Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dni BC w Ingolstadt

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Inne (mod. rakietowe)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paul S



Dołączył: 24 Lis 2003
Posty: 252

PostWysłany: Nie Sie 08, 2004 8:34 am    Temat postu: Dni BC w Ingolstadt Odpowiedz z cytatem

Witam,
Na wstepie chcial bym wyjasnic co sie kryje za tymi literkami "BC"
Otoz "BC" to okreslenie dwuch niemieckich amatorskich silnikow rakietowych o ciagu calkowitym - jeden 125 Ns i drugi 360 Ns. Stad tez BC 125 oraz BC 360. Tworca tych silnikow jest Ernst Maurer z Ingolstadt. Tak wiec rok rocznie sa organizowane dni tego ( tych) silnika. Startowac moga modele o srednicy min. 50mm ( wysokosc modelu bez ograniczen). Do zawodow sa dopuszczone rowniez inne silniki- firmowe! Mowie o zawodach gdyz zadaniem tych rakiet jest pokazanie jakiegos experymentu ktory przeprowadza uklad ( nie tylko elektroniczny) w czasie lotu rakiety. Ocenie podlega oryginalnosc experymentu, jego wartosc "naukowa" itd.
A oto pare zdjec z tej imprezy: www.raketenmodellbau.de
Medien Forum - BC- Tage 2004

Pozdrawiam
Paul
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Nie Sie 08, 2004 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Fajne zdjecia
. Mnie zastanawia widok modelarzy stojących bardzo blisko rakiet Exclamation . Wiem. Pewny SR i chyba bez metalu. Ale i na pewnym SR rakieta nie zawsze "prosto" poleci Rolling Eyes .

W de jest cały przemysł na zaspokajanie potrzeb modelarzy. Korci mnie zrobienie małego SR ( masa paliwa do 100 gram czliy szacowany Ipuls całkowity ok. 150 Ns ) , które będe rozdawał za darmo Rolling Eyes ( w zamian za filmy ze startów tych rakiet Wink ).

Mnie tylko by brakowało tej radości z konstruowania a potem testowania własnych SR. Ma to w sobie coś z pracy naukowo - badawczej Rolling Eyes Wink . Ale ten element "badawczy" zawarty jest nie co w konstruowaniu rakiety Wink .

Napisz Paul coś o tym SR. Paliwo, wymiary itp. Może zdjecie Question



Miłego dnia A
Powrót do góry
Paul S



Dołączył: 24 Lis 2003
Posty: 252

PostWysłany: Nie Sie 08, 2004 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Obydwa silniki tzn BC 125 oraz BC 360 maja obudowe metalowa ( z aluminium) . Odleglosc od startujacej rakiety musi wynosic min. 10m . Silniki te sa przetestowane przez BAM ( BundesAnstalt für Materialforschung und Prüfung) Z tad tez sa one dopuszczone do wolnej sprzedazy dla wszystkich posiadaczy tzw. T2 Certyfikatu. Odnosnie tych silnikow byla juz dyskusja na forum lacznie z rysunkiem ( BC 360).

Pozdrawiam
Paul

PS.
Dostales moja PW? Po wyslaniu , moja wiadomosc wyladowala w skrzynce "DO WYSLANIA" i po godzinie byla tam nadal. Wiadomosc do Ksarda lezy tam od piatku. Moze mi ktos powiedziec co jest tego powodem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paul S



Dołączył: 24 Lis 2003
Posty: 252

PostWysłany: Nie Sie 08, 2004 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hallo,
Do nastepnego spotkania w Ingolstadt mamy jeszcze rok czasu - moze nastepnym razem odbedzie sie to spotkanie rowniez z udzialem polskich modelarzy?
Okazja do wymiany doswiadczen i nie tylko!!!!! Oczywiscie chetnie pomoge zainteresowanym.

Paul
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Nie Sie 08, 2004 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paul S napisał:
..Dostales moja PW? Po wyslaniu , moja wiadomosc wyladowala w skrzynce "DO WYSLANIA" i po godzinie byla tam nadal. Wiadomosc do Ksarda lezy tam od piatku.


Nie dostałem. Jak napiszesz wiadomość to "leży" ona w w skrzynce "do wysłania". Leży tak długo dopóki adresat jej nie przeczyta. Do tego czasu można wiadomość poprawić a nawet skasować. Na mój adres @ dostałem info, że ktoś do mnie napisał na PW ( podejrzewałem, że to Ty Wink ) ale jak wszedłem na forum to nic nie było ( pierwszy raz mi sie tak zdarzyło ). Podejrzewałem, że zanim odczytałem wiadomosć Ty juz ją skasowałeś gdyż uznałeś, że jest nieaktualna Wink.


Pozdr. A
Powrót do góry
Paul S



Dołączył: 24 Lis 2003
Posty: 252

PostWysłany: Nie Sie 08, 2004 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hallo Pyrotechman,
Tu masz strone z rysunkiem i danymi silnika BC 360

http://www.ramog.de/aktuell/akt02/ra03.htm

Paul
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paul S



Dołączył: 24 Lis 2003
Posty: 252

PostWysłany: Sob Maj 07, 2005 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Tak jak w roku 2004 tak i w roku 2005 w dniach 05.08.05 - 07.08.05 odbeda sie" DNI BC " w Ingolstadt. Jak juz wczesniej pisalem jest to cos w rodzaju pokazow oraz zawodow gdzie modelarze z calych Niemiec beda prezentowac swoje modele oraz swoje osiagniecia czy doswiadczenia w dziedzinie modelarstwa rakietowego. Ja,jako wieloletni milosnik modelarstwa rakietowego postanowilem tego roku czynnie wziasc udzial w tej imprezie przedstawiajac pare swoich "nowosci".
Pisze na ten temat w nadziei, ze moze sie ktos zdecyduje i przyjedzie by sobie zobaczyc jak cos takiego wyglada na zywo.
W nastepnych dniach przedstawie moje "plany" dotyczece udzialu w tej imprezie.

Paul
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arkadiusz
Gość





PostWysłany: Sob Maj 07, 2005 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie co daleko Confused

MAPA

Ale nie niemożliwe. Prośba abyś dowiedział się Paul o koszta i miejsce zakwaterunku. Polska to nie Niemcy. Inaczej tez liczy się u nas ceny. Więc ceny też ważne ( noclegi ). Chcialbym jednak pojechać Rolling Eyes


Pozdr. A
Powrót do góry
Paul S



Dołączył: 24 Lis 2003
Posty: 252

PostWysłany: Sob Maj 07, 2005 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem doskonale, ze cen w Niemczech nie mozna porownywac z cenami w Polsce. Dla zainteresowanych moge przedstawic aktualne ceny noclegow. Ze swej strony postaram sie pogadac z organizatorem- moze sie da cos wykombinowac. W najgorszym wypadku mozna i przenocowac w namiocie.
By zaczac dzialac w tym kierunku musze przynajmniej wiedziec czy jest ktos chetny na przyjazd.
Paul
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Inne (mod. rakietowe) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP