Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Proch amonowy
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Frugo_13



Dołączył: 30 Maj 2004
Posty: 4
Skąd: Ha Ha dobre pytanie...

PostWysłany: Nie Maj 30, 2004 2:19 pm    Temat postu: Proch amonowy Odpowiedz z cytatem

Hej! Mam pewien problem Confused , od pewnego czasu interesuję się pirotechniką zrobiłem mieszanki Saletry i cukru, bawiłem się prochem czarnym i innymi ale gdy dowiedziałem się że można uzyskać bardzo duże ilości dymu z pomocą prochu amonowego... no właśnie i jak go mogę zrobić Wink ? Szukałem wszędzie w internecie i dosłownie wszędzie ale nie znalazłem. Proszę pomóżcie mi !!! Surprised
_________________
5% dochodów z każdego pokazu pirotechnicznego jest przeznaczne
na walkę ze ŚCIEMĄ Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pietruszkin



Dołączył: 21 Mar 2003
Posty: 188
Skąd: /dev/null

PostWysłany: Nie Maj 30, 2004 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

85% saletry amonowej
15% węgla drzewnego

w tych proprcjach słabo sie pali
możesz dać po prostu pół na pół objętościowo
będzie się baaardzo powoli spalało sypiąc obficie iskrami
ale tym nieczego nie zadymisz, chyba ze chałupę Cool

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
darmo



Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 12
Skąd: Llanfairpwllggwyngyllgeogery chwyndrobwyllllantisiliogogogoch-najdłuzsza nazwa miasta w Walii

PostWysłany: Nie Cze 13, 2004 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z prochu amonowego raczej ci dużo dymu nie wyjdzie Very Happy (jak na warunki piro Smile ) ale możesz tak jak koledzy wcześniej napisali zrobić -NH4NO3 rozpuścić w wodzie - zamoczyć gazety - wysuszyć - ubić - podpalić Very Happy i jest niezłe. Z kalafonią terz spróbuj oprucz dymu daje zapach sosny Razz
_________________
W trakcie robienia stronki pyro...Smile
Join the army. Meet intressting people and kill him Smile)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wamp30



Dołączył: 08 Lip 2004
Posty: 47
Skąd: Z domu

PostWysłany: Pon Sie 02, 2004 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak całymi dniami leje deszcze, albo chmurki są duże ? Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Czw Sie 05, 2004 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
A tak wracając do tematu prochu amonowego to zrobiłem mieszanke
NH4NO3-50%
C-50%
I słabo sie paliło i dawało mało iskier Confused Dlaczego Confused Czy ktoś mógłby coś doradzić Confused
Powrót do góry
Delta



Dołączył: 17 Maj 2004
Posty: 109
Skąd: siedziba ABW w Olsztynie pokuj 235 III pietro ;)

PostWysłany: Czw Sie 05, 2004 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pietruszkin napisał:
85% saletry amonowej
15% węgla drzewnego

w tych proprcjach słabo sie pali
możesz dać po prostu pół na pół objętościowo
będzie się baaardzo powoli spalało sypiąc obficie iskrami
ale tym nieczego nie zadymisz, chyba ze chałupę Cool


wow problem chyba rozwiazany a i proch amonowy niepali sie taksamo jak zwykły moja rada to zaladowac do jakiejs rurki sprasasowac na acetonie wysuszyc PORZADNIE dac od dolu zatyczke od góry dysze 1/5-1/4 fi rurki zrobic podsypke z prochu.

A i podczas pisania tego posta poszlem sprawdzic do garazu jak sie bedzie palil z 10% dodatkiem PAM-u i pierwsza wersja troche zawilgocony proch amonowy palilo sie to takimi zrywami cos na styl stroboskopu, a z suchym szybko i tylko razilo w oczy 5% dodatek sprawil ze palifo sie to szybciej ale i tak duzo wiecej iskier niebylo dopiero jak do granulowanego prochu amonowego dodalem tak z 2-3% pylu al palilo sie to slicznie i ze srednia szybkoscia Laughing

_________________
http://www.e-humor.biz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Delta



Dołączył: 17 Maj 2004
Posty: 109
Skąd: siedziba ABW w Olsztynie pokuj 235 III pietro ;)

PostWysłany: Nie Sie 08, 2004 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale wy pitolicie ja jade na tej z dodatkiem nuie magnezu a jego soli!!! (poniewaz magnez rozklada aa, sam sie o tym przekonalem Rolling Eyes ) i proch amonowy sie dobrze pali anfo dobrze puka Wink a swiece dymne sie pala a raczej tla i daja dosc duzo dymu Wink
Arrow AA do prochu amonowego musi byc suchutkie
Arrow jak ci sie swieca dymna niechce palic to uzyj jakiegos primeru typu kno3 cukier albo do wody dodaj jeszcze kno3 i cukier + aa w proporcjach 1:1:1 Wink

_________________
http://www.e-humor.biz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pirozol



Dołączył: 21 Kwi 2004
Posty: 22
Skąd: śląskie

PostWysłany: Nie Wrz 26, 2004 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli chodzi o proch aa+c to najlepiej dchodzi od splonki:]
mam pytanie czy kno3+nh4no3+c mozna odpalic jak normalny proch czy tez od splonki?(niewiem czy oplaca sie xperymenyowac)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alien_



Dołączył: 17 Sty 2004
Posty: 78

PostWysłany: Czw Sty 27, 2005 3:11 pm    Temat postu: Z innego tematu Odpowiedz z cytatem

krauzak napisał:
Więc postanowiłem sprawdzić jaka mieszanka na bazie saletry amonowej jest najlepsza (najszybciej się spala). Badałem kilka miesznek tzn: saletra amonowa + węgiel ( w różnych proporcjach),; S.Amonowa +węgiel +AL,; S.Amonowa +S.Potasowa +węgiel,; S.Amonwa+ S.Potasowa + węgiel +Al.(pewno myślicie co sie tak uczepiłem tej amonówki skoro potasowa jest o wiele lepsza- więc uczepiłem się tej amonówki dlatego że mój wujek jest rolnikiem i urzywa takowej do urzyźniania gleby zatem mam jej pod dostatkiem).

W badaniach wyszło mi że najszybciej spala się S.Amonowa + S.Potasowa+ węgiel+ Al, a na bazie samej amonówki to: S.Amonowa (65%)+Wegiel(30%) +Al(5%).......zaobserwowałem też że jak się da zadużo Al to powstaje osad w postaci stopoinego Al.

Tak więc dzisiaj przygotowałem proch, dałem go do suszenia i jutro robie petardki Very Happy Laughing Very Happy Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Czw Sty 27, 2005 11:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A)proch amonowy -ciezko sie do uzywa dlatego ze bardzo chlonie wilgoc z powieteza i w zw. z tym konstrukcja np wulkana musi bys bardzo szczelna... wiem ze dobrze zrobiony moze przejsc w detonacjie od splonki (niemcy tego podczas pierwszej i w 2 fazie drugiej wojny uzywali do wypeliania bomb)
B)Proch amidowy(niepamietam chyba tak se to zwalo) czylo NH3NO3 + KNO3+C ladnie sie pali da rade zrobic z tego i petarde i silnik rakietowy jednak ja widze najlepsze zastoswanie w gwiazdkach i kometach z powodu dosc egzotycznego koloru spalania (blado fioletowy,bialo rozowy ...to zalezy jak kot patrzy albo sklad mieszanki)
C)swieca dymna czyli szmaty nasaczone w r-r wodnym NH3NO3 pala sie dos powoli a dym jest raczej taki sobie mozna uzyskac znacznie lepsze (czasmi nawet od karmelka) efekt gdy doda sie do r-r cukru i KNO3 (nienalezy przesadzac z cukrem ani KNO3 poniewaz z nadmiarem KNO3 spali sie za szybko a z nadmiarem cukru moze wogole sie nie zapalic albo moga powstawac tzw>bulki) proporcje na ten roztwor to 1L goracej najlepiej gouajacej sie wody OK 10 lyzek stolowych NH3NO3 5-6lyzek KNO3 2-4 lyzki cukru...swiece te maja te zalete ze pala sie dlugo i dymu jest dosc sporo bez uzcie wody niespob ich zgasic....
Powrót do góry
Kapucino



Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 52

PostWysłany: Pon Maj 02, 2005 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak kto mieszka w okolicach wrocławia to na rargu koło świebockiego widziałem takie duże bryłki kalafoni na dalszej części targu(tej z rupiciami Razz )cena nie powinna być wysoka a brłki są dość duże ze 0,25 kg bedzie . ale nie próbowalem jeszcze jej dawać do zadymiania, a może warto Smile

Ostatnio zmieniony przez Kapucino dnia Pon Maj 02, 2005 12:13 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Clone



Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 11

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 3:13 pm    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

Proch amonowy pali się dobrze, tylko musi byc bardzo dobrze wysuszony no i składniki musza być dobrze rozdrobnione... najlepsza mieszanka wg mnie to 50:50 (AA:C).
Taka mieszanka nadaje sie do wulkanow i to wg mnie bardzo dobrze, daje sporo iskier i do dosc duzych. najlepiej odpalac ją przez podsypanie zwykłym prochem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Daltar



Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 47
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Maj 27, 2007 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli chcesz otrzymac duze ilosci dymu to musisz wykonac mieszanine saletry amonowej oraz wegla aktywnego ( nie drzewnego! ) drobno zmielonego.

Taka swieca dymna pali sie bardzo dobrze, wydzielajac duze ilosci dymu. Proporcja objetosciowa zdaje sie 1:1 ( nie pamietam dobrze bo ostatni raz robilem to 15 lat temu Laughing )

_________________
www.nakaja.com - pirotechnika, fajerwerki, pokazy sztucznych ogni - Kraków
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Wto Cze 19, 2007 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

U mnie w ogrodniczym dostepna jest saletra amonowa z dodatkiem węglanu wapnia i węglanu magnezu.

Nadaje się ona do zrobienia proch amidowy lub świec dymnych?

Powinienem ją oczyścić?

Pozdrawiam
Powrót do góry
prezes-the inventor



Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 5

PostWysłany: Wto Cze 19, 2007 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powinna ale nie gwarantuje Ci tego ;]
lepiej kup normalną bez dodatkow w chemicznym albo u ludzi na forum

oczyscic z tych syfów tej saletry nie zabardzo sie da Laughing ponoc sa jakies sposoby na jej oczyszczenie ale duzo osob sie na to skarzy więc sam wiesz Wink

pozzzddrrr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rafael31



Dołączył: 09 Gru 2006
Posty: 85
Skąd: jesteś?

PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Jeśli chcesz uzyc NH4NO3 do świec dymnych to możesz uzyc zanieczyszczonej, ja jej uzywałem i wychodziło dobrze.
Prezes-the inventor- Co ty masz trudnego w oczyszczaniu saletry amonowej, wystarczy rozpuścic w wodzie zebrać syf (CaCO3 i MgCO3 nie rozr. się w H2O) a potaem zkrystalizować, traci sie przy tym troszke saletry ale ona jest tania jak barszcz.
R31

_________________
przepraszam za błędy;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
prezes-the inventor



Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 5

PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe ale mokra jak cholera Laughing
a suszenie amonowki w piekarniku to jeszcze lepsza przygoda xD
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rafael31



Dołączył: 09 Gru 2006
Posty: 85
Skąd: jesteś?

PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak musiałbyś wysuszyć czy po krystalizacji czy kupioną, chyba że gdzies sprzedają wysuszoną ale tego nie wiem.
_________________
przepraszam za błędy;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
prezes-the inventor



Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 5

PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

man xD słuchaj teraz uważnie ;] nh4no3 chleje wode jak walnięty więc jak go zmoczysz to w domu niezabardzo go juz zdołasz wysuszyć do końca a saletry amonowej nie nalezy suszyc w piekarniku chyba ze ktos jest samobójcą a na słoneczku też zbytnio to suszenie nie bedzie dobre ;] jesli kupisz z chemicznego to ona jest suchutka. nie no ja nie moge .... wez no jakis profi powiedz mu to samo to moze zrozumie Razz

P.S. gwiazdor a taka skromna wiedza ...

pozdro Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rafael31



Dołączył: 09 Gru 2006
Posty: 85
Skąd: jesteś?

PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Wiele razy na forum było o krystalizowaniu amonówki jak i o suszeniu jej w piekarniku, H4NO3 rozkłada w temp o ile pamiętam 170*C a suszenie jej w 100* jest bezpieczne, a pozatym jeśli mnie nie znasz to prosze o nie obrazanie mojej wiedzy.
Pozdrawiam i kończe do niczego nie prowadzącą dyskusję jeśli się jednak mylę to przepraszam.
ED: http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?t=13909&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=krystalizowanie+saletry

_________________
przepraszam za błędy;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP