Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cały karmelek
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DJ MHz



Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 380
Skąd: z domu do lasu z Minelabem Sovereign GT i fiskarsem :)

PostWysłany: Wto Sie 10, 2004 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedy robilem wczoraj karmelek to byl extra.ale dzisiaj zauwarzylem ze jak juz wlalem paliwo wczoraj to dzisiaj karmelek jakby sie roztapial Crying or Very sad o co chodzi Question
_________________
www.polkowice.xbr.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łodygin



Dołączył: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWysłany: Wto Sie 10, 2004 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karmelek jest higroskopijny, część twojego karmelka rozpuściła sie po prostu w wodzie która pochłoną Wink
POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DJ MHz



Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 380
Skąd: z domu do lasu z Minelabem Sovereign GT i fiskarsem :)

PostWysłany: Sro Sie 11, 2004 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za odpowiedz Very Happy . Mam tylko jeszcze jedno pytanie Confused Czy przy robieniu karmelka trzeba dawac troche wody czy nie Question Na jednej stronie widzialem karmelek bradzowy i jak robil ktos bez wody bo tylko cukier sie rospuszczal i laczyl z saletra. A ja robie zawsze z odrobina wody i mi powstaje bialy karmelek ZAWSZE Question Rolling Eyes
_________________
www.polkowice.xbr.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Sro Sie 11, 2004 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi i z wodą i bez powstaje o kolorze kremowym - nie ma znaczenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łodygin



Dołączył: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWysłany: Sro Sie 11, 2004 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

woda-to tylko takie elemęt bezpieczeństwa-żeby ładnie i powoli sie roztapiała mieszanka...
POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łodygin



Dołączył: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWysłany: Czw Sie 12, 2004 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A od kiedy to mieszanka sacharozy z KNO3 będzie się topiła jak będzie w niej zawartość wody. Mieszanka i tak zaczyna się topić dopiero jak woda odparuje.

oj, chyba nie za bardzo - najpierw mieszanka sie częściowo rozpuszcza w wodzie-dzięki temu temp. wolniej wzrasta, całość sie topi-a dopiero następnie zaczyna sie mieszanka pienić (odparowywanie wody) (można to łatwo sprawdzić papierkiem kobaltowym-niebieskim) - jak pienienie ustaje-mieszanka nie zawiera już praktycznie wody, po dłuższym ogrzaniu następuje dopiero karmelizacja (bez karm.mamy białą "karmelke"~pseudo)

a nie dodając wody mamy większe ryzyko zapalenia sie miaszanki (pierwsza faza karmelizacji)

POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wojtek



Dołączył: 26 Sty 2003
Posty: 168

PostWysłany: Czw Sie 12, 2004 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja robię karmelkę na wodzie czyli woda funkcjonuje tu jako rozpuszczalnik składów czyli zastępuje mi młynek do ich rozdrabniania, Co do bezpieczeństwa to rzeczywiście jest pewein margines czasu w trakcie odparowywania wody aby móc nieco spokojniej obserwować cały proces karmelizacji ewentualnie krystalizacji karmelki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomek J.



Dołączył: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWysłany: Czw Sie 12, 2004 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,
Panie wojtku mam pytanie o tego karmelka z wody. Kiedy ten karmelek jest gotowy jak sie robi tm sposobem czyli jaki ma mieć kolor, bo robiłem tak kilka razy, ale mi sie zapalił.
Sad
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wojtek



Dołączył: 26 Sty 2003
Posty: 168

PostWysłany: Czw Sie 12, 2004 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie należy bacznie obserwować konsystencję substancji, to znaczy jeśli jest jeszcze woda w karmelku to w masie widać jak bulgocze, następnie masa robi się taka gudkowata (wyczuwa się to również po tym, że trudniej jest mieszać taką masę) ciągle mieszając dochodzi sie do momentu gdy te grudki zaczynają sie robić plastyczne i zlewaja w jedną w miarę płynną masę (przypomina to gęsty budyn) - to jest ten moment kiedy można odlewać karmelka.

Troche powtórzę.... co robić aby się nie zapaliło :

na początek poćwiczyć wykonanie paliwa z bezpieczną karmelką czyli zamiast KNO3 dać równoważną ilość NaCl (sól kuchenna)

stosować łaźnię olejową lub płytki pod naczynia w którym się sporządza karmelkę najlepsze są naczynia z grubym dnem,
cały czas dobrze mieszać substraty np. drewnianym patyczkiem,
robić nie wiecej niż ok. 100 g paliwa na raz,
uważać na wypryski paliwa poza naczynie np. na palnik, karmelka z wody ma tendencję do "wychodzenia" krystalizacji na krawędziach naczynia to też może spowodowac przegrzanie i zapłon mieszanki

BHP :
grube rękawice ochronne i okulary ochronne to podstawa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomek J.



Dołączył: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWysłany: Czw Sie 12, 2004 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,
ja narazie dysponuje saletrą amonową czy moge nią poprubowć robić karmelka??


Pozrdowienia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łodygin



Dołączył: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWysłany: Czw Sie 12, 2004 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak narazie widze że tylko ja w miare "profesjonalnie" moge powiedzieć kiedy w mieszance "wody nie ma" Wink
Cytat:
robi się taka gudkowata
mi tam żadne grudki nie powstają....

-sucha masa+woda-ogrzewanie-zaczyna sie topić..
-ogrzewanie-zaczyna sie pienić-bulgotać(traci wode)-konsystencja bardzo żadka...
-ogrzewanie-mieszanina przestaje tak silnie bulgotać-robi sie gęstsza (prawie nie zawiera wody-po dodatkowo kilku min. można sprawdzić papierkiem kobaltowym-zaobserwować brak wody) -pseudo karmelka
-ogrzewania-zmiana koloru-karmelka

POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
skałt



Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 93
Skąd: lud

PostWysłany: Nie Sie 15, 2004 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też dolewam wody ale pod sam koniec Ps. coraz bardziej lubie karmelke wczoraj w nocy miałęm pożar w domu che robiłem karmelke i wlewałem do silnika a wyciekło mi troche na garnek i nie zauważyłem miałem zady\miaenie pokoju
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łodygin



Dołączył: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWysłany: Nie Sie 15, 2004 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ja też dolewam wody ale pod sam koniec

wlanie wody pod sam koniec producji może spowodować zapalenie karmelka ! ! (tak samo jak z rozgrzanym olejem roślinnym-po odalniu wody -zapla sie prawie zawsze!)

POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marco



Dołączył: 31 Mar 2004
Posty: 316
Skąd: Piekło, Szczecin

PostWysłany: Czw Sie 19, 2004 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Slabo sie interesuje piro, niedlugo mam zamiar troche podgonic:D

W kazdym razie, dawno dawno temu robilem karmelka, i chlopak bulgotal bulgotal, to zdejmowalem coby sie nie zapalil Very Happy No i raz sie zagapilem, efekt byl taki ze cala kuchnia byla w kropelkach zaschnietej salerty z cukrem, podobnie jak moje rece Very Happy Pozniej zdrapywalem bolace kropki...

Takze uwazajcie, i lepiej posluchajcie Lodygina bo sie zna na rzeczy. Jak mowi ze dolac wody to dolejcie, bo ja robilem bez i mialem lapy uparzone Very Happy

_________________
Nie ma wiedzy ktora nie bylaby potega, ale mala wiedza jest niebezpieczna...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DJ MHz



Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 380
Skąd: z domu do lasu z Minelabem Sovereign GT i fiskarsem :)

PostWysłany: Czw Sie 19, 2004 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja zawsze na poczatku daje lyzke mala wody.robie na najwiekszym ogniu i na metalowej tasce a na niej puszka po groszku. nigdy mi jeszcze sie nie zapalil. Cool
_________________
www.polkowice.xbr.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lbx



Dołączył: 08 Kwi 2004
Posty: 24
Skąd: Jabłonowo (To gdzieś w Polsce chyba, co?)

PostWysłany: Sro Wrz 15, 2004 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marco, a starsi Ci dali potem żyć? Ja robię fałszywą karmelkę kermita, bo to chyba najlepsze z bezpiecznych, najpierw eksperymentalnie dobieram skład (nie mam wagi) potem do stalowego (albo aluminiowego) kubka, trochę wody co by się rozpuściło i na NAJMNIEJSZY OGIEŃ (a raczej prąd, bo mam tafle grzejne) Gdy zaczyna kończyć bulgotać, a masa na łyżce którą mieszam robi się twarda, to daje wszystko na łąźnię wodną, żeby nie musieć się spieszyć z napełnianiem silników (nie zastygnie) i jazda. Ostatnio jednak spanikowałem i trochę za wcześnie nalałem do silników, cholerstwo nie chce wyschnąć, i mi dysze zniszczyło, bo cały gips zamókł ehh Confused
Ps.Na discovery oglądałem silnik rakietowy zrobiony z rurki wysokości ok. waszego monitora, szerokość 5-7cm. Paliwo jakieś białe w walcach (do silnika wchodziło ich kilka-kilkanaście) Dysza była może o 2 cm mniejsza od średnicy tejże rurki, a całość (zatyczka i dysza) wkręcana na gwint Shocked
Facet powiedział że osiąga on ciąg 140 Kg Shocked Shocked Shocked To możliwe?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hemist
Gość





PostWysłany: Sro Wrz 15, 2004 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na discowery nie bluznią(kłamią) jśli tak powiedział to jest prawda

pozdr
Powrót do góry
Dave



Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 5
Skąd: Myslowice

PostWysłany: Czw Wrz 16, 2004 4:27 pm    Temat postu: przeterminowana saletra :(( Odpowiedz z cytatem

Mam do was pytanko.Znalazlem u siebie dwie paczuszki saletry, z tym, ze przeterminowanej...jakies 3 latka Smile.Moge uzyc do karmelka takiej saletry, czy juz nie bardzo?Jaki bedzie tego efekt?Czekam na odpowiedzi...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
skałt



Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 93
Skąd: lud

PostWysłany: Pią Wrz 17, 2004 7:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

saletra chyba jako taka sama się nie zepsuje ale jak by ją używać do mięcha to już taka nie ale o tak o to tak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mietek



Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 8
Skąd: wawa

PostWysłany: Pią Paź 01, 2004 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też miełem kiedyś mały problem z karmelką (kilka niezauważonych błedów, chwila nieuwagi, tandetna patelnia) i wielki ogien w pokoju. Skończyło sie to paroma wypalonymi dziurami w poscieli i "troche" dymu:DVery Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP