Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Trzaskające gwiazdy (Dragon Eggs)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fire



Dołączył: 11 Gru 2004
Posty: 24
Skąd: rymanów

PostWysłany: Nie Gru 25, 2005 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Czarny Iwanie a testowałeś to , czy działa???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Czarny Iwan
Gość





PostWysłany: Nie Gru 25, 2005 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

działa Wink
tylko trzeba ogrzac mocno przy tej mieszance jest słaby trask ale w każdym razie trzask.
Jak zdobędę BNa to zrobię lepsze.
Powrót do góry
szpaner



Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 561

PostWysłany: Nie Gru 25, 2005 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie powlekaj gipsem, to nie trzeba będzie sie aż tak bardzo starać, żeby to odpalić.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Nie Gru 25, 2005 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale musi być twarda skorupka.. do tego nie palna. Na tym to polega, ogrzany w środku Fb strzela. Tak samo jak u Arkadiusza, tyle że mieszanina świszcząca, ale tam innaczej była robiona ostatnia powłoka.. szczerze mówiąc nie pamiętam jak to tam było. Smile
pzdr.
P2

Arkadiusz ---> Jak ??. Na pewno pisałem o tym. Były dwie metody z tym gipsem :- ).

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Czarny Iwan
Gość





PostWysłany: Pon Gru 26, 2005 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc teraz mnie zastanawia jaką tu mieszankę zastosowac zeby je odpali ale trzask jest w miarę głośny Very Happy
tylko niektóre mają skorupę 3mm Confused

Pozdrawiam
Czarny Iwan
Powrót do góry
DJArnold



Dołączył: 24 Gru 2003
Posty: 46
Skąd: ja mam to wiedzieć

PostWysłany: Pon Lut 13, 2006 11:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam w temacie "DE".

Cóż wypróbowałem już sporo różnych kombinacji na rdzenie DE podawanych miedzy innymi na stronie PHP jak i na innych - sprawdzałem również przepisy i techniki wykonania podawane w tym temacie - efekt w sumie osiągnąłem taki sobie. Co prawda rdzenie "trzaskały" ale jednak nie udało mi się osiagnąć efektu "eksplozji" pojedynczego ziarna. W moim przypadku przeważnie ziarenka poprostu kilkukrotnie wydawały z siebie efekt coś ala trzask (oraz oślepiające białe światło) i to wszystko. Jako lepiszcz stosowałem NC - uzyskaną po odparowaniu rozpuszczalnika z lakieru nitrocelulozowego. Jedyne co mi pozostaje to użycie czystej NC.

Pozdrawiam
DJArnold

_________________
W życiu rób to co kochasz, ale rób to z pasją, wtedy osiągniesz prawdziwą satysfakcję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Wto Lut 14, 2006 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stosuj małe ziarenka, ok 1mm do max 2mm,
Lakier nitrocelulozowy oryginalny powinien być dobry, nie trzeba czystej NC.
pzdr.
P2

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DJArnold



Dołączył: 24 Gru 2003
Posty: 46
Skąd: ja mam to wiedzieć

PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby zaprezentować problem z moimi DE wrzuciłem na serwer (wiem, wiem rapidshare - ale ja jakoś nie mam z nim problemów Wink ) film ze spalania mojego dragona - długość ziarenka ok 1cm (normalnie oczywiście robie mniejsze ok 2mm), szerokość 2mm, wysokość ok 1mm.
Skład: PFP Minia/PAM/TM/AL 70/17,5/12,5/5


FILM

Właściwie testując obojętnie jaki skład efekt osiagam podobny (choć trafi się od czasu do czasu ziarenko które eksploduje ale to jedno na kilkadziesiąt sztuk).
Może powinienem prasować te ziarenka - bo do tej pory to stosowałem nacinanie rozwałkowanego placka. Normalnie zaciąłem się na tym efekcie Wink - a nie rusze dalej dopóki mi nie wyjdą - działam dalej Cool .


Pozdrawiam
DJArnold

_________________
W życiu rób to co kochasz, ale rób to z pasją, wtedy osiągniesz prawdziwą satysfakcję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DJArnold



Dołączył: 24 Gru 2003
Posty: 46
Skąd: ja mam to wiedzieć

PostWysłany: Pon Mar 06, 2006 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam - po wielu próbach w końcu udało mi się zrobić przyzwoite DE.
Dla osób którym nie wychodzi powiem, że wina niestety leży po stronie lakieru NC i dodatków do niego.

Użyłem czystej NC (THX Malin123) Wink rozpuszczonej w acetonie i zaczeły wychodzić git.

http://rapidshare.de/files/14849189/DE-work.MPG.html

Pozdrawiam
DJArnold

_________________
W życiu rób to co kochasz, ale rób to z pasją, wtedy osiągniesz prawdziwą satysfakcję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tryt



Dołączył: 19 Maj 2004
Posty: 156
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Mar 12, 2006 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Zrobiłem mikropetardy wedłóg przepisu Pirotechmna
i muszę powiedzieć że wykonanie było bardzo proste
rdzenie ze świszczały BNa + KClO3 utoczone w misce
potem obtoczone w gipsie

może głośność wystrzałów nie jest imponująca ale przy małym nakładzie pracy
można uzyskać ciekawy efekt



film:
http://rapidshare.de/files/15346730/SSA50073.AVI.html

następnym razem dam grubszą otoczkę z gipsu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mały



Dołączył: 31 Sie 2002
Posty: 193
Skąd: kraków

PostWysłany: Nie Mar 12, 2006 2:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

......Użyłem czystej NC (THX Malin123) Wink rozpuszczonej w acetonie i zaczeły wychodzić git.
Witam !
Extra ! -po rozjaśnieniu filmiku jeszcze dokładniej widać.
Reszta składu taka jak wcześniej pisałeś ?
Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów!

_________________
Mały
..."Jak mam czas to siedzę i myślę jak nie mam czasu to tylko siedzę"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DJArnold



Dołączył: 24 Gru 2003
Posty: 46
Skąd: ja mam to wiedzieć

PostWysłany: Nie Mar 12, 2006 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Dokładnie skład jest taki jaki podałem i na 100% działa (w składzie Al-atomizowane ok 250 mesh i 10% wagowo NC) Smile
Muszę przyznać, że mam już za sobą testy owych rdzeni - w mieszance niebieskiej i w D1 Glitter - wszystkie wypadły pomyślnie zarówno z primerem jak i bez. Wink
Zresztą jest to w sumie jedyny skład mieszanki, który w moim przypadku zadziałał tak jak powinien - próbowałem innych i uzyskałem jedynie mizerne efekty (trzeszczenie - a nie eksplozja).

A tak działają w powietrzu (nie wszystkie gwiazdki zawierały rdzenie DE)
http://rapidshare.de/files/15358371/Szelki-11_12.MPG.html

Pozdrawiam
Po prostu > nice Smile P2

_________________
W życiu rób to co kochasz, ale rób to z pasją, wtedy osiągniesz prawdziwą satysfakcję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DNF



Dołączył: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto Maj 30, 2006 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto moje smocze jaja. Wykonanie:
granulowana herbata obtaczana 2 razy w masie KClO3+BNa+dextr 7/3/ciut ciut..Razz
Nastepnie 3 razy obtaczana w masie gips budowlany/popiol 7/3.
Oczywiscie miedzy kolejnymi obtaczaniami mikropetardy spryskiwane woda.
http://img218.imageshack.us/my.php?image=deov5.jpg
Pozdrawiam
DNF
P.S. jak wyschna to obtocze je masa TT i dam znac.

_________________
"Kochajcie wróbelka, dziewczęta,
kochajcie, do jasnej cholery."

K. I. Gałczyński
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arkadiusz
Gość





PostWysłany: Wto Sie 22, 2006 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy piszę "masa z popiołem" nie oznacza to ,że do masy daję popiół - choć i tak bywało - tylko ,że masa spala się z popiołem. Do tego seksydragona ( Dragona Eggsy = seksydragon Wink ) ja dałbym jako balast coś cięzkiego czyli tlenki żelaza z budowlanego. Tanie to jak barszcz.

Nie udało mi się zrobić seksydragona na rdzeniu świszczały, który by trzaskał po za płomieniem. Trzaskał tylko w masie , która się paliła i ogrzewała balast - otoczkę. Jak sie ta otoczka tliła to nie uzyskałem trzasku ale dziś jednak dałbym te tlenki. Może wtedy da to efekt Idea

Pozdr. A

Swoją drogą proponujcie polskie nazwy : aerial shel = szelka itp.
Powrót do góry
koman



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 58

PostWysłany: Wto Sie 22, 2006 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja postanowiłem zrobić coś innego. a mianowicie mieszanine której grudki spalają sie dając trzask. wczoraj zrobiłem, dzisiaj testowałem.
a mieszanina to KClO3 + BNa 70/30 przegryziona wodą. następnie zmieszana z komercyjnym lakierem NC Caponem( dość rzadka papka). następnie rozpuściłem w tym tyle styropianu aż sie mocno zagęściło. wyschło i jestem mile zaskoczony, chociaż nie zadowolony. grudka 1x1x1cm spalając sie wydaje kilka "pierdnięć". kiedy sie pokruszy na takie 2-5mm jest jeszcze lepiej. zapala sie od położonej na kupce zapałki. grudki niestety latają. trzeba uważać..
skąd pomysł.... niewiem....
poprostu tak mi przyszło na myśl i tak zrobiłem.( może już ktoś o tym pisał to przepraszam. niedawno czytałem ten temat i zdaje sie o tym nie było)
"pierdnięć"- tu sie troche zawiodłem. to niejest taki ostry trzask jak na Pb3O4 . tylko takie.... niewiem jak powiedzieć.... szybkie pfuknięcie, al wyraźny wystrzał. niemoge tego opisać.
dokładnego składu nie ustaliłem. jutro może.... bi mam jeszcze troche świszczały na zaś. pewnie pierwsze będe prubował świszczała/NClak(ml)/styropian, 10/10/1, 10/10/2, 10/5/1.

_________________
obecnie koniec z piro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arkadiusz
Gość





PostWysłany: Sro Sie 23, 2006 7:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koman napisał:
..... grudki niestety latają. trzeba uważać...



Piro to też uważna obserwacja. Te "latają" może być jako zaleta - proste w produkcji gwiazdki do szelki co świecą i latają jak pszczółki. Gwiazdki na świszczale jednak łatwo explodują stąd polistyren jest ok. Ale gwiazdki potem bym jeszcze zamoczył w pokoście i odstawił do obcieknięcia i wyschnięcia. Pokost zmniejszy palenie, wypełni pory i w znacznym stopniu wyeliminuje podatność na explozję. Gdyby dać ten pokost to być może wogóle można by wyeliminować PS tylko do masy należało by dać 5 dekstryny. Przypominam ,że mikro gwiazdki na świszczale formujemy na mokro i przez sito. Szczegóły na forum.


Pozdr. A
Powrót do góry
koman



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 58

PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

więc przetestowałem 2 składy świszczała 10g NClak 20ml styropian 2g i drugi, świszczała 10g NClak 10ml styropian 2g. i raczej słabo to wyszło. świszczała to były granylki od 2mm do praktycznie pyłku. strzela wyśmienicie . narmalnie jak " trzeszczałki" na mini, może troche ciszej. ale nie zapala sie od przyłożenia zapałki. w obu przypadkach to samo. strzałów mozna dopiero posłuchać ja sie będzie przypalać zapałka grudkę bez przerwy. taka 3x3x3mm wydaje całą masę strzałów. w kazdym razie polecam przetestowanie. teraz sprubuje skład 10/10/1. taki już pewnie będzie sie sam palił. jakby co to uważajcie bo paląc sie chlapie mini kropelkami zwęglonego styropianu. dalsze testy opisze.
_________________
obecnie koniec z piro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DNF



Dołączył: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koman napisał:
więc przetestowałem 2 składy świszczała 10g NClak 20ml styropian 2g i drugi, świszczała 10g NClak 10ml styropian 2g. i raczej słabo to wyszło. świszczała to były granylki od 2mm do praktycznie pyłku. strzela wyśmienicie .

To ja juz nie rozumiem wyszlo slabo czy wysmienicie...
Pozdrawiam
DNF

_________________
"Kochajcie wróbelka, dziewczęta,
kochajcie, do jasnej cholery."

K. I. Gałczyński
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
koman



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 58

PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wyjaśnie.
założeniem było aby mieszanina strzelała i jednocześnie sie paliła sama, a ta sie nie pali cały czas. po chwili gaśnie i musze od nowa grzać zapałką. aż ze strzela świetnie to fakt.kiedy zmniejszse ilość styropianu względem świszczały myśle że niebędzie gasnąć. polega to na tym że mikrogrudeczki świszczały twochą zawiesiną w mieszance NClaka i rozpuszczonego w nim styropianu. Wink myśle że teraz jasno przedstawiłem rzecz.

_________________
obecnie koniec z piro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Daltar



Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 47
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Paź 11, 2006 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiecie, że crackling umiano produkować już w XVII wieku?

Oryginalny crackling otrzymuje się z acetylenku miedzi z niewielkimi dodatkami stabilizującymi. Oczywiście zarodkiem takich małych cracklingowych kuleczek jest ziarno prochowe, lub coś wielkości główki od szpilki. Musi być idealnie okrągłe. Sam nigdy nie próbowałem robić cracklingu, a jedynie w czasach szkolnych na pracowni wytwrzaliśmy czysty acetylenek miedzi. ( czarny osad ) wiec niestety nie posłuże rada praktyczną jak do tego podejść.

_________________
www.nakaja.com - pirotechnika, fajerwerki, pokazy sztucznych ogni - Kraków
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP