Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Układ Pomiarowy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
assassin90



Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 14

PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 8:50 pm    Temat postu: Układ Pomiarowy Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich, czytałem ostatnio pewien wątek na forum, był w nim pewien układ: http://sklep.avt.com.pl/go/_info/reviews.php?id=36655&item=4#menu
Podaje on: Wysokość(do 1500m), temperaturę, ciśnienie i czas.
I mam parę pytań, czy można to urządzenie włożyć do rakiety, będzie zapisywało dane które uzyskał w trakcie lotu rakiety i czy można by było wmontować jakiś nadajnik, aby przesyłał dane do komputera?

P.S Napisałem tutaj, ponieważ nie mam dostępu do działu Układy Pomiarowe
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
jaskiniowiec



Dołączył: 22 Lut 2004
Posty: 597
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisze przecież, że układ rejestruje wysokość. Można zapisać 1024 próbek. Odczyt za dokładny nie będzie, bo najszybciej można zapisywać dane co 1s. Dla rakiety jest to trochę mało. Ale i tak interesujący układ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mortan



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 10

PostWysłany: Nie Sie 03, 2008 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszę w tym temacie, ponieważ nie można zakładac nowych tematów z niewiadomych mi przyczyn. Jak forum "się naprawi" można posty przenieść do nowego tematu o odpowiedniej nazwy.


HAMOWNIA

od dłuższego czasu przymierzam się do wykonania hamowni elektronicznej do silników rakietowych. Hamownia miała by za zadanie odczytywać zmiany ciągu silnika zapisywać je w pamięci, aby potem móc je łatwo odczytać na komputerze.
Jakie części będą mi potrzebne do wykonania takiego urządzenia?Szczególnie chodzi mi o poradę w części elektronicznej. Co będzie najlepsze i zarazem w miarę tanie...

Pozdrowienia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP