Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Imitatory Iskrowe
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Sro Cze 30, 2004 6:44 pm    Temat postu: Imitatory Iskrowe Odpowiedz z cytatem

Jak takie cudo wykonaæ ?

Wiem ze pewnie Pirotechman nei zdradzi swojej receptury ale moze ktos z was ma jakis pomysl na wykonanie tego ? Glownie chodzi o duzo iskier i bezpieczenstwo. Pirotechman pisze ze nie daja wcale dymu, mi tam troche by nei przeszkadzalo Very Happy
Powrót do góry
Go¶æ






PostWys³any: Sro Cze 30, 2004 8:59 pm    Temat postu: Re: Imitatory Iskrowe ? Odpowiedz z cytatem

t0me!k napisa³:
......Wiem ze pewnie Pirotechman nei zdradzi swojej receptury......



Kumaty jeste¶ Wæ Wink . Chyba kiepski ze mnie pirotechnik bo pó³ roku nad tym siê trudzi³em ale za to tyle przy okazji "naumia³em siê" piro , ¿e ho ho Shocked Razz . W ksi±¿ce Lichaczewa "Pirotechnika w kinie" proponuj± mieszankê m±czki prochowej z opi³kami ¿eliwnymi ale z masy tej koñ by sie u¶mia³ . No ale na bezrybiu i rak ryba Rolling Eyes . A tak naprawdê to mo¿na kupiæ, gdzie nie wiem. Dostawa³em oferty z Austri. Firmowe w okolicach 120 zeta sztuka. Proste sceny filmowe wiêc puchn± w kosztach. Razy trzy na dubel Wink . Profi scena ostrza³u samochodu to np. 30 imitatorów razy dajmy ju¿ dwa a nie trzy i mamy 60 razy 120 zeta = 7200 Razz .


Pozdr. A
Powrót do góry
Go¶æ






PostWys³any: Sro Cze 30, 2004 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myslem tu o prostym ladunku, ktory wyrzucal by np opilki magnezu czy czegos podobnego. Ale gorzej tu z wykonaniem czegos takiego Razz
Powrót do góry
Tweenk



Do³±czy³: 28 Kwi 2004
Posty: 88
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Sro Cze 30, 2004 11:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym postulowa³ bardzo szybk± mieszankê np. flasha na KClO4 i Al z dodanym grubym proszkiem ¿elaza, magnez za bardzo o¶lepia a Al za szybko siê spala, oczywi¶cie wszystko powinno mieæ taki BT aby tylko Al spala³o siê ca³kowicie
trzebaby jeszcze co¶ zrobiæ z b³yskiem mo¿na np. na warstwê flasha daæ warstwê flasha z du¿± ilo¶ci± opi³ków i ca³o¶æ do jakiej¶ rurki, ale to tylko spekulacje...

_________________
Ludzie którzy lubi± kie³basê b±d¼ szanuj± prawo z pewno¶ci± nie widzieli jak te rzeczy siê robi.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Mesjash



Do³±czy³: 07 Sty 2004
Posty: 47
Sk±d: Sk±din±d jakkolwiek siê to pisze :]

PostWys³any: Czw Lip 01, 2004 7:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja sobie tak o tym my¶la³em i wymy¶li³em taki patent ( niekoniesznie dzia³aj±cy)
---------------------
|******** |::::: |
|******** |::::: |
---------------------
| i - obudowa
* to fb lub inna meszanka ptardowa
: ¿elazo piroforyczne

Wszystko dziala jakby wy¿utnia gwiazdek. Czyli gdy wybuchnie petrada wy¿uci ¿elazo piroforyczne króre znajduje sie w jakim¶ woreczku czy czym¶ takim. Oczywi¶cie miêdzy petard± a ¿elazem musi byæ przegródka z wiadomych powodów.
Pozdrawiam

_________________
Niektórzy kreuj± momenty prawdziwej wolno¶ci lec±c nad przeszkodami, które inni obchodz±.
GG3422922
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Pingwin



Do³±czy³: 19 Mar 2004
Posty: 110

PostWys³any: Czw Lip 01, 2004 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak i to przyczepisz do samochodu... Bardzo inteligentna sprawa...

PS. Mozna by ztunningowac Twoj obrazek i powstaje myszka np. tak:
---------------------
|******** |::::: |
|******** |-------
|******** |::::: |
---------------------

lol;). Wiem nudzi mi sie...

JA bym byl za zwykla raca z duza iloscia Fe... Ale nie na KClO4, bo biada temu samochodowi;)

Pozdro
Pingwin

_________________
Pirotechnika to przeszlosc w moim zyciu.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Mesjash



Do³±czy³: 07 Sty 2004
Posty: 47
Sk±d: Sk±din±d jakkolwiek siê to pisze :]

PostWys³any: Czw Lip 01, 2004 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy Tome!k napisal chod¼by jednym slowem ze to ma isc do samochodu ? Confused Troche w±tpie ...
Pozdrawiam

_________________
Niektórzy kreuj± momenty prawdziwej wolno¶ci lec±c nad przeszkodami, które inni obchodz±.
GG3422922
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Mateusz(l33t)



Do³±czy³: 10 Lis 2003
Posty: 54
Sk±d: chyba moge ju¿ napisaæ ¿e jestem st±d xD

PostWys³any: Czw Lip 01, 2004 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym zamiast FB dal NC jesli to ma byc bezdymne jak np. przy tych wulkanach tortowych czyli NC z opilkami zelaza
_________________
za grosz buntu Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Czw Lip 01, 2004 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja troszke odbiegne od tematu I pokaze Wam efekt iscie filmowy
Ciekawe czy ktos odtworzy taki efekt.
Tym co mowi³em Jak to zrobi³em niech wytrzymaja i nie mowia co to jest Cool Wink
Ciekawe czy ktos sie domysli pare osób (nie majacych zielonego pojecia o piro itp nikt z forum) da³o sie nabrac na wy³owywanie duchów Very Happy .


_________________
WWW.RAKIETY.INFO - Modelarstwo Rakietowe

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
jacekrei
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Lip 16, 2004 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest chyba... tylko nie ¶miaæ siê je¶li siê mylê!!! To jest gasss. Jaki, tego niewiem Question zgadlem?
Powrót do góry
Delta



Do³±czy³: 17 Maj 2004
Posty: 109
Sk±d: siedziba ABW w Olsztynie pokuj 235 III pietro ;)

PostWys³any: Pi± Lip 16, 2004 10:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a to jest puszczane z ust??? No ten "duch' ma fajny ryjek Laughing
_________________
http://www.e-humor.biz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
crave



Do³±czy³: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWys³any: Pi± Lip 16, 2004 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Propan butan z ust puszczany Wink.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Tweenk



Do³±czy³: 28 Kwi 2004
Posty: 88
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Pi± Lip 16, 2004 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam siê z crave'em Wink tylko krêcone kamerk± z ustawion± kompensacj± na¶wietlenia na -2
_________________
Ludzie którzy lubi± kie³basê b±d¼ szanuj± prawo z pewno¶ci± nie widzieli jak te rzeczy siê robi.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
rze¼bi



Do³±czy³: 22 Kwi 2004
Posty: 6
Sk±d: okolice Tarnowa

PostWys³any: Sob Lip 17, 2004 12:06 am    Temat postu: Re: Imitatory Iskrowe ? Odpowiedz z cytatem

Pyrotechman napisa³:
t0me!k napisa³:
......Wiem ze pewnie Pirotechman nei zdradzi swojej receptury......


Kumaty jeste¶ Wæ .......Wink .
Pozdr. A

i w³a¶nie tego nie mogê zrozumieæ, mo¿e gdzie¶ to Pan Pirotechman Cool napisa³ ale nigdzie tego nie widzia³em, zawsze mnie zastanawia³o czemu nigdy nie zdradzi swoich przepisów. Zrozumia³ bym je¶li by mia³ firmê produkuj±c± jakie¶ fajerwerki i wtedy to wiadomo co¶ sobie wykombinuje i to sprzedaje ale gdzie¶ chbya pisa³ ¿e z chiñczykami nie wygra i chyba siê ju¿ tym nie zajmuje wiêc .......... niech mnie kto¶ u¶wiadomi Embarassed
pozdro.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Tchemik



Do³±czy³: 11 Sty 2004
Posty: 496
Sk±d: Bytom

PostWys³any: Sob Lip 17, 2004 12:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa ma dwa oblicza:
Arrow Jesli sie prowadzi forum to nie po to by pisac "...nie pytajcie bo i tak wam nie powie jak..." tylko by dzielic sie wiadomosciami z innymi Twisted Evil
Arrow To ze nie mowi to motywuje do tego by samemu siedziec, pracowac i uczyc sie dzieki temu. Laughing

I tak zle i tak nie dobrze, biehehehe...

Pozdrawka
Tchemik

_________________

gg 2708094 Tchemik.Pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
rze¼bi



Do³±czy³: 22 Kwi 2004
Posty: 6
Sk±d: okolice Tarnowa

PostWys³any: Sob Lip 17, 2004 4:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Arrow Jesli sie prowadzi forum to nie po to by pisac "...nie pytajcie bo i tak wam nie powie jak..." tylko by dzielic sie wiadomosciami z innymi Twisted Evil

takie jest te¿ moje zdanie Twisted Evil
Cytat:
Arrow To ze nie mowi to motywuje do tego by samemu siedziec, pracowac i uczyc sie dzieki temu. Laughing

trzymam z tym go¶ciem na koñcu zdania Laughing Laughing Laughing
pozdro. Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Tweenk



Do³±czy³: 28 Kwi 2004
Posty: 88
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Sob Lip 17, 2004 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spróbujê zrobiæ takie co¶ jak przyjdzie dostawa Wink , mo¿e magnalium z mieszank± KNO3 + S a pod to warstwa Ba(NO3)2 + Al
_________________
Ludzie którzy lubi± kie³basê b±d¼ szanuj± prawo z pewno¶ci± nie widzieli jak te rzeczy siê robi.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
cystof



Do³±czy³: 23 Mar 2004
Posty: 40
Sk±d: :d±kS

PostWys³any: Sob Lip 17, 2004 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MICHA£ napisa³:
A ja troszke odbiegne od tematu I pokaze Wam efekt iscie filmowy
Ciekawe czy ktos odtworzy taki efekt.
Tym co mowi³em Jak to zrobi³em niech wytrzymaja i nie mowia co to jest Cool Wink
Ciekawe czy ktos sie domysli pare osób (nie majacych zielonego pojecia o piro itp nikt z forum) da³o sie nabrac na wy³owywanie duchów Very Happy .


Nosisz okulary. Puszcza³e¶ propan butan albo sam butan.

_________________
<-MOJA Petarda, Kometka i wulkan
Nie jestem terroryst±, tylko pacyfist±
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
grinder



Do³±czy³: 21 Mar 2004
Posty: 14
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Pi± Sie 06, 2004 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracajac do tematu, mysle ze mozna by zastosowac maly ladunek NC polaczony z pylem Al lub C. NC sie spali i wyrzuci rozrzazony pyl. Nie wiem tylko, czy NC nie spali sie za szybko
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Pi± Sie 12, 2005 9:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, chcia³bym przedstawiæ mój sposób na wykonanie imitatora lecz zaznaczam ¿e by³a to pierwsza próba takiego cudeñka.

Nazwa projektu: PSEUDO IMITATOR ISKROWY
Autor: Damian

Krótka instrukcja obs³ugi Smile
1) ¦ci±gasz film. Trwa 1:21 i ma 11,1MB.
2) Ogl±dajac film (oczywi¶cie w odpowiednich momentach pauzuj±c go) - czytasz dalszy ci±g tego postu.

Krok 1
Bierzemy metalow± czê¶æ podgrzewacza (¶wieczki) i robimy na ¶rodku podstawy dziurê o ¶rednicy lontu (UWAGA! Zastosowa³em lont poniewa¿ nie mia³em pod rêk± ¿adnego zapalnika elektrycznego, a je¶li chcesz wykorzystaæ ten efekt we w³asnym filmie bez niego (zapalnika) siê nie obejdzie!).

Krok 2
Zaklejamy dziurkê ta¶m± papierow± i znów przebijamy na wylot.

Krok 3
Wk³adamy w otwór ww. lont/zapalnik.

Krok 4
Przygotowujemy nasze iskry. Ja polecam zastosowanie ciêtych gwiazd Willow Tree, mia³em parê ale kulistych dlatego "brutalnie" je potraktowa³em "fink±" Evil or Very Mad

Krok 5
Wsypujemy do naszego korpusu mieszankê miotaj±c± czyli t± która wyrzuci iskry. Ja u¿y³em komercyjnego, granulowanego (0,5mm) prochu czarnego z my¶l± ¿e nie powstanie b³ysk - jednak siê myli³em. Je¶li bêdzie to PCZ to dajemy go ma³± "warstewkê" wys. 1mm czyli idealne pokrycie na dnie korpusu. Nie radzê u¿ywaæ prochów fotob³yskowych, chyba ¿e chcemy daæ efekt np. uszkodzenia jakiej¶ elektroniki itp.

Krok 6
Na proch miotaj±cy sypiemy "iskry".

Krok 7
Robimy przybitkê, ja da³em kawa³ek bibu³y (1/3 szer. kartki A4). Mocno dociskamy.

Krok 8
Zaklejamy ca³o¶æ, ale nie za du¿o bo nawet dla kaskadera mo¿e byæ to niezbyt mi³a niespodzianka Wink

Krok 9
Imitator gotowy ! Mo¿emy odpalaæ, ale je¿eli bêdziemy testowaæ na rowerze to radzê zainwestowaæ w kaskadera (ja mia³em ochotnika - Pozdrawiam Phantoma_1986 Very Happy)



Pozdrawiam, Damian.

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne


Ostatnio zmieniony przez Damian dnia Sob Sie 20, 2005 12:21 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP