Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Wyrzutnia gwiazd / Star Mine
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
IrkaceK



Do³±czy³: 23 Lip 2002
Posty: 214
Sk±d: te piêkne kolory ?

PostWys³any: Nie Kwi 20, 2008 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Wg. mnie najlepszy efekt przy najmniejszym zuzyciu masy piro. uzyskuje sie w 2".
Zeby nie bylo bezowocnie to wrzucam moj ostatni fajerwerk (jeszcze z zimy). 3" utylizator resztek mas i lontow Smile
http://pl.youtube.com/watch?v=SHQBTDjDZUI


Pozdro
Irek

P.S. slu_1982 - bez Panow mi tu prosze Wink

_________________
Koniec z praktyka amatorska Sad
www.PyroGarage.pl - Akcesoria pirotechniczne, odczynniki oraz lonty!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Pi± Maj 02, 2008 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Da³em znowu chyba 1,5" Zatyczka tak jak opisuje Nostra gipsem budowlanym z 7 drutami 4mm jako zbrojenie. Na koniec zatyczki na ¶cisk wepchn±³em kó³eczko z dykty. Niby mo¼dzierz dobry twardy i ekstra ale co siê okaza³o? ¯e znowu nastêpny poszed³ w strzêpy. Tu przynajmniej gwiazdy lec±. Na ¿ywo by³o lepiej bo np. primer P.cz siê najpierw pali³ a potem S.wawe.

Przy okazji zrobi³em robi±c SM 300g H3 bo mnie ju¿ denerwowa³o ¿e
co chwila mieliæ wêgiel, parê razy przez sita itp. H3 na sk³adziku 70 kclo3/ 10S/20C Wiêc troszkê boje siê go w labie trzymaæ ale mam nadzieje ¿e do wtorku go zu¿yje.





Mog³em staæ dalej to mo¿e wszystko bym za³apa³. Jak widaæ rozlecia³y siê w ró¿ne strony. Musze i¶æ na budowê pod os³on± nocy po rury te ¿ó³te hdpe czy podobnie. Wink

http://pl.youtube.com/watch?v=mPH8fnD3q2A

Cool Ma³y mo¼dzierz znalaz³em. Dos³ownie malutki wysoko¶æ mo¿e z 10 cm ¶rednica z 3 cm. Efekty ? Nieziemskie jak dla mnie. Dopasowa³em prawie ¿e perfekcyjnie jak dla tego mo¼dzierza ilo¶æ liftu na ilo¶æ gwiazd na przybitkê. Wszystkie efekty s± dla tego starminera. Jak s³ychaæ strza³ cichutki a gwiazdy osi±ga³y swoj± wysoko¶æ- idea³ Mo¿na by zrobiæ bateryjke koledze na urodziny czy na sylwestra ³adnie.








http://pl.youtube.com/watch?v=3c_dGKI8yro

Jak widaæ nawet ³adnie


Pozdrawiam Formowiczów i Irkacka
Wink Cool

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
IrkaceK



Do³±czy³: 23 Lip 2002
Posty: 214
Sk±d: te piêkne kolory ?

PostWys³any: Sob Maj 03, 2008 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Fajnie, ze ktos jeszcze pracuje w pirotechnice widowiskowej Smile

Pierwszy SM wyszedl najlepiej. Dobry czas palenia sie gwiazd, dobra wysokosc i "gestosc" wachlarza, juz niewiele daloby sie tutaj poprawic. Ew. zniwelowac ten jetting pod koniec spalania.

Za drugi i trzeci to sie nalezy opieprz Smile Juz myslalem ze wsio bedzie takie ladne, a tutaj ledwie 2 lub 3 gwiazdki i to w dodatku sporo za duze. Wg. mnie gwiazdy powinny spalic sie podczas lotu ku gorze (no chyba ze mamy jakis specjalny efekt w planach). Zalamanie toru nie wyglada najlepiej, a w ogole niedopuszczalne jest zeby spadly one na ziemie Rolling Eyes Chyba dosyc grubo primerowales, ale gdyby uzyc tych gwiazd w wiekszym SM to przyznam ze wygladaloby to ciekawie... np. taki wachlarz 6 SM stworzylby ekstra dwuwarstwowy efekt.
I jak to mam w swoim zwyczaju to troszke BHP. Do primerowania gwiazd zawierajacych chloran proponuje uzywanie bezsiarkowe prochu czarnego z dodatkiem np. aluminium sferycznego. Nawet jezeli gwiazda nie wymaga primera to dobrze jest jednak je nim pokryc w celu zmniejszenia ryzyka zaplonu spowodowanego tarciem gwiazd o siebie.

Na czworce niestety niewiele widac (doskonale rozumiem problem ze sprzetem nagrywajacym), ale wydaje sie iz uzyles gwiazd znacznie rozniacych sie wielkoscia przez co czesc wypalila sie duzo szybciej niz pozostale.

No i piatka podobnie do 2 i 3.

Nastepnym razem jak bedziesz robil SW postaraj sie zrobic je mniejsze i dac ich wiecej do mozdzierza. SM wychodzi wtedy taki PUCHATY Wink

Osobiscie do miotania gwiazd czy insektow w mozdzierzach <2" stosowalem granulowany PCz z kulowca w ilosci 5:1 (wsad:proch) i przybitke z polowy kartki A4. Chinczyki stosuja krazek tektury, ale szybciej jest przetargac kartke.


Pozdrawiam i zycze dalszych sukcesow
Irek

P.S. "Irkacka" Wink

_________________
Koniec z praktyka amatorska Sad
www.PyroGarage.pl - Akcesoria pirotechniczne, odczynniki oraz lonty!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Sob Cze 21, 2008 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://pl.youtube.com/watch?v=XiBYl5GBHfA

SM na nowym mo¼dzierzu z hdpe ¿ó³tym, na podwórku czyim¶ znalaz³em,, bramy nie by³o to po co mia³ siê marnowaæ. Zatyczka gips budowlany z dwoma prêtami - zbrojenie, ¶rednica 3-4cm. Nie muszê mówiæ chyba co to za starsy...

Pisz±c z Gun-em wspomnia³ co¶ o mieszaniu kolorów gwiazd i postanowi³em to wypróbowaæ. Chodzi tu o sk³ad gwiazd czerwonych ze srebrnymi. Postanowi³em najpierw sprawdziæ czy gwiazdy czerwone w ogóle dzia³aj±.



Dzia³aj± potem chcia³em sprawdziæ jeszcze now± partiê gwiazd srebrnych.



No i czas na mieszanie. Tutaj mam jeden problem, gwiazdy srebrne s± ciê¿sze od czerwonych wiêc czerwone w dole gdzie¶ zostaj± a srebrne lec± jak powinny. Jaki¶ pomys³ macie na to ? bo to efekt mi psuje. To by³a lewa partia gwiazd czerwonych wiêc ju¿ mi prawie nic z nich nie zosta³o, dodatkowo one by³y wzbogacone o wêgiel a sch³y w strasznie d³ugo.

Wiem ¿e gwiazdy nie mog± spadaæ na ziemiê, ale teraz ziemia wilgotna bo wieczór i rosa jest a ja dodatkowo nie chcia³em s±siadów denerwowaæ ( po co mi k³opoty ? )



Uwa¿am ¿e te ostatnie SM na filmie by³o najlepsze i to jest ju¿ napisane i mo¿na zobaczyæ na filmie.

http://pl.youtube.com/watch?v=P0nIO3b8Q2U

Pozdrawiam Slu_1982

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
dominik.megadeth



Do³±czy³: 17 Sie 2007
Posty: 20
Sk±d: Ostrowiec ¦w.

PostWys³any: Sob Lip 26, 2008 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gwiazdka mnie podbudowa³a, hehe Wink
Wiêc prezentuje star mina 45mm, o którym wcze¶niej ju¿ nieco pisa³em.
Miotane nieznan± ilo¶ci± granulowanego p.cz. (nieznan±, bo wsypa³em tyle ile uwa¿a³em za stosowne)
Wesz³o 35 gram gwiazdek TT z odrobin± grubszego wêgla.
Nie, ¿e siê chwalê, ale my¶lê ¿e wyszed³ ¶wietnie Cool

Film: http://www.youtube.com/watch?v=KhD9g8jt9eY





Nagrywane z oko³o 35-40 metrów

Pies siê trochê uczepi³, ale on zawsze jest na ka¿dym "odpalaniu" Laughing

Aha i jeszcze jedno: gwiazdki by³y ró¿nych rozmiarów, wiêc nic dziwnego, ¿e nie lecia³y "równo"

_________________
Fakt niezaprzeczalny...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
Hubcio



Do³±czy³: 05 Sty 2005
Posty: 375
Sk±d: tiaaa

PostWys³any: Sob Lip 26, 2008 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

£adnie wysz³o, ³adne skupienie (ma³y k±t gwiazdek w powietrzu), co ¶wiadczy o tym, ¿e gwiazdek by³o tyle ile byæ powinno Smile


Ps na drugi raz ucinaj jakim¶ programem moment odpalenia i ucieczki Smile

Pozdrowienia dla Ostrowca Smile

_________________


Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MIROR



Do³±czy³: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWys³any: Nie Lip 27, 2008 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeden z ³adniejszych SM jakie widzia³em. Jedyne zastrze¿enie jakie mam to d³ugo utrzymuj±ce siê iskry (gruby wêgiel).
_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
F!do



Do³±czy³: 24 Sty 2008
Posty: 5

PostWys³any: Czw Sie 07, 2008 12:11 am    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

Witam

Ju¿ jaki¶ czas temu pokusi³em siê o test silver wave'ów... postanowi³em trochê pokombinowaæ ze sk³adem.

Sporz±dzi³em 3 partie toczonych gwiazdek nastêpuj±cych sk³adach:
60 KClO3 / 40 Al
50 KClO3 / 50 Al
40 KClO3 / 60 Al


Wszystkie gwiazdki bindowane lakierem NC, ró¿nych rozmiarów, pokryte primerem w postaci p.cz., miotane niewielk± ilo¶ci± granulowanego p.cz. z mojego 1,5" mo¼dzierza.

To kilka fotek z tego jak gwiazdki prezentowa³y siê w powietrzu:

60 KClO3 / 40 Al


50 KClO3 / 50 Al


40 KClO3 / 60 Al



Link do filmiku z testów...
http://pl.youtube.com/watch?v=H1OgF16YyI8


Gwiazdki o sk³adzie 60 KClO3 / 40 Al spalaj± sie szybko, daj±c du¿o ¶wiat³a, ci±gn±c za sob± dosyæ gêsty snop iskier który jednak szybko zanika...

50 KClO3 / 50 Al daj± bardzo du¿o ¶wiat³a, gêsty snop iskier, który jednak tak szybko nie zanika, spalaj± siê nieco d³u¿ej.

40 KClO3 / 60 Al spalaj± siê wolno daj±c ma³o ¶wiat³a i rzadki warkocz iskier który d³ugo unosi sie w powietrzu... w dodatku na ziemiê spadaj± roz¿arzone bry³ki stopionego aluminium, wiêc sk³ad ten do najszczê¶liwszych nie nale¿y...

Podsumowuj±c... chyba nie trzeba 'kombinowaæ" ze sk³adem s-wave'wów, bo po co zmieniaæ to, co dobre Smile Sk³ad 50/50 jest optymalnym i daje wg mnie najlepszy efekt, aczkolwiek pozosta³e tak¿e maj± w sobie to "co¶' Smile

pozdrawiam
F!do
+ * za konkretne dzia³ania badawcze maj±ce jaki¶ wiêkszy sens ni¿ ot to strzelenie dla samego strzelania. Przynajmniej siê co¶ mo¿na dowiedzieæ. Co pradwa proste do sprawdzenia, ale jak widaæ przydatne. /P2
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
SZYSZKA901202



Do³±czy³: 10 Sty 2009
Posty: 39
Sk±d: Z wybuchu

PostWys³any: Nie Wrz 06, 2009 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, o to moja niedawno zrobiona WG 2'' golden rain
miotana Pcz 12g.
Ilo¶æ gwiazdek to oko³o 30szt wyciskanych ze strzykawki 5ml
Film:
http://www.youtube.com/watch?v=rb8HQOwe1MI&feature=channel_page

Buszuj±c w necie wpad³em na tak± fajn± stronkê z USA i znalaz³em tam jak robi siê star mina tak± jakby fabryczn± metod±. Pomy¶la³em, ¿e oni mog±, to ja te¿, wiêc przystosowa³em to do mo¼dzierza 2'' i materia³ów z których j± zrobiê. Komorê przez któr± gazy prochowe przep³ywaj± równomiernie i odpalaj± gwiazdki zrobi³em z tektury, dobrze sklei³em to wikolem z wod± 1:1, a otwory zrobi³em wcze¶niej wycinaj±c je ostrym d³utem. Ta metoda, my¶lê ¿e zapewnia jak±¶ tam powtarzalno¶æ. Ja zawsze gdy j± stosowa³em by³em zadowolony.


Przygotowanie komory


Lift Pcz


Gotowa komora z liftem i quickmatchem






Efekt koñcowy - 4" chryzantema C6

2 metoda która te¿ polega na podobnym rozwi±zaniu tylko uproszczona do minimum


W tej metodzie s± u¿yte zwyk³e kubki jednorazowe





A to film pokazuj±cy 3 starminy: http://www.youtube.com/watch?v=xeshS2QBONI

To moja komora przystosowana do mo¼dzierza 2''




A to pierwszy starmine zrobiony t± metod±:
http://www.youtube.com/watch?v=nI5cdW_wYf0&feature=channel_page


Wystarczy³o podaæ tylko ten link : http://www.skylighter.com/skylighter_info_pages/article.asp?Item=138#art a ca³a reszta by³a by zbêdna. Max

_________________
Zapraszam do ogl±dania moich filmów na YouTube
www.youtube.com/user/parkourlja
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
Kwiecia



Do³±czy³: 10 Gru 2009
Posty: 72

PostWys³any: Czw Sie 26, 2010 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To moja pierwsza wyrzutnia gwiazd metod± paczki, miotana z mo¼dzierza 2" 65cm. Do papierowego kubeczka "pod³±czamy" lont przez boczn± ¶ciankê, sypiemy proch, wpychamy tekturowy kr±¿ek z otworami, sypiemy gwiazdki, zapychamy gazet±, tekturowym kr±¿kiem i zaklejamy. Efekty widaæ na zdjêciach i na TYM filmie. Zmieli³o mi trochê D1 i deszczyk iskier opada³ na ziemiê, ale to i tak jedna z moich najbardziej udanych, najbardziej widowiskowych i najwy¿szych wyrzutni (ooj g³owê trzeba by³o do góry zadzieraæ Wink). Dlatego bardzo polecam ten sposób.

Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Kwiecia



Do³±czy³: 10 Gru 2009
Posty: 72

PostWys³any: Wto Lis 02, 2010 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



>> FILM <<
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Glebojad



Do³±czy³: 01 Sty 2010
Posty: 12

PostWys³any: Pi± Lis 12, 2010 9:37 am    Temat postu: Smki Odpowiedz z cytatem

Trzeba by³o siê w koñcu prze³amaæ i odpaliæ czê¶æ zaleg³ych produktów.
Star mine 8x1"
http://www.youtube.com/watch?v=FseiJ8kCEis
u¿yte gwiazdy to:
Red tiger tail
Glebojadki(niebieskie)
Willow tree do fioletowych Glebojadów

Wszystko miotane czarnuchem, Odstêpy mia³y byæ deko wiêksze ale tak wysz³o Rolling Eyes
dziêkuje za przeniesienie/P2
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Macex111



Do³±czy³: 25 Gru 2007
Posty: 76
Sk±d: siê tu wzi±³em ??

PostWys³any: Sob Sty 22, 2011 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=RQMSHCBLLDQ
Bagmine(starmine robiony z ta "komora" i wkladany do mozdzierza)
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strona 8 z 8

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP