Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

SILNIK PULSACYJNY-?
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Silniki Rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
DeTonix



Do³±czy³: 13 Maj 2003
Posty: 170
Sk±d: Kresy...

PostWys³any: Nie Sty 23, 2005 7:49 pm    Temat postu: Pulsacyjne i szybowiec Odpowiedz z cytatem

witam...
Otórz mia³em sen....sni³o mi siê ¿e lata³em helikopter'kiem takim JK-1 trzmiel, a w efekcie poszukiwañ info o nim natrafi³em na witryne...:
http://www.piotrp.de/SZYBOWCE/pbopuls.htm
inne:
http://www.piotrp.de/AMATORSKIE/pwiatwa.htm

i trzmiel:
http://avia.russian.ee/vertigo/pzl_trzmiel-r.html



Najfajniejsze s± oczywi¶cie te silniki strumieniowe....

_________________
Memento Mori................
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
panmechanik



Do³±czy³: 18 Wrz 2003
Posty: 21

PostWys³any: Nie Kwi 17, 2005 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja równie¿ dodam 3 grosze od siebie tydzien temu zak0oñczy³em budowe modelarskiego silnika pulsacyjnego Gado-300.Narazie tylko jedno zdiêci± poniewa¿ na serwerze jest ograniczenie,A mam ich pe³no Plus filmik 15mb.Silnik zasilany jest spirytusem a ¶wieca iskrowa z zasilacza zbudowanego na cewce samochodowej. http://republika.pl/gado_300/[/img]
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Kapucino



Do³±czy³: 18 Gru 2004
Posty: 52

PostWys³any: Pon Cze 20, 2005 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem ¿e temat stary jak ¶wiat Smile ale znalaz³em na pewnej stronie do¶æ ciekawy temat:

JAM-JAR Najprostszy silnik pulsacyjny


Jam-Jar w dos³ownym t³umaczeniu oznacza s³oik z d¿emem Smile. Jednak nam chodzi o najprostszy na ¶wiecie silnik pulsacyjny.

Co bêdzie potrzebne:

- Niedu¿y s³oiczek po d¿emie Smile
- £atwopalna mieszanka np. Denaturat lub Spirytus
- Odrobina Cierpliwo¶ci



Rysunek wyzej przedstawia schemat naszego silnika

Produkcja:

Pierwszym krokiem i najwa¿niejszym jest zrobienie dziurki w zakrêtce s³oika, rozmiar dziurki nale¿y dobraæ eksperymentalnie bior±c pod uwagê ilo¶æ paliwa i wielko¶æ s³oika, nale¿y zaczynaæ od jak najwiêkszych dziur. Nastêpnie nale¿y wlaæ paliwo do s³oika, nale¿y pamiêtaæ ¿eby zostawiæ trochê wolnego miejsca. Po wlaniu paliwa zakrêcamy s³oik i zatykamy dziurkê oczywi¶cie tymczasowo aby nie parowa³o nam paliwo i udalamy siê w miejsce testów. Wa¿ne Uwagi: - Nale¿y uwa¿aæ poniewa¿ silnik mo¿e wybuchn±æ a my mo¿emy dostaæ od³amkiem szk³a, w tym celu polecam wkopanie silnika w ziemiê tak aby wystawa³a tylko zakrêtka. - Odpalaæ silnik polecam elektronicznie dobry i bezpieczny sposób, polecam u¿yæ drucika z zmywaka do garnków. Drucik powinien byæ zamoczony w paliwie.

Mi³ej Zabawy !!! Wink




*************************************************************

co o tym s±dzicie. czy ma on co¶ wspólnego z prawdziym silnikiem pulsacyjnym bo ja te co widzia³em to mia³y dwie dysze Confused

tekst pochodzi ze strony http://www.piroportal.one.pl/

_________________
GG: 3575667
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
prof. habilitowany CTX



Do³±czy³: 20 Sie 2004
Posty: 20
Sk±d: Lublin

PostWys³any: Pon Cze 20, 2005 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM!

Praca takiego silnika jest napewno bardzo krótka, tylko tyle co jest O2 w s³oiczku. Bo napewno nie ma tak ze nalejesz 1/2 s³oika i sie ca³e spali jak SR. Ma ktos pomys³ na ciek³y utleniacz? H2O2 stêzone <80%raczej chyba odpada bo zmieszane z C2H5OH jebnie Confused
No chyba ze by zrobiæ komorê spalania ale wtedy taki silnik by³by bezu¿yteczny , za ciê¿ki.... Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Kapucino



Do³±czy³: 18 Gru 2004
Posty: 52

PostWys³any: Pon Cze 20, 2005 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy ten silnik nie bêdzie "zaci±ga³" powietrza z otoczenia? bo tak to by³o by bez sensu takie co¶ robiæ wogóle Confused
_________________
GG: 3575667
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
prof. habilitowany CTX



Do³±czy³: 20 Sie 2004
Posty: 20
Sk±d: Lublin

PostWys³any: Pon Cze 20, 2005 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No w³a¶nie o to mi chodzi miedzy innymi Rolling Eyes Confused
Ale jak by daæ jaki¶ ciek³y utleniacz który ma temp. rozk³adu podobn± do temp spalania etanolu to by moze co¶ z tego wysz³o Confused
Pozatym, dla mnie durnot± jest bawiæ sie jakimi¶ s³oikami szklanymi. Przecie¿ jak by takie cU¶ wybuch³o to katastrofa..... Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
pessos



Do³±czy³: 27 Cze 2004
Posty: 153
Sk±d: Trinneck

PostWys³any: Pon Cze 20, 2005 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi sie nasuwa tylko jedno pytanie odnosnie jam-jar ma to jakies szanse do wykonania pracy Question
to po kiego grzyba robic taki "silnik" co sie od ziemi nie moze oderwac ani popchac 3-4 kolek po asfalcie Idea silnik to wg mnie
cos co zamontowane na jakiejs platformie jest zdolne do zmiany jej pozycji samo przy tym
wykonujace prace Idea (ale moge sie mylic) wiec pytam jeszcze raz po kiego grzyba Question
no chyba ze sie bawimy ale to inna bajka Wink

_________________

plany na dzi¶ s± takie, ¿e ich nie ma
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Pon Cze 20, 2005 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CTX napisa³:
.....durnot± jest bawiæ sie jakimi¶ s³oikami szklanymi. Przecie¿ jak by takie cU¶ wybuch³o to katastrofa..... Evil or Very Mad


Ryzyko jest ale taki SR pracuje. Nie raz ale d³uzej. Palenie , ga¶niêcie , zasysanie powietrza , na nowo rozpalanie ( od ¿arnika ) , palenie, ga¶niêcie, zasysanie ( przez dyszê czyli ten otworek ). Pracuje jak ciuchcia Wink


Pozdr. A
Powrót do góry
prof. habilitowany CTX



Do³±czy³: 20 Sie 2004
Posty: 20
Sk±d: Lublin

PostWys³any: Pon Cze 20, 2005 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pan Arek napisa³:
na nowo rozpalanie ( od ¿arnika ) , palenie, ga¶niêcie, zasysanie ( przez dyszê czyli ten otworek ). Pracuje jak ciuchcia Wink


Pozdr. A


No widzisz. Ja my¶la³em nad zastosowaniem zapalarki z lampy b³yskowej i przepaleniu jednorazowym zarnika. I nie wiem jak by to by³o ale by trzeba by³o chyba by³o jaki¶ szlachetny ¿arnik zastosowac ¿eby sie nie wypala³ zbyt szybko, jak jest gruby(wolfram, inny metal nie szlachetny, gruby po to zeby na "du¿o starczy³") to potrzeba du¿o energii zeby go rozpaliæ, za to jak by³by cienki to sie szybko przepali i jednym s³owem >ty³ek<. W sumie mo¿na by daæ jaki¶ akumulator zelowy... Confused
No nie wiem, bym musia³ poexperymentowaæ, jednak nie mam i tak zamiaru sie bawiæ jakimi¶ cholernymi s³oikami Evil or Very Mad Rolling Eyes I dalej:
Ze wzglêdu na to ze taka zabawka jest ma³o praktyczna(cie¿ka itd),
nie ma sensu pracowaæ nad zastosowaniem tego jako SR w rakietach.
Napewno jeszcze nie "w tych czasach"

Pozdrawiam CTX
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Kapucino



Do³±czy³: 18 Gru 2004
Posty: 52

PostWys³any: Pon Cze 20, 2005 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do napêdzania to pewnie ¿e nie ale fajnie zrobiæ takie co¶ i postawiæ sobie tylko ¿e ja my¶le ze po jakim¶ czasie to sie tak s³oik nagrzeje ¿e po prostu pêknie i sie ca³e paliwo spali i powstanie piêkny koktajl mo³otowa Twisted Evil

ps. fajnie to uj±³e¶ ¿e pracuje jak ciuchcia Laughing tylko ten ¿arnik to ma sie ca³y czas paliæ jak rozumiem bo napisa³e¶ :
Cytat:
na nowo rozpalanie ( od ¿arnika )


my¶la³em ¿e sie to zapala i silnik sobie pracuje Razz co ile odbywa sie zasysanie powietra i ponowny rozruch?

_________________
GG: 3575667
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Pon Cze 20, 2005 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kapucino napisa³:
...... po jakim¶ czasie to sie tak s³oik nagrzeje ¿e po prostu pêknie i sie ca³e paliwo spali i powstanie piêkny koktajl mo³otowa Twisted Evil ....... tylko ten ¿arnik to ma sie ca³y czas paliæ jak rozumiem ?


Testy róbcie na dworze.. Tak, ca³y czas ma siê ¿arzyæ. ¯arnik musi byæ do¶æ gruby, mo¿e druciak do garów Question

Pozdr. A
Powrót do góry
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Pon Cze 20, 2005 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy nie jest tak ¿e rura bardzo siê rozgrzewa i mieszanka paliwowa samorzutnie siê zapala w kontakcie ze ¶ciankami silnika?
Powrót do góry
szpaner



Do³±czy³: 11 Pa¼ 2004
Posty: 561

PostWys³any: Wto Cze 21, 2005 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w prawdziwym silniku pulsacyjnym tak,ale nie oczekuj zbyt wiele od sloika. jak chcesz, to moze sprobuj zrobic zawor y zwrotne, tak zeby jednym wchodzilo powietrze a drogim wylatywaly spaliny, moze moglo by zadzialac. ale to nie zmienia faktu, ze nie mozna wymagac zbyt wiele.
_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Kapucino



Do³±czy³: 18 Gru 2004
Posty: 52

PostWys³any: Wto Cze 21, 2005 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jakby mia³ taki pojemnik metalowy to jak zrobiæ aby jednym otworem czerpa³o powietrze a drugim aby wylatywa³y spaliny?ale taki ¿arnik z druciaka to starczy 24v by go rozgrzaæ? bo interesuje nmie taki ¶ilniczek. Very Happy
_________________
GG: 3575667
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
hemist
Go¶æ





PostWys³any: Wto Cze 21, 2005 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kapucino napisa³:
a jakby mia³ taki pojemnik metalowy to jak zrobiæ aby jednym otworem czerpa³o powietrze a drugim aby wylatywa³y spaliny?
Kapucino napisa³:
ale taki ¿arnik z druciaka to starczy 24v by go rozgrzaæ?

tak, musisz mneiæ jednostronny zaworek wpuszczaj±cy powietrze nie wypuszczaj±æ go mo¿na to kupiæ w sklepach takich "¿elaznych" , hydraulicznych i moze w castoramie bedzie

tak, bez problemu nawet 9v starcza bez d³ugiego kabla

pozdrawiam,
hemik
Powrót do góry
Kapucino



Do³±czy³: 18 Gru 2004
Posty: 52

PostWys³any: Wto Cze 21, 2005 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i tu zrobi³em zonka Confused mam 24 ale kabla chyba dwa metry i sie dziwe czemu sie nie ¿arzy Laughing chodzi ci o taki jakby wentylek? Wink
_________________
GG: 3575667
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
hemist
Go¶æ





PostWys³any: Wto Cze 21, 2005 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

24v i nei zarzy ci przez 2m kabla Very Happy lol
mia³em na my¶li 20m kabla Very Happy chyba masz 2.4 a nei 24v

pozdrawiam

tak zawór jednostronny cos jak wentylek
Powrót do góry
Kapucino



Do³±czy³: 18 Gru 2004
Posty: 52

PostWys³any: Wto Cze 21, 2005 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mo¿e mój druciak do doopy Confused mi sie on nawet nie zrobi³ ciep³y ten druciak Laughing a mam pr±d 24V-0,5A. tylko co ja ¼le robie? Mad
_________________
GG: 3575667
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
piroman



Do³±czy³: 16 Cze 2004
Posty: 244

PostWys³any: Wto Cze 21, 2005 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

500mA to troszkê za ma³o. Przyda³oby siê raczej co¶ ko³o 2-3A jak nie wiêcej
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Kapucino



Do³±czy³: 18 Gru 2004
Posty: 52

PostWys³any: Wto Cze 21, 2005 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak bym móg³ zwiêkszyæ? ile A ma bateryjka 9V bo jak by sie nadawa³a to bym kupi³
_________________
GG: 3575667
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Silniki Rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastêpny
Strona 6 z 7

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP