Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

[PODSTAWY] Jaki naj³atwiejszy SR
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
japan



Do³±czy³: 10 Kwi 2006
Posty: 65
Sk±d: Miasto Wielkiej Wie¿y

PostWys³any: Sob Maj 19, 2007 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Was!
Wiem ¿e bardzo rzadko piszê na forum ale przegl±dam je codziennie i jestem bardzo pocz±tkuj±cy. Na swoim k±cie mam dopiero cztery SR na karmelku. Chcia³bym przedstawiæ jak ja robie SR. Zaczynam od uciêcia z rurki z której bêdzie SR 3 kawa³ków takich o d³ugo¶ci oko³o 35 mm. Bêd± one na formê do ziaren. Nastêpnie ucinam z tej samej rury d³u¿szy kawa³ek który bêdzie korpusem silnika. Nastêpnie przygotowujê karmelek i wk³adam go do wcze¶niej przygotowanych form do ziaren. W tych formach jeszcze wcze¶niej w³o¿ona zosta³a taka tulejka z papieru. Gdy karmelek zaschnie wyciskam razem z papierow± tulejk± ziarna z tych forem. i wk³adam je do silnika. Nie robie pier¶cieni przegradzaj±cych z tego powodu, ¿e ziarna nie wychodz± do¶æ równo na gorze i na dole, chodzi oto ¿e po bokach s± g³adkie bo by³y w formie ale na górze i na dole nie, chyba wiecie o co chodzi Smile i dlatego ze nie s± równe to nie bêd± idealnie do siebie przylegaæ wiêc bêdzie miêdzy nimi jakby taka przegroda jak pier¶cieñ, co daje wiêksz± powierzchniê spalania. Nastêpnie z takiej blachy chyba o grubo¶ci 0,5 mm (co¶ takiego, wiem ¿e jest o wiele grubsza od takiej z puszek i ¿e da siê j± poci±æ no¿yczkami) wycinam kr±¿ek o ¶rednicy wew. korpusu rakiety i wk³adam go u góry silniczka nad ziarnem. Oczywi¶cie korpus jest d³u¿szy o jakie¶ 4 cm po obu stronach od d³ugo¶ci wszystkich trzech ziaren razem wziêtych. Pó¼niej na ten kr±¿ek nalewam gips(niestety nie mam nic lepszego bo rodzice nie pozwalaj± mi kupiæ), i u do³u robiê to samo tylko ¿e w kr±¿ku jest dziurka na dysze i w gipsie te¿. Nastêpnie gdy wszytko zaschnie na górze gipsu znowu k³adê taki kr±¿ek u góry ca³y, a u do³u z dziurk±. Pó¼niej to wszytko do rozgrzanego oleju i zmiêkczone PCV do kieliszka aby siê ³adnie zagiê³o do ¶rodka. Na samym koñcu od do³u i od góry wciskam po dwa rozgrzane gwo¼dziki. I ja tak robiê silniki SR. Jak mo¿ecie to poprawcie mnie co móg³bym zrobiæ lepiej, z tym ¿e nie mam dostêpu do cementu ani nic. Tylko gips.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
Las



Do³±czy³: 20 Maj 2007
Posty: 6

PostWys³any: Nie Maj 20, 2007 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gips jest O.K,lecz ja u¿ywam do robienia dysz srajta¶my z wikolem. Rolling Eyes
Natomiast korpus silnika klejê szk³em wodnym,bardzo dobrze siê spisuje.
Pozdrawiam Cool
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Jacek R.



Do³±czy³: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Sk±d: Z ³±k Arkadii a tak serio Kraków

PostWys³any: Nie Maj 20, 2007 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gips siê nie nadaje. Pod wp³ywem temperatury wraca do stanu wyjsciwego czyli proszek.
_________________
Czasem okoliczno¶ci zmuszaj± cz³owieka do porzucenia swojej dawnej dzia³alno¶ci Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
Las



Do³±czy³: 20 Maj 2007
Posty: 6

PostWys³any: Nie Maj 20, 2007 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo,¿e sam gips rozrobiony z wod± siê nie nadaje Smile
Ale zmieszany z wikolem i srajta¶m± jest O.K,gdyby nie to,¿e jest odrobinê ciê¿szy Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
japan



Do³±czy³: 10 Kwi 2006
Posty: 65
Sk±d: Miasto Wielkiej Wie¿y

PostWys³any: Pon Maj 21, 2007 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiêtajcie, ¿e s± tam jeszcze te moje blaszki z dziurk± i zazwyczaj do gipsu jeszcze podk³adkê dajê jako wstawkê "antyerozyjn±" Laughing
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
Las



Do³±czy³: 20 Maj 2007
Posty: 6

PostWys³any: Pon Maj 21, 2007 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepiej zainwestuj w wikol(mam nadziejê,¿e papier toaletowy masz Very Happy )nie jest on drogi,a w domu Ci siê jeszcze do czego¶ przyda.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Sylwek



Do³±czy³: 17 Sty 2007
Posty: 236

PostWys³any: Pon Maj 21, 2007 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie opanujcie siê wiem, ¿e nie mogê ¿±daæ od was cudów, ale w waszym wieku siedzia³em w bibliotece i wynotowywa³em przeró¿ne rzeczy teraz jest net i wszystko na talerzyk podane a ludzie wci±¿ swoje. Doprawdy nie wiem, czym to jest spowodowane to jakie¶ ogólne otêpienie. Po pierwsze jest ju¿ temat o dyszach gdzie mo¿na by t± dysputê prowadziæ i chyba tam powinna byæ prowadzona wcale bym siê nie wcina³ pomimo poziomu w koñcu to przedszkole, ale nie przesadzajmy wszystko zosta³o ju¿ powiedziane a jak kto¶ chce czatowaæ to raczej nie tu na forum.

Dwie dobre rady ¿aden z was nie ma racji. A mia³a byæ druga rada kurna czytajcie trochê i piszcie z zastanowieniem. O s± trzy dobra trzecia w promocji.

Proszê mnie nie zmuszaæ do jaki¶ drastycznych dzia³añ i pisaæ zgodnie z tematem postu i nie zak³adaæ tematów typu super dysza xxMana, bo temat o dyszach jest i jak kto¶ ma co¶ ciekawego do powiedzenia na pewno jego wypowied¼ nie zostanie nie zauwa¿ona.

_________________
Zapraszam Single po 30 http://singlepotrzydziestce.pl/
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
witek700
&& ( 2-gie ostrze¿enie )


Do³±czy³: 05 Gru 2007
Posty: 17

PostWys³any: Czw Gru 06, 2007 1:23 pm    Temat postu: silnik Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich ! jestem amatorem i wogóle jestem od niedawna na tym forum. Ostatnio robilem próby z silnikiem rakietowym (przepis z piroportalu). Wszystko zrobi³em dok³adnie z zaleceniami.I po odpaleniu najzwyczajniej wypali³ siê.(ca³a rakieta nie oderwa³a siê na milimetr od ziemi). My¶le osobi¶cie ,¿e to wina paliwa, bo pewnie nazapali³o siê kana³owo. Ale niejestem pewien. Dok³adnie to niwiem co mam zrobic aby paliwo zapali³o siê kana³owo. Prosze o pomoc.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
..:::DAX:::..



Do³±czy³: 16 Sie 2007
Posty: 47

PostWys³any: Czw Gru 06, 2007 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jak Ci siê to zapali³o Very Happy jeSli zrobi³e¶ kana³ to pali³o sie kana³owo ale wa¿ne jest te¿ to ¿e paliwo musi byæ zapalone na koñcu kana³u a nie przy dyszy Exclamation
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
witek700
&& ( 2-gie ostrze¿enie )


Do³±czy³: 05 Gru 2007
Posty: 17

PostWys³any: Pi± Gru 14, 2007 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elo,elo.Mam rozumieæ, ¿e je¿eli mam silnik z kakna³em to musze (zanim uformuje paliwo) od strony zatyczki wsypaæ np. P.cz. lub saletre z cukrem, wtykn±æ trzpieñ formuj±cy, osadziæ paliwo ,i wsadzic lont?
2pyt. Co to znaczy , ¿e bloczki paliwa s± inchibitowane.

P.S. Prosze o szybkom odpowied¼, i z góry dziêx.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Sailor
& ( 1-wsze ostrze¿enie )


Do³±czy³: 11 Gru 2007
Posty: 2
Sk±d: Z Kwantowni

PostWys³any: Pi± Gru 14, 2007 11:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ksard napisa³:
Inhibitowanie - to nic innego jak os³anianie.
Czyli zabezpieczenie powierzchni bloku paliwa przed p³omieniem.
Stosuje siê to w celu programowania ci±gu silnika.
Najczê¶ciej inhibituje siê powierzchniê zewnêtrzn± ziarna paliwa lub te¿ powierzchniê czo³ow±.

Pozdrawiam
KSADR


Tak± odpowiedz dosta³em w skrócie. Wystarczy?

_________________
CH3-CH2Cl+KOH-->CH3CH2OH + KCl Razz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
witek700
&& ( 2-gie ostrze¿enie )


Do³±czy³: 05 Gru 2007
Posty: 17

PostWys³any: Sob Gru 15, 2007 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra ,ale powiedz co¶ otym co pisa³em w poprzednim p¶cie.(o zap³onie silnika ).
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Sob Gru 15, 2007 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

& solidarno¶æ? Robisz blok paliwa, robisz kana³, czekasz a¿ zastygnie, ³amiesz lont i go wciskasz w kana³.... proste ?
_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
..:::DAX:::..



Do³±czy³: 16 Sie 2007
Posty: 47

PostWys³any: Sob Gru 15, 2007 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu masz schemat jak to zrobiæ:

Lont okrêcasz ¶cis³o papierem z klejem lub ta¶m± papierow± tak aby z jednego koñca wystawa³o oko³o 1 cm a z drugiej ile chcesz. Wk³adasz to przez dyszê stron± po której wystaje 1 cm lontu. Nastêpnie wk³adasz w dyszê miêkki kawa³ek papieru tak aby wszystko trzyma³o siê razem i to tyle.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
witek700
&& ( 2-gie ostrze¿enie )


Do³±czy³: 05 Gru 2007
Posty: 17

PostWys³any: Nie Gru 16, 2007 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra dziêki, mam jeszcze ma³e pytanko , czy znasz jaki¶ niezawodny sposób maontowania stateczników do korpusu rakiety (aby by³y idealnie prosto ,i jakim klejem robisz to zazwyczaj).
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Macex111



Do³±czy³: 25 Gru 2007
Posty: 76
Sk±d: siê tu wzi±³em ??

PostWys³any: Sro Sty 30, 2008 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam chcia³bym pokazaæ<pomóc>przepis na silnik do rakiety.
Potrzebne Materia³y :
KNO3-65g
Sacharoza-35g
Wikol
Strzykawka 5ml
Ta¶ma klej±ca
No¿yczki
Gips <najlepiej budowlany schnie w 5 min.
Wiertarka
Patyczki do szasz³yków
Lont
Ta¶ma aluminiowa samoprzylepna

KORPUS SILNIKA :
bierzemy 50cm kawa³ek papieru kasowego i malujemy go wikolem
Nawijamy na strzykawce. Suszymy . Wysuszony korpus wk³adamy na nowo na strzykawkê . Obcinamy jej ten ogonek do wk³adania ig³y. Korpus jest ju¿ gotowy do gipsowania. Jako rozmiar dyszy u¿y³em patyczka do szasz³yków. OK nasz korpus jest gotowy !!:

PALIWO -Formowanie ziarna , Inhibitowanie :
Przed przygotowaniem paliwa we¼my siê za formê do odlewania ziarna.
U¿yjemy tej samej strzykawki co robili¶my korpus odcinamy jej górê tak ¿eby t³oczek swobodnie wychodzi³ na wierzch . Bierzemy kartkê a4 i ta¶mê klej±c± kleimy równymi pasami wzd³ó¿ przyklejamy dwa pasy ta¶my zwyk³ej <1,8cm>. Potem odcinamy nasz zafoliowany arkusz papieru . Wysoko¶ci NIE poprawiamy za to d³ugo¶æ tak do 4 cm. Wk³adamy ten odcinek do naszej strzykawki . Nasza forma jest ju¿ GOTOWA!!

Teraz czas na paliwo.
Wsypujemy do garnuszka 65g Saletry Potasowej i 35g Sacharozy , Dolewany do mieszanki 4 ³y¿ki sto³owe wody . Grzejemy a¿ do uzyskania ¿ó³to - z³otego karmelu . Jest to o wiele wiêcej ni¿ potrzeba nam na zrobienie jednego segmentu ale oto siê nie martwcie . ¯ó³to z³oty karmel zdejmujemy z garnka . Czekamy aby trochê wystyg³o . Toczymy Kulkê . Wk³adamy do woreczka strunowego . Odstawiamy ¿eby sobie odpoczê³o . W tym czasie jest chwila na sprz±tanie ;D . OK wk³adamy kulkê do RÊCZNEJ maszynki do mielenia miêsa . Gdy ca³± kulê przemielimy na py³ wsypujemy sobie do woreczka strunowego . Na JEDEN segment paliwa wystarcza oko³o jedna ³y¿eczka proszku . No wiêc wk³adamy do garnuszka
³y¿kê naszego py³u i grzejemy . Gdy osi±gnie konsystencjê mas³a orzechowego wk³adamy nasze paliwo do formy wk³adamy do niego te¿ patyczek od szasz³yka w celu wykonania kana³u . Gdy poczujemy ze paliwo sch³adza siê wyjmujemy nasz segment w obwolutce z papieru i tasmy i przek³uwamy dalej kana³ . Gdy ju¿ zaschnie czas na inhibitowanie tzn. zabezpieczenie przed przepaleniem najpierw silnika a potem rakiety .
Bierzemy kawa³ek folii aluminiowej samoprzylepnej do kupienia w Budowlanych . Wycinamy kawa³ek o szeroko¶ci ziarna i o d³ugo¶ci takiej ¿eby mo¿na by³o obkleiæ 2 razy .

OK Mamy gotowe ziarno , inhibitowane . A wiêc co dalej ??

Wk³adamy do ziarna 4 cm lontu visco . Wk³adamy do naszego korpusu. Resztê wolnej przestrzeni wype³niamy gipsem .

W miarê zainteresowania za³±czê zdjêcia
Pozdrawiam Macex111


Ostatnio zmieniony przez Macex111 dnia Sro Maj 14, 2008 12:04 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
beaker



Do³±czy³: 30 Lip 2006
Posty: 197

PostWys³any: Wto Maj 13, 2008 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KYK napisa³:
Nie wiedzialem gdzie to napisaæ wiêc da³em to tu Smile Gdy robiê SR dane:
Paliwko karmelek (65:35)
Masa paliwa 60g
D³ugo¶æ ziarna 10cm
Kana³ 6mm przez ca³± d³ugo¶æ
Dysza 7mm (cement:gips 1:3)
Korpus papierowy 4mm klejony wikolem i w ¶rodku nas±czony szk³em wodnym
Przepala mi punktowo ¶cianke (jak na zdj.)

a tak¿e czê¶ciej zdarza siê ¿e gazy przy maxymalnym ci±gu silnika wylatuj± przez górn± zatyczke tworz±c takie co¶ Rolling Eyes

Po rozebraniu silnika okazuje siê ze w ¶rodku korpus jest prawie nietkniêty jedynie lekko nadpalony.

Nie wiem w czym tkwi problem dlatego kieruje te pytanie do Was, bo pod czas lotu przez takie rzeczy silnik traci energiê a tak¿e osmala od ¶rodka rakietê Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
beaker



Do³±czy³: 30 Lip 2006
Posty: 197

PostWys³any: Wto Maj 13, 2008 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj
Po pierwsze, fi kana³u musi byc równe lub wiêksze od fi przekroju krytycznego dyszy.
Problem zatyczki, nieszczelnosc po prostu, masa przyczyn, papier mo¿e sie zamoczyc od zalanej zatyczki, zatyczka moze nie dobrze "dociskac sie" do scianki srka. Niestety mocowanie w silniku z papieru jest problematyczne, sprobuj wkleic na zywicy. ew distal ZADEN POXIPOL!!
Jakie fi komory spalania? Daj grubszy korpus, powiedz mi jaki masz masz material na zatyczke?.
Pozdrawiam i przenosze
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
KYK



Do³±czy³: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWys³any: Wto Maj 13, 2008 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komora spalania ma 2.5 cm szeroko¶ci. Korpus my¶lê ¿e dobry ale jak tak mowisz... A masa na zatyczke to cement:gips 1:3. Chcia³em robiæ silniki z pcv ale nigdzie nie moge znale¼æ odpowiedniej rury w moim mie¶cie. Maj± tylko takie do 1.5mm grubo¶ci przy 1.25" Evil or Very Mad ale to o dupe ot³uc. To czym mam to uszczelniaæ, ¿ywic±? Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
beaker



Do³±czy³: 30 Lip 2006
Posty: 197

PostWys³any: Wto Maj 13, 2008 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Jak dla 25mm, wiec silnika calowego 4mm to troszku przyma³o Smile Wiec dowiñ jeszcze trochê papieru. Z zatyczk± spróbuj tak, kiedy zalejesz ju¿ paliwo, oddziel je od przysz³ej zatyczki jak±¶ przetyczk±, po prostu ma nie zamokn±c . Zalej zatyczkê pó³rzadk± mas±, samym cementem i postaw w pionie, dysz± w dó³, zatyczka powinna siê sama zagruntowac.
A co wa¿ne, korpus powinien byc jednolity, przy najmniejszej nieszczelno¶ci pomiêdzy warstwami ( a zw³aszcza pierwszymi) nie mo¿e byc luzu, gazy wedr± siê tam, i rozetn± nam korpusik jak ¿ylet±.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastêpny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP