Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Projekt Zenit HP
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Bartosz J.



Do³±czy³: 30 Mar 2004
Posty: 73
Sk±d: pomorze

PostWys³any: Pi± Lip 22, 2005 7:15 pm    Temat postu: Mózg Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich sympatyków projektu ZENIT!

Bardzo wa¿na wiadomo¶æ: Znalaz³ siê mózg dla rakiety Zenit Wink - uk³ad odzysku UUWS Cool Co prawda - paczka z elektronik±, zapalnikami oraz p³yt± CD z mnóstwem info na tematy zwi±zane z technik± rakietow± przysz³a ju¿ we ¶rodê, ale do dzi¶ by³em po za domem tak wiêc dopiero kilkana¶cie minut temu j± odebra³em.

Jaskiniowiec: jestem Twoim d³u¿nikiem Exclamation Wink

fot. UUWS + dodatki


Teraz nasta³ czas na testy i budowê przedzia³u elektroniki... Jednym okiem zd±¿y³em rzuciæ na wczorajsze testy SR Arkadiusza - czy to oznacza, ¿e masz ju¿ ostateczn± wersjê SR_2R-mini przeznaczon± do lotu Question

pozdrawiam

Bartek

Arkadiusz ---> Tak, mam ale gwarancji nie dam. SR bêd± "podrasowane"

_________________
www.hpr.blo.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Bartosz J.



Do³±czy³: 30 Mar 2004
Posty: 73
Sk±d: pomorze

PostWys³any: Czw Lip 28, 2005 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Start rakiety ZENIT wydaje siê ju¿ coraz bli¿szy - oto kolejny wynik moich dzia³añ:

fot. ukoñczony przedzia³ elektroniki


Dla zainteresowanych mogê dodaæ, ¿e uk³adem UUWS mo¿na bez problemu testowaæ ci±g³o¶æ ¿arnikow (tym samym zyskujemy gwarancjê dzia³anie) zapalników wykonanych z ¿arówczek "bagnetowych"

_________________
www.hpr.blo.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
jaskiniowiec



Do³±czy³: 22 Lut 2004
Posty: 597
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Czw Lip 28, 2005 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem na podstawie zdjêcia, ¿e bateria bêdzie skierowana w stronê g³owicy, a odpalanie spadochronu (i rozdzia³ stopni) bêdzie poni¿ej cz³onu elektroniki
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Bartosz J.



Do³±czy³: 30 Mar 2004
Posty: 73
Sk±d: pomorze

PostWys³any: Pi± Lip 29, 2005 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

15.08.2005r. to wa¿na data w historii projektu ZENIT HP - to w³a¶nie tego dnia odby³ siê pierwszy start rakiety "Zenit" Very Happy

fot. rekieta na stanowisku


fot. start rekiety Zenit ok.1,5s po zap³onie


Chcecie wiedzieæ wiêcej Question Kogo¶ to w ogóle interesuje Question Cool

_________________
www.hpr.blo.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
MadMax



Do³±czy³: 26 Mar 2005
Posty: 24
Sk±d: Trzebnica

PostWys³any: Pon Sie 15, 2005 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Pewnie, ¿e interesuje !!! Very Happy

Czekam na kolejne fotki i film z przebiegu startu.

_________________
Piotrek
-----------
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
marlionkk



Do³±czy³: 06 Sie 2005
Posty: 26
Sk±d: k-k

PostWys³any: Pon Sie 15, 2005 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ³adny kszta³t rakiety Very Happy
masz filmik ze startu lub inne fotki ze startu rakiety??
jak wysoko polecia³a??

_________________
"Saper myli sie tylko raz"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
crave



Do³±czy³: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWys³any: Pon Sie 15, 2005 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prezenuje siê piêknie, czekam na film Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
jaskiniowiec



Do³±czy³: 22 Lut 2004
Posty: 597
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Pon Sie 15, 2005 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super Exclamation Nareszcie Very Happy
¯e silnik Pirotechmana zadzia³a³, to widzê, a co z odzyskiem? Sprawdzi³ siê? Zadzia³a³o?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
fox



Do³±czy³: 10 Lis 2003
Posty: 192
Sk±d: Wielkopolska

PostWys³any: Pon Sie 15, 2005 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cholera nie nawidzê jak mnie kto¶ tak trzyma w niepewno¶ci, zbyt du¿e napiêcie wylewu chyba zaraz dostanê. Tylko parê zdañ i kilka fot, stary daj ¿e co¶ wiêcej.

Acha jeszcze jedno..........gratulujê!!!!!

_________________
CAST AWAY
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora Adres AIM
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Pon Sie 15, 2005 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fox napisa³:
Cholera nie nawidzê jak mnie kto¶ tak trzyma w niepewno¶ci


Na pocz±tku jest trzêsienie ziemi a potem napiêcie tylko ro¶nie Wink
Powrót do góry
Tomek J.



Do³±czy³: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWys³any: Pon Sie 15, 2005 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam!!!
gratulacje modelu i...udanego lotu??? Napisz cos wiêcej jak przebieg³ lot, czy uk³ad zadzia³a³, mniej wiêcej pu³ap na który wylecia³ ZENIT. I nie trzymaj nas w niepewno¶ci bo ktos na forum ¿eczywi¶cie dostanie wylewu. Cool


Pozdrowienia

TomekJ
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Pon Sie 15, 2005 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysz³o chu...o. szkoda Crying or Very sad . Dla mnie pozostaje nadzieja w filmie OSZ Confused . Mo¿esz Bartku opisaæ.

Pozdr. A Confused
Powrót do góry
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Pon Sie 15, 2005 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawda jest brutalna albo ¿yciowa. SR by³ mo¿e 10 w kolejno¶ci. A to nie technologia. Na dzi¶ nie mam ani jedengo rozrpacowanego SR. Tzn. takiego co ma dok³adnie opisan± technologiê. U mnie ciagle jakie¶ konstrukcyjne zmiany i nale¿y to zmieniæ. Skupiæ siê na jednym za to rozpracowanym w szczegó³ach SR. Tyle, ¿e sam nie wiem jakim Rolling Eyes . Bartkowi koszta zwrócê ( ja da mi to zrobiæ ). Dla mnie odwali³ kawa³ roboty. Pewno czas przyjdzie na kolejny test bo TJ¯ Wink . Na szczegó³y czekamy od Jasieczqa

Pozdr. A

PS. Potem Wam napisze dlaczego mam ten technologiczny mêtlik w g³owie. A chodzi o szkic produkcji bardzo tanich SR. Do tego nie takich ma³ych ( pisze, ¿e do celów meteorologicznych wiêc na pewno sporych ). Przez to nie mam na dzieñ dzisiejszy ¿adnego pewnego SR bo moja my¶l kr±¿y ju¿ wokó³ tej taniej technologi Rolling Eyes
Powrót do góry
Bartosz J.



Do³±czy³: 30 Mar 2004
Posty: 73
Sk±d: pomorze

PostWys³any: Pon Sie 15, 2005 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fot. explozja silnika ok.1,65s po zap³onie - tu¿ po zej¶ciu rakiety z wyrzutni


fot. widok na pozosta³o¶ci tu¿ po upadku na ziemiê - jak widaæ cz³on pierwszy zosta³ prawie nie naruszony, za¶ to co zosta³o z cz³onu drugiego widaæ


fot. rozerwane ³o¿e silnika i jeszcze dymi±cy motor - zwróæcie uwagê na wygiête si³± eksplozji prêty


fot. szcz±tki cz³onu drugiego - zosta³y rozrzucone w promieniu ponad 20m


Okaza³o siê, ¿e zawiód³ czynnik co do którego by³em pewien niezawodno¶ci... Jednak¿e próba nie pozostaje bezowocna - ale o tym napiszê kiedy indziej. Pó¼niej tak¿e podam link do filmu lub dwóch, a narazie musicie zadowoliæ siê zdjêciami.

Jaskiniowiec: muszê Ciê uspokoiæ - z wstêpnych oglêdzin wynika, ¿e uk³ad nie ucierpia³ i dzia³a poprawnie - odklei³ siê jedynie jeden z kondensatorów od silikonowej masy. Zachowanie uk³adu skomentujê jutro.

Na koniec dodam, ¿e patrz±c na te dwie stopklatki przychodzi mi jedna my¶l do g³owy: a mog³o byæ tak piêknie Wink

_________________
www.hpr.blo.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
crave



Do³±czy³: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWys³any: Pon Sie 15, 2005 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paul S napisa³:
Moze zaczniemy na forum budowac wspolnie model rakiety lekkiej ok, 1m wysokosci i ok. 50do 60mm srednicy. Planuje cos takiego dla wszystkich chetnych na jesienne wieczory.

Podoba mi siê ten pomys³ Wink

Mam te¿ dobr± wiadomo¶æ - w koñcu zamówi³em tensometry i liczê, ¿e moja elektroniczna hamownia w ci±gu tygodnia lub dwóch bêdzie ju¿ zrobiona i wytestowana - mam ju¿ nawet silnik do testów Smile.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Jacek R.



Do³±czy³: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Sk±d: Z ³±k Arkadii a tak serio Kraków

PostWys³any: Wto Sie 16, 2005 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Moze zaczniemy na forum budowac wspolnie model rakiety lekkiej ok, 1m wysokosci i ok. 50do 60mm srednicy. Planuje cos takiego dla wszystkich chetnych na jesienne wieczory.


Wlasnie wczoraj dozna³em natchnienia na metrow± rakiete 50mm ¶r.


Przykro mi z powodu nie udanego startu i utraty modelu. Nawet nie modelu najbardziej ¿al tylk tych godzin pracy która posz³a na marne... Ale uszy do góry i proboj dalej:) pozdro i powodzenia w dalszych projektach Smile

_________________
Czasem okoliczno¶ci zmuszaj± cz³owieka do porzucenia swojej dawnej dzia³alno¶ci Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
Bartosz J.



Do³±czy³: 30 Mar 2004
Posty: 73
Sk±d: pomorze

PostWys³any: Wto Sie 16, 2005 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A oto oczekiwany z niecierpliwo¶ci± FILM

Paul: Podoba mi siê Twoja propozycja choæ moja koncepcja na przysz³o¶æ znacznie odbiega od tej ale uwa¿am, ¿e ka¿d± mo¿liwo¶æ rozwoju i o¿ywienia tego dzia³u forum trzeba wykorzystywaæ.

_________________
www.hpr.blo.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Tomek J.



Do³±czy³: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWys³any: Wto Sie 16, 2005 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam!!!
no na filmie to wygl±da okropnie!! A¿ ¿al ogladaæ i patrzec jak Zenit eksploduje. Bêdzie odbudowa Zienita???

Pozdro
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Wto Sie 16, 2005 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykro to ogl±daæ ale jednak wklejê u¶miech bo w koñcu trzeba na to siê nastawiæ przy ASR (Amatorskich SR ). Do tego lubiê te¿ powiedzenie, ¿e "wszystko to ch..j wzglêdem prêdko¶ci ¶wiat³a" Wink Dla mnie wnioski :

1. Konstrukcja rakiety pod ASR musi byæ prosta, bez bajerów. Opó¼niacz pod spad najlepiej piro albo tajmer. Rakieta na oko - bez wiêkszej kultury sztabowej. Czyli odwrotnie ni¿ robi Paul.

2. ASR musz± byæ dwa, w tym jeden palony statycznie. Tu zawalilem t± procedurê bo jeden SR explodowa³ i drugi jak widaæ te¿ ( ale mia³ dowiniêty korpus ). Procedurê odbiorcz± "ola³em" z uwagi na zmêczenie tym hobby. Chwilowo ( z pó³ roku ) nie mam ochoty na budowanie nowych SR i mia³em nadziejê, ¿e oszukam rachunek prawdopodobieñstwa a jak widaæ procedura odbiorcza siê sprawdzi³a - SR explodowa³ Rolling Eyes

Mam nadziejê, ¿e now± rakietê Jasieczeq zbuduje na SR ksarda albo moim jak zwrócê jemu koszta tej budowy ( pewno do¶æ drobne ale dobre chyba i to ) Wink . Mnie ta próba nie zniechêci³a choæ czekam na przyp³yw natchnienia aby budowaæ te SR. I musz± byæ one nietypowe ( paliwo ¿ywiczne czy dwa re¿imy pracy albo bardzo tania technologia ). Sama praca SR nawet mnie tak nie poci±ga jak jaka¶ ciekawostka w konstrukcji silnika. Co¶ co jest ma³o spotykane bo tych lotow rakiet widzia³em wiele ( na filmikach ). Mam nadziejê, ¿e wkrótce zbudujê sam rakietê na jeszcze jednym co mi zosta³ SR 2R _ mini. I zgodnie z prawem Murphy`ego powinien on zadzia³aæ tak jak nale¿y Rolling Eyes . A jak wrócê do SR to napewno skupiê siê tylko na jednym silniku. O ile bêdzie nietypowy Idea


Pozdr. A
Powrót do góry
pessos



Do³±czy³: 27 Cze 2004
Posty: 153
Sk±d: Trinneck

PostWys³any: Wto Sie 16, 2005 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czo³em
Hmm szkoda modelu, ale z odbudow± nie powinno byæ chyba wiêkszego problemu Idea Uszkodzeniu uleg³a tylko komora silnikowa i dolna czê¶æ korpusu (jak mniemam rynna PCV 90) wiêc koszta wykonania dubla minimalne stateczniki te¿ s± chyba wszystkei do odzysku Wink Nie ma ¼le dasz radê Wink
Pozdrawiam


P.S Mój sibling te¿ powoli posuwa siê do przodu. W miêdzyczasie mo¿e wykonam start innej rakiety (nie nazwa³em jej jeszcze Rolling Eyes ), która powsta³a przy okazji testowania technologii wykonywania papierowych korpusów Very Happy

_________________

plany na dzi¶ s± takie, ¿e ich nie ma


Ostatnio zmieniony przez pessos dnia Wto Sie 16, 2005 3:02 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastêpny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP