Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Flara
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Front



Do³±czy³: 18 Gru 2006
Posty: 189
Sk±d: Wrocek

PostWys³any: Pon Lut 25, 2008 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

inne warunki inny efekt Wink

Ba(NO3)2 + Al da mniej wiêcej takie produkty: N2 Al2O3 BaO + kilka dziwactw

Ba(ClO4)2 + AL da mnei wiecej cos takiego: BaCl2 + Al2O3 + kilka dziwactw


co do donoru Cl to o ile mi wiadomo(poprawiaæ jakby co bo w kolorowe pierdólki siê nie zag³êbia³em) Chlorki bardzo intensywnie barwi± p³omieñ.


kclo3 ba(no3)2, Al da nam efekt flary bia³ej Smile mimo jako takiego "donoru" chloru-KClO3 zapewne dzieje sie tak gdy¿ ca³y donor idzie do KCl. A nie chodzi nam o KCl tylko o BaCl2
dodaj±c do owego sk³adu PCV który rozk³adaj±c siê daje nam HCl. HCl l±czy siê z powsta³ym w reakcji spalania BaO daj±c Chlorek. Wêglany swoj± drog± te¿ ciekawa sprawa.

Sr(ClO4)2*6H2O + Al daje analogiczne efekty jak w przypadku z nadchloranem baru i azotanem baru

Ba(ClO4)2 T+ drogi jak >zly syn< niezbyt dostêpny ogólnie tylko dla or³ów Cool widaæ te ruskie to jednak orze³ki Laughing Wink Wink

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Pon Mar 17, 2008 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile

Moja flara czerwona na sk³adzie 50% Sr(no3)2 25% kclo3 25% cukru
Mp by³o ze 50g widaæ by³o ¿e cukier kiepsko przemielony, lecia³a lekka pianka i siê d³awi³a co¶ ta flara. Zielona wo ogóle mi nie wysz³a chyba co¶ pomyli³em ( mam nadzieje ¿e to nie B&G siê pomyli³ wrzucaj±c mi co innego ale to chyb nie mo¿liwe ) Kiedy indziej nastêpne testy. Sk³ad chcia³em zrobiæ na zielon±: 30% bano 45% kclo3 5%c drz. i 15%s.




http://pl.youtube.com/watch?v=MRtbZNb8bdo

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Czw Mar 20, 2008 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W koñcu sukces. Zmiany jakie wprowadzi³em to :
1.Wiêksza ¶rednica
2. Korpus domowej roboty
3.W jednej Flarze jest kana³ w 2giej nie ma (test)



Flara bez kana³u:

Film: http://pl.youtube.com/watch?v=cnzDB-75eTg



Flara z kana³em

Film: http://pl.youtube.com/watch?v=m6tHal9Z3Kk



Wnioski:
-)Flara z kana³em pali siê intensywniej, ja¶niej oraz szybciej. Dodatkowo jeszcze im damy szerszy korpus tym wiêkrza powierzchnia spalania.
-)Cz³owiek uczy siê na w³asnych b³êdach.
-)Flara z kana³em pali siê o jakie¶ 50-60% szybciej.


Pozdrawiam slu_1982, weso³ych ¶wi±t Exclamation

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Mar 21, 2008 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masa na flarke zielon± o sk³adzie 65 Ba(NO3)2 19 Al 8 s i 8 PCV spala sie z baardzo wyra¼nym zielonym p³omieniem - zdaje sie ¿e jest to ta sama masa któr± wy¿ej mia³ na my¶li MIRROR - naprawde jest dobra - bindowanie NC sprawia ¿e masa spala sie du¿o d³uzej nie trac±c nic na intensywno¶ci ¶wiat³a...Ogolnie godne polecenia ...

SLU - Bardzo ³adne testy - Tylko powiedz mi po co robiæ kana³ ? Je¿eli chcesz
nieco zwiekszyæ w³asno¶ci o¶wietleniowe daj troche Py³u Al albo proszku Mg nie stracisz tyle na czasie palenia ...

Pozdrawiam
Powrót do góry
KYK



Do³±czy³: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWys³any: Pi± Mar 21, 2008 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Flary bez proszków/py³u metali s± s³abe, a jak masz kclo3 to s± niebezpieczne przy ubijaniu. Ja polecam sk³adzik:
50g Ba(NO3)2 / Sr(NO3)2 / NaNO3
30g Mg lub Pam
20g PCV
Jest to o tyle dobry sk³ad ¿e mo¿na ³atwo zmieniaæ kolorki przez u¿ycie innego utleniacza (te 3 testowa³em). A i filmik jescze. Korpus flary robiony na o³ówku. Wink http://pl.youtube.com/watch?v=UwH2LoBy0m8
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Pi± Mar 21, 2008 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co z tym cholernym Ba(no3)2. Dopiero za tydzieñ mo¿e siê dowiem
Confused . Azotanu strontu ju¿ mam ma³o 300 co¶ grama wiêc mi go ju¿ szkoda, na gwiazdy przeznaczê.


Postanowi³em zrobiæ co¶ prostego (tak mi siê wydawa³o) a zarazem przyjemnego i dobrze o¶wietlaj±cego. W poszukiwaniu MP trafi³em na VMC ze flar± bia³± na sk³adzie:

Kno3 67%

Al 33%

Na tak± mp postanowi³em u¿yæ moje komercyjne korpusy. W jednym siê zmie¶ci³o ok. 100g tej MP. Czemu wy¿ej napisa³em ¿e mi siê wydawa³o ¿e to proste? Poniewa¿ trzeba by³o dok³adnie oba sk³adniki zmieszaæ. To ¿e al jest py³em który lubi unosiæ siê w powietrzu dodatkowo skomplikowa³o mi zadanie. Wsypa³em do miski ca³o¶æ i przykry³em foli±. Wytrz±cha³em dosyæ d³ugo. Potem czas na ubijanie. Ubija³em na sucho Confused jako¶ siê uda³o chocia¿ podczas ubijania mp "wyp³ywa³a" na boki. Nastêpn± spraw± która lubi irytowaæ to zapalno¶æ takiej mp Laughing . Za pierwsz± prób± gdy zosta³o parê cm. w korpusie sypn±³em h3 w to lont i zaklei³em ta¶m± ¿eby siê nie wysypywa³o. Odpalam, odchodzê a tu co ? strza³ i patrze co¶ leci w górê nie wiem o co chodzi sekundê potem podchodzê niepewnie do flary a tu lont wystrzelony zosta³. Mp odpowiednia nietkniêta Laughing nastêpna próba do wsypa³em H3 wstrz±sn±³em tak ¿e siê zmiesza³o i na górê jeszcze trochê tego H3 i w to lont, zaklei³em i siê uda³o. Mia³em wiele w±tpliwo¶ci co do tej mp.

Opisa³em wady, teraz czas na zalety Razz

Zdjêcia:



Film:
http://pl.youtube.com/watch?v=FwwgGN1pLjc

Nie zastosowa³em kana³u bo:
Cytat:
Tylko powiedz mi po co robiæ kana³ ? Je¿eli chcesz
nieco zwiekszyæ w³asno¶ci o¶wietleniowe daj troche Py³u Al albo proszku Mg nie stracisz tyle na czasie palenia





Flara ¶wieci³a dosyæ mocnym ¶wiat³em.

Korpus ca³y siê spali³ zosta³a zatyczka a po mp grudka rozgrzanego
potopionego Al- efekt z³ego zmieszania odczynników.

Flara sia³a dooko³a roztopionym Al dlatego nie mo¿liwa do trzymania w rêku( mo¿e jak dopracujê j± albo kto¶ inny)

Pozdrawiam

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
DNF



Do³±czy³: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Sk±d: Bydgoszcz

PostWys³any: Sob Kwi 26, 2008 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
GUN_1917, sklad na zielona flare (65 Ba(NO3)2 19 Al 8 s i 8 PCV) jest naprawde swietny. Zamiast Al uzylem PAM i byl zielony tak soczysty jak trawa na wiosne, a do tego niemilosiernie jasny.
Pozdrawiam
DNF

_________________
"Kochajcie wróbelka, dziewczêta,
kochajcie, do jasnej cholery."

K. I. Ga³czyñski
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
pietom



Do³±czy³: 12 Sty 2008
Posty: 54

PostWys³any: Pon Maj 19, 2008 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten sk³ad zielonej (65 Ba(NO3)2 19 Al 8 s i 8 PCV) nadawa³ by siê na gwiazdki? strasznie ciê¿ko to odpaliæ :/ ale prawda, pali siê ³adnym zielonym
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Wto Maj 20, 2008 9:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak nadaje sie na gwiazdy ale trzeba koniecznie primerowaæ i to porz±dnie
Powrót do góry
pietom



Do³±czy³: 12 Sty 2008
Posty: 54

PostWys³any: Wto Maj 20, 2008 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co polecasz jako primer? Albo inaczej zadam pytanko Razz Czym to odpalasz?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Wto Maj 20, 2008 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gruba otoczka z Pcz zda³a egzamin...ale to temat o flarach a nie gwiazdach ... niech kto¶ w³adny to przeniesie..
Powrót do góry
.cystof.



Do³±czy³: 25 Wrz 2005
Posty: 63
Sk±d: in±d

PostWys³any: Pon Lis 02, 2009 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
nie czyta³em za bardzo w±tku, ale mam nadzieje ¿e to co wymy¶li³em wniesie co¶ nowego do mieszanek flarowych.
Nie popieram stosowania silnych utleniaczy jak chlorany do tych naszych mieszanek, one koszmarnie zwiêkszaj± szybko¶æ spalania siê takiej flarki, a ponad to flara nie mo¿e byæ za jasna, przeznaczenie tego produktu to sygna³owanie [ew. o¶wietlanie terenu] a nie o¶lepianie.
Dlatego proponujê stosowanie l¿ejszych utleniaczy i dodatkowo spowalniaczy. Za przyk³ad podam mieszankê, która jest edycj± popularnej gwiazdkowej czerwonej:

- Sr(NO3)2 55
- Mg 20
- PCV 17
- C [wierzba, po kulowcu] 8

43 gramy tej mieszanki w rurce papierowej fi=1,5cm p³onê³o dok³adnie 127 sekund. P³omieñ by³ bardzo stabilny. Zawarto¶æ wêgla, spowolni³a tê mieszankê a w dodatku dziêki niemu o wiele ³atwiej siê rêcznie prasuje.

Aha, tylko trzeba potê¿nie primerowaæ Smile

_________________
Milczenie, jest dla g³upców najwy¿szym kunsztem.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Pon Lis 02, 2009 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moje czerwone o¶lepia³y ? W³a¶nie nie, za to idealnie o¶wietla³y. 127 sekund ? Duu¿o co¶. Opisz korpus.
_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
.cystof.



Do³±czy³: 25 Wrz 2005
Posty: 63
Sk±d: in±d

PostWys³any: Pon Lis 02, 2009 11:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tylko ¶ci±gnê z telefonu to wrzucê film dla potwierdzenia. Korpus to zwitka papierowa z 1 kartki a4 (60 albo 40 gramów), nawet nie klejony, tak¿e nic szczególnego. Brak kana³ów w mieszance.

Slu, powiedz, bo nie mam porównania, jak du¿y by³ p³omieñ Twojej flary, móg³by¶ trzymaæ w rêce powiedzmy z 30 cm uchwytem?

_________________
Milczenie, jest dla g³upców najwy¿szym kunsztem.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Wto Lis 03, 2009 12:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak móg³bym, móg³bym bez kombinacji trzymaæ j± w rêku. Ale... moje korpusy maj± z 4mm grubo¶æ ¶cianki a zatyczka ma d³ugo¶æ w korpusie ko³o 5cm.
_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
bazyl94



Do³±czy³: 08 Lip 2010
Posty: 23

PostWys³any: Wto Lis 09, 2010 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Chcia³bym zaprezentowaæ wam moj± zielona flarê (BaNO3,Al,S,Pcv).
Masy by³o 100g by³a lekko zwil¿ona denaturatem i ubita do¶æ s³abo.
Czas palenia mnie zaskoczy³ ,przy 25mm korpusie pali³a siê 1:28
Ogólnie powiem ¿e naprawdê ¶liczna kolor zielony by³ 7/10 wg mnie ,ale aparat G***** uchwyci³ tylko iskry i blady zielony
Wysoko¶æ efektu waha³a siê miedzy 1m a 1,20.
Tyle co do opisu Very Happy
Mile widziane wasze sugestie.
Film>> http://www.youtube.com/watch?v=JglEZTKEE2U
Ps: Jako¶æ nie jest najlepsza:(
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
spiker1974



Do³±czy³: 31 Mar 2007
Posty: 46
Sk±d: Podlasie

PostWys³any: Sro Lis 10, 2010 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na filmie rzeczywi¶cie niewiele widaæ. ¯eby kolor by³ naprawdê dobry musisz daæ magnez, ostatecznie PAM, bo aluminium wybiela kolory. Poza tym nale¿a³o by dodaæ neutralnych dodatków które te¿ wzbogacaj± kolor, w wypadku zielonego to wêglan baru a najlepiej chlorek baru który dodatkowo jest donorem chloru. Dodatki te te¿ wyd³u¿aj± spalanie siê flary. Je¶li zale¿y ci na d³ugim czasie spalania musisz mieszankê te obowi±zkowo dodaæ binder na bazie alkoholu i ¿ywicy najlepiej szelak by nie wp³ywa³ on na pogorszenie koloru a mieszanka musi byæ ubita, przynajmniej w celu odpowietrzenia, je¶li masz mo¿liwo¶æ to bardziej (w granicach rozs±dku), gdy¿ sprasowanie te¿ wyd³u¿a czas spalania. Po dobrym sprasowani i wyschniêciu nale¿y prêt taki zapakowaæ w jak najcieñszy korpus, gdy¿ zbyt gruby zas³ania nam p³omieñ flary co zubo¿a bardzo efekt. Jednak musi byæ ona lekko opakowana (spalanie liniowe), poniewa¿ przy braku otoczki p³omieñ zbyt szybko zajmie ca³y prêt.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
bazyl94



Do³±czy³: 08 Lip 2010
Posty: 23

PostWys³any: Sro Lis 10, 2010 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

T³uk³em bo to nie mo¿na nazwaæ prasowaniem ,do mieszanki doda³em denaturatu i nie poczeka³em a¿ wyschnie jestem zdania ,¿e mo¿na dodaæ troszkê parlonu (tak tak mam go Smile ) poniewa¿ wydawa³o mi siê ,¿e brakuje tego chloru i ten al to rzeczywi¶cie d³awi kolor ale Mg nie mam bo Iracek go nie posiada w ofercie Very Happy podobnie z Pam'em i min± to s± 3 odczyny które s± potrzebne.
Postaram siê poprawiæ kolorek ale i tak najbardziej lubiê szelkusie Smile.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
spiker1974



Do³±czy³: 31 Mar 2007
Posty: 46
Sk±d: Podlasie

PostWys³any: Sro Lis 10, 2010 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Perlon jest te¿ paliwem wiêc mo¿esz wyeliminowaæ siarkê (osobi¶cie nie lubiê jej w ¿adnych mieszankach), ona te¿ z tego co wiem co¶ zmienia w kolorach, a co do magnezu to proponujê tu: http://www.likurg.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=3&lang=pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ARKO



Do³±czy³: 17 Mar 2012
Posty: 286
Sk±d: Radom

PostWys³any: Sob Gru 01, 2012 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomogê firmie ARK0 (je¶li dostanie koncesjê) jako kto¶ od projektowania wyrobów piro i o ile mnie doceni± :]. Pomog³em tak¿e innej pionkowskiej firmie na B i tak¿e za free a pomoc by³a znaczna - bo ........... w ¿yciu siê liczy nie tylko kasa.

Dla firmy ARK0, dzia³aj±c na w³asn± rêkê, odszuka³em i pozna³em Larê Croft, która bêdzie w przysz³o¶ci testowaæ race i to zawsze trzymaj±c je w swoich drobnych paluszkach







A przy okazji na www mam jaki¶ syf i usun±³em jego a google mi jego pokazuje :[. A ten kto mi zrobi³ stronê wyparowa³ :]

Zwiastun => TU

Te moje wysi³ki to na razie moja w³asna inicjatywa.

Mi³ego dnia A

PS. Jako Lara Croft - Paulina Mróz / Pionki
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastêpny
Strona 7 z 8

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP