie to by³o przyczyn± dalszego tragicznego rozwoju wydarzeñ.( za bardzo to by³o naukowe jak na tamte czasy i tamt± mentalno¶æ, podobnie jak rozwa¿ania na temat torów lotu pocisków)
Przypuszczalnie zosta³ zamordowany:
Za zdradê i opublikowanie ¶ci¶le strze¿onego sekretu wiercenia rakiet, czyli wykonania kana³u ogniowego w ³adunku prochowym, na co wskazuj± pewne poszlaki.

W³a¶nie w rozdzia³e o rakietach, opisane zosta³y przez niego zarówno wykonanie korpusów silników rakietowych z papieru ( co wtamtych czasach wcale nie by³o tanie ) , jak i rakiety wielostopniowe.

Uwa¿am ¿e w³a¶nie Kazimierz Siemienowicz powinien byæ naszym patronem!

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
eltopsj



Do³±czy³: 22 Cze 2003
Posty: 367

PostWys³any: Czw Sie 21, 2003 6:07 pm    Temat postu: Re: Kazimierz Siemienowicz Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!

kermit napisa³:

Uwa¿am ¿e w³a¶nie Kazimierz Siemienowicz powinien byæ naszym patronem!


To dobry pomys³. Wprawdzie (o ile siê nie mylê) krajowe zawody rakietowe s± jego imienia, ale chyba to wszystkie splendory jakie spad³y na t± postaæ. Nawet nie wiem, czy jest ulica jego imienia. Osoba wybitnie niedoceniona przez historyków, a przecie¿ bez jego pomys³u rakiety wielostopniowej nie by³yby mo¿liwe loty kosmiczne (w ka¿dym b±d¼ razie ON pierwszy wpad³ na ten pomys³, czego nie potrafili¶my wykorzystaæ). Niestety, nie ma chyba ¿adnego sztychu, ani grafiki z podobizn± Siemienowicza (mo¿e siê mylê?), któr± mogliby¶my umie¶ciæ na forum.
A swoj± drog±, to mo¿emy mieæ nadziejê, ¿e Kazio patrzy na nas "Z GÓRY". Je¿eli tak jest to na pewno zaciera rêce z zadowolenia, widz±c jak "miêdlimy" jego pomys³y jeszcze w XXI wieku. Wink

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Kamil



Do³±czy³: 22 Sie 2003
Posty: 16
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Pon Sie 25, 2003 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktos probowal robic dzysze z modeliny ? wlasnie zamierzam cos takiego wyprodukowac
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
ChemikeD



Do³±czy³: 10 Kwi 2003
Posty: 54
Sk±d: aa

PostWys³any: Pon Sie 25, 2003 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raz uszczelni³em lont modelin±, lont nie doszed³ do paliwa a modelina roztopi³a siê.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Kamil



Do³±czy³: 22 Sie 2003
Posty: 16
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Pon Sie 25, 2003 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak rozumiem by³a w postaci plastycznej a nie utwardzonej ?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
IrkaceK



Do³±czy³: 23 Lip 2002
Posty: 214
Sk±d: te piêkne kolory ?

PostWys³any: Pon Sie 25, 2003 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam..

Dawniej stosowalem dysze z modeliny, ale sa one jednorazowe. Bardziej oplaca sie juz stosowac cementowe badz papierowe (poszukac na forum - posty Kermita).



Pozd. Irek
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastêpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP