Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Generator dymu
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maxlam
Gość





PostWysłany: Wto Maj 18, 2004 6:28 pm    Temat postu: Generator dymu Odpowiedz z cytatem

Generator dymu

Czytam już od jakiegoś czasu to forum i nie natknąłem się taki temat (być może się mylę jeśli tak jest to serdecznie przepraszam Wink za zamieszanie; W necie także bardzo skąpo jest info (jeśli ktoś ma ciekawe linki to serdecznie dziękuję za podzielenie się) oczywiście można zakupić profesjonalne urządzenia tego typu ale cóż to za frajda i jeszcze koszty Wink) jeśli ktoś ma jakiś wskazówki spostrzeżenia a może zrobił coś podobnego to zachęcam do pisania Wink
Powrót do góry
kondix



Dołączył: 27 Sty 2004
Posty: 89
Skąd: z małpki po winie...

PostWysłany: Wto Maj 18, 2004 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poszukaj sobie jakie są proporcje i właściwości różnych prochów i próbuj ja bym zmodyfikował proch amonowy (nh4no3 85% z C 15% wagowo)
tak aby "generował" jak najwięcej dymu a ten proch ponieważ jest stosunkowo łatwy w użyciu i stosunkowo długo sie pali (choć nie ukrywam do jego odpalenia często zwykły lont nie wystarcza a potrzeba masy zapalniczej np. Saletra z cukrem 6 : 4), możesz także robić duże ilości saletry z cukrem też daje to sporo dymu ale szybko sie pali a proch amonowy mi 200 gram paliło sie ok. 6 minut(zresztą wejdź do fajerwerki i tam jest temat saletra amonowa)
pozdr. Kondix
ps. jak nie oto chodziło to sorki no ale moge nie zrozumieć tematu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maxlam
Gość





PostWysłany: Wto Maj 18, 2004 8:46 pm    Temat postu: Re: Kondix Odpowiedz z cytatem

Kondix źle mnie zrozumiałeś nie chodzi mi o świece dymną czy jakieś urządzenie pirotechniczne tego typu chodzi mi o maszynkę która działa w uproszczeniu na zasadzie wlewasz czynnik dymotwórczy jest on odparowywany przez grzejnik (elektryczny, gazowy) czynnikiem może być olej mineralny itp. (widziałeś kiedyś efekty sceniczne o coś takiego mi chodzi) w tym temacie
Powrót do góry
kondix



Dołączył: 27 Sty 2004
Posty: 89
Skąd: z małpki po winie...

PostWysłany: Wto Maj 18, 2004 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to sorki he-he sie żem pomylił no ale cóż jestem tylko człowiekiem
_________________
-Czy ty masz go ?
-Bo ja(a) mamgo !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
GM



Dołączył: 30 Lis 2003
Posty: 73
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Maj 18, 2004 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Oj maxlam burakiz asiewasz, gdyby to był olej mineralny ludzieby się podusili Wink
A jeśli o skład tego płynu wchodiz gliceryna, woda i coś jeszcze.

Pozdr.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MICHAŁ



Dołączył: 22 Lip 2003
Posty: 283
Skąd: Centralna Polska

PostWysłany: Sro Maj 19, 2004 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam mam taki płyn do wytwornicy do dymu zapłaciłem za 5l chyba 50zł gestosc ma podobna do wody i jest niebieski i nie ma zapachu. Wiecej nic nie wiem(wiem jescze ze dym robi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
maxlam
Gość





PostWysłany: Sro Maj 19, 2004 3:02 pm    Temat postu: Re: GM Odpowiedz z cytatem

Niezły txt "Oj maxlam burakiz asiewasz," lecz nie powiedziałem iż akurat jest on (olej) stosowany w wytwornicach scenicznych ale nie masz racji iż nie jest w ogóle stosowany zobacz link http://www.army.mil.pl/strona_pl/kalejdoskop/technika/opchem/chem6.html i tam w czwartej linijce jest podane jaki czynnik jest stosowany więc zanim coś powiesz zastanów się czy masz coś do powiedzenia a jeśli można to skąd masz tą mieszaninę jeśli możesz podaj skąd % i zastosowanie oraz zasadę tworzenia zasłony Wink
Powrót do góry
maxlam
Gość





PostWysłany: Sro Maj 19, 2004 3:07 pm    Temat postu: Re: MICHAŁ Odpowiedz z cytatem

MICHAŁ jeśli możesz napisz gdzie kupiłeś to cudo płyn;-) a jeśli kupiłeś to znaczy że masz wytwornice? (chyba) albo masz do niej dostęp mógłbyś zrobić jej zdjęcia bebechów i skan instrukcji bardzo by to mi pomogło w zaprojektowaniu swojego urządzenia Wink
Powrót do góry
GM



Dołączył: 30 Lis 2003
Posty: 73
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 21, 2004 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Człowieku! Ty nie mówiles że chcesz robić wojskkową wytwornice dym! Shocked
Ja mówilem o takiej dyskotekowej, czyż nei fajnie byłoby wdychać olej maszynowy do płuc? Czy nie wspaniała perspektywa? Wink

Pozdr.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pussak



Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 25
Skąd: zza ściany

PostWysłany: Pią Maj 21, 2004 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

racja, zaciągnąć się takim dymkiem chociażby niechcący to mało interesująca sprawa. Jeśli jednak chcesz ryzykować, fajny efekt daje podgrzewawne WD-40 ( ja włożyłem dla zabawy rozgrzany do białości pręt po spawaniu dopiero co do aluminiowego kubeczka z tym WD-40, i powstał taki fajny biały gęsty dym snujący się po podłodze Smile ). A tak nawiasem mówiąc, co do tej wojskowej wytwornicy dymu, przeczytajcie sobie tam że do jej obsługi potrzebne są 2 osoby. No pewnie że 2 bo jak jedna się udusi to druga zaczyna dymić. Very Happy
_________________
z czasem coś wymyśle...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tweenk



Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 88
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 21, 2004 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zgadzam się. Jedna jest jako paliwo a druga jako sublimujący barwnik.
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
Ludzie którzy lubią kiełbasę bądź szanują prawo z pewnością nie widzieli jak te rzeczy się robi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
KML



Dołączył: 02 Maj 2003
Posty: 73

PostWysłany: Sob Maj 22, 2004 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam... kiedys widzialem plany wytwornicy, prosta konstrukcja: pojemnik cisnieniowy zawor jakis barometr, grzalka od czajnika... i jedziemy z koksem Smile wiem tez ze wystarczy roztwor gliceryny z woda 1:1 i dymi...
_________________
Take a look to the sky... just before you die!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maxlam
Gość





PostWysłany: Sob Maj 22, 2004 4:52 pm    Temat postu: Re: Odpowiedz z cytatem

Tak też czytałem że są to roztwory 90% gliceryny w H2O też tak myślę że konstrukcja takiej wytwornicy to nie rakieta kosmiczna bo ogólnie rzecz biorąc to komora z nawiewem w której znajduje się grzałka na którą przez dyszę jest podawany czynnik dymotwórczy Wink
Więc wydawało by się że nie ma o czym dyskutować lecz tak nie jest celem jaki miałem dając ten temat było znalezienie zdjęć bebechów komercyjnych (cywilnych i wojskowych) wytwornic także instrukcji obsługi i konserwacji co pomogło by wykonać wytwornicę o dobrych parametrach Wink był bym bardzo wdzięczny o takie dane Wink
Powrót do góry
gato



Dołączył: 07 Lut 2004
Posty: 104

PostWysłany: Sob Maj 22, 2004 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wojskowe raczej odpadaja, bo oni uzywaja co tanie i niekoniecznie bezwonne np. olej napedowy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cystof



Dołączył: 23 Mar 2004
Posty: 40
Skąd: :dąkS

PostWysłany: Pon Maj 24, 2004 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nazywa sie Furmator czy fumator ale już się pytałem o to kiedyś i nikt mi nie odp
_________________
<-MOJA Petarda, Kometka i wulkan
Nie jestem terrorystą, tylko pacyfistą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maxlam
Gość





PostWysłany: Pon Maj 24, 2004 5:21 pm    Temat postu: Re: cystof Odpowiedz z cytatem

fumator ? wytwornica zasłony dymnej
Powrót do góry
maxlam
Gość





PostWysłany: Pon Maj 24, 2004 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorrki powinno być: fumator - wytwornica zasłony dymnej (literówka)
Powrót do góry
MICHAŁ



Dołączył: 22 Lip 2003
Posty: 283
Skąd: Centralna Polska

PostWysłany: Pon Maj 24, 2004 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie nie mam wytwornicy ale mam zastepcza Smile uzywałem żelaska z eytwarnica pary wodnej zdaje swój ezamin Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
DJArnold



Dołączył: 24 Gru 2003
Posty: 46
Skąd: ja mam to wiedzieć

PostWysłany: Wto Maj 25, 2004 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!!!

Kiedyś zrobiliśmy z kumplem maszynę do dymu (oczywiście ma zastosowanie w dyskotece), która służy do dnia dzisiejszego bezawaryjnie. Zastosowaliśmy - rurkę miedzianą taką, która jest z tyłu lodówki, silniczek z pompą od spryskiwaczy samochodowych, spiralę z koralikami, glinę szamotową - dodatkowo wężyki gumowe, trafo z układem prostującym, kabel z podświetlanym włącznikiem, układ termostatowy.

A oto skrócony opis tzw. grzałki:

Rurę od lodówki zawinęliśmy ściśle na metalowym wałku w spiralę.
Następnie - zwiniętą rurkę owinęliśmy dokładnie spiralą grzewczą z koralikami i całość umieściliśmy we wcześniej przygotowanej formie a następnie obłożyliśmy gliną szamotową (dodatkowo glina została wypalona). Na końcówkę wylotową z naszej grzałki założyliśmy niewielką metalową dyszkę.

Robiliśmy wiele prób grzałek- w naszym przypadku tylko ta zdała egzamin.

Jak będzie zainteresowanie to zrobię zdjęcia.

_________________
W życiu rób to co kochasz, ale rób to z pasją, wtedy osiągniesz prawdziwą satysfakcję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DJArnold



Dołączył: 24 Gru 2003
Posty: 46
Skąd: ja mam to wiedzieć

PostWysłany: Wto Maj 25, 2004 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamieszczam uproszczony obrazek grzałki - mniej więcej tak to wygląda w oryginale.



kolor czarny to rurka miedziana
czerwony - oplot ze spirali z koralikami
żółty - glina szamotowa
niebieski - pojemnik metalowy

pozdrawiam!!! Cool

_________________
W życiu rób to co kochasz, ale rób to z pasją, wtedy osiągniesz prawdziwą satysfakcję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP