Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Rakieta VECTOR X-01
Id¼ do strony 1, 2, 3  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
eltopsj



Do³±czy³: 22 Cze 2003
Posty: 367

PostWys³any: Wto Lip 13, 2004 6:21 pm    Temat postu: Rakieta VECTOR X-01 Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!

Chcia³em Wam pokazaæ moje najnowsze "wypociny", które s± nastêpstwem wcze¶niejszych postów, w których to pisa³em na temat urz±dzeñ radiowych mo¿liwych do zastosowania w rakietach.

Przedstawiam pierwsz± z serii rakietê:

VECTOR X-01 kaliber 100, d³ugo¶æ 2300 (wymiary oczywi¶cie w mm), ciê¿ar startowy 3,8 kg z silnikiem klasy Szoker (produced by pirotechman - RMC)

Oto projekt wygenerowany przez SpaceCad3:



... a to kilka rzutów 3D rakiety:







Zadaniem serii Vectorów bêdzie testowanie ró¿nych urz±dzeñ elektronicznych przeznaczonych do rakiet, a szczególnie radiowych (zdalnego sterowania), oraz sprawdzenie w "warunkach bojowych" silników pirotechmana (no bo szkoda, ¿eby ci±gle napêdza³y Matkê Ziemiê Wink )
Rakieta, a ¶ci¶lej jej "skorupa" jest ju¿ gotowa, mo¿e jeszcze dzisiaj uda mi siê wrzuciæ jej zdjêcia (w rzeczywisto¶ci wykonana jest w kolorystyce czarno-czerwonej).

Pozdr. J
PS Uprzedzam wszelkie pytania - szczegó³owy opis rozwi±zañ technicznych uka¿e siê na pewno w serwisie Rocket Motor Company (link do RMC patrz w tek¶cie postu, troszkê wy¿ej), oraz w moim serwisie (link patrz ni¿ej).
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Wto Lip 13, 2004 9:01 pm    Temat postu: Re: Rakieta VECTOR X-01 Odpowiedz z cytatem

eltopsj napisa³:
....Przedstawiam pierwsz± z serii rakietê:
VECTOR X-01 kaliber 100, d³ugo¶æ 2300 .........Oto projekt wygenerowany przez SpaceCad3:......Zadaniem serii Vectorów bêdzie testowanie ró¿nych urz±dzeñ elektronicznych ......oraz sprawdzenie w "warunkach bojowych" silników pirotechmana


Witam Shocked

1. Lubiê to bo mam dopinkg do pracy Wink

2. Projekty na ekranie kompa zawsze piêknie wygl±daj± Wink

3. Mam stracha przed takim wyzwaniem Rolling Eyes . Ale towarzysze dam 400 % normy Wink .

Pozdr. A
Powrót do góry
eltopsj



Do³±czy³: 22 Cze 2003
Posty: 367

PostWys³any: Wto Lip 13, 2004 9:44 pm    Temat postu: Re: Rakieta VECTOR X-01 Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!

Pyrotechman napisa³:
... 2. Projekty na ekranie kompa zawsze piêknie wygl±daj± Wink ...


... mam nadziejê, ¿e ten rzeczywisty wizerunek nie jest gorszy od wirtualnego Wink

Zdjecia nie wysz³y najlepiej (robione naprêdce, w byle jakim otoczeniu i chyba co¶ z ich wywo³aniem by³o nie tak - za du¿y kontrast), ale ju¿ co¶ mo¿na zobaczyæ. Rakietê VECTOR X-01 prezentuje mój syn Tomek:













... na nastêpnym zdjêciu BlackBox (bedzie to uniwersalna konstrukcja stosowana we wszystkich rakietach - roz³±czalna z mo¿liwo¶ci± prze³o¿enia do dowolnej rakiety) w którym bedzie zamontowana elektronika. Widaæ koncentryczne gniazda do anten radiowych, z³±cze DB25 do pod³±czenia zasilania i czujników. Z ty³u jest zamontowane, niewidoczne na zdjeciu, gniazdo DB9 do pod³±czenia zap³onników elektrycznych i serwomechanizmów. BalckBox bedzie montowany na gumowych amartyzatorach wewn±trz rakiety, co mam nadziejê w przypadku ladowania na "pysku" pozwoli uchroniæ przed "dezintegracj±" przynajmiej niektóre podzespo³y elektroniczne. Na tak± okoliczno¶æ zosta³a równie¿ przewidziana g³owica pierwszego Vectora (st±d jej poka¼na d³ugo¶æ, nadaj±ca rakiecie ciekawy wygl±d) - ma wewnêtrzn± kasetonow± konstrukcjê, umozliwiaj±c± na stopniow± kumulacjê, wytracanie energii pêdu w czasie impaktu.



Na razie tyle Cool

Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Paul S



Do³±czy³: 24 Lis 2003
Posty: 252

PostWys³any: Wto Lip 13, 2004 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hallo eltopsj,
Piekna rakietka- o przepraszam RAKIETA ! Prawie 4 kg oderwac od ziemi i to jeszcze na odpowiednia wysokosc to juz jest male WYZWANIE ! ....- dla Pyrotechmana Wink Tu juz jest potrzebny silnik min. klasy "H" , ale bardziej interesuje mnie jej wyposazenie, elektronika. Mysle, ze cos napiszesz na ten temat?
No coz zycze powodzenia, zamiar bardzo ambitny!!!

Pozdrawiam pelen uznania
Paul
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Wto Lip 13, 2004 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eltopsj, Ale ³adniutka rakieta miedzy kontynetalna Wink i bardzo droga zapewne Cool Najbardziej podoba mi sie Wszytko Very Happy a szczegulnie jej wymiary Smile Cieakawi mnie z jakich materia³ow jest wykonany model?
Gratulacje!

Pozdr. M.

_________________
WWW.RAKIETY.INFO - Modelarstwo Rakietowe

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
morus



Do³±czy³: 04 Cze 2004
Posty: 20

PostWys³any: Wto Lip 13, 2004 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NO TO JEST RAKIETA!!

Wtam,jest przepiêkna widaæ tu du¿y nak³ad pracy i pewnie trochê kasy.
Podobnie jak Paul S jestem ciekawy elektroniki zawartej w tym magicznym pude³eczku oraz dzia³ania tych hamulców oraz sworzni pirotech.

Gratulujê i pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
jaskiniowiec



Do³±czy³: 22 Lut 2004
Posty: 597
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Wto Lip 13, 2004 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, chyba najwiêksza polska amatorska rakieta. Ma³o ze sto³ka nie spad³em. Ale mam pytanko: z czego wynikaj± lotki na drugim cz³onie? Czy¿by po odrzuceniu silnika mia³ on sam kontynuowaæ lot, co¶ a'la konstrukcje z grotem?
Pirotechman, spisz siê !!! Silniczek do takiego cacka te¿ powinien byæ cackiem.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Go¶æ






PostWys³any: Sro Lip 14, 2004 7:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaskiniowiec napisa³:
......Pirotechman, spisz siê !!! Silniczek do takiego cacka te¿ powinien byæ cackiem.



Powinien prawid³owo zadzia³aæ ale nie ukrywam , w wygl±d te¿ serce w³o¿ê i Wam poka¿ê Rolling Eyes . Piêkna praca. Mniejsze jednak o wygl±d ( te¿ wa¿ny ) ale "bebechy" Shocked . Niestety prawda wyjdzie na jaw ile warte s± moje silniki Razz . Na wszelki wypadek zrobiê ich kilka i na poligonie przed startem dodtakowo przetestujemy. Wszystko musi byc w miarê pewne. No i elektronika Jurka te¿ "musi" zadzia³aæ Wink . Ponadto. Nie kryje siê z tym co robiê Exclamation . Staram siê tylko nie stwarzaæ ¿adnych zagro¿eñ. Dlatego jesli znajdê dobry poligon, podpiszê z ch³opem umowê na jego u¿ycie to kto wie czy TVN nie zaproszê Rolling Eyes . A czy skorzystaj± ich sprawa. Wg mnie te¿, w Polsce nie trzeba zezwolenia jakiej¶ Komisji Kontoli Lotu na start takiej rakiety. Jak bym siê myli³ to proszê o info.


Pozdr. A
Powrót do góry
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Sro Lip 14, 2004 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej zadzwonic i sie zapytac o te zezwolenia Wink
Mam jescze takie ma³e pytanko, kiedy jest przewidywany start rakiety?
(wiem ze prace jescze nie sa ukonczone nad silnikim ale.. Cool )

_________________
WWW.RAKIETY.INFO - Modelarstwo Rakietowe

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
£odygin



Do³±czy³: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWys³any: Sro Lip 14, 2004 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
kto wie czy TVN nie zaproszê


z tym TVN to by³ ¿art? im zalezy tylko na "sensacji" typu "znowu pod³ozyli bo±be...itp" w±tpie czy by sie zgodzili...

chocia¿ z drugiej stony DOBRZE by³o by "powoli" u¶wiadamiaæ (nieu¶wiadomione) Polskie spo³eczênstwo-pokazaæ ¿e piro-to nie tylko "bomby itp." ale te¿ BEZPIECZNA(jesli sie wykozystuje wiedze piro.z rozumem) ¶wietna "zabawa"...

-ca³kiem niez³y pomys³ ! Wink

POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
jaskiniowiec



Do³±czy³: 22 Lut 2004
Posty: 597
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Sro Lip 14, 2004 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomimo, ¿e nie przepadam za TVN (parê razy mi siê narazili ), to generalnie poinformowaæ media (mo¿e teleexpress w ramach ludzi pozytywnie zakrêconych Razz ) nie wydaje mi siê z³ym pomys³em. To mo¿e zrzucic troszkê nimb tajemniczo¶ci i traktowania mi³o¶ników amatorskich rakiet jak terrorystów. Osobi¶cie jestem za, przecie¿ macie siê czym pochwaliæ. U³atwi to mo¿e co nieco ewentualne za³o¿enie kiedy¶ jakiego¶ stowarzyszenia, je¶li bêdzie taka wola.
Co do silnika, to wiem, ¿e to problem, ale tym razem naprawdê potrzebne by by³o sprawdzenie go na hamowni, choæby jakiej¶ prymitywnej. (vide - narta Morusa).
Co do przestrzeni powietrznej, to nie znam dobrze szczegó³ów, ale w przestrzeni s± okre¶lone strefy i tory lotu. Trzeba by sprawdziæ, czy nad poligonem nie ma tras lotów jaki¶ samolatów. Ogólnie do 100 m jest strefa dzika. Mo¿e dziaæ siê wszystka. Potem s± inne strefy a ich wysoko¶æ jest zale¿na od terenu. Generalnie przy wysokich pu³apach tak± rzecz jak start powinno siê zg³aszaæ i dostaæ pozwolenie na podstawie odczytów radaru ze stacji nadzoru która dany teren ma pod swoj± piecz±. Niestety, co do szczegó³ów, procedury zg³aszania i legalno¶ci, to nie mam pojêcia, ale powinno to byæ do zrobienia, poniewa¿ ró¿nej ma¶ci pokazy lotnicze, pirotechniczne czy puszczanie balonów s± robione, czyli da siê to zrobiæ. Ze swej strony spróbujê dorwaæ siê do jaki¶ konkretów w tym temacie. Jak co¶ siê dowiem co¶ wiêcej, dam znaæ.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
leszek



Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 102
Sk±d: TORUÑ

PostWys³any: Sro Lip 14, 2004 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z rozmowy z w³a¶cicielem firmy typu sporty extremalne (balony, zorbing, paint-ball) dowiedzia³em sie ¿e musz± uzgadniaæ loty powy¿ej 500 m, ale czy to prawda...? nie wiem (przy okazji - lot godzinny dla 3 os. kosztuje 1500 PLN)
Pozdr. L.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
piroman



Do³±czy³: 16 Cze 2004
Posty: 244

PostWys³any: Sro Lip 14, 2004 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurczê Shocked
Eltopsj, zatka³o mnie Shocked opisz trochê tej elektroniki pok³adowej bo mo¿e byæ ciekawie... Co konkretnie ta elektronika ma robiæ?Zmierzyæ wysoko¶æ zapewne no i najwa¿niejsze... odpaliæ spadochron mam racjê?Napisz co¶ jeszcze nt tego projektu. Pirotechman mam nadzieje ¿e przy³o¿ysz sie do tych silników Smile
Pzdrawiam

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
eltopsj



Do³±czy³: 22 Cze 2003
Posty: 367

PostWys³any: Sro Lip 14, 2004 9:51 pm    Temat postu: Rakieta VECTOR X-01 Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!

Na wstêpie chcia³bym dobitnie zaznaczyæ, ¿e celem programu MARCONI-VECTOR nie jest bicie jakich¶ rekordów, czy szukanie innowacyjnych rozwi±zañ konstrukcyjnych. Wszystkie zastosowane tu opracowania s± znane zarówno w du¿ym jak i ma³ym rakietnictwie, tyle, ¿e w ma³ym rzadziej stosowane ze wzglêdu na spor± pracoch³onno¶æ wykonania. VECTORy bêd± typowymi rakietami "soft-startowymi" - jak to okre¶lam , czyli pokazowo-testowymi, a wiêc bez ¿adnych "fajerwerków" (no chyba, ¿e siê przytrafi - odpukaæ w niemalowane - na starcie Rolling Eyes ).
Konstrukcja, któr± widzicie na zdjêciach to dopiero "skorupa" - jeszcze nie rakieta (dlaczego uzywam takiego okre¶lenia - wyja¶ni siê w dalszej czê¶ci postu), a wiêc czeka mnie jeszcze sporo pracy przy wewnêtrznych "bebechach" Wink , jak to okre¶li³ Arek. Bior±c dodatkowo pod uwagê moje mo¿liwo¶ci czasowe, pierwszy (i mo¿e nie ostatni Wink ) start odbêdzie siê jeszcze nie szybko. Czy start bêdzie mia³ charakter szerszego pokazu ? Trudno mi w tej chwili powiedzieæ - to bêdzie zale¿a³o nie tylko ode mnie. Na pewno wszystkie urz±dzenia, zarówno elektroniczne jak i pirotechniczne zamontowane w Vectorze bêd± kilkakrotnie testowane "statycznie" przed g³ównym startem. W tej chwili nie chcê siê rozpisywaæ o rozwiazaniach technicznych, gdy¿ wiele z nich jest jeszcze w trakcie prac konstrukcyjno-projektowych. Jestem przede wszystkim praktykiem, a wiêc lubiê mówiæ o konkretach - je¶li te konkrety bêd± to na pewno razem z Arkiem skonsultujemy je z Wami. Obiecujê, ¿e dowiecie siê wszystkiego, co jest zwi±zane z projektem, a co bêdzie godne i warte uwagi.
Zdaj±c sobie sprawê z tego, ¿e mo¿e Was "z¿eraæ ciekawo¶æ" Wink (mnie by na pewno z¿era³a Confused ) , uchylê na razie "r±bka tajemnicy" na temat konstrukcji mechanicznej rakiety. Wyja¶ni siê dlaczego mówi³em o "skorupie". Otó¿ te wewnêtrzne "bebechy" (pomijaj±c urz±dzenia tam zamontowane) to co¶ w rodzaju a¿urowego szkieletu wykonanego technik± wrêgowo-d¼wigarow±. Po odkrêceniu paru ¶rub "skorupa" rakiety bêdzie ¶ci±gana ze szkieletu (zarówno modu³u rakiety jak i silnikowego). Takie rozwi±zanie daje dobr± wytrzyma³o¶æ i lekko¶æ konstrukcji przy niezbyt grubym poszyciu, oraz doskona³y dostêp do zamontowanych wewn±trz urz±dzeñ. Fakt, ¿e konstrukcja taka jest pracoch³onna, ale czego nie robi siê dla wiedzy. A tak swoj± drogê to muszê siê Wam przyznaæ, ¿e mnie bardziej "krêci" sam akt tworzenia, ni¿ jego pó¼niejsze reperkusje (tu nasuwa sie oczywista analogia Wink Very Happy , pewnie domyslacie siê jaka Question )

jaskiniowiec napisa³:
Ze swej strony spróbujê dorwaæ siê do jaki¶ konkretów w tym temacie. Jak co¶ siê dowiem co¶ wiêcej, dam znaæ.


... tak dobrze by³oby wyja¶niæ w koñcu te w±tpliwo¶ci. Czujê "przez skórê", ¿e pozwolenie jest konieczne w przypadku przekraczania okre¶lonych wysoko¶ci, ale jakie s± warunki uzyskania takiego zezwolenia Question Question Question Je¶li znajdziesz jaskiniowiec jakie¶ konkrety (bo ja naprawdê nie mam czasu na szukanie) to przedstaw te materia³y, mo¿e w dziale inne, a tu daj tylko link. Informacje te na pewno bêd± przydatne dla wszystkich.

Pozdr. J
PS Dziêkujê WSZYSTKIM za zainteresowanie i s³owa uznania.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Paul S



Do³±czy³: 24 Lis 2003
Posty: 252

PostWys³any: Czw Lip 15, 2004 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hallo eltopsj,
Cytat:
Bior±c dodatkowo pod uwagê moje mo¿liwo¶ci czasowe, pierwszy (i mo¿e nie ostatni ) start odbêdzie siê jeszcze nie szybko.

Tak, to jest rowniez moj problem i z pewnoscia wielu z nas!
Planowalem przyjechac do Polski w lecie - projekt HIPERSONAL- ale do tego z pewnoscia nie dojdzie , gdyz projekt ten wymaga jeszcze dopracowania. Z drugiej strony moze to i lepiej, moze do tego czasu znajdzie sie wiecej chetnych ktorzy beda mieli cos do odpalenia. Ja z mojej strony buduje rakiete do silnika PSKS 170 H WU ktory zamierzam przetestowac oraz rowniez odpalic przy tej okazji.

Paul
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
eltopsj



Do³±czy³: 22 Cze 2003
Posty: 367

PostWys³any: Czw Lip 15, 2004 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!

Paul S napisa³:
Ja z mojej strony buduje rakiete do silnika PSKS 170 H WU ktory zamierzam przetestowac oraz rowniez odpalic przy tej okazji.


... mam nadziejê, ¿e przedstawisz nam swój projekt rakiety do silnika PSKS 170 H. Twoje prace Paul S s± doskonale wykonane. A¿ mi³o na nie popatrzeæ.

Pozdr. J
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Czw Lip 15, 2004 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam


A no teraz SR robie tak
.

Minimum dwie sztuki jak tu :





Biorê losowo jeden i spalam jego statycznie




Wynik OK Razz

Jeden SR dla Jurka juz mam. W 3 dni , nowa konstrukcja Question Idea Exclamation Razz

Ciê¿ar paliwa 600 Gram, ciê¿ar ca³kowity SR 1400 Gram


Pozdr. A

Film ca³y wejdzie jutro
Powrót do góry
Paul S



Do³±czy³: 24 Lis 2003
Posty: 252

PostWys³any: Czw Lip 15, 2004 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hallo Pyrotechman,
LADNIE,LADNIE !!!! Widze , ze nie proznujesz! Gratulacje!
Jezeli chodzi o sam efekt spalania to SUPER tylko
Cytat:
Ciê¿ar paliwa 600 Gram, ciê¿ar ca³kowity SR 1400 Gram

jaka sile ciagu daje ten silnik? To sa niezbedne wielkosci do optymalizacji takich projektow. Ten problem mam tez dlatego od przyszlego tygodnia zaczynam budowac hamownie ( mechaniczna - na sprezyny) ktora pozwoli mi przynajmniej w przyblizeniu okreslic parametry silnika.

Paul
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
eltopsj



Do³±czy³: 22 Cze 2003
Posty: 367

PostWys³any: Czw Lip 15, 2004 9:02 pm    Temat postu: Rakieta VECTOR X-01 Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!

Robi wra¿enie Rolling Eyes . No có¿, widzê, ¿e Arek ma ju¿ z górki, a przede mn± jeszcze Himalaje Confused

Paul S napisa³:
Ten problem mam tez dlatego od przyszlego tygodnia zaczynam budowac hamownie


... tak, hamownia jest konieczna, na oko to mo¿na robiæ tylko baaardzo przyblizone szacowania. My¶lê, a nawet jestem pewien, ¿e pirotechman równie¿ bêdzie mia³ nied³ugo swoj± hamowniê Cool .

Pozdr. J


Ostatnio zmieniony przez eltopsj dnia Czw Lip 15, 2004 9:21 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Czw Lip 15, 2004 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paul S napisa³:
............ jaka sile ciagu daje ten silnik? ........od przyszlego tygodnia zaczynam budowac hamownie ( mechaniczna - na sprezyny).......



Nie wiem Rolling Eyes . Moge tylko szacowaæ i szacujê na 12 kG maks. Te¿ zabieram siê z Jurkiem za hamowniê. Moje to czê¶æ mechaniczna, "druty" - Jurek Wink


Pozdr. A
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2, 3  Nastêpny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP