Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

rakietki-propozycja-[FAQ]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Łodygin



Dołączył: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWysłany: Wto Sie 17, 2004 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w tym faq jest bardzo mało tekstu nie ze względu braku weny-ale własnie ze względów na nowych "userów" którym nie zawsze chce sie czytać dłuuugie tasiemce-i często moga przeoczyć istotne żeczy....

ps.tylko jedna osoba zauważyłe że mieszam wszystko widelcem- przezornie odpowiem-mieszam widelcem nie z braku sztućców w domu, ale po prostu wygodniej mi sie karmelka miesza włąśnie widelcem Wink

POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zonk1



Dołączył: 11 Gru 2003
Posty: 48
Skąd: ToRuŃ

PostWysłany: Wto Sie 17, 2004 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będzie taki sam efekt, jak zamiast w papier od kas fiskalnych zawinę karmelka w folię aluminiową?
_________________
Kto pyta, ten pyta! HA!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Łodygin



Dołączył: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWysłany: Wto Sie 17, 2004 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wybrałem właśnie papier ze względu na jego wytrzymałość (folia al jest mniej "wytrzymała") prubowałem też z folia, ale efekty nie były zachwycające... (trzeba duza folii Al aby wytrzymała-a to zwiększa mase samego silnika)


PS.o tym [faq] o spłonkach("niekonwencjonalnych"-mikro) całkiem zapomniałem... (format etc.) jak bede miał więcej czasu to dokończe...
POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hemist
Gość





PostWysłany: Wto Sie 17, 2004 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cze łodygin dzięki twojemu pomysłowi pokonałem grawitacje i nawet poleciala wystawilem ja na wyrzutni pochylonej o kąt 45* i przeleciala ze 4 metry wznosla sie na wysokosc 2-3 metrow i zrobila Twisted Evil buum Twisted Evil fajnie to wyglądało zamierzam jutro zrobić więkrzą taką jak kciuk i owinę ję paskiem z gazety wyborczej tak wytnee żeby byl jak najdłuższy i może poleci Confused aha i co zrobiłem nie tak w tym sr ze nie poleciał jak twoj Question Question Question


pozdro dla łodygina i wszystkich Wink sprobojcie fajnie działa
Powrót do góry
Łodygin



Dołączył: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWysłany: Wto Sie 17, 2004 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i filmik "instuktażowy" Wink pokazujący jak robie rakietke jest-ale na moim kompie, bo ma 5 mb, a moje konto na republice przyjmuje jednorazowo 3mb Sad ... a dzielić go nie chce...

gratulacje chemik Wink to też mozna uznać za (większy bąź mniejszy-ale zawsze-)sukces...
w końcu:
Cytat:
pokonałem grawitacje

PS.zrobiła bum? a może po prostu korpus sie przepalił? zrub mocniejszy... rolka papieru od kas fiskalnych kosztuje~1,3zł Smile waro zainwestować-dostępne w papierniczych sklepach...
POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łodygin



Dołączył: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWysłany: Sro Sie 18, 2004 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CAŁKOWICIE zmieniłem [faq] (właściwie zrobiłem od nowa Wink )
mam nadzieje że jest lepszy od pierwszej wersji.. ? Smile
POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomek J.



Dołączył: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWysłany: Sro Sie 18, 2004 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,
dziś robiłem z Zajceweem karmelke i nam sie nie przypaliła (nasza i moja pierwsza karmelka)!! Ale mam pytanie. Bo na wyszła biała karmelka. Jak rozumiem z tych obrazków to gdy woda wyparuje to będzie biała, ale trzeba dalej gotować to wyjdzie o kolorze miodowym- dobrze mówie (pisze)??


Pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łodygin



Dołączył: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWysłany: Sro Sie 18, 2004 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, jak dłużej będziesz ogrzewał to będzie miała kolor miodowy (tylko nie ogrzewaj za długo)-bo sie przypali (a taka przypalona nie jest za dobra-bo nie chce twardnieć i źle sie pali)
POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomek J.



Dołączył: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWysłany: Sro Sie 18, 2004 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uszanowanko,
wsumie to chyba nie musi być o kolorze miodowym. Bo wzięliśmy tą karmelke na srajteśme i ję podpaliliśmy i sie jarała nieżle. właściwie nie było ognia tylko sam dym. dum był czarny Very Happy . Czy białą karmalką można by było zasilić taki silniczek czy musi byc o kolorze miodowym??


Pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łodygin



Dołączył: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWysłany: Sro Sie 18, 2004 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu nie chodzi tylko o kolor (bo to nie ma znaczenia)
ale karmelka "biała" ma inne właściwości fizykochemiczne -chodzi mi o ciągliwość, czas po jakim twardnieje, oraz to że czasmi po ostygnięciu jest krucha etc. a pali sie podobnie
POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomek J.



Dołączył: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWysłany: Sro Sie 18, 2004 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,
właściwie to masz racje z tym stygnięciem i kruchością. Bo jak ją zrobiliśmy to zostawiliśmy ją chyba na pół godziny przysliśmy i była mięka, a gdy dojechalismy na nasz poligon to w jednym miejscu stwardniała, ale sie kruszyła. Jutro sie zabieram z Zajcewem na robienie tych rakietek spodobały mi sie!! I jeszcze jedno Łodygin, mam pytanko. Gdzie kupiłeś ten lont co zastosowałeś do twoich rakietek??



Pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hemist
Gość





PostWysłany: Sro Sie 18, 2004 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

dzis mi wyszla taka sama rakieta tylko zachowala sie calkiem inaczej "odpalilem" i sie nie chciala zapalic tylko sie jazyl papier to czekam czekam i po 20 sekundach (radze na to uwazac ze petarda czy rakieta odpalana lontem moze sie odpalic samoczynnie od jarzącego sie papierka tak jak w poim przypadku Wink ) jak sie odpaliłe zaczeła sie wznosic poprzez serpentyny (dosłownie) na wysokosc metra potem wystrzelila w gore na 15 20 metrow nie wiem dlaczego tak sie stalo moze mi ktos wytlumaczyc (najlepiej łodygin on sie zna na tych "rakietach") dlaczego zrobile te bonczki Question Question

pozdro4all Mr. Green
Powrót do góry
Łodygin



Dołączył: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWysłany: Sro Sie 18, 2004 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
i sie nie chciala zapalic tylko sie jazyl papier to czekam czekam i po 20 sekundach ...


rozumiem że odpalałeś lontem visco? bo lonty "home made" -zależy jeszcze jakie-nie zawsze są dobre do odpalania takich żeczy(gasną w kanale etc.)

a ja przewiduje taki scenariusz (przewiduje tylko! bo nie widziałem rakietki) papier sie przepalił (powiększył dysze) dlatego rakietka wznosiła sie wolno (patyczek stara sie ustabilizować lot) ,,, potem dysza si mogła przytkać, i nastąpił nagły wzrost ciśnienia i "zryw" rakietki.... ? to jedna z możliwośći Wink ... najważniejszy jest niestety ląt.. visco pali sie szybko i nie przepala zbytnio dyszy...

POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karol R



Dołączył: 18 Lip 2004
Posty: 700

PostWysłany: Sro Sie 18, 2004 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powtórze pytanie kolegi,
skąd zdobyć lont visco ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piroman



Dołączył: 16 Cze 2004
Posty: 244

PostWysłany: Sro Sie 18, 2004 11:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego... a giełde przeglądałeś?Rzeźbi tam sie ogłasza i wiem ze ma jeszcze troche lontu więc zagadaj na pm do niego
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bw1
Gość





PostWysłany: Czw Sie 19, 2004 1:22 pm    Temat postu: łygodnin Odpowiedz z cytatem

Super pomysł mojer gratulacje, żeby to doparacować mógłbyś umieścić jakąś mikro głowicę wybuchową spróbuje sam takie coś zrobić
Powrót do góry
Łodygin



Dołączył: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWysłany: Czw Sie 19, 2004 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
mikro głowicę wybuchową

o czymś podobnym już dawno myślałem, dav88 podsunoł bardzo dobry pomysł (właśnie staram sie go dopracować w parktyce)
-może nie "mikro głowica wybuchowa" .. ale jakiś efek np.świetlny napewno, lub małą świece dymną etc.
POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomek J.



Dołączył: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWysłany: Czw Sie 19, 2004 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,
Łodygin dziś robiłem karmelke, ale zawsze mi wychodzi taka papka ktura szybko twardnieje i nie da sie jej uformować w kulke co robie źle?? A własnie, aczy ty dodajesz gliceryny??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łodygin



Dołączył: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWysłany: Czw Sie 19, 2004 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie dodaje gliceryny Smile nie widze takiej potrzeby...
za szybko twardnieje? to po zgaszeniu ognia mieszaj dalej w garnku(nie wyjmuj) poczekaj aż troche ostygnie i wtdy formuj (przy małych ilościach zimna blach może szybko odebrac ciepło i spodwodowac szybkie stwardnienie) więc nie wylewaj na blache a czekaj aż ostygnie w garnku...

POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bw1
Gość





PostWysłany: Czw Sie 19, 2004 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łodygin napisał:
.. ale jakiś efek np.świetlny napewno, lub małą świece dymną etc.
POZDRAWIAM


Bardzo ciekawy pomysł Masz dobrą głowę do pomysłów tylko pozazdrościć
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
Strona 2 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP