Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Nieudane próby tworzenia karmelka
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Kacper



Do³±czy³: 17 Maj 2003
Posty: 180
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Wto Lip 26, 2005 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Trochê nie do koñce bo ja z kolegami chcieli¶my zrobiæ sr na 3kg albo i wiêcej karmelki Twisted Evil (wtedy jeszcze nie mia³em zbyt dobrego pojêcia o sr) karmelkê robi³em porcjami po ko³o 100g na zmianê z kolegami bo to trochê roboty by³o no i niestety siê zapali³o najpierw porcja 100g potem wlecia³ do tego s³oik z paliwem jeszcze nie zkarmelizowanym ko³o 1,5kg Evil or Very Mad (skutki wiadome). Czyli gdybym wed³ug ciebie sypa³ do gara porz±dnie to bym nasypa³ kilogram Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
pessos



Do³±czy³: 27 Cze 2004
Posty: 153
Sk±d: Trinneck

PostWys³any: Wto Lip 26, 2005 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, to prawda co napisa³ Wocq ale nie do koñca Wink Im wiêcej paliwa karmelizujemy (w granicach rozs±dku) na jak najmniejszym ogniu, ca³y czas mieszaj±c, tym ³agodniej przebiega ca³y proces. Wiêksza masa absorbuje wiêcej ciep³a z patelni (rondelka w czym kto lubi Wink ), przez co trudniej j± nagrzaæ powy¿ej temp topnienia, w której proces karmelizacji jest zbyt gwa³towny i nastêpuje ju¿ praktycznie zwêglanie, a nie karmelizacja. Najlepsze w tym wypadku jest zastosowanie p³ty grzewczej z termostatem, o skali do 200* C taki sprzêt ³atwo mo¿na zrobiæ Cool nastawiamy na temp "podkarmelizacyjn±" i nawet minimalnej ilo¶ci (5-10g) nie da rady przypalic, a karmelek wychodzi miodzio, taki prawie bielusieñki, z lekko ¿ó³taw± po¶wiat± Wink
_________________

plany na dzi¶ s± takie, ¿e ich nie ma
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Adrian



Do³±czy³: 28 Mar 2005
Posty: 94

PostWys³any: Czw Lip 28, 2005 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siemka

Co to wogule za temat: "Nieudane próby tworzenia karmelka"?

Ostatnio zauwa¿ylem ze wiêkszo¶æ z was pisze bardzo krótkie posty .... Nie chce was denerwowac ale post typu "Dziêki. A co by by³o gdyby : Jakas g³upota" sie nie nadaj± .. Sam nie jestem doskona³y zeby nie bylo
ze sie m±drze ale .. poprostu uszanujcie czasem to , ze nawet tak mlody czkowiek jak ja ma ochote widziec posty ciekawe.. które czyta sie z zaciekawieniem.

A karmelki naprawde robi sie do¶c ³atwo ... Smile Ja nie wiem jak to moze sie nie udaæ chociaz sam kilka razy go przypali³em to jeszcze nigdy mi sie nie zapali³ ... podgrzewam w temperaturze 120'oC pó¼niej zmniejszam na 60'oC i jest dobrze ... ( Do temepratuj nie jestem na 100% pewien)

Wed³ug mnie owiele trudniej jest zrobiæ np Dekstryne z m±ki ziemniaczanej b±d¼ dobrej jako¶æi wegiel ....

Nie chce mêczyæ wiec koncze posta ..

Pozdrawiam

ps. Do tematu nic nie mam jest Dobry .. Smile (wed³ug mnie)
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
pessos



Do³±czy³: 27 Cze 2004
Posty: 153
Sk±d: Trinneck

PostWys³any: Czw Lip 28, 2005 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm temat chyba do lekkiego czyszczenia, moim zdaniem Wink
Siedzia³em tak sobie i szuka³em jakiego¶ sposobu aby ka¿dy móg³ zrobiæ sobie "bezpiecznie" karmelka bez ryzyka przegrzania i mam Shocked Very Happy Idea Otó¿, wystarczy wzi±¶æ ¿elazko gdzie mamy ju¿ wbudowant termostat obracamy do góry nogami i mamy gotow± p³ytê z termostatem tylko nastawiæ odpowiedni±, garnuszek i jazda Very Happy Pomys³ moim zdaniem dobry, sprawdze go jak co¶ bêdzie nie teges to dam znaæ Wink

_________________

plany na dzi¶ s± takie, ¿e ich nie ma
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
stuf



Do³±czy³: 03 Pa¼ 2005
Posty: 82
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Wto Pa¼ 11, 2005 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich Smile
Heh..
Za mna juz pierwsze karmelki niektore udane niektore nie ( w/g mnie jako lamera)
Albo ja jestem jakis niedowidzacy albo to nie jest ujete na forum... ( choc pewnie te pierwsze Sad )

Wiem juz ze nalezy najlepiej robic 60 / 40 -> KNO3 / cukier puder (podobno wychodzi jasniejsza ??)
Za kazdym razem jak zrobie karmele to jest na tyle gesta ze za chol... e nie moge jej wlac. Jedyne to wydlubuje srubokretem na papier i po przestygnieciu ugtniatam parzac sobie lapy Evil or Very Mad

Pytania:

Jak zrobic, co dokladnie dodac i w jakiej ilosci, zeby doslownie WLAÆ mieszanke do formy ??

Jak juz to jest gotowe to:

Zapalac to od gory czy od dolu ?
Robic kana³ przez cala dlugosc czy nie, czy wogole nie robic ?

Z góry przepraszam za tak lamerskie pytania ale naprawde juz ga³y wypatrzylem i nie moge znalesc jasnych i kakretnych odpowiedzi.
Wiec prosze o konkretne wyjasnienia ( nie o linki, teksty innych itp)

Z góry bardzo dziêkujê.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
stuf



Do³±czy³: 03 Pa¼ 2005
Posty: 82
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Wto Pa¼ 11, 2005 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ups .. sorki.. ostatnimi si³ami doczytalem sie zeby dodac gliceryny Smile
Jednak pozostaje pytanie jak z tym kanalem i odpalaniem.. ( gora czy dol) ?
Pzdr.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
szpaner



Do³±czy³: 11 Pa¼ 2004
Posty: 561

PostWys³any: Wto Pa¼ 11, 2005 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odpalanie od tej strony gdzie nie ma dyszy.
Gliceryna to kiepski pomys³.
Widocznie za s³abo podgrzewasz.
Nie karmelizowa³e¶ nigdy cukru? w pewnym momencie robi siê ca³kiem p³ynny, zanim zacznie siê przypalaæ. I to jest moment, w którym nale¿y przelaæ do korpusu.

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
stuf



Do³±czy³: 03 Pa¼ 2005
Posty: 82
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Wto Pa¼ 11, 2005 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thx..
wlasnie polazlem do kuchni i zaczelem karmelizowac zwykly cukier... zrobil sie przezroczysty i plynny.. dlaczego wiec tak sie nie dzieje z cukrem pudrem i saletra ? mieszam.. robia mi sie takie male kuleczki... potem puder sie roztapia i robi sie brazowawy... po calasci otrzymuje kolor "krówki".
mam nadal grzac..??
a co z kanalem ? przez cala dlugosc ?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
maslak666



Do³±czy³: 27 Wrz 2003
Posty: 110
Sk±d: Radom

PostWys³any: Wto Pa¼ 11, 2005 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno co¶ ¼le robisz. Na forum 'silniki rakietowe' jest mój temat silnik MASLAK 'WIBRA' - jest nawet film. Ten silnik by³ napêdzany paliwem karmelka sacharoza/KNO3 35/65, które wla³em do silnika, wiêc da siê na pewno robiæ wystarczaj±co p³ynn± karmelkê. Co wiêcej, paliwo robi³a moja kochana ciotka Razz - wiêc dobr± karmelkê mo¿e robiæ nawet najwiêkszy laik. Po trzecie wreszcie, paliwo takie mo¿e byæ ca³kiem udane. Musisz próbowaæ, w koñcu zdobêdziesz do¶wiadczenie i siem nauczysz.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
stuf



Do³±czy³: 03 Pa¼ 2005
Posty: 82
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Wto Pa¼ 11, 2005 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm.. zatem jutro poproboje... Jak co zrobie foty i wrzuce o ile ktos mi powie jak to zrobic.. Smile Jest ktos moze z wawki zeby sie ewentualnie styknac i pokazac pare swoich cudeniek ? moze sie przy okazji bym nauczyl pare rzeczy i karmelki Twisted Evil
pzdr
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
stuf



Do³±czy³: 03 Pa¼ 2005
Posty: 82
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Sro Pa¼ 12, 2005 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

buu...
bylem robilem i nic.. nadal jest za gesta zeby ja doslownie wlac... jak ja chwilke dluzej przytrzymam to sie cukier za bardzo pali... BTW : wyskrobalem resztki i polozylem na ziemi podpalajac... no zapalilo sie ... nagle zaczelo sie krecic po czym wystartowalo na wysokosc 7 metrow... kawalek byl moze 0,5 cm srednicy i 1,5 cm wysokosci i byl bardzo nieksztaltny.. rzeklbym losowy i nieforemny.. widok byl dosc smieszny a i pewnie moja mina bo sie nie spodziewalem Very Happy
Czemu to wogole polecialo..
(KNO3/cukier puder - 6,5 gr / 3,5 gr)

Pzdr.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Sro Pa¼ 12, 2005 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taki urok dobrej karmelki Laughing
¦¦¦¦¦wiiiiirrrrrruuuuuuujeeeeee Exclamation
To znaczy samo mo¿e polecieæ jak to s³usznie zauwa¿y³e¶.
Wniosek Arrow nie próbowaæ podpalaæ karmelki w pobli¿u ------> karmelki
mo¿e siê zadyma zrobiæ ( jak to ju¿ kto¶ opisywa³ )

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
stuf



Do³±czy³: 03 Pa¼ 2005
Posty: 82
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Pi± Pa¼ 14, 2005 1:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdecydowalem sie opisac blizej to co dokladnie robie..
biore kuchenke turystyczna.. maly ogien.. lyzka wazowa z aluminium.. wrzucam odwarzony towarz (65/35) i zaczynam mieszac po ok 15 sek. na ogniu... gdy zauwaze ze cukier sie topi, mieszam coraz intensywniej... pomimo usilnych prob nadal wychodzi mi cos takiego ze w korpus musze wpychac... co jest ? co robie zle ? dodam ze wage mam bardzo dokladna... wazy do 0,1 gr. i jest sprawdzona.
jakies pomysly ??
Pzdr.
Ps. jak Mr. Kermit ostanio zauwazyl swiiadczy to o dobrzej karmelce ale nadal mnie meczy dokladne upychanie w korpusie.. choc zrobilem ostatnio pierwsza kijanke o masie calkowitej ( z patykiem i itp) 15 gr.. ( ze czego paliwo wazylo 9,7 gr.) poleciala jak dla lamere niezle bo na okolo 35 - 40 metrow a silnik pracowal ok. 2 sek..

Ps.2/ co robie zle.. ?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Jacek R.



Do³±czy³: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Sk±d: Z ³±k Arkadii a tak serio Kraków

PostWys³any: Pi± Pa¼ 14, 2005 4:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pr prostui lepie wa³ek z karmelki przebijam go wyka³aczka i formuje tak zeby mia³ wymiary ¶r. ok 1cm a d³. okolo 15cm. Jak walek zastygnie ³amie go na fragmenty odpowiedniej wielkosci. Potem zawijam w papier i jazda...
_________________
Czasem okoliczno¶ci zmuszaj± cz³owieka do porzucenia swojej dawnej dzia³alno¶ci Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
zonk1



Do³±czy³: 11 Gru 2003
Posty: 48
Sk±d: ToRuÑ

PostWys³any: Pi± Pa¼ 14, 2005 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P³ynna karmelka, a przynajmniej mi taka wychodzi Razz (by snake)
Cytat:

Przygotujcie osobne porcje 30:70 cukier/saletra lub mo¿na daæ 3 ³yzki cukru i oko³o 6-7 saletry. Cukier wsypmy odrazu do puszki. Na ma³ym gazie rozpuszczamy cukier a¿ do br±zowej lepkiej cieczy ca³y czas mieszaj±c. Dodajemy saletre, ³y¿ka po ³y¿ce i mieszamy ca³y czas aby mieszanina by³a lepka i nie przypali³a siê. Gdy ju¿ wszystkie sk³adniki po³±cz± siê w br±zowo-¿ó³taw± ma¼ nale¿y mieszaæ j± jeszcze przez chwilê i szybko przelaæ do silniki lub wylaæ na formê paliwko przypominaj±ce konsystencj± jogurt.

Paliwo wylewa siê do¶æ ³atwo chocia¿ czasem trzeba sobie pomóc listewk± popychaj±c je. Po wlaniu paliwa do silnika odczekajmy chwilê a¿ troszkê stwardnieje a nastêpnie wbijmy w od góry do do³u lub odwrotnie przez ¶rodek paliwa d³ugi nasmarowany smalcem, mas³em lub olejem czy inn± ¶lisk± substancj± kijek lub lepiej drut/prêt. Chwilke poprzepychajmy nim w paliwie i gdy go wyjmiemy powinien powstaæ kana³ - na wylot paliwa.


Zaczerpniête z www.piroportal.one.pl

_________________
Kto pyta, ten pyta! HA!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
stuf



Do³±czy³: 03 Pa¼ 2005
Posty: 82
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Sob Pa¼ 15, 2005 2:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh.. obwiam sie ze to nie pomoze... jeszce nigdy nie udalo mi sie zrobic do konsystencji jogutru czy takiej aby to wlac.. zawsze musze upychac !!
Ale mam wrazenie ze zaczynam dochodzic do jakis konkretow.. dzisiaj na przyklad zrobilem karmele w proporocjach 63/37 (KNO3 / cuk.puder) i wyszla mi BIA£¡.. no moze bardzo lekko bezowa.. Smile czy to prawda ze takowa jest najlepsza ?

pzdr.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Sob Pa¼ 15, 2005 7:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stuf napisa³:

Ale mam wrazenie ze zaczynam dochodzic do jakis konkretow.. dzisiaj na przyklad zrobilem karmele w proporocjach 63/37 (KNO3 / cuk.puder) i wyszla mi BIA£¡.. no moze bardzo lekko bezowa.. Smile czy to prawda ze takowa jest najlepsza ?

pzdr.


To zale¿y od ci¶nienia jakie bêdzie panowaæ w komorze spalania (ju¿ o tym pisa³em) najlepsza jest w proporcjach 80/20 tylko ¿e potrzebny silnik o bardzo du¿ym ci¶nieniu pracy na powietrzu taka ledwo siê pali.

Im mniejsze ci¶nienie pracy tym wiêkszy powinien byæ stosunek cukru do azotanu.

Pozdrawiam maxlam
Powrót do góry
sQuidi



Do³±czy³: 21 Wrz 2005
Posty: 30
Sk±d: dzikiego wschodu:P

PostWys³any: Sob Pa¼ 15, 2005 2:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no mnie to juz przestaje bawic zjaralem matce 2 gary zelmer:) i dalej mi nie wychodzi a czemu??? niewiem
mieszam saletre i cukier z odrobina wody stawiam na niewielki gaz i mieszam mieszam mieszam woda mi odparowuje
robi sie biale mieszam mieszam imieszam robi mi sie to tak suche w koloze kawy przykleja sie do garka nie idzie tego wogule odczepic a juz naprawde sie nieda formowac w jakakolwiek postac jednym slowem suche jak wiur i gar zjarany popalone niewiem moze trzeba po odparowaniu wody znowu jej troszke dodac??? Rolling Eyes Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
stuf



Do³±czy³: 03 Pa¼ 2005
Posty: 82
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Sob Pa¼ 15, 2005 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sQuidi napisa³:

mieszam saletre i cukier z odrobina wody stawiam na niewielki gaz i mieszam mieszam mieszam woda mi odparowuje


Nie jestem w to najlepszy ale zdecydowanie odradzam uzywanie chocby grama wody...

zrob tak:
odmierz ustalona wage towaru (saletra / cukier)

wrzuc do malego garczka..
ustaw maly ogien takie tyci aby sie cos tli³o
kiedy tylko zobaczysz ze cukier zaczyna sie topic (ja sie wpatruje dokladnie i jakos wychodzi) zaczynam energicznie i intesywnie mieszac jakby zdrapujac z dna ta glukoze... co jakis czas zdejmuje z ognia zeby sie nie przypalil cukier.

potem zrobia ci sie takie nieksztaltne kulki ale nadal mieszaj...
kiedy juz zrobi ci sie jednolity glut.. a najlepiej jasny.. zdejmij gar z ognia i wywal towar na papier ( ja uzywam ten od naklejek.. (sliski spod naklejki) - wtedy nie przywiera i calosc moge obrabiac.

wiem jedno.. tego trzeba sie nauczyc i trenowac..

powodzonka
Pzdr.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
stuf



Do³±czy³: 03 Pa¼ 2005
Posty: 82
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Sob Pa¼ 15, 2005 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maxlam napisa³:


Im mniejsze ci¶nienie pracy tym wiêkszy powinien byæ stosunek cukru do azotanu.



to znaczy dokladnie ile czego ?? Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Nastêpny
Strona 2 z 12

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP