Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Fugas na mieszankach gazowych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Sob Maj 22, 2004 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pingwin nauczyłbys sie troskze czytac tam kilku panów na gurze tez przecież własnie chodiz o ogien gosc chche fireballa a nie huk.
Powrót do góry
mierzu



Dołączył: 29 Sty 2004
Posty: 76
Skąd: Z PRZEMYTU!!!

PostWysłany: Sob Maj 22, 2004 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A po co wogule cokolwiek robic z AL Question
Arrow sa krety ktore zawieraja kulki Al Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pussak



Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 25
Skąd: zza ściany

PostWysłany: Nie Maj 23, 2004 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedyś czytałem, że taka mieszanina H z O w stosunku 2:1 to nazywa się pirunującym gazem. A jeśli nie ma się tlenu to używa się powietrza i wtedy miesza się je z wodorem w stosunku 2 obj. H i 5 obj. powietrza. Mam tylko jedno pytanie co do przeprowadzenia reakcji NaOH + H2O + Al. W jakim naczyniu przeprowadzać tą reakcję, nalepiej było by w butelce bo by się balon od razu naciągło. Ale wiem, że NaOH niszczy szkło (raz mi nawet słoik rozwaliło od gorąca), w plastikowej butelce chyba też nie bo za dużo siepła się wydziela, a w naczyniu metalowym nie z wiadomych wględów. Więc w czym... Question
_________________
z czasem coś wymyśle...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tchemik



Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 496
Skąd: Bytom

PostWysłany: Nie Maj 23, 2004 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli masz jakies kamionkowe naczynie to ono jest najlepsze do tego. Nie jest takie wrazliwe na temperature a na gore zawsze mozesz zalozyc prezerwatywe w ktora bedziesz zbieral H2 Smile

Pozdrawka
Tchemik

_________________

gg 2708094 Tchemik.Pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pussak



Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 25
Skąd: zza ściany

PostWysłany: Pon Maj 24, 2004 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robiłem dzisiaj to z tymi balonami, reakcje przeprowadziłem w plastikowej butelece, trochę ją powyginało ale da się przeżyć. No i powiem wam, to nawet fajne sprawa. Taki balon napełniony tym wodorem i powietrzem z przeklejonym lontem z prochu czarnego ( nie wiem czemu ale ten balon nie chce lecieć do góry ) i podczas wybuchu brzmi takim doś dosadnym pięknym basem. Przyszło mi do głowy, można by było zarobić nazwijmy to "petardę wodorową".
_________________
z czasem coś wymyśle...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mierzu



Dołączył: 29 Sty 2004
Posty: 76
Skąd: Z PRZEMYTU!!!

PostWysłany: Pon Maj 24, 2004 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wez zamiast balona prezerwatywe napewno poeci bo jest lzejsza i pojemniejsza niz balon. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pussak



Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 25
Skąd: zza ściany

PostWysłany: Pon Maj 24, 2004 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robiełem to z tymi balonami, i nawet fajne sprawa to jest. Balon napełniony wodorem odpalnony od lontu daje ładnym basem. Przysło mi do głowy że możan zrobić coś co nazwałęm petardą wodorową Very Happy


Oto jak bedzie wyglądać (jeszcze tego nie robiłem, pomysł przyszdł mi do głowy godzine temu)

Przygotowujemy zakrętke od butelki plastikowej. Wiercimy w niej dziurkę i przekładamy przez nią lont, następnie usszczelniamy to Distalem albo Poxipolem. Pożniej do 1.5 l butelki plastikowej nalewamy 50 ml wody, wsypujem,y do tego NaOH taką ilość żeby powstał r-r nasycony. Następnie wrzucamy do tego kulkę folii aluminiowej i zakręcamy tą naszą przygotowaną zakrętką. Jak reakcja się zakończy podpalamy lont i spierdzielamy. Myśle że coś takiego powinno ładnie puknąć. Co o tym sądzicie Question Smile

no i sory za powtórkę Confused

_________________
z czasem coś wymyśle...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mierzu



Dołączył: 29 Sty 2004
Posty: 76
Skąd: Z PRZEMYTU!!!

PostWysłany: Pon Maj 24, 2004 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pussak napisał:
Oto jak bedzie wyglądać (jeszcze tego nie robiłem, pomysł przyszdł mi do głowy godzine temu)

Przygotowujemy zakrętke od butelki plastikowej. Wiercimy w niej dziurkę i przekładamy przez nią lont, następnie usszczelniamy to Distalem albo Poxipolem. Pożniej do 1.5 l butelki plastikowej nalewamy 50 ml wody, wsypujem,y do tego NaOH taką ilość żeby powstał r-r nasycony. Następnie wrzucamy do tego kulkę folii aluminiowej i zakręcamy tą naszą przygotowaną zakrętką. Jak reakcja się zakończy podpalamy lont i spierdzielamy. Myśle że coś takiego powinno ładnie puknąć. Co o tym sądzicie Question Smile

1 W folji aluminiowewj jest wiecej si niz al (czytaj forum)
2 Wystarczy bez lontu zekrecasz i czekasz 3 min. samo pierdzielnie (roblem tak kiedys) Cool
3 A pierdzielnie pieknie ( moje metoda) butelka leci na 10m jesli sie nie przetopi. Smile
4 Proponuje butelke 0.5 l szybciej zachodzi reakcja bo butelka jest mniejsza i potrzeba mniej gazow. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pussak



Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 25
Skąd: zza ściany

PostWysłany: Pon Maj 24, 2004 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mierzu napisał

"2 Wystarczy bez lontu zekrecasz i czekasz 3 min. samo pierdzielnie (roblem tak kiedys) "


ale to wtedy chyba pierdzielnie dlatego, że butelka nie wytrzyma już cisnienia gazów które się wydzielają a nie dlatego żę wodór się spali wybuchowo, czyż nie ??

_________________
z czasem coś wymyśle...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mierzu



Dołączył: 29 Sty 2004
Posty: 76
Skąd: Z PRZEMYTU!!!

PostWysłany: Pon Maj 24, 2004 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pussak napisał:
mierzu napisał

"2 Wystarczy bez lontu zekrecasz i czekasz 3 min. samo pierdzielnie (roblem tak kiedys) "


ale to wtedy chyba pierdzielnie dlatego, że butelka nie wytrzyma już cisnienia gazów które się wydzielają a nie dlatego żę wodór się spali wybuchowo, czyż nie ??

Oczywiscie ze tak.Ale to jest bezpieczniejsze od Twojego pomyslu, bo gdy H sie unosi a Ty zapalisz lont to moze Ci powstac przy tak malym wylocie poterzna cisnienie i palacy sie H moze niezle Cie poparzyc Crying or Very sad. Robilem tak kiedys nawety z niezakrecona butelka i prawie mi twaz przyjaralo. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pussak



Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 25
Skąd: zza ściany

PostWysłany: Pon Maj 24, 2004 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niby tak, ale mam zamiar to dobrze uszczelnić, no nawet bardzo dobrze. No ale sposób z lontem jest troche bardziej efektywny, bo jeśli to zadziała taka petarda bedzie miała nieporównywalnie większą siłe od takiej co rozrywą ją od cisnienia gazów powatałych podaczas reakcjji ( bez spalania) Smile
_________________
z czasem coś wymyśle...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pingwin



Dołączył: 19 Mar 2004
Posty: 110

PostWysłany: Pon Maj 24, 2004 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blagam... Nie robcie w butelkach czegos takiego jak H i O w proporcjach 2:1... Bo przeciez nie daj Bog by iskra poszla do srodka to was bede zbierali parenascie metrow dalej... Uwazajcie na siebie! Wodor to nie zabawka!

Pozdro
Pingwin

_________________
Pirotechnika to przeszlosc w moim zyciu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pussak



Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 25
Skąd: zza ściany

PostWysłany: Pon Maj 24, 2004 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na pewno nie zrobie tego z czystym tlenem bo takieog nie mam, trzeba bedzie łądować tam powietrze, a co do BHP, spoko, mam troche pokory i mózgu w głowie ( jeszcze Wink ) i jak zawsze postaram się zachować maks bezpieczeńswta
_________________
z czasem coś wymyśle...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atoM



Dołączył: 04 Gru 2003
Posty: 15
Skąd: okolice katowic:)

PostWysłany: Pon Maj 24, 2004 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a moim zdaniem najbezpieczniej i najefektywniej bylo by poprowadzic do butli np 5litrowej kabelki ->zarnik wszystko ladnie uszczelnic i poczekac az butle ladnie wydyma:) i dac iskre.Napewno nie mielibysmy problemu z poparzonymi rekami i mniej stresu Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pussak



Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 25
Skąd: zza ściany

PostWysłany: Sro Maj 26, 2004 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie mi to z lontem nie wyszło i teraz już przygotowałem sobie zapalniki elektryczne, zobaczymy co z tego wyjdzie Smile
_________________
z czasem coś wymyśle...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pirozol



Dołączył: 21 Kwi 2004
Posty: 22
Skąd: śląskie

PostWysłany: Sob Maj 29, 2004 6:47 am    Temat postu: :PHHHHHHHH Odpowiedz z cytatem

chudy8x8 napisał:
dobra fajnie tylko powiedzcie mi skad wziac wodur, gdzie to mozna kupic Question








Słoik 1 litr
Naczynie o płaskim dnie
2 baterie ; 6 bądź więcej woltowe
2 kabelki długość 0.4 m
1 kabel 10 m
Zapalniczka nie na krzesiwo ale na guzik
(bez kamienia)
2 l wody
1 kg soli kuchennej krystalicznej

Sposób sporządzenia:
Do naczynia o płaskim dnie należy wlać
wodę z rozpuszczoną solą tak aby tafla wody sięgała ok. 7-8 cm od dna. Nałożyć słoik na środek pojemnika z roztworem. Podłączyć do każdej baterii 2 kable po 0.4 m.
ŻADNE KABLE NIE MOGĄ SIĘ STYKAĆ.
Kable włożyć do pojemnika z roztworem tak aby
nie wystawały spod tafli roztworu. Wodór będzie gromadził (zbierał) pod dnem .Co kilka godzin zaglądać
Do gromadzącego się wodoru. POD ŻADNYM POZOREM NIE PRZECHYLAĆ NA BOKI I TRZYMAĆ Z DALEKA OD KALORYFERA I INNYCH RZECZY ORODUKUJĄCYCH CIEPŁO ( OGIEŃ). Po upływie mniej więcej 7 do 8 godzin delikatnie podnieś słoik do góry. Nie przechylając słoika, zakręć go ALE BARDZO OSTROŻNIE .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pussak



Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 25
Skąd: zza ściany

PostWysłany: Sob Maj 29, 2004 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robiłem to z tą butelką. No troche strzeliło ale powiem szczerze że się spodziewałem czegoś dużo lepszego. No może jak się skombinuje taką dużą plastikową beczke na wode ( jakieś 50 litrów) to będe zaspokojony. Very Happy
_________________
z czasem coś wymyśle...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Nie Maj 30, 2004 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mierzu napisał:
Ja polecam NaOH + Al + H2O -szybko i tanio Laughing
Ja polecam kret + puszka po piwie + woda -szybko i tanio. Cool

( tylko nie mowcie mi ze to tosamo) Smile


To znaczy biorę sobię wodorotlenek sodu NaOH rozpuszczam w wodzie np. w stosunku 1:1 i se wlewam do puszki aluminiowej i wydziela się wodór tak? Twisted Evil
Powrót do góry
ŚciArwA



Dołączył: 08 Sie 2002
Posty: 201
Skąd: już nie stąd :)

PostWysłany: Nie Maj 30, 2004 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niee... pijesz piwo, czekasz az przeleci przez te wszystkie nerki, watroby itp. i zbierasz otrzymana lekko zolta ciecz do jakiegos naczynia. nestepnie nalezy rozpuscic w niej naoh [ zanim ostygnie! ] a potem wrzucasz puszke. proste, ekologiczne i ekonomiczne Smile

pozdrawiam Twisted Evil

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mierzu



Dołączył: 29 Sty 2004
Posty: 76
Skąd: Z PRZEMYTU!!!

PostWysłany: Nie Maj 30, 2004 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karol napisał:
mierzu napisał:
Ja polecam NaOH + Al + H2O -szybko i tanio Laughing
Ja polecam kret + puszka po piwie + woda -szybko i tanio. Cool

( tylko nie mowcie mi ze to tosamo) Smile


To znaczy biorę sobię wodorotlenek sodu NaOH rozpuszczam w wodzie np. w stosunku 1:1 i se wlewam do puszki aluminiowej i wydziela się wodór tak? Twisted Evil

1 Bierzesz NaOH wzucasz do butelki szklanej
2 targasz poszke i tez wzucasz do bytelki
3 zalewasz to woda
4 gotowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP