Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Miedziankit => "Fugas"
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eR



Dołączył: 15 Lip 2004
Posty: 16
Skąd: lbn

PostWysłany: Sob Gru 04, 2004 12:21 am    Temat postu: Miedziankit => "Fugas" Odpowiedz z cytatem

Witam,
chcialem sie dowiedziec czy jest mozliwosc zrobienia czegos podobnego do fugasa z uzyciem miedziankitu. Wygrzebalem cos takiego:
MeThyL napisał:

jest to jeden z pierwszych materialow wybuchowych typu chloranitów.sklada sie z chloranu potasu KClO3 i ok.10%nafty.
charakteryzuje sie wysoką temperaturą wybuchu,ponad 4000stopniC,malą iloscia gazu 200-350 litrow,wysoka wrazliwoscia,i predkoscia detonacji rzedu 3000-3500m/s cisnienie na froncie fali uderzeniowej ok 30 000atm.te ogolnikowe dane odnosza sie do wiekszosci chloranitów.pozdrawiam....

mi sie wydaje ze temperatura jest odpowiednia by zapalic paliwo. Napiszcie czy jest jakas szansa ze to wyjdzie Question Bo wsumie polozyc worek z jakims paliwem na 50 gram miedziankitu to nie jest straszna rzecz, wiec chyba trzeba sprobowac Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
herbi



Dołączył: 21 Wrz 2003
Posty: 94
Skąd: STĄD

PostWysłany: Sob Gru 04, 2004 12:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temperatura ok. tylko czas detonacji jest za krotki. Detonacja jest za szybka aby zdazyc rozpylic paliwo i je zapalic. Dlatego stosuje sie petardy na goracej mieszance (fb). Takze guzik z takiego fugasa na miedzianie. Tez kiedys tak chcialem zrobic....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eR



Dołączył: 15 Lip 2004
Posty: 16
Skąd: lbn

PostWysłany: Sob Gru 04, 2004 1:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak by dodac proszku/pylu Al zeby obnizyc predkosc detonacji moze to by zadzialalo Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ŚciArwA



Dołączył: 08 Sie 2002
Posty: 201
Skąd: już nie stąd :)

PostWysłany: Sob Gru 04, 2004 1:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to moze sproboj Idea
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
eR



Dołączył: 15 Lip 2004
Posty: 16
Skąd: lbn

PostWysłany: Sob Gru 04, 2004 1:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprobuje na likendzie to zrobic. tylko nie wiem ile % dac Al. Miedzian bedzie 100 gram KCLO3 i 9 ml nafty( oczywiscie uzyje okolo 50 gram ) i teraz sie zastanawiam czy dac Al kosztem nafty czy dodac Al nie zmieniajac ilosci nafty. Czy ma ktos moze jakas sugestie ile dodac % Al Question a ja poszukam jeszcze na forum moze cos znajde Smile
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Pietruszkin



Dołączył: 21 Mar 2003
Posty: 188
Skąd: /dev/null

PostWysłany: Sob Gru 04, 2004 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eR napisał:
sprobuje na likendzie to zrobic. tylko nie wiem ile % dac Al. Miedzian bedzie 100 gram KCLO3 i 9 ml nafty( oczywiscie uzyje okolo 50 gram ) i teraz sie zastanawiam czy dac Al kosztem nafty czy dodac Al nie zmieniajac ilosci nafty. Czy ma ktos moze jakas sugestie ile dodac % Al Question a ja poszukam jeszcze na forum moze cos znajde Smile
Pozdrawiam.


proponuje al nie zmieniając ilość nafty Idea

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kempek



Dołączył: 27 Paź 2003
Posty: 25
Skąd: Novosybirsk

PostWysłany: Sob Gru 04, 2004 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Uwazam ze nie da sie zrobić fugasa z miedziankitu właśnie ze względu na Vdet. Proch czarny ma ok 350m/s a miedziankit ok 3300m/s > Różnica jest zbyt duza aby mozna bylo ją zniwelować poprzez dodanie pyłu al.
Mimo wszystko spróbuj - tylko z malymi ilosciami bo szkoda materialu Wink

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
eR



Dołączył: 15 Lip 2004
Posty: 16
Skąd: lbn

PostWysłany: Sob Gru 04, 2004 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzien dobry Very Happy
ja mysle ze jesli odwolujemy sie do Vdet to trzeba porownywac z jakims prochem typu fb a nie PCz, bo wkoncu normalnie fugasa to sie odpala od petardy "goracej" czyli fb (Vdet okolo 900m/s chyba Question ). Co do ilosci to zrobie jakas taka "petarde" tak wiec za duzo odczynnikow sie nie zmarnuje Wink. Pietruszkin zrobie tak jak mowisz no i zobaczymy, a moze sie uda. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Zbigniew



Dołączył: 11 Cze 2004
Posty: 202
Skąd: z Piekła

PostWysłany: Sob Gru 04, 2004 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heksogen_pl robil fugasy na mw i mu niewychodzilo... wg. mnie fala uderzeniowa poprostu zdmuchnie paliwo i nie pozwoli mu sie zapalic. Blyskawicznie rozpyli i wyparuje.... Ale zawsze lepiej sprobowac, niz wymyslac co to może sie stać Wink
GL

_________________
Bóg sprawił, że wciąż idą... Rozsądek - że dotrą!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
heksogen pl



Dołączył: 09 Cze 2004
Posty: 157
Skąd: małopolska

PostWysłany: Sob Gru 04, 2004 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

racja Bakun. Wprawdzie benzyna rozpylona zostaje dokładniej przez np. miedzian ale nie zapala się . myśle że nawet rozstawienie ładunków termitu dookoła nie da rady zapalić chmury paliwka. Stary dobry proch chloranowy jest idealny do fugasów no chyba ze ktoś ma pył AL to może zrobić FB Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
elessar



Dołączył: 17 Cze 2004
Posty: 74
Skąd: Mazowsze

PostWysłany: Sro Gru 08, 2004 10:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie bez przesady. czy ktorykolwiek z was widzial podczas nocnej detonacji miedzina jakies swiatlo, blysk lub cos podobnego? nie sadze. a w fotoblysku od razu takie cos widac i to bardzo dobrze. w takim razie musi tam wystepowac cos w rodzaju "otwartego ognia" ktory zapala paliwko. w przypadku miedziana takie cos raczej sie nie uda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
=MaLuTkI=



Dołączył: 05 Paź 2003
Posty: 149
Skąd: Z PLANTACJI BURAKÓW

PostWysłany: Sro Gru 08, 2004 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no bo wkoncu fotoblysk ma ujemny BT i dopala sie w powietrzu, ale nie o to hcoidz. MIedzian jest za sztbki na gto i ma za niska temp spalania/detonacji.
_________________
http://www.VmC.org.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tomash
dostęp próbny do MW


Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 382
Skąd: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWysłany: Sro Gru 08, 2004 11:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ba sie oczywiście zrobić fugasa od MW - to żaden problem, musi tylko być odpowiednia temperatura i ilość MW. MW najlepiej miedzian albo Saletrol, zawierający pył glinowy lub magnezowy i o koniecznie ujemnym bilansie tlenowym.
Bardzo ważna sprawa to również ilość zastosowanego MW... Jak dasz 50g na litr to na bank nie podziała, licz około 10g/litr nawet mniej. Inaczej paliwo poleci w kosmos i nie zdąży się zapalić...
Pozdrawiam. Tomash Cool

_________________
Już tylko teoretyzuję, potrzeba mi rączek by rodzinę utrzymać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
elessar



Dołączył: 17 Cze 2004
Posty: 74
Skąd: Mazowsze

PostWysłany: Czw Gru 09, 2004 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy pyly tu pomoga. jesli chodzi o mnie to jestem raczej sceptykiem. Jesli komus to sie uda to niech da znak. baaaaardzo jestem ciekawy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eR



Dołączył: 15 Lip 2004
Posty: 16
Skąd: lbn

PostWysłany: Pią Gru 10, 2004 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Smile
ostatnio nie udalo mi sie zrobic proby, ale dla mnie jest to dalej temat otwarty - warto sprobowac Very Happy . Co do ilosci miedziana to posloze sie rada Tomash'a. elessar "znalazlem" Cool w necie zdjecie z nocnej detonacji miedziana, gdzie widac blysk. Jak jestes zainteresowany to daj znac.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
elessar



Dołączył: 17 Cze 2004
Posty: 74
Skąd: Mazowsze

PostWysłany: Wto Gru 14, 2004 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"znalazlem" w necie zdjecie z nocnej detonacji miedziana, gdzie widac blysk


a to na pewno byl taki 100% miedzian bez dodatku zadnych drogocennych pylkow? Very Happy
p.s. wrzuc zdjecie na jakis serwerek Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eR



Dołączył: 15 Lip 2004
Posty: 16
Skąd: lbn

PostWysłany: Sro Gru 15, 2004 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


z tego co "wyczytalem" Very Happy jest to czysty miedziankit bez zadnych dodatkow. Tu jest zdjecie samego ladunku (duze zdjecie 1,4mb ) Arrow http://members.lycos.co.uk/rydzo87/miedzian.jpg
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Don Kisiel



Dołączył: 03 Lip 2004
Posty: 65
Skąd: Z Jabłonowa :]

PostWysłany: Sro Gru 15, 2004 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Miedziankit daje błysk - ale ten błysk jest bardzo mizerny. Myślę, że jest mała szansa na zrobienie fugasa na miedziankicie.


Nieporównywalnie lepszy wydaje się być dynamit(AA,EGDN,Al), gdyby miał niską Vdet to pewnie by się nadał.



Pozdro

_________________
Nach Afrika kommt Santa Claus,
und vor Paris steht Mickey Maus.
GG - 1549571
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
v-21



Dołączył: 24 Lip 2002
Posty: 834
Skąd: Kaszuby

PostWysłany: Sro Gru 15, 2004 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co mav det do zdolnosci zapaljacej MW mieszanina o nazwie TRIALEN Rolling Eyes oparta na Hx i czyms tam jeszcze z dodatkiem Al uzywana była jako MW o duzej zdolnosci zapalajacej
inna sprwawajest to ze tak ja wszedzie obowiazuja zasady fizyki i tak w odleglosci kilku promieni od ład juz nie ma tak wielkich predkosci w dodatku jak uzyjesie cieczy jako o5oczki

_________________
....a reszta niech se jaja liże.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomash
dostęp próbny do MW


Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 382
Skąd: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWysłany: Sro Gru 15, 2004 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sumując - odpowiednia temperatura detonacji, nie za dużo MW i jest fugas jak malowany.
Pozdrawiam. Tomash Cool

_________________
Już tylko teoretyzuję, potrzeba mi rączek by rodzinę utrzymać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP