Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Proch fotobłyskowy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbigniew



Dołączył: 11 Cze 2004
Posty: 202
Skąd: z Piekła

PostWysłany: Pon Kwi 18, 2005 8:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie kilka gram lezy od sylwestra... na dnie sloika..... i ostatnio chcialem zrobic petardke, to musialem dawac 2x lont bo za 1 razem nie zadzialal...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Pon Kwi 18, 2005 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja Wam powiem jedno: Trzymajcie trzymajcie.. pewnie się nie zapali a poźniej zaczniecie obalać teorie że wcale się nie zapala i nie jest takei niebezpieczne.
Ja trzymałem kiedyś KMnO4 z Al (pył, płatki) w ilości 50g przez rok! w zamkniętym słoiku i nic się nie stało, znaczy nie zapaliło się.
Ale to nie znaczy że wcale się nie zapala czy coś.. lepiej dmuchać na zimne Exclamation
ps teraz juz tak nie robie.. to było dość dawno temu.
pzdr.
P2

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
piroman



Dołączył: 16 Cze 2004
Posty: 244

PostWysłany: Wto Kwi 19, 2005 6:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malutki trzymał w misce w piwnicy i ponoć zapaliło się już po paru dniach Smile Niby do drugiej próbki dał kwasu borowego i dopiero po jakichś 2 tygodniach nastąpił zapłon ale ja tam bym tego kwachu nie dodawał, a jak FB na KMnO4 to tylko przygotowanie max pare godzin przed odpaleniem, a tak do trzymania (np przygotowania na sylwka) to KClO3 only (KClO4 jak kogoś stać Smile )
EDIT: DO POSTA PONIŻEJ
Popieram jak najbardziej takie testy, mamy przynajmniej pogląd jak się sprawy ze stabilnością mają, oczywiście nie można ich traktować jako 100% pewności a i środki bezpieczeństwa zachować trzeba. Mimo to testy niegłupie są


Ostatnio zmieniony przez piroman dnia Wto Kwi 19, 2005 2:01 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Damian



Dołączył: 03 Sie 2004
Posty: 260
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Kwi 22, 2005 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli chodzi o fb na kclo3 to trzymam od 2 miesiecy, teraz pizgalem w niewielka ilosc i nic ! moim zdaniem najlepszym fb do naszych zastosowan jest wlasnie ten.

//added 23.04 11:35
oto filmik ze spalania 2lyz.
FILM

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maslak666



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 110
Skąd: Radom

PostWysłany: Sob Cze 25, 2005 11:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedna moja petarda, dziś odpalana. Tym razem bezpieczniejsza mieszanka KMnO4/Al 8/2, 30g w papierowym korpusie. Jedna z zatyczek wikol+srajtaśma, druga (na fotce niżej) z żywicy poliestrowej. Chciałem sprawdzić jak to "wali" Wink , ale nic z tego nei wyszło - z powodów humanitarnych* zakopałem petardę w ziemi Crying or Very sad i tak odpaliłem. Przynajmniej ładnie ziemią rzuciło Very Happy .

Fotka:
www.wnkinteractive.prv.pl/KMnO4+Al_26_czerwca_2005r.jpg

Film:
www.wnkinteractive.prv.pl/KMnO4+Al_26_czerwca_2005r.wmv (1,16mb)

Pozdrawiam Exclamation

* krowy na poligonie u kolegi Razz


Ostatnio zmieniony przez maslak666 dnia Nie Cze 26, 2005 1:08 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DNF



Dołączył: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto Paź 04, 2005 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1.No wiec teraz ja cos od siebie...o tej samozapalnosci FB juz pisalem ale HF robiac pozadek raczyl usunac(Pozdro HF...Smile )
No wiec jak polejemy woda sie nie zapali jak bedziemy mieli 1kg FB rozlozony tak ze warstwa ma kilka mm tez sie nie zapali ale jesli damy np 1kg o warstwie np 30cm jest duza szansa ze sie zapali gdyz utleniajace sie Al wydaj cieplo cieplo sie magazynuje jesli nie ma dobrego ujscia temp narasta az dochodzi do samozalonu...proste nie...?

2. robie FB KClO3/Al 70/30 wagowo i pali mi sie wolno...kupilem nie dawno nawet pudelczko do badania moczu(niesterylne) zeby lepiej mywieszac i nic 10g spala mi sie ok 4sekund...POMOCY

Pozdrawiam
DNF

_________________
"Kochajcie wróbelka, dziewczęta,
kochajcie, do jasnej cholery."

K. I. Gałczyński
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gawith



Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 9

PostWysłany: Wto Paź 04, 2005 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DNF napisał:
robie FB KClO3/Al 70/30 wagowo i pali mi sie wolno...kupilem nie dawno nawet pudelczko do badania moczu(niesterylne) zeby lepiej mywieszac i nic 10g spala mi sie ok 4sekund...POMOCY

Pozdrawiam
DNF


Spróbuj 50/50 (wagowo). Powinien być lepszy efekt Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Sro Paź 05, 2005 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie używasz aluminium w postaci zmielonej foli aluminiowej Laughing ewentualnie spherical grubszy..
_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DNF



Dołączył: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sro Paź 05, 2005 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie uzywam zmielonej foli tylko pyl Al i jak otwieram to wszystko dookola w Al i to jest ze sklepu POCH Gliwice...
Troche ten zart ci sie nie udal...
Pozdrawiam
DNF

_________________
"Kochajcie wróbelka, dziewczęta,
kochajcie, do jasnej cholery."

K. I. Gałczyński
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Sro Paź 05, 2005 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to Panie DNF bez jaj Exclamation Bo niech mi ktoś powie jak można zje..ć MFP?
Al płatkowe z KClO3 w takim stosunku wagowym spala się z niesamowitą szybkością i jest masą fotobłyskową. Może dałeś KNO3 z Al (choć zapłon tego układu bardzo cięzko zapoczątkować.. jeśli wogóle ruszy)
No nie wiem...

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dav



Dołączył: 03 Maj 2002
Posty: 118

PostWysłany: Sro Paź 05, 2005 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piroman2 napisał:
Może dałeś KNO3 z Al (choć zapłon tego układu bardzo cięzko zapoczątkować.. jeśli wogóle ruszy)
No nie wiem...


Hmm, bardzo dziwne wydalo mi sie, jak na amerykanskim forum kolo wspomnial ze uzywa w burstach i petardach wlasnie KNO3/Al i to z powodzeniem! Sama mieszana na powietzu pali sie bardzo pooowoli, ale ponoc w zamknieciu nabiera pary. Bardzo dziwne...


pozdr
dav
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DNF



Dołączył: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sro Paź 05, 2005 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ja nie mam pomyslu zrobi dzis jeszcze raz 7/3 ale teraz bede kurde mieszal przez 10minut....Smile
Jest napisane KClO3..;] i jak probowalem robic zielona flare wraznie bylo czuc chlor czyli to nie KNO3
Pozdrawiam
DNF

_________________
"Kochajcie wróbelka, dziewczęta,
kochajcie, do jasnej cholery."

K. I. Gałczyński
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maxlam
Gość





PostWysłany: Sro Paź 05, 2005 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz może KMnO4 to byś sobie sprawdził ten proszek Al ale jak w POCH kupiony to musi być PROFI może faktycznie coś masz z tym chloranem powinien całkiem niezły FB wychodzić ;-/
Powrót do góry
.cystof.



Dołączył: 25 Wrz 2005
Posty: 63
Skąd: inąd

PostWysłany: Sro Paź 05, 2005 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dav napisał:
ale ponoc w zamknieciu nabiera pary.


Oj nabiera, jak zrobiłem wulkanik z tego ok 150 gram lub więcej to mi się w kilka sekund powiedzmy 5 wypalił... Mieszanka nie była coprawda ubita ale nabrało takiej mocy że się zdziwiłem...

_________________
Milczenie, jest dla głupców najwyższym kunsztem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slaff



Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Paź 08, 2005 10:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HellFire napisał:
re-ligio napisał:
(...)wybrałem tą mieszanke(KCIO3+Al) (...)I mam pytanko czy KCIO3+Al jest właśnie w miare bezpieczną mieszaniną bo jeszcze się zastanawiam nad tym(...)I mam jeszcze jedno pytanie jak mieszać składniki bo podobno w słoiku z zakrętką metalową też normalnie można mieszać tylko najlepiej przewracać słoik delikatnie do góry nogami i z powrotem(tak mi powiedziała jedna osoba co tak robi ciągle i jak narazie nic złego jej się niestało mówiła aby nierzucać słoikiem ale delikanie przewracać z góry na dół czyli obracać słoik).Z góry dziękuje za odpowiedzi i czekam na wasze posty Very Happy


Ze wzgledu na cene sam uzywam fb o skladzie KClO3:Al 70:30 najczesciej i z cala pewnoscia jest to kompozycja stabilniejsza od nadmanganianowej(jeszcze lepsza jest na KClO4 o tym samym skladzie). Nie jest wrazliwa na wilgoc, a co do bodzcow mechanicznych, to testy na potarcie i uderzenia przeprowadzone w mozdzierzu wykazaly, ze potrzeba dosc duzej sily zeby zainicjowac reakcje, jednakze nie nalezy lekcewazyc zagrozenia. Generalnie dodawanie siarki do fb moim zdaniem jest niepotrzebne, mieszanina chloranu czy nadchloranu z pylem alu jest bardzo mocna, a obecnosc siarki tylko zwieksza ryzyko, szczegolnie w obecnosci KClO3.
I jeszcze jedna sprawa-mieszaniny wrazliwe na bodzce mechaniczne nalezy mieszac na papierze, zginajac go wzdluz i w poprzek!!! Ten sposob ze sloikiem jest poroniony, wyobraz sobie co by sie stalo gdyby...

pozdrawiam HF




czytajac to zaczynam sie bac, sam juz nie wiem co jest niebezpieczniejsze KClO3 czy KMnO4, dzisiaj robilem petarde i mieszalem 250g mieszanki 65%KClO3 15%S 20%Al, mieszalem to w litrowym sloiku poprostu zdrowo potrzasajac nim, spalanie bylo niezle ale zastanawiam sie nad kupnem KMnO4 bo widze ze mniej sie go uzywa wiec jest lepszym utleniaczem a na dodatek minimalnie tanszym, poradzcie mi co jest bezpieczniejsze wiadomo ze z dodatku siarki nie zrezygnuje bo samo aluminium to za duzy koszt

a co do tej petardy to byla dlugosci okolo 450mm srednicy zewn. 100mm a wewn 50mm wiec scianki spore bo az 25mm, weszlo w nia zaledwie 163g tej mieszanki bo zatyczki byly dlugie, a dla ciekawszego efektu nad petarda powiesliem reklamowke w ktora wlalem 1,5l benzyny ekstrakcyjnej, huk był potworny a kula ognia uniosla sie na 20m, nawet filmik nakrecilem Wink

_________________
grosz do grosza a bedzie kokosza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slaff



Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Paź 08, 2005 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DNF napisał:
No to ja nie mam pomyslu zrobi dzis jeszcze raz 7/3 ale teraz bede kurde mieszal przez 10minut....Smile
Jest napisane KClO3..;] i jak probowalem robic zielona flare wraznie bylo czuc chlor czyli to nie KNO3
Pozdrawiam
DNF


wg mnie to jest niemozliwe, takie proporcje daja naprawde szybko spalajaca sie mieszanke, moze masz jakis trefny chloran nie wiem stary, mokry, proponuje zebys dodal 5% siarki a KClO3 5% mniej, powinno sie spalac w ulamku sekundy przynajmniej u mnie sie tak spala

_________________
grosz do grosza a bedzie kokosza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Damian



Dołączył: 03 Sie 2004
Posty: 260
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Paź 09, 2005 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dav napisał:
(...)ze uzywa w burstach i petardach wlasnie KNO3/Al i to z powodzeniem! Sama mieszana na powietzu pali sie bardzo pooowoli, ale ponoc w zamknieciu nabiera pary(...)


potwierdzone, prawda.

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sativ



Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 36

PostWysłany: Sob Paź 22, 2005 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio znalazłem w necie ciekawą mieszanke

Exploding target compositions


Potassium chlorate 60
Sulfur 10
Antimony trisulfide 10
Magnesium, 200 mesh 10
Aluminum, -325 mesh 10
Calcium carbonate +5
comments Reliably ignites from impact of
standard velocity .22 LR projectile



Próbował ktoś tej mieszanki??


Pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dav



Dołączył: 03 Maj 2002
Posty: 118

PostWysłany: Nie Paź 23, 2005 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i co to za rewela...??? KClO3/S od strzału z też wybuchnie, jak od buta strzela Wink


pozdr
dav
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hemist
Gość





PostWysłany: Pon Lis 21, 2005 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie przechowywuj lepiej za miesiąc to H** wie co tam sie może nawyrabiać Razz
weź zrób kclo3+bna, to możesz trzymac do woli
pozdr
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Następny
Strona 3 z 18

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP