Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Silniki rakietowe - zakup

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Silniki Rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
trefl
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Cze 11, 2004 7:25 am    Temat postu: Silniki rakietowe - zakup Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.
Nie znalazlem takiego watku, wobec czego pytam:
Gdzie mozna zakupic gotowe silniki rakietowe? Mam na mysli zarowno male jak i duze. Na sieci znalazlem tylko EMI.
Kilka rakiet kiedys wystrzelilem, ale byly to male rakiety na silnikach 2,5Ns. Czas wskrzesic "produkcje". Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
Go¶æ






PostWys³any: Pi± Cze 11, 2004 9:21 am    Temat postu: Re: Silniki rakietowe - zakup Odpowiedz z cytatem

trefl napisa³:
Witam wszystkich.
Nie znalazlem takiego watku, wobec czego pytam:
Gdzie mozna zakupic gotowe silniki rakietowe? Mam na mysli zarowno male jak i duze. .......... Czas wskrzesic "produkcje". Smile


Najwy¿szy czas abu kto¶ w koncu zacz±³ je robiæ Wink . Oczywi¶cie piszê o zal±¿ku legalnej produkcji. Na pocz±tek : pewna konstrukcja , prosta i tania ( relatywnie ). Ale ja poszed³ bym raczej w kierunku a la Jetexa ( ma³y , paliwo kilka gram ).


Mi³ego dnia A Wink
Powrót do góry
trefl
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Cze 11, 2004 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli nikt nie robi oprocz EMI?
Powrót do góry
Go¶æ






PostWys³any: Pi± Cze 11, 2004 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh, co¶ takiego ? http://www.gamahobby.com/exec.php?SID=55&C=I&P=5510937&skad=wp
Powrót do góry
Iron



Do³±czy³: 22 Maj 2004
Posty: 24

PostWys³any: Pi± Cze 11, 2004 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aaaaaaa nie chce sie robiæ.
w³asne ¶iliniki mo¿na do wszysrkiego dostosowaæ, je¿eli ci tak bardzo zale¿y na kupnie to popytaj na alegro
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
jaskiniowiec



Do³±czy³: 22 Lut 2004
Posty: 597
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Pi± Cze 11, 2004 2:27 pm    Temat postu: i tak to samo Odpowiedz z cytatem

Ten silniczek w ofercie sklepu "Gama", to i tak EMI, robota rodem z Polanicy Zdroju. Charakterystyczny nadruk z informacj± o typie silnika. My¶lê, ¿e jest to robione specjalnie na zamówienie sklepu, st±d ten nadruk "Gama". Osobi¶cie nie znam innego producenta ni± EMI. Oczywi¶cie taraz i w Polsce. Na szczê¶cie s± to dobre i pewne silniki. Ale nawet jak siê zacznie produkcjê jaki¶ silników, powiedzmy o Ic od 40 w górê (bo tych w sumie brakuje), to ile osób w kraju to kupi. I jeszcze jeden problem, gdzie to puszczaæ (mówiê o wiekszych i ciê¿szych rakietach. My amatorzy i konstruktorzy rakiet mamy (mam nadziejê) wystarczaj±co du¿o ¶wiadomo¶ci ryzyka i dba³o¶æ o bezpieczeñstwo wynikaj±c± z dziesi±tek prób. Wiemy co to potrafi. Ale wypu¶ciæ wiêkszej mocy silniki na rynek, poza wszelk± kontrol± Shocked . Trochê ryzyko. Ju¿ widzê ostrza³ sêdziego z rakiet na jakim¶ durnym meczu Shocked Exclamation A produkcja i sprzeda¿ takich silników po szkoleniu lub uzyskaniu uprawnieñ, takich rozwi±zañ póki co nie widzê. Amatorzy rakiet s± w rozsypce, dzia³aj± indywidualnie i niezale¿nie, brak organizacji skupiaj±cej tego typu ludzi i maj±cych kontrolê nad ca³ym tym bajzlem. Pod tym wzglêdem jeste¶my jeszcze daleeeko za Europ±.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Paul S



Do³±czy³: 24 Lis 2003
Posty: 252

PostWys³any: Pi± Cze 11, 2004 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hallo Jaskiniowiec,

Nic dodac nic ujac . W 100% przyznaje ci racje !

Paul
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
jaskiniowiec



Do³±czy³: 22 Lut 2004
Posty: 597
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Pi± Cze 11, 2004 6:09 pm    Temat postu: ale szansa jest Odpowiedz z cytatem

Jedyne co mi jeszcze przychodzi do g³owy, to opracowanie i sprzeda¿ silników o niewysokim Ic, ale EFEKCIARSKICH!!! Takie co¶, co po odpaleniu rogi kupê dymu, daje ³adny p³omieñ wylotowy i robi tak± kupê huku, ¿e we wsi s³ysz±. A kop niewielki, wysoko¶æ do tych, powiedzmy 300 metrów. Ale do tego trzeba opracowaæ specyficzne paliwo (Zn+S?). W sprzeda¿y razem ze szpanerskimi modelami rakiet, to (przy skutecznej reklamie) mog³o by odnie¶æ jaki¶ tam komercyjny sukces. Tata kupi³by synkowi, a ten potem w nocy by nie spa³, na wspomnienie tego startu Laughing
P.S. A tak przy okazji, to chyba takie za³o¿enia przy¶wiecaj± Pyrotechmanowi
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Go¶æ






PostWys³any: Pi± Cze 11, 2004 6:31 pm    Temat postu: Re: i tak to samo Odpowiedz z cytatem

jaskiniowiec napisa³:
.......to ile osób w kraju to kupi. ........Ale wypu¶ciæ wiêkszej mocy silniki na rynek, poza wszelk± kontrol± Shocked . Trochê ryzyko. .......Amatorzy rakiet s± w rozsypce.......



Ale marudzisz Rolling Eyes . A kto Ci powiedzia³, ¿e ¿ycie jest lekkie Question . Renoma na rynku to : szczê¶cie i 20 lat pracy. Jak angielski trawnik. Strzyc, podlewaæ wod± i czekaæ 20 lat . Twoje dzieci by na tym zyska³y. A jak nie bêdziesz mia³ szczê¶cia ......... Idea Rolling Eyes - to Takie Jest Zycie. Nie wiem ja Wy ale ja podchodzê do tego tylko jak do klocków lego. Oszczêdzi mi to rozczarowañ a i tak mam sporo zabawy Wink . Na razie jednak SR rzuci³em w k±t Crying or Very sad . "Nie chcem ale muszem" Wink . A SR do 50 g paliwa to ma³y piku¶ Wink.


Pozdr. A
Powrót do góry
Go¶æ






PostWys³any: Pi± Cze 11, 2004 6:35 pm    Temat postu: Re: ale szansa jest Odpowiedz z cytatem

jaskiniowiec napisa³:
Jedyne co mi jeszcze przychodzi do g³owy, to opracowanie i sprzeda¿ silników o niewysokim Ic, ale EFEKCIARSKICH!!! Takie co¶, co po odpaleniu rogi kupê dymu, daje ³adny p³omieñ wylotowy i robi tak± kupê huku, ¿e we wsi s³ysz±. A kop niewielki, wysoko¶æ do tych, powiedzmy 300 metrów. Ale do tego trzeba opracowaæ specyficzne paliwo


Wreszcie kumasz. Ale to dopiero pocz±tek ciêzkiej drogi Wink


Pozdr. A
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Silniki Rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP