Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mistrzostwa Swiata-KRAKOW 2004

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Inne (mod. rakietowe)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paul S



Dołączył: 24 Lis 2003
Posty: 252

PostWysłany: Czw Lip 08, 2004 5:00 pm    Temat postu: Mistrzostwa Swiata-KRAKOW 2004 Odpowiedz z cytatem

Hallo,
W dniach 14 i 15. 08.2004 odbeda sie w Krakowie Mistrzostwa Swiata modeli rakiet i rakietoplanow w klasach S4-B , S6-B , S7 , S8-E/P oraz S9.
Uwazam, ze bedzie to bardzo interesujaca impreza szczegolnie dla osob interesujacych sie sama budowa rakiet. Z pewnoscia bedzie mozna podpatrzyc wiele ciekawych rozwiazan technicznych oraz wymienic doswiadczenia.
A tak na marginesie - w Polsce jest bardzo duzo modelarzy rakietowych ktorzy zajmuja wysokie lokaty na arenie miedzynarodowej ale jakos zaden z nich nie zainteresowal sie jeszcze naszym forum- szkoda!
Moze istnieje jeszcze inne forum ,tylko dla modelarzy rakietowych? albo powinnismy otworzyc nowa strone - Modelarstwo rakietowe od S1do S9 , albo cos w tym rodzaju?

Paul
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw Lip 08, 2004 5:07 pm    Temat postu: Re: Mistrzostwa Swiata-KRAKOW 2004 Odpowiedz z cytatem

Paul S napisał:
......Moze istnieje jeszcze inne forum ,tylko dla modelarzy rakietowych? albo powinnismy otworzyc nowa strone - Modelarstwo rakietowe od S1do S9 , albo cos w tym rodzaju?



Myślę, że nie wiedzą o tym forum . Hm ........ może pojadę Idea Question . Wpiszcie Krakusy tańsze hotele w Krakowie Wink


Pozdr. A Wink
Powrót do góry
jaskiniowiec



Dołączył: 22 Lut 2004
Posty: 597
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Lip 08, 2004 6:18 pm    Temat postu: Re: Mistrzostwa Swiata-KRAKOW 2004 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Myślę, że nie wiedzą o tym forum

Bez przesady, żeby modelarze nie zgrzebali forum szukając czegoś o rakietach i żeby tu nie trafili.....Było by to baaardzo dziwne. Myślę, że nie ma ich tutaj (chociaż parę osób pewnie się tu przewinęło), ze względu na jednak dość spore różnice między wyczynowym modelarstwem rakietowym będącym dziedziną sportu, a tym, czym My się zajmujemy. Modelarze nie konstruują silników. Skupiają się na minimalizacji masy i maxymalizacji doskonałości aerodynamicznej modelu. I nie wolno tam przekraczać określonej masy paliwa, nie wolno stosować metalu. Nie wolno też korzystać z silników własnej produkcji. Czyli jak dla Nas nie wolno tego, co w znacznej mierze sprawia Nam frajdę.
P.S. Ale oczywiście jesteśmy w stanie na pewno sporo się od siebie nauczyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Paul S



Dołączył: 24 Lis 2003
Posty: 252

PostWysłany: Czw Lip 08, 2004 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale oczywiście jesteśmy w stanie na pewno sporo się od siebie nauczyć.


no wlasnie !!! to mialem na mysli.
Jezeli chodzi o klase S7 to to juz nie sa zabawki - silniki do " G " tzn 160 Ns a jezeli chodzi o lekka budowe to z pewnoscia mozna sie od nich wiele nauczyc.
A czy aerodynamika nie jest wazna i dla tych ciezszych " naszych" rakiet ?
Jezeli by sie udalo pozyskac pare chlopcow od tych modeli sportowych , to z pewnoscia wzbogacilo i urozmaicilo by to nasze forum.

Paul
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw Lip 08, 2004 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paul S napisał:
....Jezeli by sie udalo pozyskac pare chlopcow od tych modeli sportowych , to z pewnoscia wzbogacilo i urozmaicilo by to nasze forum.....



Więc pozostaje czekać i Wink . Nasze forum zbiera pasjonatów nie tylko SR ale i rakiet bo przeciez pisze "Modele rakiet". Nie znam żadnego forum poświęconego rakietom latajacych na fabrycznych SR. A skoro takiego forum nie ma więc to jest jedyne. Mam też nadzieję, że modelarze rakiet przetestują moje SR ( gratis ) Wink . Założyć nową komnatę to nie problem tylko czy ma to sens Question


Pozdr. A


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pią Lip 09, 2004 7:50 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Alien_



Dołączył: 17 Sty 2004
Posty: 78

PostWysłany: Czw Lip 08, 2004 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
mozna by wiedziec gdzie w krakowie to sie odbedzie Question
Bo nikt nie powiedzial.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jaskiniowiec



Dołączył: 22 Lut 2004
Posty: 597
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Lip 08, 2004 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

13-15.08.2004 Otwarte Międzynarodowe Zawody Modeli Kosmicznych - Puchar Świata i Puchar Polski S6B, S4B, S7, S8E/p, S9B Kraków – Błonia Krakowskie oraz Lotnisko w Pobiedniku Wielkim
13-15.08.2004 Międzynarodowe Zawody Modeli Kosmicznych juniorów o Memoriał Henryka Szyndzielorza S8D Kraków – Błonia Krakowskie oraz Lotnisko w Pobiedniku Wielkim
P.S. lotnisko w Pobiedniku jest na wylotowej drodze z dzielnicy Nowa Huta na Sandomierz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kara



Dołączył: 24 Cze 2004
Posty: 19
Skąd: Kraków NEW PROKOCIM

PostWysłany: Pią Lip 09, 2004 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.aeroklubpolski.pl/modelarstwo/kalendarz/kalend.htm wedlug tego to nie w krakowie beda mistrzostwa swiata tylko w deblinie
_________________
KaRa AmS
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Paul S



Dołączył: 24 Lis 2003
Posty: 252

PostWysłany: Pią Lip 09, 2004 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hallo Kara,
w/g moich informacji to te mistrzostwa mialy sie odbyc w Krakowie ,ale jezeli odbeda sie w Deblinie to dziekuje za sprostowanie.
Paul

http://sport.raketenmodellflug.de/termine.htm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Pią Lip 09, 2004 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kara napisał:
http://www.aeroklubpolski.pl/modelarstwo/kalendarz/kalend.htm wedlug tego to nie w krakowie beda mistrzostwa swiata tylko w deblinie


Blisko mnie Razz Razz Razz Laughing . Na pewno będę.


Pozdr. A
Powrót do góry
jaskiniowiec



Dołączył: 22 Lut 2004
Posty: 597
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Lip 09, 2004 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt, ale w tych dniach, które podałem wcześniej też są zawody i to w Krakowie. Tekst który podałem wcześniej był przekopiowany ze strony Aeroklubu Krakowskiego. Wychodzi na to, że dla każdego coś miłego. Najpierw Krakówek, potem Dęblin Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cyberian



Dołączył: 25 Kwi 2003
Posty: 17
Skąd: PŁOCK

PostWysłany: Pią Lip 16, 2004 7:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Dawno nie wchodziłem na forum ale jak tylko zobaczyłem ten temat to musiałem odpisać.
Niestety musze miło rozczarować kolegów ale jeden modelarz rakietowy jest na forum, niestety zajmuje się jedynie klasami S5 i S7 ale po prostu inne klasy mnie jakoś nie bawią (no może poza S8 ), jeśli ktoś by potrzebował jakieś rady w dziedzinie modelarstwa rakietowego i nie tylko to służę moja skromna wiedza.

_________________
GG-1128152
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Paul S



Dołączył: 24 Lis 2003
Posty: 252

PostWysłany: Pią Lip 16, 2004 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hallo,
Ciesze sie , ze odezwal sie w koncu ktos kto zajmuje sie modelarstwem rakietowym wyczynowo. Ja osobiscie startowalem w klasach S3-A orazB , S4-B , S6-A oraz B . Probowalem swoich sil w klasie S1-B ( modele dwustopniowe). Jezeli chodzi o klase S5 to uwazam , ze jest to cos podobnego do tego co wielu z nas aktualnie robi. Uwazam, ze modelarstwo sportowe jest bardzo interesujace i napewno wielu z nas by sie ucieszylo gdyby ktos chcial ten temat poszerzyc. Moze znajdzie sie wiecej chetnych do dyskusji na ten temat.
Pozdrawiam
Paul
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kub@



Dołączył: 16 Lut 2003
Posty: 2

PostWysłany: Czw Sie 05, 2004 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Smile

No to kto jeszcze procz Pyrotechmana i jaskiniowca sie wybiera na te zawody Question Ja bede na 90 %, szczerze, to nie bylem w zyciu na takich zawodach, dlatego z checia przyjade.

PS. Jaskiniowiec to lotnisko, mozesz napisac gdzie to dokladniej Question Czesto jesem w NH ale jakos tam to tylko znam to stare przy os. Lotnikow. Rolling Eyes

pzdr. Wink

_________________
pozdrofki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kara



Dołączył: 24 Cze 2004
Posty: 19
Skąd: Kraków NEW PROKOCIM

PostWysłany: Czw Sie 05, 2004 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://mapy.wrotamalopolski.pl/Default.aspx?gmina=krakow&r=top
poszukaj

_________________
KaRa AmS
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ksard



Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWysłany: Czw Sie 05, 2004 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kara napisał:
http://mapy.wrotamalopolski.pl/Default.aspx?gmina=krakow&r=top
poszukaj


Panowie - widziałem mój poligon z góry. Co za historia.
Nie muszę już robić rakiety z kamerką na pokładzie Wink
Projekt "Oddalająca się ziemia" do lamusa Question



Przepraszam, że trochę nie na temat - jeśli uznacie, że nie pasuje do tematu przewodniego proszę usunąć.

Pozdrawiam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jaskiniowiec



Dołączył: 22 Lut 2004
Posty: 597
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Sie 13, 2004 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To teraz bardziej na temat: pytałem w aeroklubie o dokładne terminy zawodów i dostałem odpowiedź:
Cytat:
Sobota - 14.08.2004 od godz. 9.00 - lotnisko w Pobiedniku = S4, S6, S9
Niedziela - 15.08.2004 od godz. 8.30 - Błonia Krakowskie = S7, S8EP, S8D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jaskiniowiec



Dołączył: 22 Lut 2004
Posty: 597
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Sie 29, 2004 6:06 pm    Temat postu: I po zawodach Odpowiedz z cytatem

Witam
Tyle sie pisało, a podejrzewam, że tylko ja zawitałem na te zawody. Byłem na lotnisku Pobiednik w sobotę. Niestety tylko na godzinę. Trafiłem na rakietoplany. Większość modeli miała rozkładane dopiero w górze skrzydła. Starty pewne, ładne, pułapy spore. Niestety wiało i modelarze musieli biegać hektary, by dorwać model. Ludzi niewiele, koło 40 osób. Wszyscy się znali. Trafiłem tam zupełnie jak człowiek znikąd (wylazłem z pola kapusty, bo wjazd na lotnisko był już zamknięty i nie mogłem dotrzeć na miejsce). Ale to co cieszy, to przedział wieku od kilkunastu, do chyba 70 lat. A to fotki:
Taki plan ogólny. Te samochody i altanka, to miejsce zawodów

start jednego z modeli:

piękny start:

lot wysoko w górze (obiektyw 135 mm):
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Inne (mod. rakietowe) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP