Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Nowe ciekawe paliwo

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Paliwa rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Nie Sie 08, 2004 6:29 pm    Temat postu: Nowe ciekawe paliwo Odpowiedz z cytatem

Witam

Ja w temacie
. KNO3 /Sorbit/ S/ Al. Napisa³ o tym Ol29 na ruskim fourm. Dla mnie tylko jedno jest w tym paliwie ciekawe. Bez siarki zauwa¿y³em, ¿e Al zachowuje siê jak balast ( ¿adnego ognia i iskier ). Obecno¶æ siarki powoduje, ¿e Al sie spala.





Autor Ol29


Pozdr. A

Zdjecia poprzednio na

http://forums.airbase.ru/uploads/post-2768-1091985252.jpg

http://forums.airbase.ru/uploads/post-2768-1091985285.jpg


Ostatnio zmieniony przez Go¶æ dnia Wto Sie 10, 2004 9:39 am, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Szajba



Do³±czy³: 11 Maj 2003
Posty: 88

PostWys³any: Nie Sie 08, 2004 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmmmm a proporcje Question Paliwko jest skarmelizowane Question
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
£odygin



Do³±czy³: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWys³any: Nie Sie 08, 2004 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobre efekty daje te¿ "karmelka siarkowa" + Al ... (ale jak dla mnie za gorace-nie posiadam tak wytrzyma³ych korpusów Wink )
POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Nie Sie 08, 2004 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robi³em raz karmelkê siarkow±. ¦mierdzi jak ..... cholera Wink . Mnie interesuje paliwo to w kombinacji z ZE zamiast sorbitu. My¶la³em o tym dawno ( jak wyniucha³em ten piêkny zapach Rolling Eyes ) bo wiem, ¿e Al z KNO3 spala siê w obecno¶ci siarki ale Ol29 pierwszy pokaza³ mi piêkne ujêcie z pracy tego paliwa. Al jest po prostu tañszy ni¿ proszek Mg. I jak widaæ równie efektowny.


Pozdr. A
Powrót do góry
Alien_



Do³±czy³: 17 Sty 2004
Posty: 78

PostWys³any: Nie Sie 08, 2004 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
to nowe paliwko mi sie bardzo podoba chodzi mi tu a efektywnosc Very Happy ale nie wiem czy to bedzie dobre paliwko do amatorskich silnikow tak jak lodygin mowil mnie sie zdaje ze to bedzie za gorace paliwko. A widze ze na zdjeciu jest silnik chyba z metalu wiec nie wiem czy by do silnikow papierowych sie nadalo Rolling Eyes

Pozdr.T

P.s Bo ja jak narazie to sie bawie w paliwka na bazie karmelki nieskarmelizowanej na bazie lipiszcza lakieru NCz dodatkami.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
£odygin



Do³±czy³: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWys³any: Nie Sie 08, 2004 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
na bazie lipiszcza lakieru NCz dodatkami


o nie ! moje najgorsze wspomnienia zwi±zane s± z nko3+cukier+NC Wink niestety- to sie o dziwo (nawet przy NC "wyskoko nitrowej") pali sie KIEPSKO a czasami WOGÓLE... ¼le sie mieszaj± sk³±dniki... powstaj± straszne grudy... jednym s³owem-"blleee" Wink...

no nie wiem-pirotechmanie -sam w niektórych silnikach na¿eka³e¶ na "ciep³ote" paliwa (gor±ce) i specjalnie zmiejsza³e¶ ilo¶æ Mg bo ci korpus przepala³o-o ile pamiêtam (a mo¿e z kim¶ mi sie pomyli³o? Wink-ca³kiem mo¿liwe)


POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Nie Sie 08, 2004 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

£odygin napisa³:
..pirotechmanie -sam w niektórych silnikach na¿eka³e¶ na "ciep³ote" paliwa (gor±ce ) ....



Mo¿e kiedy¶ kiedy mniej wiedzia³em Wink . W SR "GROM" proszku Mg jest 10 % a ogieñ s³abo widaæ. Wiêc nie narzekajcie Wink . Ol29 chyba stosuje rurki papierowe o grubo¶ci ¶cianki 4 mm. Mo¿e i metal ale wg mnie pokazane paliwo powinno byæ nie co gorsze impulsem w³. od tego z proszkiem Mg - ale i tak pracuje efektownie. Na pewno je sam przetestujê.


Rakietowych Snów ¯ycze A
Powrót do góry
£odygin



Do³±czy³: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWys³any: Nie Sie 08, 2004 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co do tego widowiskowego ognia z silnika (zdjêcia) Wink
nie s±dze by by³a to oznaka (jak przy innych paliwach) z³ych parametrów paliwa (przez ¼le dobrane proporcje) - to chyba bedzie co¶ w stylu paliwka Zn+S (powstaje siarczek cynku) a ju¿ ZA dysz± powstaje produkt UBOCZNY czyli min. SO2 (utlenia sie) co powoduje ten niesamowity efekt.. >? moge sie myliæ...

ja lubie takie piuropusze ognia-tylko ¿eby podczas startu (je¶li zbyt wolny) nie zniszczy³y rakiety ! (mo¿e pomy¶leæ nad jak±¶ wy¿utni± która by ukierunkowywa³a gazy wylotowe -jak w "profesjonalnych" wy¿utniach?

POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Pon Sie 09, 2004 2:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Co do wyrzutni wystarczy zastosowac kawa³ek blaszki pod silnik i nic sie nie stanie, co do paliwka to siarka z aluminium sie pali Wink

_________________
WWW.RAKIETY.INFO - Modelarstwo Rakietowe

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
£odygin



Do³±czy³: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWys³any: Pon Sie 09, 2004 7:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
co do paliwka to siarka z aluminium sie pali

no co ty? naprawde? Wink
a tak powaznie to Al+S mimo ¿e sie pali to na paliwko rakietowe sie NIE NADAJE..... co innego niewielka ilo¶æ % S+Al w karmelku Smile
POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
£odygin



Do³±czy³: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWys³any: Pon Sie 09, 2004 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pirotechman-a mo¿e na tamtym forum by³ jaki¶ film?
ogl±daj±c film mo¿na by co¶ wiêcej powiedzieæ na temat paliwa ni¿ tylko po zdjêciach... Smile
POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Pon Sie 09, 2004 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

£odygin napisa³:
Pirotechman-a mo¿e na tamtym forum by³ jaki¶ film?


Nie. Jak przetestujê to dam film. Pisze, ¿e prêdko¶æ palenia 3 mm/s

To samo paliwo :




Wg mnie karmelizacja odpada. I ja wolê ZE, szczególnie dla paliw o masie ponad 100gram.


Pozdr. A
Powrót do góry
£odygin



Do³±czy³: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWys³any: Pon Sie 09, 2004 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
szczególnie dla paliw o masie ponad 100gram.


a mo¿e tak paliwko w kawa³kach...? (np. aurora) nigdy nie robi³em ale mo¿na by odlawaæ kilka razy?

POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Pietruszkin



Do³±czy³: 21 Mar 2003
Posty: 188
Sk±d: /dev/null

PostWys³any: Pon Sie 09, 2004 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szajba napisa³:
hmmmmm a proporcje Question Paliwko jest skarmelizowane Question


powtórze pytanie szajby Wink jakie proporcje?

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Go¶æ






PostWys³any: Pon Sie 09, 2004 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pietruszkin napisa³:
....jakie proporcje?


A no tego niechce Ol29 napisaæ ale to wg mnie .......... ma³o wa¿ne Wink Al wg mnie 7 - 10 %, siarki nie wiêcej jak 10. KNO3 pewno maksimum 58 - 60 %. Czyli wychodzi na sorbit ok. 20 - 25. Jak próbowa³ uplastycznic to sorbitu raczej 25 %. Dla mnie ma³o wa¿ne bo i tak ja zrobiê z ZE. Byæ mo¿e prasowa³ to jak "Fa³szyw± karmelkê".


Pozdr. A


Ostatnio zmieniony przez Go¶æ dnia Wto Sie 10, 2004 9:20 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
jaskiniowiec



Do³±czy³: 22 Lut 2004
Posty: 597
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Pon Sie 09, 2004 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Podejrzewam, ¿e dodatek siarki faktycznie mo¿e umo¿liwiæ spalanie siê aluminium przy KNO3. O ile dodatek Al do karmelka, to moim zdaniem nieporozumienie (próbowa³em nie raz, z marnym skutkiem), o tyle do paliw na ¯E mo¿e byæ nie¼le. Wydaje siê, ¿e Al dla paliw pal±cych sie w formie p³ynnej (jak kamelek) reaguje w masie z utworzenie cholera wie czego (mo¿e gliniany?) i st±d brak ¶wiat³a i mizerny efekt, tworzenie siê spieków itp. Dla paliw niecukrowych palenie przebiega ju¿ przynajmniej czê¶ciowo w formie zgazowanej, pozostaje tylko kwestia KNO3. Przy wi±zaniu potasu siark±, mo¿e byæ nie¼le. Zw³aszcza, ¿e w wiêkszym stopniu mo¿na wykorzystaæ tlen z saletry. Przecie¿ Al dodane do p.cz. daje ju¿ ³adne ¶wiate³ko. Problem w tym, ¿e o ile dodanie Al zwieksza impuls, to siarka go zmniejsza. Kwestia zu¿ycia czê¶ci energi na tworzenie siê K2S i zwiêkszenia sie cz±stek o du¿ej masie molowej w gazach wylotowych Sumarycznie na impulsie zysk niewielki, ale mo¿e byæ zysk na efekcie wizualnym. Pobawi³em siê trochê symulacjami w Guipep i sugeruje co¶ ko³o sk³adu: 63% KNO3, 17% ¯E, i po 10% S i Al. Impuls (obliczeniowy!) wychodzi przy ci¶nieniu 450 psi ko³o 154. Klasyczna karmelka ma dla tych warunków impuls 140. Ale jak siê to zachowa pod ci¶nieniem? Trudno przewidzieæ, tu trzeba po prostu popróbowaæ Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Go¶æ






PostWys³any: Wto Sie 10, 2004 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wreszcie Ol29 napisa³ Wink

Elaboracja - prasowanie paliwa plastycznego. Zmiesza³ KNO3 z S i Al.
Potem stopi³ sorbit i wla³ jego do naczynia z wy¿. wym. i wymieszanymi sk³adnikami. Dok³adnie i szybko wymiesza³. I od razu ubija³ w korpusie.
Paliwo z wewnêtrznym kana³em. D³. 145 mm , fi 23 mm, fi kana³u 8 mm. Fi kryt, dyszy 8 mm.
Sk³adników Ol29 nie wa¿y³. Bra³ czê¶ci objêto¶ciowe.
KNO3/Sorbit/Al/S - 6/5/1/1


Pozdr. A

Orygina³ informacji post nr 245


Pozdr. A
Powrót do góry
Pietruszkin



Do³±czy³: 21 Mar 2003
Posty: 188
Sk±d: /dev/null

PostWys³any: Wto Sie 10, 2004 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://forums.airbase.ru/index.php?s=75e8c38ec5ed1666ece425ae8e03fb15&act=Attach&type=post&id=7139

filmik

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Paliwa rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP