Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Jak zacz±æ ? A mo¿e jak nie skoñczyæ ?
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Ripper87



Do³±czy³: 05 Cze 2007
Posty: 205
Sk±d: z czwartej gêsto¶ci

PostWys³any: Pi± Kwi 06, 2012 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

0:07 widaæ jak bez ca³ej d³oni biegnie z rêkawem poszarpanym
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
kickass



Do³±czy³: 29 Mar 2012
Posty: 2
Sk±d: Z daleka

PostWys³any: Pi± Kwi 06, 2012 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypadkiem trafi³em na ten w±têk na tym forum. Tak siê sk³ada i¿ straci³em d³oñ w niekontrolowanym "wybuchu " masy inicjuj±cej. Je¿y mi siê w³os kiedy z postów niektórych u¿ytkowników bije beztroska. Pamiêtajcie, rutyna zabija i kaleczy. Uwa¿a³em siê za pro, bo co tam ca³e ¿ycie w MW siedzia³em. Na przyk³ad strata d³oni niesie za sob± du¿o wiêksze konsekwencje. Jej strata to piku¶ i prawie nie boli (wyrwanie zêba bardziej boli :/ ), pomy¶lcie o ¿yciu w przysz³o¶ci bez d³oni, mnie nasuwa siê tylko jedna my¶l" jest zajebi¶cie przej@bane". Nie ma mowy o ¿yciu zawodowym, bycie kalek± w naszym kraju to hardcore i horror zarazem, ciê¿ko znale¼æ siê w spo³eczeñstwie. Tak¿e je¶li bawicie siê w szeroko pojêt± pirotechnikê to uwa¿ajcie co robicie i przemy¶lcie to z 10 razy zanim zechcecie to zrobiæ i skupcie siê na tym w 200% procentach. Upewniajcie siê te¿ czy wiecie wystarczaj±co du¿o na temat danego zagadnienia w piro. A najwa¿niejsze to RESPEKT I SZACUNEK dla tej dziedziny chemii, którego niestety ja nie okaza³em. Minê³o ju¿ ponad 10 lat od mojego wypadku i nadal fascynuje mnie pirotechnika lecz pozosta³o mi tylko cieszyæ oko tym co znajdê-obejrzê w necie i nie mogê pozwoliæ sobie chocia¿by na zrobieniu "saletry z cukrem" czy te¿ kupna fajerwerków. Po zamachu z 11 wrze¶nia 2001 i zrobieniu mi z ty³ka jesieni ¶redniowiecza przez w³adze w obawie przed terrorystami i wci±gniêciu mnie na listê" ludzi szczególnie niebezpiecznych" skutecznie wybili mi z g³owy chêæ zabawy chocia¿by zapa³kami :/. Mam nadziejê ¿e ten mój krótki post da do my¶lenia ma³olatom, którzy by chcieli braæ siê za co¶ grubszego ni¿ korsarze.
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
pan_kracy



Do³±czy³: 09 Lut 2007
Posty: 78
Sk±d: zachód

PostWys³any: Pi± Kwi 06, 2012 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobrze jest obejrzeæ raz kiedy¶ tego rodzaju film, aby nie popa¶æ w rutynê i dbaæ o BHP i mówiê tu nawet o komercyjnych wyrobach. Kickass napisz proszê jaki b³±d pope³ni³e¶, bo na filmiku mniej wiêcej wiadomo 1. krótki lont, lub jego brak 2. odpala siê wyci±gniêt± d³oni±, postawione na ziemi, szczególnie je¶li mocne 3. jak ju¿ trzymasz w rêce to opuszkami kciuka i palca wskazuj±cego, reszta palców zwiniêta w piê¶æ, mo¿e jako¶ siê uratuj±. Sam nie mogê patrzeæ, jak ludzie trzymaj± achtungi itp. ca³± d³oni±, ja bym siê ba³.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Spanner



Do³±czy³: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWys³any: Pi± Kwi 06, 2012 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu nie chodzi o to jaki b³±d pope³ni³ go¶æ na filmiku, tylko o kompletny idiotyzm. Moje najwiêksze petary mia³y maksymalnie 10g mieszanki. Tak du¿e petardy odpala³em zawsze za po¶rednictwem minimum 30cm lontu. U¿ywaj±c takiej ilo¶ci lontu trzeba mieæ te¿ ³adny kawa³ek terenu, nigdy nie wiadomo czy komu¶ nie zachce siê spacerku. Wiêkszo¶æ moich petardek mia³a mniej ni¿ 1g mieszanki. A i tak by³y do¶æ g³o¶ne. Ale jak kto¶ my¶li sobie pierdolne 200g to zajebi¶cie jebnie no to potem mamy takie kwiatki. Tak jak na tym filmiku z ostatniej akcji - "czym wiêcej tym lepiej"
_________________
Niebo to p³ótno ja trzymam pêdzel ale nie umiem malowaæ wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
kickass



Do³±czy³: 29 Mar 2012
Posty: 2
Sk±d: Z daleka

PostWys³any: Pi± Kwi 06, 2012 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spanner dlatego trzeba u¶wiadamiaæ ludzi by tego nie robili i brali przyk³ad z bardziej do¶wiadczonych user'ów jak Ty na przyk³ad, chyba ¿e jeste¶ za redukcj± mniej ostro¿nej czê¶ci populacji. Gdyby taki Spanner by³ w pobli¿u Idioty jak ja, byæ mo¿e nada mia³bym d³oñ.

pan_kracy- Sk³ada³em 4 gramowy detonator który wystarczy³ by rozpyliæ mi ³apkê, nie bêdê tu opisywa³ jak i dlaczego oraz jakich sk³adników u¿y³em. Wystarczy³o , ¿e z³ama³em wszystkie zasady bhp oraz u¿y³em metalowego korpusu z lenistwa. Szczê¶cie w nieszczê¶ciu, ¿e nie odszed³ w g³ównym ³adunku.

Za¶ co do zdjêæ i filmu to powinno wisieæ w ka¿dym dziale tego forum
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Spanner



Do³±czy³: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWys³any: Pon Kwi 23, 2012 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny "mondry inaczej" minuta 2:40
http://www.youtube.com/watch?v=2Zyti8025Lw&feature=context&context=G20ac6f8RVAAAAAAAABA

_________________
Niebo to p³ótno ja trzymam pêdzel ale nie umiem malowaæ wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
rrzepkaa



Do³±czy³: 20 Lis 2011
Posty: 21
Sk±d: Polska

PostWys³any: Wto Kwi 24, 2012 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sobie my¶la³em aby nagraæ filmik z testu balistycznego kiedy to 20g h3 wybucha w silikonowej d³oni a na koñcu filmiku pu¶ciæ tekst ''jeden b³±d jedna rêka'' czy co¶ w tym stylu , mo¿e sk³oni kogo¶ do refleksji ...
Poza tym ja my¶licie, dobry pomys³ ? I

_________________
&Teoretyczny pirotechnik
Bug pirotechnik=powstanie swiata przez Wielki Wybuch.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Spanner



Do³±czy³: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWys³any: Wto Kwi 24, 2012 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Debilowi nie przemówisz, a media bêd± mia³y kolejny pretekst i z pewno¶ci± prêdzej czy pó¼niej ten film poka¿±(oczywi¶cie bez ¿adnych napisów)
_________________
Niebo to p³ótno ja trzymam pêdzel ale nie umiem malowaæ wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Blastmaster



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 71
Sk±d: ze wsz±d

PostWys³any: Sro Kwi 25, 2012 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mo¿e umieszczê linki do zdjêæ z wypadków samochodowych... roztrzaskanych g³ów z mózgiem na wierzchu, powykrêcanych cia³ w groteskowy kszta³t, rozbryzgan± wszêdzie krwi± i wybebeszonymi flakami...

Mo¿e to kogo¶ zmusi do refleksji i ju¿ nigdy wiêcej nie si±dzie za kierownic±.

Spanner napisa³:
Kolejny "mondry inaczej" minuta 2:40. Debilowi nie przemówisz...

Dlaczego tak uwa¿asz? Czy¿by¶ nigdy nie wali³ we wodzie? - nie mam na my¶li wacka Wink

Dodane: Wygl±da jakoby zdalnie by³o pobudzane. Gdyby sta³ w wodzie, rzuci³ to na brzeg lub ledwo by siê to wod± przykry³o to by³by m±drym inaczej. A tak tylko zafundowa³ sobie i znajomym prysznic.

_________________
Oni nie chc±, ¿eby¶ ty wiedzia³...
https://wiernipolsce1.wordpress.com/


Ostatnio zmieniony przez Blastmaster dnia Sro Kwi 25, 2012 5:34 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
zbyhk



Do³±czy³: 05 Mar 2003
Posty: 339
Sk±d: skontowni

PostWys³any: Sro Kwi 25, 2012 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nie by³ tam trochê ma³y odstêp miedzy zanu¿eniem a wynurzeniem Question
_________________
sezon ogórkowy - tutaj ca³ym rokiem
Scheiße
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
HNIW



Do³±czy³: 14 Kwi 2002
Posty: 359

PostWys³any: Sob Kwi 28, 2012 12:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze dziwi mnie chêæ odpalania MWK czy mocniejszych ³adunków pirotechnicznych lontem, nie wiem co ludzie w tym widz±.

Tutaj ju¿ nawet nie chodzi o zranienie siebie ale o bezpieczeñstwo innych. Jak zapalisz lont to ju¿ raczej nie ma mo¿liwo¶ci powrotu. Lont ma te¿ to do siebie, ¿e ró¿nie lubi siê paliæ. Nawet dobrze wykonany wystarczy, ¿e w³o¿ysz do rurki i prêdko¶æ spalania znacz±co wzro¶nie.

Elektryczne odpalanie jest znacznie bezpieczniejsze, szczególnie jak grubo¶æ drutu oporowego jest wiêksza, nie ma wtedy ryzyka odpalenia przez indukcje np. w przypadku gdy telefon zadzwoni. Do tego nie ma opó¼nienia wiêc zawsze mo¿na zrezygnowaæ.

Powracaj±c do wypowiedzi Kickass to ma ¶wiêt± racje. Wypadki zdarzaj± siê nawet ludziom, którzy pracuj± zawodowo z MW. Szybko wpada siê rutyne.
Ja mia³em szczê¶cie i wypadki nauczy³y mnie wielkiej pokory do MW a zdrowie nie ucierpia³o. Szczególnie warto zwróciæ uwagê na sp³onki czy detonatory. Zasada jest prosta, jak co¶ mo¿e wywaliæ to trzeba za³o¿yæ, ¿e tak siê stanie i trzeba siê zabezpieczyæ przed efektami (mnie w³a¶nie raz os³ona betonowo-metalowa uratowa³a). Chwilowa utrata rzeczywisto¶ci zaraz po wybuchu (nie wiem jak to nazwaæ) i patrzenie czy wszystkie koñczyny s± na miejscu z piszcz±cymi uszami nie da siê opisaæ i daje bardzo du¿o do my¶lenia.

Najlepiej to wogóle sobie daæ spokój z amatorskimi MWI.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
rrzepkaa



Do³±czy³: 20 Lis 2011
Posty: 21
Sk±d: Polska

PostWys³any: Sob Kwi 28, 2012 12:08 pm    Temat postu: x Odpowiedz z cytatem

Spanner napisa³:
Debilowi nie przemówisz, a media bêd± mia³y kolejny pretekst i z pewno¶ci± prêdzej czy pó¼niej ten film poka¿±(oczywi¶cie bez ¿adnych napisów)


Jednak spróbuje co¶ takiego nagraæ i wrzuciæ na yt . A nu¿ kogo¶ uratujê przed utrat± koñczyny ...
A je¶li trafi do mediów to bêdzie jeszcze lepiej bo bêdzie wiêkszy przekaz, nawet je¶li bêdzie bez napisów koñcowych to i tak zmusi kogo¶ do refleksji .

pozdrawiam zdrowo my¶l±cych rrzepkaa

_________________
&Teoretyczny pirotechnik
Bug pirotechnik=powstanie swiata przez Wielki Wybuch.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Spanner



Do³±czy³: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWys³any: Sob Kwi 28, 2012 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wrzucaj próbowaæ zawsze mo¿na, mo¿e odniesie to jaki¶ skutek...
_________________
Niebo to p³ótno ja trzymam pêdzel ale nie umiem malowaæ wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
DeTonix



Do³±czy³: 13 Maj 2003
Posty: 170
Sk±d: Kresy...

PostWys³any: Nie Kwi 29, 2012 12:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HNIW napisa³:
Chwilowa utrata rzeczywisto¶ci zaraz po wybuchu (nie wiem jak to nazwaæ) i patrzenie czy wszystkie koñczyny s± na miejscu z piszcz±cymi uszami nie da siê opisaæ i daje bardzo du¿o do my¶lenia.


Ha ha dok³adnie, gdzie¶ resztki ¶wiadomo¶ci ka¿± szybko patrzeæ co zosta³o z d³oni i innych czê¶ci cia³a, taki odruch, jakkolwiek miesi±ce dochodzenia do siebie raz na zawsze nauczy³y mnie ze rutyna ZABIJA lub okalecza na CA£E ¿ycie, a to "ca³e" to baaaaaardzo d³ugo.
Prawo Murphego, jak istnieje szansa ¿e co¶ pójdzie "nie tak" to na pewno pójdzie... a prawdopodobieñstwo ro¶nie z ilo¶ci± prób...

_________________
Memento Mori................
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP