Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Problem z gwiazdami wêglowymi

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
qba200



Do³±czy³: 23 Lip 2011
Posty: 61

PostWys³any: Pon Kwi 30, 2012 9:34 pm    Temat postu: Problem z gwiazdami wêglowymi Odpowiedz z cytatem

witam,

mój problem polega na tym ¿e ka¿da gwiazda oparta na wêglu jak± zrobi³em (Chryz. c6 i TT) spala siê bardzo s³abo, rzuca nieliczne iskry, i ca³y efekt wygl±da mocno g....nanie.

Zasadniczo mo¿liwo¶ci jest kilka:

1. gwiazdki nie wysch³y - otó¿ wysch³y, gwiazdy by³y suszone 2dni w specjalnym pojemniku gwarantuj±cym du¿y przewiew, i temperature pokojow±, wiêc nie ma mowy by wilgoæ zosta³a zamkniêta w gwie¼dzie.

2. Gwiazdki mog³y siê nie zapaliæ, lecz w stargunie/SM wyra¼nie widaæ ¿e gwiazdka pali siê przez ca³y lot, tylko jako¶æ tego "palenia" jest ¿a³o¶nie niska.

3. Chryzantemy w przepisach maj± zaznaczone ¿e musz± byæ zmielone jak najdrobniej ( w koñcu maj± siê spalaæ jak najszybciej). Jak robi³em ja na wlasnym wêglu, usprawiedliwia³em ten s³aby efekt w³asnym, mielonym wêglem i jego jako¶ci±, jednak ostatnio zrobi³em te gwiazdki na wêglu kupionym od Pana Irkacka, wiêc mowy o wêglu hamuj±cym proces palenia nie ma. KNO3 mam w postaci proszku, jednak gwiazdki binduje 4-5% dekstryny na 75/25 roztworze denaturatu w wodzie, wiêc sensu w mieleniu KNO3 nie ma, skoro i tak utleniacz osadza siê na wêglu, i tworzy gwiazdkê.


Innych pomys³ów nie mam, jestem trochê zirytowany ¿e nie mogê osi±gn±æ, moim zdaniem, jednego z najpiêkniejszych efektów w pirotechnice.

Ma kto¶ mo¿e pomys³ czemu nie wychodzi?

PS. prosi³bym o dostêp do komnaty "fajerwerki", by nie musieæ pisaæ takich tematów, tylko dodawaæ posty w tematach przeznaczonych na to.

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
elektrykjk



Do³±czy³: 27 Mar 2010
Posty: 36
Sk±d: Grantchester Meadows

PostWys³any: Pon Kwi 30, 2012 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
KNO3 mam w postaci proszku, jednak gwiazdki binduje 4-5% dekstryny na 75/25 roztworze denaturatu w wodzie,
wiêc sensu w mieleniu KNO3 nie ma, skoro i tak utleniacz osadza siê na wêglu, i tworzy gwiazdkê.

KNO3 masz w kryszta³kach? Je¶li tak, to siê nie dziw, ¿e siê gwiazdki paliæ nie chc± Wink .
Wszystkie sqadniki trzeba jak najdok³adniej zmieliæ.

DOPISANE-> No w³a¶nie, ulega po³owicznemu rozpuszczeniu. A wiêkszo¶æ siê i tak nie rozpuszcza i zostaj± kryszta³ki,
musia³by¶ podgrzaæ mieszankê. Przy KNO3 w pyle to rozpuszczanie jeszcze bardziej spaja gwiazdki.


Ostatnio zmieniony przez elektrykjk dnia Pon Kwi 30, 2012 10:22 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
qba200



Do³±czy³: 23 Lip 2011
Posty: 61

PostWys³any: Pon Kwi 30, 2012 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdawa³o mi siê i¿ nie robi to tak wielkiej ró¿nicy skoro saletra i tak ulega po³owicznego rozpuszczeniu w wodzie, i osadzeniu sie na wynglu, tym bardziej ¿e wody by³o ca³kiem sporo bo robi³em gwiazdy typu cut. w takim razie spróbuje jeszcze na pyle.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ripper87



Do³±czy³: 05 Cze 2007
Posty: 205
Sk±d: z czwartej gêsto¶ci

PostWys³any: Wto Maj 01, 2012 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko trzeba jebitnie zmieliæ, po za tym nie ma co laæ du¿o wody i rozpuszczaæ.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP