Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

rakietki-propozycja-[FAQ]
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
qiler



Do³±czy³: 20 Sie 2004
Posty: 3
Sk±d: wawa

PostWys³any: Nie Sie 22, 2004 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi to niewysz³o Confused najpierw zrobi³em karmelka 50:50 i wyszed³ doskonale ale szybka zastyg³ i niezd±¿y³em uformowac porz±dnie. potem jak zrobi³em rakietke to niewystartowa³a... ale pewno dlatego ¿e ze zwyczajnej kartki ktura sie przepali³a odrazu i stopinki z karmelka o ¶rednicy 2mm Laughing pu¼niej zrobi³em karmelka 65:35 (saletra:cukier) i chyba przypali³em bo lepiæ sie niechcia³o, kruszy³o sie i zapaliæ sie niechcia³o (nawet po wsadzeniu w ogieñ saletry z cukrem!!!) ...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
£odygin



Do³±czy³: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWys³any: Nie Sie 22, 2004 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bardzo ciekawy pomys³ Masz dobr± g³owê do pomys³ów tylko pozazdro¶ciæ

mam nadzieje ¿e to nie by³o powiedziane z ironia ? Wink
POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
wamp30



Do³±czy³: 08 Lip 2004
Posty: 47
Sk±d: Z domu

PostWys³any: Pon Sie 23, 2004 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie ten karmelek to jest dziwny, dzi¶ i wczoraj robi³em karmelke u qumpla na dzia³ce, w garnuszku, i na ognisku Smile
ale to co nam wysz³o to by³o ¿e tak powiem... Embarassed
za 1-szym razem wyszed³ nawet OK tylko kolor mia³ szary bo garnek w ¶ridku czarny by³ Confused , ale po wyjêcu szybko ostyg³ i siê mocno kruszy³.
za 2-im (dzi¶) mia³o byæ lepiej, no i troche by³o.
Wyszed³ nap taki sraczkowaty (jak gówno Shocked ) i uformowali¶my pare rakietek, ale troche wiêkszych. ale co do czego przysz³o to lont by³ H*****
i w dyszy zgas³ w ka¿dej rakietce Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad i sie wkurzy³em i spali³em osobno. (pali³ sie gorzej ni¿ ten mój pierwszy)

ps. uda mi siê zrobiæ karmelke w prowizorycznych warunkach:

denko od puszki po piwku jako naczyñko, ¶wieczka jako ¼ród³o ciep³a ?
Tego karmelka to na 2-3 rakietki chce zrobiæ.
tak przy okazji to £odygin jakich wymiarów by³ ten twój "wk³ad" w rakietkach? szer. i d³. ?
niemam wagi wiêc jak mam odmierzyæ proporcje na karmelka, z jednej saletry 35g (na opakowaniu pisze) Objêtoscowe

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Zbigniew



Do³±czy³: 11 Cze 2004
Posty: 202
Sk±d: z Piek³a

PostWys³any: Pon Sie 23, 2004 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja dzis robilem karmelka na grilu:D bylo good ale sie spalil bo gdy dmuchalem na gril iskra poszla do miseczki metalowej, a juz mialem zdejmowac... cale osiedle zadymione, bylo tego ze 100g
a na grillu malo wegla wiecej zwyklego drzewa...

_________________
Bóg sprawi³, ¿e wci±¿ id±... Rozs±dek - ¿e dotr±!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Karol R



Do³±czy³: 18 Lip 2004
Posty: 700

PostWys³any: Pon Sie 23, 2004 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio z braku fachowej aparatury Wink robi³em karmelka w puszcze po konserwie (wa¿ne ¿eby by³a wysoka ! karmelka robiona z odrobin± wody troszeczkê pryska, je¿eli robimy to w niskim naczyñku mo¿na sobie zwêgliæ brwi..) nad ¶wieczk±. Wyszed³ bardzo fajny przy okazji zrobi³em sobie lont. Dajê na poczatek du¿o wodu, kiedy ociepli siê wszystko do tego stpnia ¿e nie widaæ ¿adnych ziarenek, jakby sama woda dajê sznurek nas±czam i wyci±gam. Po wysuszeniu pali siê gites.

Co do kruchych karmelek, to chyba ¼le by³a wymieszana, albo za ma³o skarmelizowa³ siê cukier. Ja swoj± poznajê po tym ¿e jest dobra, jak zaczyna po³yskiwaæ. Nawet nie jest br±zowa, ledwie zazó³cona, ale pali siê dobrze.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
qiler



Do³±czy³: 20 Sie 2004
Posty: 3
Sk±d: wawa

PostWys³any: Pon Sie 23, 2004 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanko.... Z CZEGO MO¯NA ZROBIÆ PO¯¡DN¡ DYSZE DO RAKIETKI!?!??!?!?! bo se zrobi³em rakietke i po 3 sek lotu mi j± wyrwa³o (dysze) Confused potym rakietka wychamowa³a i zaczela poruszac sie poziomo Shocked poczym spad³a.... korpus wykonany by³ z posklejanych kartek a dysza te¿ z posklejanych kartek tyle ¿e wzmocni³em j± mocnym plastikiem
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Zbigniew



Do³±czy³: 11 Cze 2004
Posty: 202
Sk±d: z Piek³a

PostWys³any: Wto Sie 24, 2004 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wzmocnij foli± Al...
Pytanie co do rakietek:
dzis robilem karmelka, ale zdjelem do¶æ szybko bo ogieñ z grilla zgasl i juz nie bylo sensu dokladac. Byl to karmelek posredni miedzy karmelkiem bialym a zwyklym. A teraz pytanie: JAK £odygin FORMUJESZ TE RAKIETKI, Ja uformowalem 1, po czym reszty juz sie nie dalo, bylo gor±ce, i w pó³ plastyczne w pó³ kruche. Zlepia³em druga rakietke i odpadla czesc bo juz byla krucha... Z reszta malo co sie nie poparzylem goracy ten karmelek by³....

_________________
Bóg sprawi³, ¿e wci±¿ id±... Rozs±dek - ¿e dotr±!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
£odygin



Do³±czy³: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWys³any: Wto Sie 24, 2004 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie ¿e jest ciep³y-ale da sie znie¶æ,,,, jakby¶ d³u¿ej potrzyma³ pewnie by³o by ok,,, jak mi sie bedzie chcia³o(jak bede mia³ czas) to sklece filmeq jak formuje karmelka...
POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
TYmon



Do³±czy³: 03 Gru 2003
Posty: 61
Sk±d: galaktyka

PostWys³any: Wto Sie 24, 2004 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MIalem ten sam problem... zdolalem zrolowac 3 bloczki silnikowe a reszta mieszanki zostala w pieknym walku o dlugosci 20cm (nadaje sie tylko na ¶wiece dymna) szkoda karmelka Evil or Very Mad
P.s Moze za krótko ogrzewalem?? Karmelka byla jasno zo³ta...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
£odygin



Do³±czy³: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWys³any: Wto Sie 24, 2004 4:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mo¿e? .... wiem jedno-mi spokojnie bez po¶piechu udaje sie zrobiæ i uformaowaæ ~20-30 bloczków paliwowych... mo¿e k³adziecie tego karmelka na jak±¶ powie¿chcnie która ma du¿± zdolno¶æm przewodzenia ciep³a? po³u¿cie to np na steropian pokryty foli± Al... lub co¶ w tym rodzaju.....
POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
crave



Do³±czy³: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWys³any: Wto Sie 24, 2004 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuje po przygotowaniu karmelka wsadziæ gar w którym go robili¶my na ³a¼nie wodn±. Powinno za³atwiæ sprawê.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
hemist
Go¶æ





PostWys³any: Wto Sie 24, 2004 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Smile Surprised Wink Razz Very Happy Twisted Evil


ja formuje karmelki (bloczki) w takich grubych kuchennych rêkawicach i jest ok polecam a "ciasto" K£ADE NA plastikowym tale¿yku

pozdro4all :mrgreem:
Powrót do góry
£odygin



Do³±czy³: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWys³any: Wto Sie 24, 2004 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciep³y karmelek ma za du¿a lepko¶æ ¿eby mo¿na by³o go w rêkawicach kuchennych formowac-przylepia sie... a pozatym nie wygodnie by sie to robi³o...
POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Zajcew



Do³±czy³: 06 Sie 2004
Posty: 8
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Wto Sie 24, 2004 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

³odygin tomek mi mówi³ ¿e ty karmelkê gotowa³esi dosyæ d³ugo mam pytanie bo ty robi³esi karmelke w ma³ym garnuszku aja to robie w durzym garnku czy to ma wp³yw na karmelke?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
wamp30



Do³±czy³: 08 Lip 2004
Posty: 47
Sk±d: Z domu

PostWys³any: Wto Sie 24, 2004 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze¶æ
Ja my¶la³em troche jak ten problem z gor±cym, lepkim i szybko stygn±cym karmelkiem rozwi±zaæ. I doszed³em do wniosku Idea , ¿e mo¿na se przygotowaæ kilka ruloników (cienkie papierowe ruloniki, które ³atwo rozkleiæ) o porz±danych rozmiarach i jak siê zrobi karmelka to szybko do nich nak³adaæ paliwo Rolling Eyes . trochê je ubic i potem albo jak wystygnie to wywiercic dziurke, albo zanim wystygnie wsachoæ wyka³aczkê albo co¶ podobnego
co o tym my¶licie?
¿adnego kruszenia, lepienia, parzenia (no chyba ¿e ktos sie opazy przy nakladaniu do rurki)

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
£odygin



Do³±czy³: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWys³any: Wto Sie 24, 2004 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wamp30-bardzo ciê¿ko sie napycha (bo wlaæ sie nie da) do ma³ych silniczków karmelka-sprubuj sam Wink

Cytat:
³odygin tomek mi mówi³ ¿e ty karmelkê gotowa³esi dosyæ d³ugo mam pytanie bo ty robi³esi karmelke w ma³ym garnuszku aja to robie w durzym garnku czy to ma wp³yw na karmelke?


ma wp³yw na czas karmelizacji-szybciek w du¿ym karmelizuje...

PS.ju¿ skoñczy³em film ci±c-teraz posk³adac do kupy tylko... pewnie jeszcze dzisiaj wzuce-nie jest to majstersztyk-ale zawsze co¶ Wink ...
nie chce mi sie ci±æ wiêc jako¶æ bêdzie kiepska-divx'owa

POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
£odygin



Do³±czy³: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWys³any: Wto Sie 24, 2004 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

film-z prep. karmelka/formowanie paliwa etc.

film

piersze ujêcie prep_karm w przyspieszonym têpie...niechcia³em was zanudzaæ takim tasiemcem Wink reszta w normal speed...

POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.


Ostatnio zmieniony przez £odygin dnia Czw Sie 26, 2004 8:05 am, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
bw1
Go¶æ





PostWys³any: Sro Sie 25, 2004 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie ma³e kijanki to fajna sprawa fajna zabawa z takimi
Powrót do góry
darektbg



Do³±czy³: 24 Sie 2004
Posty: 32
Sk±d: Podkarpacie

PostWys³any: Czw Sie 26, 2004 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdyby tak doda³ podczas karmelizacji wiórek miedzianych by³by dym niebieski, fioletowy podczas lotu rakiety ??
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Pietruszkin



Do³±czy³: 21 Mar 2003
Posty: 188
Sk±d: /dev/null

PostWys³any: Czw Sie 26, 2004 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nic by to nie da³o, a dym by³by taki sam jak przedtem
a tak wogóle to metale nie barwi± dymu tylko ogien
dym barwi± specjalne barwniki
i nawet gdyby¶ jakiego¶ z nich doda³ to efekt by³by zapewne znikomy, poniewaz
saletra z cukrem ma za wys temp palenia
i barwnik spali³by sie bez efektu , zamiast sublimowaæ

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Nastêpny
Strona 3 z 12

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP