Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cały karmelek
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hemist
Gość





PostWysłany: Pią Paź 01, 2004 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie wiem jak wy robicie te karmelki kazdemu sie zapala ja robie w puszce na świeczce i wychodzi
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Paź 01, 2004 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jaki sposób robienia karmelka jest najbezpieczniejszy Question
pozdro dla karmelkowiczów[/img]
Powrót do góry
DJ MHz



Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 380
Skąd: z domu do lasu z Minelabem Sovereign GT i fiskarsem :)

PostWysłany: Sob Paź 02, 2004 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KARMELEK

1. Bieżemy kubeczek do gotowania karmelka. (ja mam puszke po konserwie z drutem jako rączka Smile ) MUSI BYC METALOWY BO PLASTIK SIE ZAJARA Laughing
2.Dajemy saletre i cukier np. 6 łyżek (do herbaty a nie takie wielkie do zuby Confused ) saletry i 4 łyżki cukru.
3.Wsypujemy do pojemniczka.
4.Dodajemy 1,5 łyżeczki wody.
5.Pomieszamy troche.
6.Włączamy ogień (UWAGA!! Połóżcie jakąś płytkę metalową na ogień a potem rondelek.) Ciągle mieszamy.
7.Gotujemy Razz . Mieszamy
8.Gdy sie robi karmelowate (brązowate) gasimy ogien i przelewamy do silnika (szybko) albo dajemy na jakis talerzyk , a jak ostygnie lekko to potem robimy male lątki do petard (ja tak robie) albo kuleczki jako swiece dymne.

KONIEC


Made in DJ MHz

Tylko uwazajcie na oczy i na rece i żeby sie nie zapalil

_________________
www.polkowice.xbr.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DJ MHz



Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 380
Skąd: z domu do lasu z Minelabem Sovereign GT i fiskarsem :)

PostWysłany: Sob Paź 02, 2004 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam jedno pytanie co do skladników karmelka. Ja zawsze robie z saletra i cukrem , ale czy mozna zrobic z chloranem potasu KClO4 bo podobno to lepszy utleniacz. A saletra KNO3 to malo jest w woreczku z miesnego do miesa.


( szczerze odradzam experymenty z karmelizacją chloranów i nadcchloranów bo mogą się przerodzić w explozje. :/ kermit )

_________________
www.polkowice.xbr.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
klaps6



Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 6
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Sob Paź 02, 2004 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KCLO4 to Nadchloran Potasu. Odsyłam do tematu niżej zdecydowanie nie można tego zrobić (chyba??) Wink
_________________
GG - 4646607
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Melker



Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 18
Skąd: Bochnia city ;)

PostWysłany: Sob Paź 02, 2004 2:56 pm    Temat postu: NcLo4 do karmelka ?? !! Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze niezal by Ci bylo KcLo4 do karmelka ?? Wink Przeciez KnO3 w zupelnosci wystarcza ... Albo zrob sobie czarna karmelke ... A po drugie saletry chyba nikt niekupuje w spozywczym, tylko w ogrodniczym ... Rolling Eyes Niewiem ile zajmujesz sie pyro ale moim zdaniem baaardzo krótko ... Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Qba



Dołączył: 04 Lut 2003
Posty: 104
Skąd: Podkarpacie - okolice Rzeszowa

PostWysłany: Sob Paź 02, 2004 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak to jest z nadchloranem, a pewnie podobnie jak z KClO3, także raczej bym nie radził mieszać z cukrem i grzać na gazie...
_________________
Qba
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mietek



Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 8
Skąd: wawa

PostWysłany: Sro Paź 06, 2004 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wtedy co mi sie zapaliło to miałem patelnie z tego metalewego podłoża od podgrzewacza:P
Teraz zrobiłem z metalowego kubka... przeciąłem kubekze 4cm od dna. no i od razu mam rączke z ucha kubka... :Dsprawdza sie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DJ MHz



Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 380
Skąd: z domu do lasu z Minelabem Sovereign GT i fiskarsem :)

PostWysłany: Czw Paź 07, 2004 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze zajmuje sie piro od 2 miesiecy.Po drugie u mnie w Polkowicach pytalem sie w ogrodniczych o Saletre potasowa tzw. saletre nawozową i nie maja niczego co z azotem zwiazane. Po trzecie jak ktos wie gdzie u mnie albo w Lubinie morzna kupic nawóz saletrzany niech sie odezwie na forum Very Happy . Po czwarte do sklepu spozywczego mam naj blizej bo tylko ide za moj blok i juz mam wszystkie sklepy :
-2 komputerowe
-2 pijalnie
-odziezowy
-Mini EKO
-Miesne 2
-turystyczny

Wiec oplaca mi sie kupis saletre po 50 gr. sz. w woreczku jak mam tak blisko Cool Morze kiedys kupie 30 kg tego nawozu saletrzanego i bede mial na 2 lata Laughing

_________________
www.polkowice.xbr.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mierzu



Dołączył: 29 Sty 2004
Posty: 76
Skąd: Z PRZEMYTU!!!

PostWysłany: Czw Paź 07, 2004 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Chciałbym tylko zaznaczyć że kno3 ze spożywczego jest o wiele lapsza od tej ze sklepu ogrodniczego ponieważ jest czystrza i niema żadnych dodadków. Smile

Pozdro mierzu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kondix



Dołączył: 27 Sty 2004
Posty: 89
Skąd: z małpki po winie...

PostWysłany: Czw Paź 07, 2004 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i wszyscy sie z tym zgodzą ale do naszych potrzeb wystarcza jakość techniczna w zupełności, a jak co to możesz zawsze tę z ogrodnika wykrystalizowac
_________________
-Czy ty masz go ?
-Bo ja(a) mamgo !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Sob Paź 09, 2004 7:23 pm    Temat postu: pytanko Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie(było juz zadane ale niebyło odpowiedzi) Jaka jest ruznica miedzy tym ze podczas przygotowywania paliwa rostpie cukier podgrzewając go a tym ze doleje do niego wody?
Powrót do góry
dziadek kermit



Dołączył: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Skąd: z okolicy "Żabidołka"

PostWysłany: Nie Paź 10, 2004 3:09 pm    Temat postu: Różnica Odpowiedz z cytatem

Kłaniam się pięknie Very Happy Exclamation
Różnica jest niewielka aczkolwiek zasadnicza.
W przypadku podgrzewania mieszanki z dodatkiem wody następuje rozpuszczenie cukru i saletry w wodzie, a ochłodzenie tej mieszanki daje:
Fałszywą karmelkę
Stopienie natomiast cukru z saletrą bez dodatku wody daje właściwą karmelkę

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uważam, że Kartagina powinna być zburzona!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zombek



Dołączył: 18 Maj 2003
Posty: 75

PostWysłany: Pią Lis 05, 2004 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
CZEMU KARMELEK, moim zdaniem najlepszymi alternatywami są SORBITROLKA:
sorbitrol 60%
KNO3 40%
czemu sorbitrol - topi się on w 96 stopniach. A więc można go przyżądzać na łaźni wodnej - bez ryzyka zapłonu Wink .
PALIWO DENATURYZOWANE
cukier puder 60%
KNO3 40%
NA DENATURACIE - schnie ok. 12h (na noc Smile )
(co do denaturyzowanej karmelki to sądzę że pomyliłeś proporcje saletry i cukru Smile powinno być odwrotnie, bo w tej proporcji to wyjdzie Tobie świeca dymna Confused kermit )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jaskiniowiec



Dołączył: 22 Lut 2004
Posty: 597
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Lis 05, 2004 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli już, to SORBITOL
Ale generalnie masz rację. Karmelek sorbitolowy pracuje z efektem "plattau" do dość wysokich ciśnień. Pod tym względem przewyższa nawet karmelkę glukozową. Tym niemniej ze względu na łatwość zakupu i parametry wytrzymałościowe ziarna, dla początkujących polecił bym mimo wszystko karmelkę na glukozie ( czyli coś, co u Nakki nazywa się Dextrose). Zdecydowanie mniejsze ryzyko zapłonu przy przygotowaniu i mniejsza wrażliwość na rozrzut zacisków. Mniejsza liniowa prędkość palenia umożliwia zapakowanie większej ilości paliwa w korpus o określonej średnicy (czyli można zwiększyć wydłużenie silnika), a co za tym idzie można uzyskać większy impuls całkowity.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Taenia_Saginata



Dołączył: 13 Lis 2004
Posty: 5
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Sob Lis 13, 2004 1:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja karmelke robie w ten sposob:
Najpierw do garnuszka wrzucam 100g cukru, mieszam az sie caly rozpusci i powoli po lyzeczce dodaje 150g saletry. Mieszam jeszcze chwile i jesli jest za geste to wkrapiam kilka kropel gliceryny. Gotowa karmelke nalewam do rurek. Resztki w garnuszku wynosze na zewnatrz i odpalam, jest do dosc efektowne ( http://free.of.pl/h/harril/Karmel.wmv ) a po wypaleniu duzo latwiej garnuszek oczyscic.
Niedawno sprobowalem robic karmel wrzucajac wszystkie skladniki razem na poczatku i niestety wynik byl nienajlepszy: przypalony sufit i duzo czasu zmarnowane na sprzatanie okolic kuchenki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Qba



Dołączył: 04 Lut 2003
Posty: 104
Skąd: Podkarpacie - okolice Rzeszowa

PostWysłany: Sob Lis 13, 2004 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spalać resztki w garnku Shocked Shocked Shocked toż to głupota na potęge... Przeciez i cukier i saletra są dobrze rozpuszczalne w wodzie. Zalewamy ciepłą wodą i odstawiamy na jakis czas a karmelek nam sie pieknie sam rozpuszcza Smile
_________________
Qba
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Guderian



Dołączył: 03 Sty 2004
Posty: 13

PostWysłany: Wto Lis 23, 2004 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi zawsze wychodzi karmelka brązowa i nigdy nie świruje, nie zależnie czy jest 50:50 czy KNO3 60:40 cukier. Jest to wina saletry z spożywczego, tego że nie nalewam wody czy tego że wrzucam od razu cukier i saletre do garnuszka??

Nie jest to wina tego że za długo trzymam na ogniu bo nie ma fazy kremowej tylko od razu idzie na brąz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kara



Dołączył: 24 Cze 2004
Posty: 19
Skąd: Kraków NEW PROKOCIM

PostWysłany: Sro Lis 24, 2004 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak juz kiedys powiedzial Jaskiniowiec : paliwo nie musi swirowac zeby bylo dobre.To, ze Ci wychodzi brazowa (mysle ze bardziej brazowa niz miodowa) oznacza ze przegrzales cukierco wplywa na efektywnosc paliwa.Staraj sie nie grzac tak mocno tylko tyle zeby sie powoli topil cukier a jak sie tylko stopi to dodaj saletry. Gdy juz zrobisz karmelka o kolorze miodowym(pamietaj o proporcjach 65 KNO3 do 35 cukru !!KONIECZNIE WAGOWO!!) to spruboj zrobic czopa o dlugosci 7cm jezeli sie spali w ciagu 14 sekund to jest dobrze.
_________________
KaRa AmS
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szpaner



Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 561

PostWysłany: Sro Lis 24, 2004 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz, co do proporcji to mam male ale:
jak robilem 2:1 to wyskakiwaly mi s tego kuleczki stopionej saletry
teraz robie 3:2 (s:c)
pali sie pieknie, nawet nie topie, tylko miele mieszam i do roboty!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP