Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Rakietki
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Tomek J.



Do³±czy³: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWys³any: Pi± Wrz 24, 2004 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,
rakieta jest w pe³ni ukoñczona, pomalowana, spadochron jest ju¿ z³ozony w rakiecie. Ale z braku czasu w tygodniu nie mog³em zrobiæ silnika, ale dzi¶ ju¿ powinien byæ karmelka jutro, alebo w niedziele bêde robi³. A zdjêcia nie wiem kiedy zamieszcze, brak aparatu cyfrowego, mam zwyk³y aparat na klisze i mi sie nie op³aca zrobiæ 5-6 zdjêæ i daæ do wywo³ania. Albo kupie sobie najmniejsz± klisze i zrobie zdjêcia i bedzie

jak s± bêdy, to sory.


Pozdro
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
darektbg



Do³±czy³: 24 Sie 2004
Posty: 32
Sk±d: Podkarpacie

PostWys³any: Pi± Wrz 24, 2004 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziêki za szybk± odp.. a tak swoj± drog± to ja te¿ zrobi³em swoj± pierwsz± rakietkê Smile ale nei wystrzeli³a bo wed³ug mnie za s³abo by³o ubite paliwo Sad(( teraz skarmelizuje to moze wtetdy bêdzie lepiej Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Tomek J.



Do³±czy³: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWys³any: Pi± Wrz 24, 2004 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,
ale to jest moja 2 rakieta.


Pozdro
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Zajcew



Do³±czy³: 06 Sie 2004
Posty: 8
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Sob Wrz 25, 2004 6:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cze¶æ Tomku nareszcie moge zabraæ siê za swoj± rakiete mam tak ma³o czasu, ¿e mi go nawet w weekend brakuje (je***a szko³a ). Gdyby¶ mug³ mi powiedzieæ kiedy odpalaæ swoj± rakiete bo ja bym zrobi³ sobie silnik i te¿ bym swojê odpali³. a tak a propos ten silnik co tak dawno robi³em u ciebie to jeszcze jest bo by to mi troche u³atwi³o prace. A tak pozatym mam zajebist± p³yte z MP3 i klasa jest zajebista.

POZDRO
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Tomek J.



Do³±czy³: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWys³any: Sob Wrz 25, 2004 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,
dzi¶ by³y starty dwóch rakiet; Benka i Zajcewa. Mojej nie oblatywa³em bo silnik nie skoñczony w³a¶ciwie nie mam dobrego drewna na dysze, ale za kilka dni mój tata bedzie mia³ twarde dobre drewno i sobie dysze zrobie (mój tata ma zak³ad stolarski Wink ). Wiêc odby³y siê dwa starty, ale siê tylko jeden uda³, ale i tak z niepowodzeniem. Rakieta Zajcewa siê wzbi³a na jakie¶ 60-80cm. I silnik wyrwa³o, ale rakieta przetrwa³a. Rakieta Benka piêknie wystartowa³a i dwa stateczniki urwa³o z powodu szybko¶ci- za s³abo je przyklei³. I pu¼niej silnik przelecia³ przez ca³± rakietê. Rakieta nie mia³a du¿ych zniszczeñ tylko urwane dwa stateczniki i g³owica wgnieciona. Moja rakieta bedzie oblatywana za tydzieñ, wprowadze poprawki m.in: przykleje mocniej stateczniki, zrobie mocniejszy silnik z zatyczk± wikolowo-srajta¶mowo-wodn±.





Pozdro
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Tomek J.



Do³±czy³: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWys³any: Nie Wrz 26, 2004 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,
dzi¶ odby³ sie ci±g dalszy testów rakiety Zajcewa. I tak dla wyja¶nienia- dlatego ja zawsze pisze sprawozdania z testów bo Zajcew ma inernet przez modem. Wiec by³ test rakiety Zajcewa, mia³ dwa silniki, pierwszy lot by³ piêkny, rakieta zesz³a z wyrzutni pieknym silzgiem i pu¼niej pionowy lot do góry, rakieta spad³a na ziemie i co sie okaza³o: przepalony korpus, i urwany jeden statecznik, ale ja mia³em ta¶me klej±c± i sie to sklei³o, Zajcew w³ozy³ drugi silnik i rakieta lecia³a, ale chyba zatyczke wyrwa³o i sie rakieta zjara³a, zosta³a g³owica. Start mojej rakiety odbêdzie sie mo¿e 02.10.2004r o godzinie 17, je¶li bedzie pogoda.


Pozdro
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
jaskiniowiec



Do³±czy³: 22 Lut 2004
Posty: 597
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Nie Wrz 26, 2004 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z wolna robicie postêpy. Tak trzymaæ. Powodzenia
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
hemist
Go¶æ





PostWys³any: Nie Wrz 26, 2004 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak kazdy mia³by swoj± ma³± przeno¶n± tokarkê ¿ycie sta³oby siê prostrze Idea
Powrót do góry
Tomek J.



Do³±czy³: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWys³any: Nie Wrz 26, 2004 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,
dzieki jaskiniowiec, a postêpy to widaæ jake s±, po rakietach, bo nasze pierwsze rakiety by³y "szkaradne", a te co robimy teraz s± nawet ³odne. I tak bêdziemy trzymaæ, tylko szkoda ¿e niemam cyfrówki, albo kamerki, to bym wam zdjêcia przesy³a³.

Pozdro
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
darektbg



Do³±czy³: 24 Sie 2004
Posty: 32
Sk±d: Podkarpacie

PostWys³any: Pon Wrz 27, 2004 6:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nom z deka szkoda ale jak j± odpalicie to opisz jak posz³o Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Zajcew



Do³±czy³: 06 Sie 2004
Posty: 8
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Pon Wrz 27, 2004 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NA wstêpie podziêkowania dla Tomka(za opisywanie startów) A tak pozatym doszed³em do jako takiej wprawy robienia rakiet i silników, ale przy ostatnim starcie (tym efektownym) dysza wytrzyma³a i zatyczka równie¿, a przy drógim starcie dysza wytrzyma³a ale zatyczke wystrzeli³o. I rozmawia³em z koleg± na ten temat i on mi doradzi³ jaki¶ klej o nazwie "nitro"(niewiem czy tak siê to pisze on mi tak powiedzia³ wiêc ja tak pisze ), i mam pytanie czy wogule kto¶ o takim kleju s³ysza³ i czy ten klej jest mocniejszy od wikolu? On muwi³, ¿e jest mocniejszy


A postêpy s± du¿e dziêki za uznanie Jaskiniowiec.
A co do zdjêci to Tomku zrzutka i kupujemy w tym tygodniu klisze.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
hemist
Go¶æ





PostWys³any: Pon Wrz 27, 2004 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam jaki¶ taki klej w domu nitroceluloza czy cos takiego to podobna??
Powrót do góry
Tomek J.



Do³±czy³: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWys³any: Wto Wrz 28, 2004 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,
Zajcew to kupimy klisze jak±¶ najmniejsz± np. 15 lub 24?? A i wczoraj skoñczy³em silnik do mojej rakiety, wyszed³ nawet fajny, tylko zrobie karmelka i mo¿emy i¶æ. Very Happy

Pozdro
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Tomek J.



Do³±czy³: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWys³any: Sob Pa¼ 02, 2004 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,
dzi¶ w koñcu, po kilku tygodniach, odpale swoj± 2 rakietê, je¿eli siê pogoda nie zmieni. Zrobi³em dzi¶ karmelke z dodatkiem zmielonego na py³ wêglem drzewnym, kana³ przez ca³± d³ugo¶æ. A ten wêgiel mam nadzieje, ¿e da jakie¶ iskry, bo tego da³em gdzie¶ 10g, KNO3 50g, cukier 30g i wydaje mi sie, ¿e ten karmelek bêdzie lepszy ni¿ zwyk³y bez wêgla, ale chyba toru¿nicy nie robi bo przecie¿ cukier siê zmienia w wêgiel gdy siê spala. Wiêc opu¶æmy temat paliwa i prze¿uæmy siê do rakiet i dzisiejszych testów, no to dzi¶ odbêd± sie dwa starty mojej i Benka rakiety. Pogoda jest piêkna, s³oneczna i ciep³a, jak siê tak utrzyma do 18 godziny to bêdzie gitez. AA i sprawa zdjêæ, zdjêcia zrobie na 50% Arrow NIE MA FUNDUSZY NA KLISZE. Sad i nie wiem jak to bêdzie.


Trzymajcie kcióki i pozdrowienia ze s³onecznych Brode³ Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Tomek J.



Do³±czy³: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWys³any: Sob Lis 06, 2004 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MO¯E KTOS USUN¡C TEN POST??

Ostatnio zmieniony przez Tomek J. dnia Sro Sie 31, 2005 4:24 pm, w ca³o¶ci zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Paul S



Do³±czy³: 24 Lis 2003
Posty: 252

PostWys³any: Pon Lis 15, 2004 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Tak na dobre to sie dosc dlugo zastanawialem gdzie ta informacje umiescic - Modele rakiet , czy Silniki rakietowe.
Ponizsze zdjecia prezentuja start rakiety amatorskiej, najwiekszej jaka do tej pory widzialem w Niemczech ale to najciekawsze jest, ze naped tej rakiety to nic innego jak saletra z cukrem( sorbitol) - nasz kochany "Karmelek".
http://www.mfc-ingolstadt.de/raketen/vision/vision.htm

Paul
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Bartosz J.



Do³±czy³: 30 Mar 2004
Posty: 73
Sk±d: pomorze

PostWys³any: Pon Lis 15, 2004 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zarówno sam model na wyrzutni jak i start robi niez³e wra¿enie - szkoda tylko, ¿e filmik nie leci w "czasie rzeczywistym", poniewa¿ nie mo¿na zbyt dobrze oceniæ przyspieszenia Confused
Paul: znasz mo¿e jakie¶ konkretne parametry - modelu, silnika i lotu??? Ciekawy jestem jaki pu³ap osi±gnê³o to monstrum Wink i jak± masê mia³a u¿yta karmelka.

Bartek

_________________
www.hpr.blo.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Pon Lis 15, 2004 8:32 pm    Temat postu: druga wersja Odpowiedz z cytatem

K³aniam siê piêknie Very Happy Exclamation
Klejna wersja tego samego startu
Tym razem mo¿na oceniæ wielko¶æ i przy¶pieszenia Exclamation Very Happy

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Paul S



Do³±czy³: 24 Lis 2003
Posty: 252

PostWys³any: Pon Lis 15, 2004 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to dodam jeszcze te kropke nad "I"
http://www.lucky-gifs.com/Rockets/Film_0001.WMV
Paul
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ksard



Do³±czy³: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWys³any: Wto Lis 16, 2004 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paul S napisa³:
......ale to najciekawsze jest, ze naped tej rakiety to nic innego jak saletra z cukrem( sorbitol) - nasz kochany "Karmelek".


Witam
No i jak tu nie kochaæ karmelka Exclamation Very Happy
Start bardzo piekny - ciekawe jak zakoñczenie. Czy zadzia³a³ uk³ad odzyskiwania?
Co¶ mi siê zdaje, ¿e chyba nie (bo pewnie widzieliby¶my to na filmi).
Je¶li wyjdzie start rakiety VECTOR X-01 Eltopsj'ego to dorównamy naszym kolegom z Niemiec.

Pozdrawiam
KSRAD
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastêpny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP