Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Proch fotob³yskowy
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
psorek



Do³±czy³: 18 Sty 2010
Posty: 24

PostWys³any: Sob Maj 29, 2010 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co¶ mi siê wydaje, ¿e dobrze rozumiesz. BTW, spalanie FB na ³y¿eczce w ilo¶ciach ~300 mg jest bardzo efektowne. (próbowa³em na stoisku chemicznym na jednym festynie) Tylko ten tlenek siarki...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
PiroStach



Do³±czy³: 16 Lut 2010
Posty: 23

PostWys³any: Nie Lis 28, 2010 9:54 pm    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

Czy aluminium ma odpowiednie rozdrobnienie?Podobn± sytuacjê mia³em z tym fb na kclo3/Al bright.Winne by³o Al.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Kwiecia



Do³±czy³: 10 Gru 2009
Posty: 72

PostWys³any: Nie Lis 28, 2010 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RedBull895 napisa³:
Mam problem z FB na KCLO3 i AL. Mianowicie wychodzi jakis wulkan na 2 do 3 metrów a nie petarda.Korpusem jest tekturowa rurka w³asnej produkcji a na zatyczki s³u¿y gips. Co mo¿e byæ przyczyn± braku wybuchu???


My¶lê, ¿e problem wcale nie le¿y w prochu fotob³yskowym, lecz w konstrukcji petardy. Obstawiam:
1. za du¿± dziurkê na lont,
2. ubity proch i zbyt du¿± jego ilo¶æ - powinien byæ luzem ¿eby wybuchn±æ, i zajmowaæ po³owê do 3/4 wolnej przestrzeni w petardzie; podczas zatykania petardy nie mo¿na pchaæ zatyczki do oporu, tylko wepchaæ j± tak ¿eby miêdzy ni± a prochem by³o jeszcze wolne miejsce.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Nie Lis 28, 2010 11:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RedBull895 napisa³:
Mam problem z FB na KCLO3 i AL. Mianowicie wychodzi jakis wulkan na 2 do 3 metrów a nie petarda.Korpusem jest tekturowa rurka w³asnej produkcji a na zatyczki s³u¿y gips. Co mo¿e byæ przyczyn± braku wybuchu???



Mix kclo3/Al p³atkowane jest do kitu jako flesz a la mieszanka petardowa. Po prostu tak jest a dlaczego nie wiem. Lepiej wychodzi z kclo4 ale czy jest tak szybki jak mpf-42 nie wiem (raczej nie).

Przyczyn± jest wiêc rodzaj u¿ytego Al i utleniacza. Z po³±czenia kclo3 z Al nic - co by by³o bardzo szybkie - nie uzyska³em. Mix bardzo szybko ulega zaprasowaniu tak jakby na martwo. Luzem potrafi w otoczce daæ huk ale po lekkim nawet sprasowaniu mamy ten wulkan.

A.
Powrót do góry
pan_kracy



Do³±czy³: 09 Lut 2007
Posty: 78
Sk±d: zachód

PostWys³any: Pon Lis 29, 2010 12:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wina musi le¿eæ w sk³adnikach, ich s³abym rozdrobieniu, wilgotno¶ci, bardzo z³ych proporcjach lub zanieczyszczeniu. Najprawdopodobniej jest to kiepskie Al lub wilgoæ od gipsu. Napisz sk±d je masz. Mo¿esz spróbowaæ korpusu bez gipsu, nawet pude³ko od zapa³ek w po³owie wype³nione FB i owiniête ta¶m±. W miarê dobrze zrobiona mieszanka Al/KClO3 na srebrzance dawa³a huk nawet ubita si³± rêki w strzykawce 10 ml bez ¿adnego wzmocnienia, napisa³e¶, ¿e by³ wysoki snop iskier, czyli korpus nie jest winny, bo zwiêksza ci¶nienie, co temu FB wystarczy, aby przyspieszyæ na tyle ¿eby rozerwaæ korpus.

E: widzê ¿e mam ca³kiem inn± wiedzê ni¿ Arkadiusz ;p
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Pon Lis 29, 2010 7:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pan_kracy napisa³:
... widzê ¿e mam ca³kiem inn± wiedzê ni¿ Arkadiusz ;p


Moja wiedza jest jak RedBulla :-0 - przecie¿ ch³opak nie zmy¶la. Wiele lat temu próbowa³em zamieniæ mpf-42 na mix al/kclo3 - i nic z tego. Efekt nieco poprawi³o dodanie kilku % benzoesanu Na ale sta³o siê to wra¿liwsze na bod¼ce i bardziej ryzykowne. Ale i tak nie przebi³o mpf.

Poka¿cie mi filmik jak ten mix dzia³a bo nie uwierzê, ¿e to takie dobre :-0.

Mi³ego dnia A
Powrót do góry
Kwiecia



Do³±czy³: 10 Gru 2009
Posty: 72

PostWys³any: Pon Lis 29, 2010 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A_O napisa³:
Luzem potrafi w otoczce daæ huk ale po lekkim nawet sprasowaniu mamy ten wulkan.


I w³a¶nie o to chodzi. Ogromna wiêkszo¶æ niewybuchów to ¶wiadome (z niewiedzy) lub przypadkowe (podczas zbyt mocnego zatykania) sprasowanie prochu i brak wolnej przestrzeni do skumulowania gazów. Ja obstawiam ¿e to w³a¶nie w tym, a nie w sk³adnikach le¿y wina. Ewentualnie za du¿y otwór na lont, a je¶li to rzeczywi¶cie ¿adne z tych dwóch... to pan_kracy mo¿e mieæ racjê z wilgoci± od gipsu, albo kiepskim aluminium.

Ale dziwiê siê razem z Arkadiuszem, ¿e Tobie pan_kracy ubite KClO3/Al wybucha³o.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
czort12



Do³±czy³: 22 Sty 2007
Posty: 18

PostWys³any: Pon Lis 29, 2010 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Typowe Al srebrzanka po uczciwym zmieszaniu z chloranem i tak ma lekkie problemy - czasem jest nawet ok a czasem tak jak pisano kiszka. Mo¿e w tym przypadku wina le¿y jeszcze po stronie wilgotno¶ci chloranu - mia³em ju¿ sporo worków w swoich rêkach i czasem jest naprawdê super a czasem towar dociera w postaci kilkunastu bry³... Ale po ubiciu ta mieszanka jest bardzo ¶rednia. Du¿o zmienia dodatek Fe2O3/MnO2 w ilo¶ciach katalicznych oraz 2-3% siarki (wiem co siê mówi o siarce ale to nie s± du¿e ilo¶ci i zak³adam, ¿e robi±c jak±kolwiek mieszankê piro nie walimy w ni± z ca³ej si³y i gotowej mieszanki w mo¼dzierzu nie ucieramy...) - z tymi dodatkami mieszanka dzia³a ju¿ du¿o lepiej (tzn - otrzymujemy powtarzalne, zadowalaj±ce efekty). Natomiast absolutnie najlepszym rozwi±zaniem w tej materii by³o u¿ycie 20% Al srebrzanki i 10% benzoesanu sodu - reszta to chloran plus katalizator i siarka we wspomnianych wcze¶niej ilo¶ciach - ta mieszanka sprawdza siê doskonale i chyba tylko raz mnie zawiod³a ale z mojej winy - zosta³a za bardzo ubita...
_________________
Zapraszam na: www.gothicmods.info
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Pon Lis 29, 2010 1:15 pm    Temat postu: Fb chloran/glin p³atkowany skuteczno¶æ Odpowiedz z cytatem

Je¶li chodzi o mieszankê chloran/py³ Al (p³atkowany) to mieszanka ta moim zdaniem do FB siê nie nadaje. Zreszt± daje ona bardzo zadowalaj±ce efekty w postaci gwiazd Silver Wave: chloran/Al 50:50, 60:40 itp.

Przy czym najlepsze jest wtedy do tego alumium p³atkowane, ale takie grubsze(zwane flitter), za dawnych czasów kiedy¶ mia³em takie od Usera.
Zdecydowanie do FB lepiej u¿yæ nadchloranu lub siarki tak jak napisa³ Czort (wiadomo, zachowaæ bezpieczeñstwo).
O dodatku MnO2 czy Fe2O3 do tej meiszanki nie s³ysza³em, ciekawe info Smile
Wklejam zdjêcie tego Al.
pzdr.
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Pon Lis 29, 2010 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MnO2 zasadniczo ca³kiem sensownie katalizuje rozk³ad KClO3 wiêc masy z dodatkiem dzia³aj± lepiej - sêk tylko czy od wilgoci ni siê nie porobi ... Testowa³em MnO2 w SSA i w sumie z masa lepiej siê sprawdza³ ni¿ bez , tylko w³a¶nie nie by³o za bardzo jak sprawdziæ jak d³ugo to mo¿na trzymaæ i w jakich warunkach .
Powrót do góry
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Pon Lis 29, 2010 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na g³owie stawa³em aby mix kclo3/Al p³atkowane "strzela³" i raz strzela³ a raz nie. Do tego tuman py³u potrafi solidnie wq..wiæ, szczególnie jak siê robi³o 10 kg Cool

Aby Al nie pyli³ dodawa³em lakieru NC, wymiesza³o siê super ale ogólnie dziadostwo do kwadratu (jako mieszanka akustyczna).

Mi³ego dnia A
Powrót do góry
psorek



Do³±czy³: 18 Sty 2010
Posty: 24

PostWys³any: Sro Gru 01, 2010 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytam siê znowu: wie kto¶ mo¿e na czym polega produkcja al black?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
takado123



Do³±czy³: 28 Lis 2010
Posty: 68

PostWys³any: Sro Gru 01, 2010 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydaje mi sie ze chodzi o rozdrobnienie. tzn. tak czytalem gdzies tam. po prostu jest tak mega super rozdrobnione ze robi sie ciemniejszcze (inaczej zalamuje swiatlo cos w tym stylu).


ano i racja nawet na 'naszym' forum to jest Smile


Al dark pyto, dark german - s³ynne Aluminium dark, najbardziej reaktywne ze wszystkich, o bardzo piroforycznych w³a¶ciwo¶ciach, niezbepieczne. Typ p³atkowy, lecz rozdrobnienia poni¿ej 0,005mm (5mikronów i ni¿ej) powierzchnia niesamowicie rozwieniêta, jak g±bka, przez to bardzo reaktywne. To na tym robi± najsilniejsze Fb na ¶wiecie, s³ynn± mieszankê KClO4 z Al dark.
INFO: zareklamuje, ¿e niebawem dostêpne u KeteNa, ale na mniej ni¿ 100z³/kg nie ma co liczyæ. (jest to w³a¶nie najdro¿sze al, te rozdrobnienie)
Nazywany dark z racji ciemnego po³ysku, dodaje siê te¿ do niego miminaln± ilo¶æ grafitu.
U¿ywany w pimerach czasem, daje niesamowit± temperature.


http://forumpirotechniczne.pl/viewtopic.php?t=9619


Ostatnio zmieniony przez takado123 dnia Sro Gru 01, 2010 6:18 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
czort12



Do³±czy³: 22 Sty 2007
Posty: 18

PostWys³any: Sro Gru 01, 2010 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolor pochodzi od wêgla - jest nim pokrywane aby u³atwiæ zap³on...
_________________
Zapraszam na: www.gothicmods.info
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
pan_kracy



Do³±czy³: 09 Lut 2007
Posty: 78
Sk±d: zachód

PostWys³any: Nie Gru 19, 2010 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A_O napisa³:
pan_kracy napisa³:
... widzê ¿e mam ca³kiem inn± wiedzê ni¿ Arkadiusz ;p


Moja wiedza jest jak RedBulla :-0 - przecie¿ ch³opak nie zmy¶la. Wiele lat temu próbowa³em zamieniæ mpf-42 na mix al/kclo3 - i nic z tego. Efekt nieco poprawi³o dodanie kilku % benzoesanu Na ale sta³o siê to wra¿liwsze na bod¼ce i bardziej ryzykowne. Ale i tak nie przebi³o mpf.

Poka¿cie mi filmik jak ten mix dzia³a bo nie uwierzê, ¿e to takie dobre :-0.

Mi³ego dnia A


Zrobi³em testy i przyznaje siê do b³êdu. Kiedy¶ zrobi³em eksperyment w niewzmocnionej strzykawce. Mieszanka ubita t³oczkiem, najwyra¼niej t³oczek siê cofn±³, zrobi³a siê przestrzeñ i bum. Dzisiaj zabezpieczy³em t³oczek i powsta³a flara. Tak samo w rurce. Mix dzia³a³ je¶li siê nie ubi³o i nie zostawi³o siê przestrzeni, bo jest bardzo puszysty. Ale to by³o dawno. W ka¿dym razie s± lepsze mieszanki.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Spanner



Do³±czy³: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWys³any: Czw Gru 30, 2010 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ju¿ dawno zarzuci³em wszelkie FB na chloranie, w ogóle powoli go wyrzucam z pirotechniki. Wiadomo ¿e s± jednak egzotyki, np glebojadki, zawsze mam go trochê pod rêk±. Kulista 10g na chloranie/al bright nie ma co siê równaæ z 0,5g kclo4/al black - petardk± 1 cm ID i 2,5cm wysoko¶ci. Nie mówi±c co siê dzieje po podpaleniu 10 g tego szatana luzem( koniecznie elektryczny zapalnik!) Kartka zostaje rozerwana na strzêpy. Podobn± moc ma kclo4/MG, natomiast kclo4/al ma ¶rednia moc - co¶ jak SSA. Nie spodziewa³em siê takiego efektu. a oko³o 2,5g luzem podpalone na kartce tego fb daje piêkny odg³os- cos jak wystrzelenie du¿ych kalibrów szelek komercyjnych - co¶ takiego http://www.youtube.com/watch?v=TRUrMHuHEUE&feature=related tylko trzeba to odpalaæ na wolnej powierzchni oko³o 20 metrów od jakiego¶ lasku.
_________________
Niebo to p³ótno ja trzymam pêdzel ale nie umiem malowaæ wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
lahire22



Do³±czy³: 01 Lut 2010
Posty: 42

PostWys³any: Czw Gru 30, 2010 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ja dawno testowa³em ten sk³ad.Z do¶wiadczenia wiem ,ze jeszcze lepiej "kopie"german pyro 3 mikrony z Sb2S3.Próbowa³em te¿ to m³oteczkiem 800 gramowego tak pukniecie bez przekonania nic,niestety druga próba ( mocno ok 0,5g) my¶la³em ,ze pêk³y mi bêbenki Embarassed.Nie puka³em w mieszankê z Sb2S3 ,ale na pewno jest wra¿liwsza.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
TomekNysa



Do³±czy³: 15 Pa¼ 2012
Posty: 1
Sk±d: Nysa

PostWys³any: Pon Pa¼ 15, 2012 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest jakis proch foto b³yskowy, który mo¿na d³ugo przechowywaæ.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Blazin



Do³±czy³: 09 Lis 2011
Posty: 5

PostWys³any: Czw Lis 01, 2012 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak naprawde ¿adnego FBka nie powinno siê d³ugo go przechowywaæ.Lepiej odrazu zu¿ywaæ.Ju¿ nie jednemu sobie sam pykn±³.

\ To zale¿y co to znaczy d³ugo i w jakiej konsystencji ?
s± takie co mo¿na przechowywaæ minuty i s± takie co mo¿na przechowywaæ o znacznie d³u¿ej tzn. ca³e dziesi±tki lat, a mo¿e i d³u¿ej...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
RyszardD



Do³±czy³: 26 Lis 2012
Posty: 3
Sk±d: Szczecin

PostWys³any: Czw Gru 20, 2012 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam ma³± kwestiê. Pobawi³em siê trochê petardkami na FB Smile - ogólnie moc i huk by³ jak najbardziej OK, ale chcia³bym, ¿eby by³o du¿o o¶lepiaj±cego b³ysku. My¶la³em, ¿e sama zawarto¶æ FB to zagwarantuje.

Jak zrobiæ petardke co te¿ zdrowo b³y¶nie, a nie tylko og³uszy ?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Nastêpny
Strona 16 z 18

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP