Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Przyjazny karmelek

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Paliwa rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Pi± Maj 21, 2004 11:32 pm    Temat postu: Przyjazny karmelek Odpowiedz z cytatem

Witam
Po pracy z karmelkiem mia³em wiele nieprzyjemnosci poparzenia b±ble na palcach itp. wec postanowi³em skaczyæ z tym i pomy¶lec nad milszymi rozwiazaniami Smile i dosz³em do sukcesu Cool .
A teraz jak to sie robi spazadzamy karmelke obojetnie jaka chcemy i topimy ja wylewamyna metalowa blaszke (aby pu¿niej ³atwo by³o oerwaæ)
jak wystygnie ³amiemy m³ótkiem na bardzo drobne kawa³ki, puzniejszm etapem jest zmielenie kawa³ków karmelka w m³ynku od kawy. dalej mozemy ten proszek ubijaæ bezposrednio do silnika lub stopic w garnku (topi sie w bardzo niskiej temp.) jest bardzo plastyczny.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
swallower



Do³±czy³: 05 Maj 2004
Posty: 67
Sk±d: mam wiedzieæ?

PostWys³any: Wto Maj 25, 2004 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie rozumiem... przeciez przy topieniu karmelka i wylewaniu go na blache mozna sie tak samo popazyc jak normalnie? czy chodzi Ci o oparzenia przy wlewaniu go do waskiego korpusu? ja korpus wstawiam do jakiegos uchwytu a garnek ma taki "dziobek" ktorym sie bardzo latwo nalewa...

a co do mielenia, to raz mielilem i jest to strasznie upierdliwe (klei sie, nie mieli sie na pyl) i duzo wiecej roboty...

p.s. mozesz tez bardziej uwazac Razz

p.s.2 same oparzenia przy wlewaniu nie sa grozne, ale jak Ci sie zapali... Rolling Eyes Shocked

_________________
Nie ma tego dobrego, od którego nie ma lepszego Wink .
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
guardian



Do³±czy³: 13 Mar 2004
Posty: 16
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Wto Maj 25, 2004 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wypróbujcie fa³szywa karmelke Kermita
Fa³szywa karmelka

_________________
niewiedza rodzi strach i g³upotê !
...trzeba byc lisem i lwem...
koniecznosc jest wszystkim, a wola ludzka niczym
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Iron



Do³±czy³: 22 Maj 2004
Posty: 24

PostWys³any: Wto Maj 25, 2004 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karmelek wcale nie jest taki gor±cy. popa¿niea nie s± takie staraszne, go¿ej jak ci sie zapali , bo to jest stracony karmel i w dodatku spalona kuchnia
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Wto Maj 25, 2004 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ja napewno duzo razy karmelke robi³em i mi sie nie zpali³a.
Mowisz ze popazenia karmelka nie sa takie grozne ale bolesne Exclamation Exclamation Exclamation
Wylac Ci kropelke na palca a moze na d³ón odrazu ci babel sie robi który boli. A mielenie karmelki wcale nie jest "upierdliwe" dajesz do m³ynka od kawy drobne kawa³ki i jest ok pozatym niektórzy amatorzy rakiet nie lubia karmelki bo nieraz jest nieprzewidywalna wol± Krystalizacje itp.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
Tweenk



Do³±czy³: 28 Kwi 2004
Posty: 88
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Sro Maj 26, 2004 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karmelka mo¿e siê zapaliæ jak j± punktowo przegrzejesz tzn. robisz jej grub± warstwê w ceramicznym lub innym ¼le przewodz±cym ciep³o naczyniu na palniku gazowym lub kuchence gazowej. Na elektrycznej albo jak robisz cienk± warstwê na patelni nie powinna ci siê zapaliæ
_________________
Ludzie którzy lubi± kie³basê b±d¼ szanuj± prawo z pewno¶ci± nie widzieli jak te rzeczy siê robi.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
quer



Do³±czy³: 25 Maj 2003
Posty: 17

PostWys³any: Wto Cze 01, 2004 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
niektórzy amatorzy rakiet nie lubia karmelki bo nieraz jest nieprzewidywalna


Witam Smile . Nie by³em dawno na tym forum. Widze, ¿e w dziale o paliwach nie pojawi³o sie nic nowego tylko ca³y cas posty o tym samym i te same pytania. Co mia³e¶ na my¶li mówi±c nieprzewidywalna? Faktem jest, ¿e karmelkowe silniczki s± mozolniejsze do przygotowania i samo robienie paliwa mo¿e zaboleæ Rolling Eyes ale warto bo proch tak nie poci±gnie Wink . Ja miele karmelke na proszek a potem ja upycham lekko w silniczku, szybciej sie spala i wiêcej wyci±ga.

Podziwiam, jakwy to robicie, ¿e wam sie po garach jara Wink , wiêcej uwagi.

Pozdro, quer

_________________
" A my tak ³atwo palni..."
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Designer



Do³±czy³: 19 Wrz 2003
Posty: 4
Sk±d: Bytom

PostWys³any: Nie Cze 13, 2004 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam


Karmelka jest nieprzewidywalna kiedy sie doda jakies tam inne pierdo³y oprócz saletry i cukru. Ja zawsze lubi³em karmelke ale dzis sie do niej dosc porz±dnie zrazi³em kiedy robi³em karmelke magnezwow± - zajara³a sie bez pytania, no i nie dosc ze w garazu tyle dymu ze swojej rêki nie widzia³em to co gorsza gdy j± zobaczy³em to by³o bardzo nie mi³o (wiedzieliscie kiedys kie³baske z ogniska .... ? )

_________________
gg 3073990
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
qrld



Do³±czy³: 30 Sty 2004
Posty: 50
Sk±d: Be³chatów

PostWys³any: Pi± Cze 25, 2004 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MICHA£ napisa³:
A mielenie karmelki wcale nie jest "upierdliwe" dajesz do m³ynka od kawy drobne kawa³ki i jest ok

Ja tak zrobi³em i mój kochany, jedyny i niepowtarzalny M£YNEK rozwli³ sobie ostrze (jedno z dwóch) Evil or Very Mad Crying or Very sad . Wcze¶niej mieli³em nim bez problemów wêgiel drzewny.

_________________
pzdr
STOP ENTROPII !
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Pingwin



Do³±czy³: 19 Mar 2004
Posty: 110

PostWys³any: Sob Lis 06, 2004 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... A ja sie tak zastanawiam... Dlaczego nikt nie rozgrzewa lekko oleju (~200*C) i nie topi karmelka na lazni olejowej? Przeciez to duzo bardziej bezpieczne, rownomiernie ze wszystkich stron grzeje... Tylko, zeby ten drugi garnek nie dotykal dna:) I praktycznie nie ma mozliwosci zaplonu...

Pozdrawiam
Pingwin

_________________
Pirotechnika to przeszlosc w moim zyciu.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Greegor



Do³±czy³: 30 Gru 2004
Posty: 6

PostWys³any: Sro Lut 02, 2005 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja proszek karmelkowy(w sumie to granulki) robie tak:
robie fa³szyw± karmelkê,gdy jeszcze jest wilgotna sciagam, czekam az wystygnie mieszajac, w tym czasie myj±c tez naczynie w którym go robi³em. Pó¼niej wsadzam do ch³odnego naczynka do gotowania kulke ugnieciana z falszywej karmelki, daje to na ogieñ i bokiem ³y¿ki rozdrabniam paliwko na granulki. Dopóki jeszcze jest wilgotne rozcieram na jak najdrobniejsze granulki. Tylko ¿e nie mo¿na ¶ciskaæ, bo sie zrobi normalny p³ynny karmel. A czemu mi sie taki robi-nie wiem. Na tych samych proporcjach saletry do cukru karmelek wychodzi piêkny ³adny tylko ¿e sie nie topi. Wagowe proporcje ~40cukru do 60saletry.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Jacek R.



Do³±czy³: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Sk±d: Z ³±k Arkadii a tak serio Kraków

PostWys³any: Pon Lut 07, 2005 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ma³e ilo¶ci karmelka robie w pude³eczkach od ¶rutu (chodze na strzelnice i mam tego karzda ilo¶æ, w karzdym razie mi do woli wystarcza). Na ma³ym ogniu i mieszam stale szprych± do roweru... Mo¿na to pude³eszko umie¶ciæ na stojaku ze szprych w garnku z olejem i na ³a¼ni robiæ... Sam cos takiego zrobilem.
_________________
Czasem okoliczno¶ci zmuszaj± cz³owieka do porzucenia swojej dawnej dzia³alno¶ci Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
milimetr
Banita


Do³±czy³: 30 Pa¼ 2005
Posty: 25

PostWys³any: Nie Lis 06, 2005 7:56 pm    Temat postu: Re: Przyjazny karmelek Odpowiedz z cytatem

MICHA£ napisa³:
.......puzniejszm etapem jest zmielenie kawa³ków karmelka w m³ynku od kawy.....

stary jest za*******e mo¿liwe ¿e ten karmelek w maszynce ci sie zapali !!!!! po co wogóle rozdrabniaæ znowu ja próbowa³em wiele razy karmelka robiæ, naprwadê du¿o i wychodzi mi na to ¿e najlepsza jest normalna nie fa³szywa karmelka ! polecam! aha mo¿esz u¿ywaæ rêkawic co do bombli

pzdr

_________________
Jedne kobiety s± bezcenne za inne zap³acisz kart± mastercard !!!

gg = 4373752
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
szpaner



Do³±czy³: 11 Pa¼ 2004
Posty: 561

PostWys³any: Pon Lis 07, 2005 12:28 am    Temat postu: Re: Przyjazny karmelek Odpowiedz z cytatem

milimetr napisa³:
MICHA£ napisa³:
.......puzniejszm etapem jest zmielenie kawa³ków karmelka w m³ynku od kawy.....

stary jest za*******e mo¿liwe ¿e ten karmelek w maszynce ci sie zapali !!!!!...

Je¿eli "za*******e mo¿liwe" oznacza "ma³o prawdopodobne" to moge siê z tob± zgodziæ. Tylko w takim razie poco to pisa³e¶, je¿eli on napisa³, ¿e tak robi.

My¶lisz, ¿e karmelek a¿ tak siê nagrzeje? to nie jest pcz, ¿eby od iskry siê zapali³o!

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Pon Lis 07, 2005 12:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biedny ten m³ynek Laughing Wink
_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
w±glik



Do³±czy³: 06 Lis 2005
Posty: 9
Sk±d: a bo ja wiem

PostWys³any: Pon Lis 07, 2005 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taka mielona karmelka jest ca³kiem fajna ale jest bardzo higroskopijna co jest przyczyn± szybkiego nasi±kania par± wodn± z powietrza co skolei utrudnia odpaleni (przez to sp*****³y mi sie dwa silniki Evil or Very Mad )
_________________
"Kropla mi³o¶ci warta jest wiêcej ni¿ ocean m±dro¶ci"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
milimetr
Banita


Do³±czy³: 30 Pa¼ 2005
Posty: 25

PostWys³any: Pon Lis 07, 2005 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tu muszê ci racje przyznaæ ¿eczywi¶ci dzi¶ tak± zrobi³em i cholernie zachodzi wod± ale zawsze mo¿na ca³y czas na grzejniku przetrzymywaæ ale to nie jest rozwi±zanie na d³ug± metê
_________________
Jedne kobiety s± bezcenne za inne zap³acisz kart± mastercard !!!

gg = 4373752
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Joker
Go¶æ





PostWys³any: Wto Lis 08, 2005 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam



Jak kto¶by móg³ obliczyæ jaki ciêzar moze podnie¶æ 100g karmelka z fe2o3

60g saletra
39g cukier
1g rdza (py³)
Powrót do góry
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Wto Lis 08, 2005 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Joker napisa³:
Witam



Jak kto¶by móg³ obliczyæ jaki ciêzar moze podnie¶æ 100g karmelka z fe2o3

60g saletra
39g cukier
1g rdza (py³)


Polecam arkusz R.Nakka SRM.... (jest ju¿ o tym na forum).
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Paliwa rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP