Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Flara
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomash
dostęp próbny do MW


Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 382
Skąd: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWysłany: Pon Gru 06, 2004 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co sądzicie o domieszaniu nieco NH4NO3 do mieszanki? Tyle że ze względu na "samozapalność" trzeba będzie KClO4 zastąpić KNO3, ale będzie mniej dymu. Tylko straci na kolorze i obawiam się, czy nie przyspieszy to mieszanki bo NH4NO3 różne ma "pomysły". No i zamiast cukru koniecznie Al, Mg lub węgiel.
Pozdrawiam. Tomash

_________________
Już tylko teoretyzuję, potrzeba mi rączek by rodzinę utrzymać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kondix



Dołączył: 27 Sty 2004
Posty: 89
Skąd: z małpki po winie...

PostWysłany: Wto Gru 07, 2004 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arkadiusz Okupski napisał:
zmiana KCLO3 na KNO3 znaaacznie pogorszy barwę płomienia. Bez chloru nie uzyskacie czerwieni w masach ze strontem.

hmm ja myślę jednak, że dużo osób liczy sie z tym że płomień będzie słabszy stosując inne mieszanki aby maksymalnie wydłużyc czas palenia sie mieszanki

tomash:
a może by tak zamiast cukru- cukier ?? laktoze Rolling Eyes Question Question
a węgla mozna by i tak dać czy pyłu metalu
a spadek jakości barwy płomienia będzie z tym trza sie liczyć

_________________
-Czy ty masz go ?
-Bo ja(a) mamgo !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pyromaker



Dołączył: 14 Wrz 2004
Posty: 6
Skąd: z Rybnika a jak?:)

PostWysłany: Sob Gru 11, 2004 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zadam pytanie troszke moze błache ale czegos tu nie rozumiem! Mianowicie dzisiaj pierwszy raz chcialem zrobic flare. Wiec zmieszałem KNO3 z Al a tu lipa to sie nawet zapalić nie chce. Próbowalem lutownicą gazową też lipa! Dopiero udalo mi sie to zrobic od innej mieszanki KNO3+cukier+odrobinka Al. Czy to normalne czy mam coś nie tak z proporcjami bo mimo tego i tak to sie paliło jakoś byle jak?
Tak tak noobem jestem Cool Cool Cool Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Wole MWK Wink

_________________
Kocham Natalkę i na szczęście w razie potrzeby mam narazie czym ją przytulićSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Damian



Dołączył: 03 Sie 2004
Posty: 260
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Gru 11, 2004 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pyromaker napisał:
Zadam pytanie troszke moze błache ale czegos tu nie rozumiem! Mianowicie dzisiaj pierwszy raz chcialem zrobic flare. Wiec zmieszałem KNO3 z Al a tu lipa to sie nawet zapalić nie chce. Próbowalem lutownicą gazową też lipa! Dopiero udalo mi sie to zrobic od innej mieszanki KNO3+cukier+odrobinka Al. Czy to normalne czy mam coś nie tak z proporcjami bo mimo tego i tak to sie paliło jakoś byle jak?
Tak tak noobem jestem Cool Cool Cool Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Wole MWK Wink


powiem ci ze to normalne bo zawsze sa problemy z odpaleniem tej mieszanki ale stosujac primer lub w ostatecznosci zmieniajac sklad tej mieszanki (np. to co ty napisales) pomoze to ale nie zapomnij ze jesli wymieszasz wszystko juz (cukier, kno3, al) to spali sie zdecydowanie szybciej i efekt krotszy.

nara

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Snake



Dołączył: 12 Paź 2003
Posty: 24
Skąd: z rury

PostWysłany: Sob Gru 11, 2004 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To moze by tak juz lepiej zaplna KNO3:S 70:30 bodajze, lub KNO3:S:Al ale bardziej ciekzo zapalna i mozna by dodac malutki procent c w pyle. Jako primer dobry jest pcz wiadomo saletra z cukrem poradzi takze.

Pozdro

_________________
WWW.PIROPORTAL.ONE.PL <<< Zapraszam
Serwer na filmy: http://www.piroportal.boo.pl/FTP/download.php
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Yousuke



Dołączył: 17 Paź 2004
Posty: 53

PostWysłany: Sob Gru 11, 2004 11:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do zastapienie kclo3 kno3 to mozna dac proszku PCV ale i tak powoli zaczynam sie domyslac jak zrobic flare ktora bedzie sie palic ponad 10min. A jak narazie to doszedłem do prawie 5 min z zachowaniem intensywnosci koloru, moze po nowym roku zaczne cos kolowac:]
_________________
http://www.e-humor.biz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kondix



Dołączył: 27 Sty 2004
Posty: 89
Skąd: z małpki po winie...

PostWysłany: Nie Gru 12, 2004 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yousuke napisał:
Co do zastapienie kclo3 kno3 to mozna dac proszku PCV ale i tak powoli zaczynam sie domyslac jak zrobic flare ktora bedzie sie palic ponad 10min. A jak narazie to doszedłem do prawie 5 min z zachowaniem intensywnosci koloru, moze po nowym roku zaczne cos kolowac:]


heh coś cie nie zrozumiałem
zamiast KClO3 chcesz dać KNO3 i pcv ????
co ci to da ??? rób na KClO3, tylko to ubij, w przepisie Sr(NO3)2 + KClO3 + cukier zamień cukier buraczany na laktoze, ubij na lakierze nc i już ;]

_________________
-Czy ty masz go ?
-Bo ja(a) mamgo !


Ostatnio zmieniony przez kondix dnia Nie Gru 12, 2004 6:05 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
=MaLuTkI=



Dołączył: 05 Paź 2003
Posty: 149
Skąd: Z PLANTACJI BURAKÓW

PostWysłany: Nie Gru 12, 2004 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kondix napisał:
Yousuke napisał:
Co do zastapienie kclo3 kno3 to mozna dac proszku PCV ale i tak powoli zaczynam sie domyslac jak zrobic flare ktora bedzie sie palic ponad 10min. A jak narazie to doszedłem do prawie 5 min z zachowaniem intensywnosci koloru, moze po nowym roku zaczne cos kolowac:]


heh coś cie nie zrozumiałem
zamiast KClO3 chcesz dać KNO3 i pcv ????
co ci to da ??? przecierz pcv podbija kolor zielony, jest donorem chloru, a nie potasu czy baru Rolling Eyes
ja myślę, że wiem (pietruszkin chyba też Wink ) jak zrobić flare czerwoną ok. 60g mieszanki palącą sie ze 3 minuty Razz



PCV tez mozna dodaawc do flar czerwonych.

_________________
http://www.VmC.org.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pietruszkin



Dołączył: 21 Mar 2003
Posty: 188
Skąd: /dev/null

PostWysłany: Nie Gru 12, 2004 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eh i znowu dyskusja o tym samym Evil or Very Mad
pcv podbija wszystkie kolory gdyz jony chloru z jonami metali łatwiej no ten tego mam to na koncu jezyku no jakby latwiej swieca (wiecie o co kaman). posty do kasacji (potem)

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Nie Gru 12, 2004 11:05 pm    Temat postu: moje testy flar Odpowiedz z cytatem

Zrobiłem w końcu próby flar. Flara czerwona, o składzie:
Sr(NO3)2 55g
Mg 28g
PCV 17g
50g mieszanki zarabiane na THF, niestety powstały pęcherze w paliwie (jestem pewny), czego skutkiem było właśnie takie coś:
Nieudana flara red
W pewnym momencie myślałem że wybuchnie Shocked Zamieszczam to jako przestroge i informacje jak się może skonczyć źle ubita mieszanka. Nawet na filmie widać jak zostaje wyrzucona pewna część palącego się bloku paliwa..

Flara żółta, o skladzie:
NaNO3 60g
Al bright 40g
Zarabiane r-rem alkoholowym kalafoni.
W rurce o średnicy wew. 20mm, dł. bloku paliwa ok. 16cm, mieszanki 100g. Flara w miarę udana, paliła się 1min 35sek. żółtym światłem.. lecz niestety na kamerze nie widać tej intensywności, tak samo jak płomień ma bardzo dziwny ksztalt. Nie widać także, że później rurka została przepalona... niestety lepszego sprzętu nie mam. Narazie testowame bez jakiś spowalniaczy.. zamierzam jeszcze zrobić kolejne próby, te były pierwsze(dopiero teraz zabrałem się tak na poważnie za flary)
Flara żółta
pzodrawiam
P2

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pyromaker



Dołączył: 14 Wrz 2004
Posty: 6
Skąd: z Rybnika a jak?:)

PostWysłany: Czw Gru 23, 2004 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam dwie sprawy:
Pierwsza: Niech ktoś kto robił flare na NaNO3 i Al napisze czym to odpalać bo jakoś nie dałem rady nie wiem co było winą.
Druga: Opatentowałem Cool Twisted Evil skład nowej flary który przez przypadek wymyśliłem. Pali się bardzo wolno 5cm w rurce PCV śr. 1.9cm pali się ok 30s Bardzo intensywnym białym płomieniem który oświetlił mi pół placu potem przez 5min miałem przed oczami wielką białą plamę Twisted Evil . Mieszanka zapalona na "kupce" nie daje nawet kłębuszka dymu! W rurce daje dużo ale to chyba z PCV jutro sprubuje w papierowym korpusie. Jaka to mieszanka? Najpierw do chloranu potasu lejemy nafty troszkę więcej niz do miedziana tak 15% ugniatamy aby dobrze rozprowadzić nafte potem dosypujemy proszku z rdzy tak rdzy. Rdzy dałem na oko tak się lekko zbrązowiło malutko może 20%. Bez nafty pali się za szybko. Pakujemy do rurki ugniatamy i gotowe Shocked . Od zapałki trudno zapalić ale się da. Naprawde super mieszanka i nie widziałem jej nigdzie wcześniej.

_________________
Kocham Natalkę i na szczęście w razie potrzeby mam narazie czym ją przytulićSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alien_



Dołączył: 17 Sty 2004
Posty: 78

PostWysłany: Czw Gru 23, 2004 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pyromaker napisał:

Pierwsza: Niech ktoś kto robił flare na NaNO3 i Al napisze czym to odpalać bo jakoś nie dałem rady nie wiem co było winą.


Ja robilem ta zolta i odpalalem normalnie za pomoca PCz z Mg :]ok 10%
takie zapalaly mi sie odrazu ale najwiecej problemow mialem przy odpalaniu KNO3 i Al nie wiem czemu ale nie chcialo sie to zapalic dopiero odpalilo sie za pomoca KCLO3 i Al Rolling Eyes
Ma ktos moze inne sposoby na odpalenie tej flary Question

Pozdrowienia
Tomasz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
chemiker
Gość





PostWysłany: Nie Gru 26, 2004 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

normalnie lont visco, tyle ze potrojny i sie zapali. mieszanka musi byc dobrze zrobiona. najlatwiej zapala sie nano3/al o skladzie 73/27. a jako glowny wklad mozna dac mieszanke bogatsza w Al.
Powrót do góry
Snake



Dołączył: 12 Paź 2003
Posty: 24
Skąd: z rury

PostWysłany: Nie Sty 09, 2005 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto filmiki kilku flar

Zolta
http://cennikpp.w.interia.pl/zoltaflara2.mpg
http://cennikpp.w.interia.pl/flarazolta.jpg

Zielona
http://cennikpp.w.interia.pl/flarazielona.mpg

Biala
http://cennikpp.w.interia.pl/bialaflara.mpg
Biala flara i tu klops - spalala sie za szybko jak widac... mieszanka kclo3;al;sacharoza prop niepamietam.

_________________
WWW.PIROPORTAL.ONE.PL <<< Zapraszam
Serwer na filmy: http://www.piroportal.boo.pl/FTP/download.php
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
wawrzyk



Dołączył: 21 Paź 2004
Posty: 48
Skąd: z polski

PostWysłany: Czw Lut 17, 2005 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

daje fotke flary jeszcze z sylwka.
skład to: chloran potasu 2 łyżki
cukier puder 2 łyżki
węglan wapnia 1łyżka
troche proszku mg i pyłu Fe

_________________
www.tgp.go.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Pyrotechnik



Dołączył: 15 Lip 2004
Posty: 17
Skąd: Mysłowice

PostWysłany: Pon Lut 21, 2005 7:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok a ja dam linki do filmów flar, mam nadzieję, że tym razem będą się ściągać:

http://members.lycos.co.uk/pyrotechnik/flara_encoded.avi
http://members.lycos.co.uk/pyrotechnik/flara(1).avi
http://members.lycos.co.uk/pyrotechnik/fbzpodws(1).avi

_________________
http://ourpyro.w.interia.pl
pozdrawiam,
pyrotechnik

P.S. jak zapracować na gwiazdki? :P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Snake



Dołączył: 12 Paź 2003
Posty: 24
Skąd: z rury

PostWysłany: Sob Kwi 30, 2005 7:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Tylko fotka, bo filmik za duzo wazyl... obetne i niedlugo wrzuce. Zeby nie bylo, ze caly czas spie :] ale taka prawda, czasu mam coraz mniej.

Pozdrawiam

_________________
WWW.PIROPORTAL.ONE.PL <<< Zapraszam
Serwer na filmy: http://www.piroportal.boo.pl/FTP/download.php
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
wawrzyk



Dołączył: 21 Paź 2004
Posty: 48
Skąd: z polski

PostWysłany: Sob Kwi 30, 2005 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dajr filmik flary :http://www.tgp4.republika.pl/flara.mov

Składu nie pamiętam bo troche temu ją kręciłem. Flara dawała za dóżo iskier ale nawet świeciła.

_________________
www.tgp.go.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
HellFire



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWysłany: Sro Maj 18, 2005 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co....jakby to powiedziec...
Po pierwsze nie nazwalbym tego flarami bo jak na flary to daje za malo swiatla, a przeciez temu slaza rasowe flarki ze oswietlaja duze powierzchnie.
Po drugie kolor zielony ktorego nie bylo niebardzo mi sie podobal Smile Nie wystarczy pomieszac Ba(NO3)2 z chloranem i paliwem zeby odrazu bylo zielone...wymago to jakiegos donoru chloru typu pcv bo zielony ciezko jest wyciagnac poza tym najlepiej wychodzi mieszanina z paliwem metalicznym, jesniejszy intensywniejszy kolor (Mg)...
Zolta...tez raczej nie byla zbyt zolta i to samo co tyczy sie wszystkich flar-za malo swiatla...generalnie wyszlo toto jak mierne wulkaniki a nie flary, ale pamietaj, ze konstruktywna krytyka ma motywowac, nie popadaj w depreche Wink
Jest jeszcze wiele do zrobienia-tyle powiem.

pozdrawiam HF

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Sro Maj 18, 2005 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Zydu
Widze że pokazałeś nam prawdziwą klase, albo poprostu masz niezłe poczucie humoru. Wielka szkoda że zapomniałem wziąść okularów zielonych, mogłeś nam to powiedzieć.. bo flara zielona mnie zawiodła.
Szkoda że reszta były także takimi niesamowitymi, wręcz oślepiającymi i praraliżującymi z wrażenia produktami.
A podsumowując powiem tak, lepiej nie dawajcie wszystkiego co nakręcicie? Po co?! Chyba nie dla gwiazdek, odrazu Wam mówie że to Wam nic nie da, róbcie dla siebie...
Każdy zalicza wiele nieudanych prób i apeluje Exclamation Exclamation że nie dawajcie kiepiskich filmów, ostatnio takich wiele.... Takie zostawcie dla siebie (chyba że nieudany efekt naprawde jest ładny, czy wyraźnie wnosci coś co może nas nauczyć), a jak do czegoś dojdziecie wtedy z przyjemnością obejrzymy Wasze cacka.
Ps Jak juz mówiłem, sam miałem i mam wiele porażek.. opiera się to przecież wszystko na testach.
pzdr.
P2

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 4 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP