Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Rura PCV - jaka?
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Silniki Rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Lis 25, 2005 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak ale to PROFI rozwi±zanie i bardzo mi siê podoba rozwa¿a³em i to ale na razie finanse nie pozwalaj± na takie zakupy no i id±c tym tokiem to mo¿na by hamownie zrobiæ na tensometrze itd... ale na dzieñ dzisiejszy zostaje mi hamownia na sprê¿ynie i chcê dorzuciæ do niej ten manometr jest du¿y i czytelny fi 160mm spory zegar Wink
Powrót do góry
v-21



Do³±czy³: 24 Lip 2002
Posty: 834
Sk±d: Kaszuby

PostWys³any: Pi± Lis 25, 2005 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wg mnie nie az tak
najtansz czujniki elektryczne do pomiaru cis ileju sa w samochodach .... co prawda sa one zgrubnie skalowanie ale mozne je skalowac statyczbnue kozystajac z porónania z ze zwyk³u\ym manometrem .... czyli w zasadzie uk³ad ze z³omowca do zastosowania nawet w chamowni .... niestey z bt\rku czasu lezy w piwnicy wraz ze stelazem....

_________________
....a reszta niech se jaja li¿e.....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Lis 25, 2005 11:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A o jakim zakresie pomiaru ci¶nienia mówimy? Nie mam pojêcia, jakie czujniki stosowane s± w samochodach?
Powrót do góry
v-21



Do³±czy³: 24 Lip 2002
Posty: 834
Sk±d: Kaszuby

PostWys³any: Pi± Lis 25, 2005 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

biorac po d uwage to co pamietam jet tam zalznie od modelu do 10 bar... jaki jest zakres pracy czujnika...hmm tródno okreslic ale np uaz mia³ do 6 atm czyli ok 6 bar
_________________
....a reszta niech se jaja li¿e.....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Lis 25, 2005 11:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochê ma³o bior±c pod uwagê to, i¿ docelowo silnik, dla którego to robiê ma pracowaæ gdzie¶ pomiêdzy 4 do 5MPa na ile pozwol± warunki bezpieczeñstwa.
Powrót do góry
v-21



Do³±czy³: 24 Lip 2002
Posty: 834
Sk±d: Kaszuby

PostWys³any: Pi± Lis 25, 2005 11:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a to trzeba by sprawdzic jak pracuje w wyrzrszym zak cisnien..... bo do chamowni sie idealnie nadaje
_________________
....a reszta niech se jaja li¿e.....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Sob Lis 26, 2005 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PINOT ten twój pomys³ z wod± zaczyna mi siê podobaæ my¶lê o tym od wczoraj i nie daje mi to spokoju, bo to proste rozwi±zanie siê wydaje, ale popraw mnie jak ¼le rozumujê powiedzmy, ¿e zrobi³bym t³oczek o powierzchni 1cm2 i podpi±³bym go do rurki wype³nionej wod± a nastêpnie obci±¿y³ go np. 45kg to ci¶nienie, jakie wyst±pi³oby w rurce by³o by oko³o 45bar


v-21 napisa³:
a to trzeba by sprawdzic jak pracuje w wyrzrszym zak cisnien..... bo do chamowni sie idealnie nadaje


Znalaz³em w necie taki obrazek...

Powrót do góry
PINOT



Do³±czy³: 25 Lis 2003
Posty: 428
Sk±d: Wroc³aw

PostWys³any: Sob Lis 26, 2005 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomys³ nie jest mój - tak siê prowadzi laboratoryjne testy ci¶nieniowe rur. Co do pytania - dok³adnie tak, uzyska³by¶ 45 kG/cm2 czyli 45 bar. Dla skoku t³oka wystarczy kilka cm sze¶ciennych aby skompensowaæ spêcznienie rury, które mo¿e wyst±piæ przy takim obci±¿eniu.
_________________
Ciekawe kto bedzie pierwszym 80-cio latkiem na tym forum
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Sob Lis 26, 2005 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy

Bajeczne rozwi±zanie teraz wystarczy tylko pomêczyæ kumpla by mi co¶ takiego wytoczy³... Jest problem, bo na warsztacie nie mamy szlifierki do wa³ków mo¿e z jakiego¶ si³ownika uda mi siê to zrobiæ muszê pomy¶leæ... Wink

W³a¶nie z tym centymetrem kwadratowym to bêdzie mniej wiêcej wa³ek 12mm my¶lê, ¿e z dobrej stali wytrzyma obci±¿enie 50kg kompromis musi byæ w dwie strony nie chce za du¿ych kg, bo mo¿e siê okazaæ niewygodne.

Muszê jutro zmierzyæ ten t³ok, który posiadam ze starego mini kompresora samochodowego jego powierzchnia jest pewnie trochê wiêksza ni¿ 1cm2, ale jak dodaæ do niego odpowiednie ramiê mo¿na powalczyæ...

P.S.

Jednak na forum mo¿na jeszcze co¶ nowego wypracowaæ a ostatnio zastanawia³em siê czy mo¿e nie odwiedzaæ tego miejsca przez jaki¶ czas Wink
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Silniki Rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP