Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

"Projekt Hermes"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
fox



Do³±czy³: 10 Lis 2003
Posty: 192
Sk±d: Wielkopolska

PostWys³any: Sro Cze 02, 2004 8:19 pm    Temat postu: "Projekt Hermes" Odpowiedz z cytatem

Witam!
Wreszcie nada¿y³a sie okazja wiêc chcia³bym wam przedstawiæ efekty mojej pracy i Dawida(doktoraX).
Rakieta Hermes napêdzana by³a silnikiem Pionier-G-1000.
Masa paliwa to 1100g karmelki z Al. Ca³a rakieta to monstrum o wadze prawie 4kg( nawet ponad , juz niepamietam dok³adnie). Mierzy³a 145cm.
Po d³ugim okresie prac odby³ sie jej dziewiczy i ostatni lot.
Jednak nie wszystko posz³o jak trzeba. Byæ mo¿e jest to wynik pospiechu chocia¿ po wygl±dzie rakiety któr± zmontowa³ doktorek tego nie widaæ.
To by³ kawa³ dobrej roboty.
Juz na samym stracie pêk³a dysza i to w 3 miejscach. Mimo to rakieta wzbi³a sie w niebo. Po pewnym czasie dysza zostaje wyrwana z silnika, przepali³ siê silnik zboku tak ¿e spali³ sie korpus z pcv.
Reasumuja rakieta Hermes do doskona³a konstrukcja, dopracowaæ nale¿y jeszcze napêd. Byc mo¿e latem we¼niemy sie do roboty i powrócimy do tego projektu.

Tu macie filmik. Krêci³ go kumpel(przysz³o du¿o ludzi). A ci dwaj go¶cie to Dawid(doktorx)i kole¶ w kasku który bardzo chia³ wcisn±æ guzik ale siê wystraszy³.
http://www.lozbaszyn.oswiata.org.pl/inne/hermes.wmv

A to ja (na pare dni przed 18urodzinami) i rakieta

_________________
CAST AWAY
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora Adres AIM
Iron



Do³±czy³: 22 Maj 2004
Posty: 24

PostWys³any: Czw Cze 03, 2004 9:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaka by³a ca³a ¶rednica tej rakiety i jej dysza Question
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ksard



Do³±czy³: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWys³any: Czw Cze 03, 2004 11:28 am    Temat postu: Re: "Projekt Hermes" Odpowiedz z cytatem

fox napisa³:

Reasumuja rakieta Hermes do doskona³a konstrukcja, dopracowaæ nale¿y jeszcze napêd. Byc mo¿e latem we¼niemy sie do roboty i powrócimy do tego projektu.


Witam

Gratuluje udanego lotu rakiety. Film ze startu bardzo mi si podobal - rakieta rowniez.
Doceniam wasza prace, ktora wlozyliscie przy realizacji projektu HERMES.
Kto buduje modele rakiet wie ile wysilku to wymaga.
Chociaz nie wszystko sie udalo to jednak mam nadzieje, ze Was to nie zniecheci i powrocicie do tematu aby nastepne proby byly jeszcze lepsze.

Pozdrawiam

KSARD
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
esemg



Do³±czy³: 01 Cze 2004
Posty: 11
Sk±d: Vallhala

PostWys³any: Czw Cze 03, 2004 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaciekawilo mnie to troche i tez chyba sprobuje zrobic wlasna rakiete,
ale mam pytanka
pyt1. gdzie to moge odpalic zeby mnie o terroryzm nieposadzili jak zestrzele jakas awionetke Very Happy
pyt2. jakie paliwo najlepiej zastosowac w wiekszych rakietach Question

_________________
EsEmG NIEISTNIEJE A TO WSZYSTKO TO TYLKO KRWAWA MISTYFIKACJA
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Czw Cze 03, 2004 12:56 pm    Temat postu: Re: "Projekt Hermes" Odpowiedz z cytatem

fox napisa³:
.....Wreszcie nada¿y³a sie okazja wiêc chcia³bym wam przedstawiæ efekty mojej pracy i Dawida(doktoraX).
Rakieta Hermes napêdzana by³a silnikiem Pionier-G-1000.
Masa paliwa to 1100g karmelki z Al. ..............A to ja (na pare dni przed 18urodzinami) i rakieta



Podoba mi siê. Daj jeszcze zdjecie SR bo chyba macie. Jako¶ trudno mi uwierzyc w te 1,1 kg paliwa. Co mi sie podaba to fakt, ¿e raieta po starcie odchyli³a siê od pionu a potem do pionu sama wrci³a Shocked . Filmy potem wrzucê na serwer , moze HNIW albo Vincenzo.


Pozdr. A

PS. Teraz, po urodzinach na pewno bym Ciebie nie pozna³ Rolling Eyes Wink
Powrót do góry
fox



Do³±czy³: 10 Lis 2003
Posty: 192
Sk±d: Wielkopolska

PostWys³any: Czw Cze 03, 2004 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wtam!
Dziêki za **** . Silnik by³ na pewno na 1100g karmelki i bezproblemu móg³ bym nim zabijaæ na meczach. Jak wygl±d³y próby przedstawi³em w temacie "Pionier", ale tamten silnik by³ na 700g i te¿ nie wytrzyma³a zatyczka, a poniewa¿ sie nam spieszy³o bo potrzebowalismy co nie co do szko³y wiêc próby silnika by³y 3!!!. Co przy takich silnikach wydaje sie byæ (co tu duzo ukrywaæ) Kamikadze boski wiatr!!!.
Sprostuje teraz odchylenie rakiety!!!
O tó¿ odpalana by³a w ekstremalnych warunkach!!! Wia³o cholernie silnie
rakieta na wyrzutni niemal sie ko³ysa³a wiêc wyprostowanie lotu i to ¿e nie polecia³a ona w odwrotn± stronê ¶wiadczy o dobrej konstrukcji
Ktos kiedys pyta³ sie czy wolny star jest mo¿liwy, no wiêc proszê bardzo
a te przekrzywienie lotu czyz nie wygl±da³o efektownie, prawie jak rakiety woda powietrze wystrzeliwane z okrêtów Wink Very Happy Very Happy Very Happy .

_________________
CAST AWAY
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora Adres AIM
fox



Do³±czy³: 10 Lis 2003
Posty: 192
Sk±d: Wielkopolska

PostWys³any: Czw Cze 03, 2004 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nom daje zdjêcia wersji na 700g



a tu macie link do tego tematu
http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?t=2900

pozdrawiam
ps.Dziêki sa te mi³e s³owa zw³aszcza ¿e od tak cenionych ludzi polskiego modelarstwa rakietowego.
Ja wiem jedno to jest nasza ¿uciowa pasja. Kto wie mo¿e kiedys polacy bêd± walczyæ o "Nagrodê X"

_________________
CAST AWAY


Ostatnio zmieniony przez fox dnia Czw Cze 03, 2004 9:23 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora Adres AIM
Doktor X



Do³±czy³: 01 Gru 2003
Posty: 27

PostWys³any: Czw Cze 03, 2004 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszê siê ¿e podoba siê Wam nasza rakieta teraz pracujemy nad rakiet± ze spadochronem i w³asnego pomys³u zapalnikiem do ³adunku wyrzucaj±cego spadochron ale narazie nic wiêcej na ten temat nie bêdê mówiæ bo najpierw trzeba to przetestowaæ. Planujemy jej start w czerwcu.
Ciekawy jest ten efekt gdy rakieta prostuje swój tor lotu.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
eltopsj



Do³±czy³: 22 Cze 2003
Posty: 367

PostWys³any: Wto Lip 13, 2004 4:08 pm    Temat postu: Projekt Hermes Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!

Gratulacje nale¿± siê jak najbardziej. Niema³a rakieta jak na pocz±tek, a wiêc spore koszty i du¿o pracy, wiem co¶ o tym bo sam w tej chwili budujê rakietê nie mniejsz± od Waszej. Widaæ, ¿e prawdziwi z Was pasjonaci. My¶lê, ¿e nastêpny start Waszej rakiety (pewnie powstanie druga wersja Hermesa, bo z pierwszej jak s±dzê niewiele zosta³o Wink ) bêdzie na pewno nie mniej ciekawy. Tylko nie zapomnijcie zamontowaæ do rakiety co¶ wiêcej oprócz silnika Wink .

Pozdr. J
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP