Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Rura PCV - jaka?
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Silniki Rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
maxlam
Go嗆

PostWys豉ny: Pi Lis 25, 2005 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak ale to PROFI rozwi您anie i bardzo mi si podoba rozwa瘸貫m i to ale na razie finanse nie pozwalaj na takie zakupy no i id帷 tym tokiem to mo積a by hamownie zrobi na tensometrze itd... ale na dzie dzisiejszy zostaje mi hamownia na spr篹ynie i chc dorzuci do niej ten manometr jest du篡 i czytelny fi 160mm spory zegar Wink
Powr鏒 do g鏎y
v-21

Do陰czy: 24 Lip 2002
Sk康: Kaszuby

PostWys豉ny: Pi Lis 25, 2005 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wg mnie nie az tak
najtansz czujniki elektryczne do pomiaru cis ileju sa w samochodach .... co prawda sa one zgrubnie skalowanie ale mozne je skalowac statyczbnue kozystajac z por鏮ania z ze zwyk逝\ym manometrem .... czyli w zasadzie uk豉d ze z這mowca do zastosowania nawet w chamowni .... niestey z bt\rku czasu lezy w piwnicy wraz ze stelazem....

maxlam
Go嗆

PostWys豉ny: Pi Lis 25, 2005 11:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A o jakim zakresie pomiaru ci郾ienia m闚imy? Nie mam poj璚ia, jakie czujniki stosowane s w samochodach?
Powr鏒 do g鏎y
v-21

PostWys豉ny: Pi Lis 25, 2005 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

biorac po d uwage to co pamietam jet tam zalznie od modelu do 10 bar... jaki jest zakres pracy czujnika...hmm tr鏚no okreslic ale np uaz mia do 6 atm czyli ok 6 bar
maxlam
Go嗆

PostWys豉ny: Pi Lis 25, 2005 11:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troch ma這 bior帷 pod uwag to, i docelowo silnik, dla kt鏎ego to robi ma pracowa gdzie pomi璠zy 4 do 5MPa na ile pozwol warunki bezpiecze雟twa.
Powr鏒 do g鏎y
v-21

PostWys豉ny: Pi Lis 25, 2005 11:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a to trzeba by sprawdzic jak pracuje w wyrzrszym zak cisnien..... bo do chamowni sie idealnie nadaje
maxlam
Go嗆

PostWys豉ny: Sob Lis 26, 2005 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PINOT ten tw鎩 pomys z wod zaczyna mi si podoba my郵 o tym od wczoraj i nie daje mi to spokoju, bo to proste rozwi您anie si wydaje, ale popraw mnie jak 幢e rozumuj powiedzmy, 瞠 zrobi豚ym t這czek o powierzchni 1cm2 i podpi掖bym go do rurki wype軟ionej wod a nast瘼nie obci捫y go np. 45kg to ci郾ienie, jakie wyst徙i這by w rurce by這 by oko這 45bar

v-21 napisa:
a to trzeba by sprawdzic jak pracuje w wyrzrszym zak cisnien..... bo do chamowni sie idealnie nadaje

Znalaz貫m w necie taki obrazek...

Powr鏒 do g鏎y
PINOT

Do陰czy: 25 Lis 2003
Sk康: Wroc豉w

PostWys豉ny: Sob Lis 26, 2005 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomys nie jest m鎩 - tak si prowadzi laboratoryjne testy ci郾ieniowe rur. Co do pytania - dok豉dnie tak, uzyska豚y 45 kG/cm2 czyli 45 bar. Dla skoku t這ka wystarczy kilka cm sze軼iennych aby skompensowa sp璚znienie rury, kt鏎e mo瞠 wyst徙i przy takim obci捫eniu.
maxlam
Go嗆

PostWys豉ny: Sob Lis 26, 2005 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy

Bajeczne rozwi您anie teraz wystarczy tylko pom璚zy kumpla by mi co takiego wytoczy... Jest problem, bo na warsztacie nie mamy szlifierki do wa趾闚 mo瞠 z jakiego si這wnika uda mi si to zrobi musz pomy郵e... Wink

W豉郾ie z tym centymetrem kwadratowym to b璠zie mniej wi璚ej wa貫k 12mm my郵, 瞠 z dobrej stali wytrzyma obci捫enie 50kg kompromis musi by w dwie strony nie chce za du篡ch kg, bo mo瞠 si okaza niewygodne.

Musz jutro zmierzy ten t這k, kt鏎y posiadam ze starego mini kompresora samochodowego jego powierzchnia jest pewnie troch wi瘯sza ni 1cm2, ale jak doda do niego odpowiednie rami mo積a powalczy...

P.S.

Jednak na forum mo積a jeszcze co nowego wypracowa a ostatnio zastanawia貫m si czy mo瞠 nie odwiedza tego miejsca przez jaki czas Wink
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Silniki Rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum