Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Rakieta Zefirek
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
£odygin



Do³±czy³: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWys³any: Pi± Lip 23, 2004 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym powiedzia³ :nadaje sie do tematu "majestetyczne zej¶cie z wyzutni" moich rakiet nawet nie widaæ jak startuj± Rolling Eyes nie moge sie "nacieszyæ" ich widokiem,, a twoja mi sie podoba ! bardzo ³adny start ! i wcale nie polecia³a tak nisko ! Wink
POZDRAWAIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Sob Lip 24, 2004 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie Ma³emu sie pomyli³o Wink
Upad³a 20m od miejsca startu Cool a polecia³a z 100m Wink

_________________
WWW.RAKIETY.INFO - Modelarstwo Rakietowe

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe


Ostatnio zmieniony przez MICHA£ dnia Sob Lip 24, 2004 8:22 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Sob Lip 24, 2004 6:02 pm    Temat postu: ponad 20 m i to duuuu¿o Odpowiedz z cytatem

K³asniam siê piêknie Very Happy Exclamation
Brawo Ma³y
z moich obserwacji filmowych wychodzi ¿e Zefirek polecia³ oko³o 80 m , co by t³umaczy³o tak g³êbokie wbicie w ziemiê po l±dowaniu.
20 m to by³o w pierwszej sekundzie lotu Exclamation Shocked Exclamation Exclamation

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ma³y



Do³±czy³: 31 Sie 2002
Posty: 193
Sk±d: kraków

PostWys³any: Sob Lip 24, 2004 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam !
Cieszê siê ze siê podoba³o -osobi¶cie nie lubie przesadyzmu co¶ ala "wêdkarz"( i to nie ¿ebym siê krygowa³) -widzia³em jej lot i nieby³o to wysoko.
Nastêpny lot bêdzie na wiêkszym silniku i chcia³bym zobaczyæ j± wracaj±c± na spadochronie ¿ebym nie musia³ tak za ni± ryæ hehe.


_________________
Ma³y
..."Jak mam czas to siedzê i my¶lê jak nie mam czasu to tylko siedzê"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
eltopsj



Do³±czy³: 22 Cze 2003
Posty: 367

PostWys³any: Sob Lip 24, 2004 9:55 pm    Temat postu: Witam serdecznie! Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!

Jak widaæ z filmu dobrze wywa¿ona rakieta startuje bezproblemowo, nawet bez wyrzutni (bo trudno uznaæ za wyrzutniê ciekaw± sk±din±d improwizacjê Ma³ego w postaci czterech kijków wbitych w ziemiê Wink ) i przy ma³ej prêdko¶ci pocz±tkowej. Pewnie by³a równie¿ bezwietrzna pogoda, ale o to trzeba zapytaæ Ma³ego. Silnik wymaga jednak dopracowania. Widzieli¶cie tylko fragment filmu (ca³o¶æ ma ponad 5M). Silnik baaaaaardzo d³ugo wchodzi³ na "obroty" (pierwsza po³owa filmu to w³a¶nie "rozgrzewanie" silnika), prawdopodobnie dopiero wypalenie po³owy paliwa i zwiêkszenie powierzchni spalania umo¿liwi³o powstanie w³a¶ciwego ci±gu. Sam start jest naprawdê ³adny i s±dzê, ¿e Zefirek i Ma³y dadz± jeszcze o sobie znaæ.

Pozdr. J
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Sob Lip 24, 2004 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na miescu Ma³ego zastosowa³ bym ³adunek paliwa segmentowy niech zostanie ta sama d³ugosc ziarna i wszystkie inne parametry.
Bo jesli w tym silniku tak jak teraz jest zastosujemy mniejsz srednic kryt. dyszy to bedziêmy mieli fajerwerka, silnik startuje i po chwili robi Bum a tego bysmy nie chcieli Wink

_________________
WWW.RAKIETY.INFO - Modelarstwo Rakietowe

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
Go¶æ






PostWys³any: Nie Lip 25, 2004 8:09 am    Temat postu: Re: Witam serdecznie! Odpowiedz z cytatem

Witam
eltopsj napisa³:

Silnik baaaaaardzo d³ugo wchodzi³ na "obroty"


Te¿ zwróci³em uwagê na to i ...
start silnika moment odpalenia nastêpuje dopiero w 4 sek filmu wszystko przed to dymi±cy lont dopiero w 5 sek rakieta opuszcza³a wyrzutnie w 7,90 sek osi±ga apogeum ...

Dlaczego pisze o tym jest to doskona³y przyk³ad dla pocz±tkuj±cych... jest wszystko masa rakiety opis parametrów silnika czas lotu do apogeum...

TYLKO USTAWIC TIMER Laughing
Oczywi¶cie silnik wymaga dopracowania ale to ju¿ inna kwestia

Dziêki MA£Y Cze¶æ
Powrót do góry
Ma³y



Do³±czy³: 31 Sie 2002
Posty: 193
Sk±d: kraków

PostWys³any: Nie Lip 25, 2004 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam !
Ju¿ siê poprawiam -co do wyrzutni to najprostrza i najtañsza wersja. 4 kijki + podstawa drewniana.Czyta³em gdzie¶ ¿e tego typu wyrzutnie stawiaj± mniejszy opór przy starcie
w przeciwieñstwie do "oczkowych"


Co do pogody to by³o przed sam± burz± i wia³o do¶æ znacznie ale w akcie desperacji pojechali¶my na "poligon" bo mój "operator" Very Happy mia³ w koñcu trochê czasu.
Ciszê startow± zawdziêczam chyba tylko ukszta³towaniu terenu ."Poligon"w po³owie otoczony jest spor± skarp±.
Silnik rzeczywi¶cie siê do¶æ d³ugo rozgrzewa³ mimo ¿e by³ odpalany od góry kana³u lontem z g³ówk± zapa³cz±..Byæ mo¿e gdyby kana³ by³ przezca³± d³ugo¶æ paliwa by³oby lepiej.
I jeszcze jedno -pomimo do¶æ ciasnego zamocowania w tulejce dopasowuj±cej silnik z korpusem ,uda³o mu siê przesun±æ wewn±trz ze 3 cm.Dobrze ¿ê napotka³ opór -dwa wkrêty ³±cz±ce dwie czê¶æi korpusu bo pewnie polecia³ by solo.Tak¿e mog³em ogl±dn±æ sobie w koñcu dysze mojego silnika -poniewarz próby silników odbywa³y siê "lotne"i ¿adnego nie uda³o mi siê odnale¶æ.Okaza³o siê ¿e mieszanka cementu ogn,"Górkal + gips (2/1) nie wykaza³a praktycznie erozji .

_________________
Ma³y
..."Jak mam czas to siedzê i my¶lê jak nie mam czasu to tylko siedzê"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
ksard



Do³±czy³: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWys³any: Pi± Lip 30, 2004 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Ma³y

Poligon poznajê Very Happy

Mam nadziejê, ¿e w nastêpnej próbie bêdê uczestniczy³ osobi¶cie - je¶li mnie rzecz jasna zaprosisz.

Gratulujê udanego startu.

Pozdrawiam

Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Kacper



Do³±czy³: 17 Maj 2003
Posty: 180
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Wto Sty 25, 2005 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
widaæ mój blok Laughing Laughing !! Ale jaja... Zawsze tam startuje!! A¿ siê dziwie, ¿e siê nigdy nie spotkali¶my.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP