Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Jak zacz望 ? A mo瞠 jak nie sko鎍zy ?
Id do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
Ripper87

Do陰czy: 05 Cze 2007
Sk康: z czwartej g瘰to軼i

PostWys豉ny: Pi Kwi 06, 2012 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

0:07 wida jak bez ca貫j d這ni biegnie z r瘯awem poszarpanym
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
kickass

Do陰czy: 29 Mar 2012
Sk康: Z daleka

PostWys豉ny: Pi Kwi 06, 2012 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypadkiem trafi貫m na ten w徠瘯 na tym forum. Tak si sk豉da i straci貫m d這 w niekontrolowanym "wybuchu " masy inicjuj帷ej. Je篡 mi si w這s kiedy z post闚 niekt鏎ych u篡tkownik闚 bije beztroska. Pami皻ajcie, rutyna zabija i kaleczy. Uwa瘸貫m si za pro, bo co tam ca貫 篡cie w MW siedzia貫m. Na przyk豉d strata d這ni niesie za sob du穎 wi瘯sze konsekwencje. Jej strata to piku i prawie nie boli (wyrwanie z瑿a bardziej boli :/ ), pomy郵cie o 篡ciu w przysz這軼i bez d這ni, mnie nasuwa si tylko jedna my郵" jest zajebi軼ie przej@bane". Nie ma mowy o 篡ciu zawodowym, bycie kalek w naszym kraju to hardcore i horror zarazem, ci篹ko znale潭 si w spo貫cze雟twie. Tak瞠 je郵i bawicie si w szeroko poj皻 pirotechnik to uwa瘸jcie co robicie i przemy郵cie to z 10 razy zanim zechcecie to zrobi i skupcie si na tym w 200% procentach. Upewniajcie si te czy wiecie wystarczaj帷o du穎 na temat danego zagadnienia w piro. A najwa積iejsze to RESPEKT I SZACUNEK dla tej dziedziny chemii, kt鏎ego niestety ja nie okaza貫m. Min窸o ju ponad 10 lat od mojego wypadku i nadal fascynuje mnie pirotechnika lecz pozosta這 mi tylko cieszy oko tym co znajd-obejrz w necie i nie mog pozwoli sobie chocia瘺y na zrobieniu "saletry z cukrem" czy te kupna fajerwerk闚. Po zamachu z 11 wrze郾ia 2001 i zrobieniu mi z ty趾a jesieni 鈔edniowiecza przez w豉dze w obawie przed terrorystami i wci庵ni璚iu mnie na list" ludzi szczeg鏊nie niebezpiecznych" skutecznie wybili mi z g這wy ch耩 zabawy chocia瘺y zapa趾ami :/. Mam nadziej 瞠 ten m鎩 kr鏒ki post da do my郵enia ma這latom, kt鏎zy by chcieli bra si za co grubszego ni korsarze.
Pozdrawiam Piotr
Powr鏒 do g鏎y
pan_kracy

Do陰czy: 09 Lut 2007
Sk康: zach鏚

PostWys豉ny: Pi Kwi 06, 2012 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobrze jest obejrze raz kiedy tego rodzaju film, aby nie popa嗆 w rutyn i dba o BHP i m闚i tu nawet o komercyjnych wyrobach. Kickass napisz prosz jaki b陰d pope軟i貫, bo na filmiku mniej wi璚ej wiadomo 1. kr鏒ki lont, lub jego brak 2. odpala si wyci庵ni皻 d這ni, postawione na ziemi, szczeg鏊nie je郵i mocne 3. jak ju trzymasz w r璚e to opuszkami kciuka i palca wskazuj帷ego, reszta palc闚 zwini皻a w pi窷, mo瞠 jako si uratuj. Sam nie mog patrze, jak ludzie trzymaj achtungi itp. ca陰 d這ni, ja bym si ba.
Powr鏒 do g鏎y
Spanner

Do陰czy: 31 Mar 2010

PostWys豉ny: Pi Kwi 06, 2012 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu nie chodzi o to jaki b陰d pope軟i go嗆 na filmiku, tylko o kompletny idiotyzm. Moje najwi瘯sze petary mia造 maksymalnie 10g mieszanki. Tak du瞠 petardy odpala貫m zawsze za po鈔ednictwem minimum 30cm lontu. U篡waj帷 takiej ilo軼i lontu trzeba mie te 豉dny kawa貫k terenu, nigdy nie wiadomo czy komu nie zachce si spacerku. Wi瘯szo嗆 moich petardek mia豉 mniej ni 1g mieszanki. A i tak by造 do嗆 g這郾e. Ale jak kto my郵i sobie pierdolne 200g to zajebi軼ie jebnie no to potem mamy takie kwiatki. Tak jak na tym filmiku z ostatniej akcji - "czym wi璚ej tym lepiej"
kickass

Do陰czy: 29 Mar 2012
Sk康: Z daleka

PostWys豉ny: Pi Kwi 06, 2012 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spanner dlatego trzeba u鈍iadamia ludzi by tego nie robili i brali przyk豉d z bardziej do鈍iadczonych user'闚 jak Ty na przyk豉d, chyba 瞠 jeste za redukcj mniej ostro積ej cz窷ci populacji. Gdyby taki Spanner by w pobli簑 Idioty jak ja, by mo瞠 nada mia豚ym d這.

pan_kracy- Sk豉da貫m 4 gramowy detonator kt鏎y wystarczy by rozpyli mi 豉pk, nie b璠 tu opisywa jak i dlaczego oraz jakich sk豉dnik闚 u篡貫m. Wystarczy這 , 瞠 z豉ma貫m wszystkie zasady bhp oraz u篡貫m metalowego korpusu z lenistwa. Szcz窷cie w nieszcz窷ciu, 瞠 nie odszed w g堯wnym 豉dunku.

Za co do zdj耩 i filmu to powinno wisie w ka盥ym dziale tego forum
Powr鏒 do g鏎y
Spanner

PostWys豉ny: Pon Kwi 23, 2012 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny "mondry inaczej" minuta 2:40
http://www.youtube.com/watch?v=2Zyti8025Lw&feature=context&context=G20ac6f8RVAAAAAAAABA

rrzepkaa

Do陰czy: 20 Lis 2011
Sk康: Polska

PostWys豉ny: Wto Kwi 24, 2012 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sobie my郵a貫m aby nagra filmik z testu balistycznego kiedy to 20g h3 wybucha w silikonowej d這ni a na ko鎍u filmiku pu軼i tekst ''jeden b陰d jedna r瘯a'' czy co w tym stylu , mo瞠 sk這ni kogo do refleksji ...
Poza tym ja my郵icie, dobry pomys ? I

Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email
Spanner

PostWys豉ny: Wto Kwi 24, 2012 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Debilowi nie przem闚isz, a media b璠 mia造 kolejny pretekst i z pewno軼i pr璠zej czy p騧niej ten film poka膨(oczywi軼ie bez 瘸dnych napis闚)
Blastmaster

Do陰czy: 12 Wrz 2003
Sk康: ze wsz康

PostWys豉ny: Sro Kwi 25, 2012 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mo瞠 umieszcz linki do zdj耩 z wypadk闚 samochodowych... roztrzaskanych g堯w z m霩giem na wierzchu, powykr璚anych cia w groteskowy kszta速, rozbryzgan wsz璠zie krwi i wybebeszonymi flakami...

Mo瞠 to kogo zmusi do refleksji i ju nigdy wi璚ej nie si康zie za kierownic.

Spanner napisa:
Kolejny "mondry inaczej" minuta 2:40. Debilowi nie przem闚isz...

Dlaczego tak uwa瘸sz? Czy瘺y nigdy nie wali we wodzie? - nie mam na my郵i wacka Wink

Dodane: Wygl康a jakoby zdalnie by這 pobudzane. Gdyby sta w wodzie, rzuci to na brzeg lub ledwo by si to wod przykry這 to by豚y m康rym inaczej. A tak tylko zafundowa sobie i znajomym prysznic.

Ostatnio zmieniony przez Blastmaster dnia Sro Kwi 25, 2012 5:34 pm, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
zbyhk

Do陰czy: 05 Mar 2003
Sk康: skontowni

PostWys豉ny: Sro Kwi 25, 2012 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nie by tam troch ma造 odst瘼 miedzy zanu瞠niem a wynurzeniem Question
HNIW

Do陰czy: 14 Kwi 2002

PostWys豉ny: Sob Kwi 28, 2012 12:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze dziwi mnie ch耩 odpalania MWK czy mocniejszych 豉dunk闚 pirotechnicznych lontem, nie wiem co ludzie w tym widz.

Tutaj ju nawet nie chodzi o zranienie siebie ale o bezpiecze雟two innych. Jak zapalisz lont to ju raczej nie ma mo磧iwo軼i powrotu. Lont ma te to do siebie, 瞠 r騜nie lubi si pali. Nawet dobrze wykonany wystarczy, 瞠 w這篡sz do rurki i pr璠ko嗆 spalania znacz帷o wzro郾ie.

Elektryczne odpalanie jest znacznie bezpieczniejsze, szczeg鏊nie jak grubo嗆 drutu oporowego jest wi瘯sza, nie ma wtedy ryzyka odpalenia przez indukcje np. w przypadku gdy telefon zadzwoni. Do tego nie ma op騧nienia wi璚 zawsze mo積a zrezygnowa.

Powracaj帷 do wypowiedzi Kickass to ma 鈍i皻 racje. Wypadki zdarzaj si nawet ludziom, kt鏎zy pracuj zawodowo z MW. Szybko wpada si rutyne.
Ja mia貫m szcz窷cie i wypadki nauczy造 mnie wielkiej pokory do MW a zdrowie nie ucierpia這. Szczeg鏊nie warto zwr鏂i uwag na sp這nki czy detonatory. Zasada jest prosta, jak co mo瞠 wywali to trzeba za這篡, 瞠 tak si stanie i trzeba si zabezpieczy przed efektami (mnie w豉郾ie raz os這na betonowo-metalowa uratowa豉). Chwilowa utrata rzeczywisto軼i zaraz po wybuchu (nie wiem jak to nazwa) i patrzenie czy wszystkie ko鎍zyny s na miejscu z piszcz帷ymi uszami nie da si opisa i daje bardzo du穎 do my郵enia.

Najlepiej to wog鏊e sobie da spok鎩 z amatorskimi MWI.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
rrzepkaa

Do陰czy: 20 Lis 2011
Sk康: Polska

PostWys豉ny: Sob Kwi 28, 2012 12:08 pm    Temat postu: x Odpowiedz z cytatem

Spanner napisa:
Debilowi nie przem闚isz, a media b璠 mia造 kolejny pretekst i z pewno軼i pr璠zej czy p騧niej ten film poka膨(oczywi軼ie bez 瘸dnych napis闚)

Jednak spr鏏uje co takiego nagra i wrzuci na yt . A nu kogo uratuj przed utrat ko鎍zyny ...
A je郵i trafi do medi闚 to b璠zie jeszcze lepiej bo b璠zie wi瘯szy przekaz, nawet je郵i b璠zie bez napis闚 ko鎍owych to i tak zmusi kogo do refleksji .

pozdrawiam zdrowo my郵帷ych rrzepkaa

Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email
Spanner

PostWys豉ny: Sob Kwi 28, 2012 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wrzucaj pr鏏owa zawsze mo積a, mo瞠 odniesie to jaki skutek...
DeTonix

Do陰czy: 13 Maj 2003
Sk康: Kresy...

PostWys豉ny: Nie Kwi 29, 2012 12:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HNIW napisa:
Chwilowa utrata rzeczywisto軼i zaraz po wybuchu (nie wiem jak to nazwa) i patrzenie czy wszystkie ko鎍zyny s na miejscu z piszcz帷ymi uszami nie da si opisa i daje bardzo du穎 do my郵enia.

Ha ha dok豉dnie, gdzie resztki 鈍iadomo軼i ka膨 szybko patrze co zosta這 z d這ni i innych cz窷ci cia豉, taki odruch, jakkolwiek miesi帷e dochodzenia do siebie raz na zawsze nauczy造 mnie ze rutyna ZABIJA lub okalecza na CAΒ 篡cie, a to "ca貫" to baaaaaardzo d逝go.
Prawo Murphego, jak istnieje szansa 瞠 co p鎩dzie "nie tak" to na pewno p鎩dzie... a prawdopodobie雟two ro郾ie z ilo軼i pr鏏...

Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum