Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Proch fotob造skowy
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Nast瘼ny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
psorek

Do陰czy: 18 Sty 2010

PostWys豉ny: Sob Maj 29, 2010 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co mi si wydaje, 瞠 dobrze rozumiesz. BTW, spalanie FB na 造瞠czce w ilo軼iach ~300 mg jest bardzo efektowne. (pr鏏owa貫m na stoisku chemicznym na jednym festynie) Tylko ten tlenek siarki...
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
PiroStach

Do陰czy: 16 Lut 2010

PostWys豉ny: Nie Lis 28, 2010 9:54 pm    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

Czy aluminium ma odpowiednie rozdrobnienie?Podobn sytuacj mia貫m z tym fb na kclo3/Al bright.Winne by這 Al.
Powr鏒 do g鏎y
Kwiecia

Do陰czy: 10 Gru 2009

PostWys豉ny: Nie Lis 28, 2010 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RedBull895 napisa:
Mam problem z FB na KCLO3 i AL. Mianowicie wychodzi jakis wulkan na 2 do 3 metr闚 a nie petarda.Korpusem jest tekturowa rurka w豉snej produkcji a na zatyczki s逝篡 gips. Co mo瞠 by przyczyn braku wybuchu???

My郵, 瞠 problem wcale nie le篡 w prochu fotob造skowym, lecz w konstrukcji petardy. Obstawiam:
1. za du膨 dziurk na lont,
2. ubity proch i zbyt du膨 jego ilo嗆 - powinien by luzem 瞠by wybuchn望, i zajmowa po這w do 3/4 wolnej przestrzeni w petardzie; podczas zatykania petardy nie mo積a pcha zatyczki do oporu, tylko wepcha j tak 瞠by mi璠zy ni a prochem by這 jeszcze wolne miejsce.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
A_O
Go嗆

PostWys豉ny: Nie Lis 28, 2010 11:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RedBull895 napisa:
Mam problem z FB na KCLO3 i AL. Mianowicie wychodzi jakis wulkan na 2 do 3 metr闚 a nie petarda.Korpusem jest tekturowa rurka w豉snej produkcji a na zatyczki s逝篡 gips. Co mo瞠 by przyczyn braku wybuchu???

Mix kclo3/Al p豉tkowane jest do kitu jako flesz a la mieszanka petardowa. Po prostu tak jest a dlaczego nie wiem. Lepiej wychodzi z kclo4 ale czy jest tak szybki jak mpf-42 nie wiem (raczej nie).

Przyczyn jest wi璚 rodzaj u篡tego Al i utleniacza. Z po陰czenia kclo3 z Al nic - co by by這 bardzo szybkie - nie uzyska貫m. Mix bardzo szybko ulega zaprasowaniu tak jakby na martwo. Luzem potrafi w otoczce da huk ale po lekkim nawet sprasowaniu mamy ten wulkan.

A.
Powr鏒 do g鏎y
pan_kracy

Do陰czy: 09 Lut 2007
Sk康: zach鏚

PostWys豉ny: Pon Lis 29, 2010 12:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wina musi le瞠 w sk豉dnikach, ich s豉bym rozdrobieniu, wilgotno軼i, bardzo z造ch proporcjach lub zanieczyszczeniu. Najprawdopodobniej jest to kiepskie Al lub wilgo od gipsu. Napisz sk康 je masz. Mo瞠sz spr鏏owa korpusu bez gipsu, nawet pude趾o od zapa貫k w po這wie wype軟ione FB i owini皻e ta鄉. W miar dobrze zrobiona mieszanka Al/KClO3 na srebrzance dawa豉 huk nawet ubita si陰 r瘯i w strzykawce 10 ml bez 瘸dnego wzmocnienia, napisa貫, 瞠 by wysoki snop iskier, czyli korpus nie jest winny, bo zwi瘯sza ci郾ienie, co temu FB wystarczy, aby przyspieszy na tyle 瞠by rozerwa korpus.

E: widz 瞠 mam ca趾iem inn wiedz ni Arkadiusz ;p
Powr鏒 do g鏎y
A_O
Go嗆

PostWys豉ny: Pon Lis 29, 2010 7:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pan_kracy napisa:
... widz 瞠 mam ca趾iem inn wiedz ni Arkadiusz ;p

Moja wiedza jest jak RedBulla :-0 - przecie ch這pak nie zmy郵a. Wiele lat temu pr鏏owa貫m zamieni mpf-42 na mix al/kclo3 - i nic z tego. Efekt nieco poprawi這 dodanie kilku % benzoesanu Na ale sta這 si to wra磧iwsze na bod嬈e i bardziej ryzykowne. Ale i tak nie przebi這 mpf.

Poka盧ie mi filmik jak ten mix dzia豉 bo nie uwierz, 瞠 to takie dobre :-0.

Mi貫go dnia A
Powr鏒 do g鏎y
Kwiecia

Do陰czy: 10 Gru 2009

PostWys豉ny: Pon Lis 29, 2010 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A_O napisa:
Luzem potrafi w otoczce da huk ale po lekkim nawet sprasowaniu mamy ten wulkan.

I w豉郾ie o to chodzi. Ogromna wi瘯szo嗆 niewybuch闚 to 鈍iadome (z niewiedzy) lub przypadkowe (podczas zbyt mocnego zatykania) sprasowanie prochu i brak wolnej przestrzeni do skumulowania gaz闚. Ja obstawiam 瞠 to w豉郾ie w tym, a nie w sk豉dnikach le篡 wina. Ewentualnie za du篡 otw鏎 na lont, a je郵i to rzeczywi軼ie 瘸dne z tych dw鏂h... to pan_kracy mo瞠 mie racj z wilgoci od gipsu, albo kiepskim aluminium.

Ale dziwi si razem z Arkadiuszem, 瞠 Tobie pan_kracy ubite KClO3/Al wybucha這.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
czort12

Do陰czy: 22 Sty 2007

PostWys豉ny: Pon Lis 29, 2010 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Typowe Al srebrzanka po uczciwym zmieszaniu z chloranem i tak ma lekkie problemy - czasem jest nawet ok a czasem tak jak pisano kiszka. Mo瞠 w tym przypadku wina le篡 jeszcze po stronie wilgotno軼i chloranu - mia貫m ju sporo work闚 w swoich r瘯ach i czasem jest naprawd super a czasem towar dociera w postaci kilkunastu bry... Ale po ubiciu ta mieszanka jest bardzo 鈔ednia. Du穎 zmienia dodatek Fe2O3/MnO2 w ilo軼iach katalicznych oraz 2-3% siarki (wiem co si m闚i o siarce ale to nie s du瞠 ilo軼i i zak豉dam, 瞠 robi帷 jak彗olwiek mieszank piro nie walimy w ni z ca貫j si造 i gotowej mieszanki w mo寮zierzu nie ucieramy...) - z tymi dodatkami mieszanka dzia豉 ju du穎 lepiej (tzn - otrzymujemy powtarzalne, zadowalaj帷e efekty). Natomiast absolutnie najlepszym rozwi您aniem w tej materii by這 u篡cie 20% Al srebrzanki i 10% benzoesanu sodu - reszta to chloran plus katalizator i siarka we wspomnianych wcze郾iej ilo軼iach - ta mieszanka sprawdza si doskonale i chyba tylko raz mnie zawiod豉 ale z mojej winy - zosta豉 za bardzo ubita...
Piroman2

Do陰czy: 12 Maj 2002
Sk康: z mo寮zierza ;)

PostWys豉ny: Pon Lis 29, 2010 1:15 pm    Temat postu: Fb chloran/glin p豉tkowany skuteczno嗆 Odpowiedz z cytatem

Je郵i chodzi o mieszank chloran/py Al (p豉tkowany) to mieszanka ta moim zdaniem do FB si nie nadaje. Zreszt daje ona bardzo zadowalaj帷e efekty w postaci gwiazd Silver Wave: chloran/Al 50:50, 60:40 itp.

Przy czym najlepsze jest wtedy do tego alumium p豉tkowane, ale takie grubsze(zwane flitter), za dawnych czas闚 kiedy mia貫m takie od Usera.
Zdecydowanie do FB lepiej u篡 nadchloranu lub siarki tak jak napisa Czort (wiadomo, zachowa bezpiecze雟two).
O dodatku MnO2 czy Fe2O3 do tej meiszanki nie s造sza貫m, ciekawe info Smile
Wklejam zdj璚ie tego Al.
pzdr.
P2

GUN_1917
Go嗆

PostWys豉ny: Pon Lis 29, 2010 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MnO2 zasadniczo ca趾iem sensownie katalizuje rozk豉d KClO3 wi璚 masy z dodatkiem dzia豉j lepiej - s瘯 tylko czy od wilgoci ni si nie porobi ... Testowa貫m MnO2 w SSA i w sumie z masa lepiej si sprawdza ni bez , tylko w豉郾ie nie by這 za bardzo jak sprawdzi jak d逝go to mo積a trzyma i w jakich warunkach .
Powr鏒 do g鏎y
A_O
Go嗆

PostWys豉ny: Pon Lis 29, 2010 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na g這wie stawa貫m aby mix kclo3/Al p豉tkowane "strzela" i raz strzela a raz nie. Do tego tuman py逝 potrafi solidnie wq..wi, szczeg鏊nie jak si robi這 10 kg Cool

Aby Al nie pyli dodawa貫m lakieru NC, wymiesza這 si super ale og鏊nie dziadostwo do kwadratu (jako mieszanka akustyczna).

Mi貫go dnia A
Powr鏒 do g鏎y
psorek

Do陰czy: 18 Sty 2010

PostWys豉ny: Sro Gru 01, 2010 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytam si znowu: wie kto mo瞠 na czym polega produkcja al black?
Powr鏒 do g鏎y
takado123

Do陰czy: 28 Lis 2010

PostWys豉ny: Sro Gru 01, 2010 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydaje mi sie ze chodzi o rozdrobnienie. tzn. tak czytalem gdzies tam. po prostu jest tak mega super rozdrobnione ze robi sie ciemniejszcze (inaczej zalamuje swiatlo cos w tym stylu).

ano i racja nawet na 'naszym' forum to jest Smile

Al dark pyto, dark german - s造nne Aluminium dark, najbardziej reaktywne ze wszystkich, o bardzo piroforycznych w豉軼iwo軼iach, niezbepieczne. Typ p豉tkowy, lecz rozdrobnienia poni瞠j 0,005mm (5mikron闚 i ni瞠j) powierzchnia niesamowicie rozwieni皻a, jak g帳ka, przez to bardzo reaktywne. To na tym robi najsilniejsze Fb na 鈍iecie, s造nn mieszank KClO4 z Al dark.
INFO: zareklamuje, 瞠 niebawem dost瘼ne u KeteNa, ale na mniej ni 100z/kg nie ma co liczy. (jest to w豉郾ie najdro窺ze al, te rozdrobnienie)
Nazywany dark z racji ciemnego po造sku, dodaje si te do niego miminaln ilo嗆 grafitu.
U篡wany w pimerach czasem, daje niesamowit temperature.

http://forumpirotechniczne.pl/viewtopic.php?t=9619

Ostatnio zmieniony przez takado123 dnia Sro Gru 01, 2010 6:18 pm, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
czort12

Do陰czy: 22 Sty 2007

PostWys豉ny: Sro Gru 01, 2010 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolor pochodzi od w璕la - jest nim pokrywane aby u豉twi zap這n...
pan_kracy

Do陰czy: 09 Lut 2007
Sk康: zach鏚

PostWys豉ny: Nie Gru 19, 2010 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A_O napisa:
pan_kracy napisa:
... widz 瞠 mam ca趾iem inn wiedz ni Arkadiusz ;p

Moja wiedza jest jak RedBulla :-0 - przecie ch這pak nie zmy郵a. Wiele lat temu pr鏏owa貫m zamieni mpf-42 na mix al/kclo3 - i nic z tego. Efekt nieco poprawi這 dodanie kilku % benzoesanu Na ale sta這 si to wra磧iwsze na bod嬈e i bardziej ryzykowne. Ale i tak nie przebi這 mpf.

Poka盧ie mi filmik jak ten mix dzia豉 bo nie uwierz, 瞠 to takie dobre :-0.

Mi貫go dnia A

Zrobi貫m testy i przyznaje si do b喚du. Kiedy zrobi貫m eksperyment w niewzmocnionej strzykawce. Mieszanka ubita t這czkiem, najwyra幡iej t這czek si cofn掖, zrobi豉 si przestrze i bum. Dzisiaj zabezpieczy貫m t這czek i powsta豉 flara. Tak samo w rurce. Mix dzia豉 je郵i si nie ubi這 i nie zostawi這 si przestrzeni, bo jest bardzo puszysty. Ale to by這 dawno. W ka盥ym razie s lepsze mieszanki.
Powr鏒 do g鏎y
Spanner

Do陰czy: 31 Mar 2010

PostWys豉ny: Czw Gru 30, 2010 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ju dawno zarzuci貫m wszelkie FB na chloranie, w og鏊e powoli go wyrzucam z pirotechniki. Wiadomo 瞠 s jednak egzotyki, np glebojadki, zawsze mam go troch pod r瘯. Kulista 10g na chloranie/al bright nie ma co si r闚na z 0,5g kclo4/al black - petardk 1 cm ID i 2,5cm wysoko軼i. Nie m闚i帷 co si dzieje po podpaleniu 10 g tego szatana luzem( koniecznie elektryczny zapalnik!) Kartka zostaje rozerwana na strz瘼y. Podobn moc ma kclo4/MG, natomiast kclo4/al ma 鈔ednia moc - co jak SSA. Nie spodziewa貫m si takiego efektu. a oko這 2,5g luzem podpalone na kartce tego fb daje pi瘯ny odg這s- cos jak wystrzelenie du篡ch kalibr闚 szelek komercyjnych - co takiego http://www.youtube.com/watch?v=TRUrMHuHEUE&feature=related tylko trzeba to odpala na wolnej powierzchni oko這 20 metr闚 od jakiego lasku.
lahire22

Do陰czy: 01 Lut 2010

PostWys豉ny: Czw Gru 30, 2010 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ja dawno testowa貫m ten sk豉d.Z do鈍iadczenia wiem ,ze jeszcze lepiej "kopie"german pyro 3 mikrony z Sb2S3.Pr鏏owa貫m te to m這teczkiem 800 gramowego tak pukniecie bez przekonania nic,niestety druga pr鏏a ( mocno ok 0,5g) my郵a貫m ,ze p瘯造 mi b瑿enki Embarassed.Nie puka貫m w mieszank z Sb2S3 ,ale na pewno jest wra磧iwsza.
Powr鏒 do g鏎y
TomekNysa

Do陰czy: 15 Pa 2012
Sk康: Nysa

PostWys豉ny: Pon Pa 15, 2012 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest jakis proch foto b造skowy, kt鏎y mo積a d逝go przechowywa.
Powr鏒 do g鏎y
Blazin

Do陰czy: 09 Lis 2011

PostWys豉ny: Czw Lis 01, 2012 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak naprawde 瘸dnego FBka nie powinno si d逝go go przechowywa.Lepiej odrazu zu篡wa.Ju nie jednemu sobie sam pykn掖.

\ To zale篡 co to znaczy d逝go i w jakiej konsystencji ?
s takie co mo積a przechowywa minuty i s takie co mo積a przechowywa o znacznie d逝瞠j tzn. ca貫 dziesi徠ki lat, a mo瞠 i d逝瞠j...
Powr鏒 do g鏎y
RyszardD

Do陰czy: 26 Lis 2012
Sk康: Szczecin

PostWys豉ny: Czw Gru 20, 2012 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam ma陰 kwesti. Pobawi貫m si troch petardkami na FB Smile - og鏊nie moc i huk by jak najbardziej OK, ale chcia豚ym, 瞠by by這 du穎 o郵epiaj帷ego b造sku. My郵a貫m, 瞠 sama zawarto嗆 FB to zagwarantuje.

Jak zrobi petardke co te zdrowo b造郾ie, a nie tylko og逝szy ?
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Nast瘼ny
Strona 16 z 18

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum