Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

[PODSTAWY] Jaki naj³atwiejszy SR
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Pepin



Do³±czy³: 30 Maj 2007
Posty: 5
Sk±d: z piêknego miasta

PostWys³any: Nie Cze 29, 2008 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam 1 pytanie nigdy nie robi³em sr ale mam taki zamiar i mam pytanie jak z paliwem? Mam po prostu karmelka wlaæ do silnika i wetkn±æ lont czy mam go pokruszyæ i wsypaæ? opiszcie mi co robiæ z paliwem. Proszê.



*down*
Czy mam wsadziæ zwyk³± watê i mam j± wsadziæ za czy przed dysz±? i czy nie lepiej najpierw zrobiæ zatyczkê a dopiero potem wlaæ karmelka? i czy lont ma siêgaæ do samego koñca kana³u czy tylko tak 1cm wewn±trz kana³u?

_________________
http://s14.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=54927
super gra wejd¼!!


Ostatnio zmieniony przez Pepin dnia Nie Cze 29, 2008 6:24 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Macex111



Do³±czy³: 25 Gru 2007
Posty: 76
Sk±d: siê tu wzi±³em ??

PostWys³any: Nie Cze 29, 2008 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlej do korpusu zrób kana³ w karmelce i przy dzyszy wsadz lont i zatkaj kawalkiem waty zeby nie wypadal . Zostaw troche miejsca przy koncu wlewania na zatyczke Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
qCover



Do³±czy³: 18 Maj 2008
Posty: 6

PostWys³any: Nie Cze 29, 2008 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pepin napisa³:

*down*
Czy mam wsadziæ zwyk³± watê i mam j± wsadziæ za czy przed dysz±? i czy nie lepiej najpierw zrobiæ zatyczkê a dopiero potem wlaæ karmelka? i czy lont ma siêgaæ do samego koñca kana³u czy tylko tak 1cm wewn±trz kana³u?


no lepiej zatyczkê zrobiæ, choæ ja nigdy nie robi³em silników na zasadzie wlewania
stosuje metodê formowania ziarna w osobnej rurce, z której wyci±gam paliwo ju¿ z
uformowanym kana³em i wsadzam do rurki gdzie wcze¶niej zrobi³em dysze

@Edit: i jeszcze je¿eli chodzi o odpalanie, to najlepiej aby zaraz ca³a powierzchnia karmelki w kanale siê zapali³a.
polecam elektryczne odpalanie wystarczy akumulator ¿elowy 12V i druciak do naczyñ
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Johnny £ódzki



Do³±czy³: 03 Sty 2009
Posty: 59

PostWys³any: Sro Mar 25, 2009 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drobna pro¶ba do osób z hamowni± do ma³ych silników:

Móg³by kto¶ sprawdziæ ci±g takiego "o³ówkowca" i wys³aæ mi na PW?
http://darmowa-energia.eko.org.pl/pliki/rozne/latanie/olowek.html
Bêdê wdziêczny Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
boss9999



Do³±czy³: 01 Lip 2007
Posty: 12

PostWys³any: Sob Kwi 11, 2009 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, piszê tu ze wzglêdu na jedyny mo¿liwy dostêp.
Szuka³em innych ni¿ te najczê¶ciej podawane na forum przepisów na popularnego karmelka i natkn±³em siê na znan± stronê http://www.jamesyawn.net/skillet/large/index.html
gdzie mówi± o odpowiednich proporcjach glukozy sacharozy i fruktozy.
Prawdopodobnie kto¶ probowa³: Czy du¿a jest ró¿nica w pracy silnika przy podziale na 3 rozne cukry?

PS. Kiedy najbezpieczniej dodawaæ Fe2O3? Robicie to na koñcu i nadal podgrzewacie czy ju¿ w trakcie stygniêcia? Kiedy dok³adnie?

PS2. Nigdzie tego na forum nie znalaz³em ale interesuje mnie temperatura spalania (albo gazów wylotowych) karmelek + 1%Fe2O3
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP