Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

SILNIK PULSACYJNY-?
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Silniki Rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
£odygin



Do³±czy³: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWys³any: Pon Pa¼ 04, 2004 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eee ju¿ 95% jest gotowy,,, ^_^
-pozosta³o uformowaæ dysze "sto¿kow±" i przymocowaæ j± do ca³o¶ci...

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
darektbg



Do³±czy³: 24 Sie 2004
Posty: 32
Sk±d: Podkarpacie

PostWys³any: Wto Pa¼ 05, 2004 5:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to czekam w taki razie na zdiêcia lub jakis filmik z dzia³ania tego¿ silnika oczewi¶cie jak go skonczysz...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Czw Pa¼ 07, 2004 5:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

modelarskie silniki pulsacyjne s± produkowane w czechach mo¿na te¿ sprowadziæ je usa. jak znalezæ adresy producentów?tego nie wiem,szukaj sklepów modelarskich on.line zawsze lepiej zer¿naæ gotowca ni¿ siê meczyæ z próbami i b³êdami.pozatym nawet ma³a wada materia³u w konstrukcji silnika mo¿e spowodowac jego rozerwanie w trakcie pracy.
roz¿arzone od³amki to raczej nieprzyjemna sprawa.
Powrót do góry
darektbg



Do³±czy³: 24 Sie 2004
Posty: 32
Sk±d: Podkarpacie

PostWys³any: Czw Pa¼ 07, 2004 5:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ynga napisa³:
modelarskie silniki pulsacyjne s± produkowane w czechach mo¿na te¿ sprowadziæ je usa. jak znalezæ adresy producentów?tego nie wiem,szukaj sklepów modelarskich on.line zawsze lepiej zer¿naæ gotowca ni¿ siê meczyæ z próbami i b³êdami.pozatym nawet ma³a wada materia³u w konstrukcji silnika mo¿e spowodowac jego rozerwanie w trakcie pracy.
roz¿arzone od³amki to raczej nieprzyjemna sprawa.


Co z tego ¿e silnik nowy ze sklepu moge mieæ za³uzmy za tydzieñ a w³asnej roboty za miesi±c lub du¿ej. Prxynajmniej wiecej siê naucze i jak mi silnik w³asnej roboty roz......li to bêdê zna³ jego budowe od potrzewki wiec to ma swoje bardzo du¿e zalety !! Przynajmniej jest takie moje zdanie
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
kondix



Do³±czy³: 27 Sty 2004
Posty: 89
Sk±d: z ma³pki po winie...

PostWys³any: Czw Pa¼ 07, 2004 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a kolega s³ysza³ takie s³owo jak satysfakcja???
jak zrobie samemu to good
a gotowe to nie ma prawa nie polecieæ i z gotowca nie mam ¿adnej satysfakcji ¿e uda³o sie

_________________
-Czy ty masz go ?
-Bo ja(a) mamgo !
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Czw Pa¼ 07, 2004 10:29 pm    Temat postu: satysfakcja Odpowiedz z cytatem

gotowy silnik wykonany fabrycznie ma t± zaletê ¿e jest opracowany przez fachowców.Korzystanie z ich wiedzy pozwala unikn±æ b³êdów konstrukcyjnych.pozatym wykonanie doskona³ej kopii silnika to ju¿ samo w sobie jest powa¿nym wyzwaniem.
Powrót do góry
nebo



Do³±czy³: 22 Lip 2004
Posty: 12

PostWys³any: Nie Pa¼ 17, 2004 8:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam ....

mam pytanie a ile wiêkszy ci±g bêdzie mia³ taki silnik pulsacyjny od modelarskiego silnika odrzutowego (turbinowego) ????
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Czw Pa¼ 21, 2004 7:36 pm    Temat postu: silniki Odpowiedz z cytatem

rzecz nie do porównania przynajmiej przy tak zadanym pytaniu dwa rózne typy silników i rózna zasada ich dzia³ania
Link do modelu samolotu rc oraz rysunek techniczny czê¶ci sk³adowych silnika pusacyjnego
www.pulsejet.amtjets.com/pulsejet90.jpg
www.pulsejet.amtjets.com/kb70.jpg
Je¶li Was to interesuje to podrzucê kilka filmów z imprez gdzie na pulsacyjnych siê lata z zasady szybko¶æ przelotowa to 200-400 km/h
S± te¿ modele gdzie stosuje siê po trzy silniki jednoczesnie pracuj±ce .
Zbiornik paliwa to butelka po PEPSI dobijane cisnienie do 10bar umieszcona w kad³ubie
Widze ze bijecie piane nie zawsze do koñcz maj±c racje
Moze zacznijmy od pocz±tku - pewny zawszw pracuj±cy silniczek modelarski - amatorski do malego modeliku



konstrukcja z lat 70 wielokrotnie powielana



lata 73 ³adnie pracuj±cy z tym silnikiem wstawie kilka filmów jak napêdzaj± modele lotnicze RC

Oraz miniaturka do ma³ych modeli RC - zwróccie uwagê na rozwi±zanie zaworu podawania paliwa Very Happy



Jakie to proste no nie Very Happy
Pozdrawiam Marek
Powrót do góry
Tomash
dostêp próbny do MW


Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 382
Sk±d: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWys³any: Pi± Pa¼ 22, 2004 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi siê taki silniczek przyda, tylko duuu¿o wiêkszy, bo chcê satelitê na orbitê wys³aæ Wink Mam prawie gotowy silnik na ciek³e paliwo, ale puki jest atmoswera, to taki pulsacyjny móg³by napêdzaæ najpierw...
Swoj± drog± bardzo fajna i prosta konstrukcja. A ja mam dostêp do specjalistycznego warsztatu metalurgiczno - kowalskiego (metaloplastyka) i kurde, czekam ¿eby wytoczyæ pierwsze dysze :]
Pozdrawiam. Tomash Cool

_________________
Ju¿ tylko teoretyzujê, potrzeba mi r±czek by rodzinê utrzymaæ Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
£odygin



Do³±czy³: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWys³any: Wto Sty 04, 2005 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomanie³ o tym temacie,, ale ju¿ sie porawiam i pisze ;]
-silnik ju¿ dawno gotowy! [zrobi³em nawet 2 nowe-troszkeulepszone wersje] dzia³a stabilnie nawet ~30min... [wersja 1-sza].. nastêpne nasatione s± na osi±ganie wiêkszego ci±gu-niestety wytrzymuj± tylko 10 min ci±g³ej pracy [ale min.24h roboczogodzin ¿ywotno¶ci] ci±g nie jest wcale taki ma³y ... mozna by sie pokusiæ o konstrukcje rakiety ! setrowanej! grawitacyjnie-lotki raczej odpadaj± [zbyt wolno sie wznosi]...
problem mam tylko z p³ynn± regulacj± ci±gu-jednym s³owem jak dodaje "gazu" to rwie-i ma tendencje do ga¶niêcia-ale to chyba bede w stanie opanowac w nastêpnej wersjii... dzia³a tylko na propan-butan,,, jak dodaje do mieszanki benzynki to kicha- przepali³em 1 silnik ;/ [naj³adniejszy ! ;/ ] ehh... w ferie mam w palnie kolejne 2 [min] i pewnie zaprezêtuje... je¶li kumpel nie nawali to pod koniec ferii gotowa bêdzie piersza "rakieta" - mo¿e "rakietoplan" - tego jeszcze nie ustalili¶my... sterowanie grawitacyjne-stabilizacja "aktywna"=ruchoma [prawie jak w rakietach nasa ;] hehe... jak sie uda!... a nawet jak sie nie uda-fotki powinny byæ...

najwiêkszy problem w zbiornikiem paliwa... taki baniaczek do nape³niania zapalniczek starcza na 1-2-3min pracy... przy testach ko¿ystam z butli.. ale to raczej nie porêczne rozwi±zanie ;]

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Zbigniew



Do³±czy³: 11 Cze 2004
Posty: 202
Sk±d: z Piek³a

PostWys³any: Sro Sty 05, 2005 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale znaczy, ¿e co? zrobi³e¶ samochodziæ na SR? bo mowisz ze wtrakcie zwiekszasz moc...
_________________
Bóg sprawi³, ¿e wci±¿ id±... Rozs±dek - ¿e dotr±!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
zuse



Do³±czy³: 12 Sty 2005
Posty: 7

PostWys³any: Sro Sty 12, 2005 5:55 pm    Temat postu: dotyczy silnikow pulsacyjnych do zastosowan w rakietach Odpowiedz z cytatem

moim skromnym zadaniem nie nadaje sie ten typ na naped rakiet:
1. silnik pulsacyjny ma bardzo mala sprawnosc
2. dziala tylko do predkosci poddzwiekowych
3. paliwa zre od cholery
4. cieszki zlom
5. niby prosta zasada dzialania ale wykonanie trodne
6. stosunek ciagu do wielkosci i masy bbbbbaaaardzo niekozystny
.... cos opuscilem?
a i zapomnial bym najlepiej go ropedzic na poczadku do kilkuset kilometrow na godzine wtedy zaczyna dobrze pracowac, dlatego np.: niemcy w V-1 stosowali silniki startowe do rozpedzania rakiety
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
DeTonix



Do³±czy³: 13 Maj 2003
Posty: 170
Sk±d: Kresy...

PostWys³any: Sro Sty 12, 2005 6:39 pm    Temat postu: Re: dotyczy silnikow pulsacyjnych do zastosowan w rakietach Odpowiedz z cytatem

zuse napisa³:
................silniki startowe do rozpedzania rakiety


Witam.....
Fi-103 nie by³a rakiet±!!!!!!!!! bardziej ju¿ "bomb± latajac±" , choæ ostatnie wersje podchodz± pod miano "pocisku manewruj±cego"..... Wink

_________________
Memento Mori................
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
kondix



Do³±czy³: 27 Sty 2004
Posty: 89
Sk±d: z ma³pki po winie...

PostWys³any: Sro Sty 12, 2005 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tiaaaa
kolega "zuse jest nowy" wiêc troche wyrozumia³o¶ci jak nie trafi z postem bo nie czyta³ ca³ego tematu Wink , zuse jest tym Radkiem o którym mówi³ A. , Radek jest profi z SR (po pracy in¿ynierskiej)

to tyle Radek o tobie potrzebuj± ch³opcy wiedzieæ na forum, przedstawi³em cie Wink


pozdr. Kondix

_________________
-Czy ty masz go ?
-Bo ja(a) mamgo !
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
DeTonix



Do³±czy³: 13 Maj 2003
Posty: 170
Sk±d: Kresy...

PostWys³any: Sro Sty 12, 2005 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing
ale post nie mia³ krzty "z³o¶ciwo¶ci"......... tak sobie doda³em....

Pozdrawiam i witam na forum.............

A tak na marginesie dodam ze pod koniec wojny myslano nawet o mysliwcu z pulsacyjnymi....( oczywi¶cie kierowano siê wzgledami ekonomiczymi - tylko)
Ale okaza³o sie ze drgania sa zabójcze dla konstrukcji.....

_________________
Memento Mori................


Ostatnio zmieniony przez DeTonix dnia Nie Sty 23, 2005 7:40 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
zuse



Do³±czy³: 12 Sty 2005
Posty: 7

PostWys³any: Sro Sty 12, 2005 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie myslano ale go skonstruowano jeszcze w czasie II wojny eksperymentalne V-1 z kabina. nimcy mieli problemy z inercyjnym systemem nawigacji i nie wiedzieli co to wiec zbudowali takie cudo. Malo tego pilotowala to kobieta !!! WYPAS!!!


HE wtedy to byly kobiety!!!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
kondix



Do³±czy³: 27 Sty 2004
Posty: 89
Sk±d: z ma³pki po winie...

PostWys³any: Sro Sty 12, 2005 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jacy wtedy byli mê¿owie Wink
szkoleni niemcy w wiêkszo¶ci na miêso- armatnie i króliczki do¶wiadczalne, a za dobre sprawowanie szli na front, a za wazeline uruchamiali gaz (wiecie gdzie Confused ) ale to ju¿ historia (to co mnie ciekawi, mo¿e dlatego, ¿e matka robi doktorat z histy Rolling Eyes )


a co do rakiet pulsacyjnych z pasa¿erem, to ja tego niewidze, one s± za bardzo jak dla mnie "niestabilne", lot nie jest jednostajnie- przyspieszony przez co zbacza z kursu, choæ jako silniki pomocnicze takie silniczki s± dobre (du¿a rakieta zbacza, ma³y SRp j± wyrówna)

a rakiety typu V-1 z pasa¿erem to tak jakby kamerzysta kamikadze, swego rodzaju aborcja dla samego siebie i mog³a byæ to tak¿e odpowied¼ jednej strony dla drugiej, próba zastraszenia (w tym wypadku rosjan przez niemców)

_________________
-Czy ty masz go ?
-Bo ja(a) mamgo !
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
zuse



Do³±czy³: 12 Sty 2005
Posty: 7

PostWys³any: Sro Sty 12, 2005 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety ale to prawda z tym V-1 i babka pilotem jak sie rozpakuje po przeprowadzce to podam ci tytul ksiazki autora i numer strony ze zdjeciami i opisem, narazie nie wiem gdzie to jest w ktorym kartonie Very Happy

poza tym zeby cos nie zbaczalo z kursu i poruszalo sie po zadanej trajektori nie musi wczale poruszac sie ruchem jednostajnie przyspieszonym, wystarczy ze bedzie mialo skrzydla i stateczniki, z sterami i lotkami !!! aerodynamika sie klania, kinetyka tez


pozatym musze stanac w obronie niemcow z II wojny swiatowej, gdyby nie Verner von Brown i jego kumple nie mieli bysmy oczym rozmawiac, wiec troszke respektu. Zreszta amerykanie mu zawdzieczaja lot na ksiezyc!!! kumple he he


Ostatnio zmieniony przez zuse dnia Sro Sty 12, 2005 8:36 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
kondix



Do³±czy³: 27 Sty 2004
Posty: 89
Sk±d: z ma³pki po winie...

PostWys³any: Sro Sty 12, 2005 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorki, ale ja z tym korektorem lotu to podesz³em jak w modelarstwie Embarassed , rakieta leci, SR koñczy prace, rakieta spada, ¿adnego sterowania lotem, ¿eby dolecia³a w okre¶lone miejsce, to nie samolot Wink Wink
_________________
-Czy ty masz go ?
-Bo ja(a) mamgo !
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Sro Sty 12, 2005 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zuse napisa³:

pozatym musze stanac w obronie niemcow z II wojny swiatowej, gdyby nie Verner von Brown i jego kumple nie mieli bysmy oczym rozmawiac, wiec troszke respektu. Zreszta amerykanie mu zawdzieczaja lot na ksiezyc!!! kumple he he


To prawda niemiecka nauka potê¿nie wspomog³a po wojnie my¶l techniczn± stanów zjednoczonych i oczywi¶cie naszych przyjació³ rosjan
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Silniki Rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastêpny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP