Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Wyrzutnia gwiazd / Star Mine
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Achtung



Do³±czy³: 26 Lut 2003
Posty: 317
Sk±d: Londyn

PostWys³any: Nie Lip 22, 2007 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robi³em na KNO3/S/Al/dex,- ciê¿ko siê toczy bo aluminium p³ywa, trudno zapalne, ale cieniusieñka warstwa primera robi swoje, a efekt jest piêkny jak na tak tani± mieszanine, na KClO/Al robi³em komety. a minia/PAM nie robi³em, szczerze to moje zaopatrzenie jest naprawdê ubogie szczególnie w metale, których mi zosta³o po kilkana¶cie gramów (opi³ki drobne Mg i Al p³atkowe)- nigdy nic innego nie mia³em, ale co¶ pokombinuje jak tylko bêdê mia³ jakie¶ metale. zawsze wychodzi³em z za³o¿enia ¿e im pro¶ciej i taniej tym lepiej, choæ wiadomo ¿e na KClO3/4, Al bright, "piaszczystym" Mg, KNO3 i tego typu najprostszych odczynach cudów nie narobiê, choæ i tak my¶lê ¿e jak na tak s³abe zaopatrzenie, wychodzi mi to w miarê.
_________________
wierz±cy nie praktykuj±cy Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Fercart



Do³±czy³: 14 Kwi 2007
Posty: 11
Sk±d: Sanok

PostWys³any: Pon Lip 23, 2007 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czym mo¿na zaprimerowaæ KNO3/S/Al/dex? zeby latwiej sie mieszalo i ogolnie w tym pracowalo dodalem troszke spirytusu, i odrazu lepiej by³o.

Czy alkohol zmienia napiêcie powierzchniowe w takiej sytuacji?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Achtung



Do³±czy³: 26 Lut 2003
Posty: 317
Sk±d: Londyn

PostWys³any: Pon Lip 23, 2007 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jako primera u¿ywam 42% kclo3/4 8% kno3 40%C i 5% dekstryny. nada siê na pewno. piêknie odpala, nawet pcz+5% dex jest ok
_________________
wierz±cy nie praktykuj±cy Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Nostra



Do³±czy³: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWys³any: Pon Lip 23, 2007 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lub pcz/pam tez¿ jest bardzo dobry

osobi¶cie nie chwalê primera na kclo3 do gwiazd z siark±... co innego jak np. h3 dotyka gwiazd a jak oblepia je :]

_________________


Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
IrkaceK



Do³±czy³: 23 Lip 2002
Posty: 214
Sk±d: te piêkne kolory ?

PostWys³any: Sro Sie 01, 2007 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

No i mi przedmuchalo szeleczke i wyszedl (calkiem ladny) SM.
2" can, 30gwiazd D1 Glitter, miotane 12,5g PCz.

Film


Pozdro!

_________________
Koniec z praktyka amatorska Sad
www.PyroGarage.pl - Akcesoria pirotechniczne, odczynniki oraz lonty!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Pi± Sie 03, 2007 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe to, ¿e zwykle przypadkowe wyrzutnie gwiazd powstaj±ce w³a¶nie z szelek (efekt muzzle break) s± jedne z naj³adniejszych Wink

Bardzo ³adnie widaæ piêkny efekt z³otego glittera - D1 Very Happy
Jakie tam Py³/proszek Al wsadzi³e¶, p³atkowane (stearynowane) czy jakies atomizowane.. ?

Zawsze mam wra¿enie ¿e moje D1 takie nie by³y... Rolling Eyes Albo dlatego ¿e nie bardzo mam film dobrej jako¶ci by to zobaczyæ albo ... sam nie wiem dlaczego.. Idea Question
U Ciebie sa takie za**bi¶cie z³ote i mocne mruganie Cool
Naprawde mruganie wychodzi ¶wietnie, sam efekt dla mnie gites..
"nie tak to mia³o byæ"
I co z tego, efekt piêkny, publiczno¶ci i tak by siê podoba³o. Czekam na efekt tego cuda, tym razem w udanej szelce, nie przedmuszce Wink
pozdrawiam
PeDwa

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
IrkaceK



Do³±czy³: 23 Lip 2002
Posty: 214
Sk±d: te piêkne kolory ?

PostWys³any: Pi± Sie 03, 2007 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie


Do D1 laduje aluminium atomizowane <32um, czyli 450mesh i wegiel sosnowy, milony 4h w kulowcu.
Efekt moze i faktycznie ladny, ale mialem ochote zeby zaprezentowal sie troszke wyzej Wink.

Aktualnie juz schnie 2" cylinderek z TT wykonany w nowy (dla mnie) sposob, praktycznie bez kleju. Tak jak wloskie malenstwa Smile. Jesli symetria bedzie zadowalajaca to filmik D1 takze sie pojawi.


Wracam do przygotowan do wesela (na szczescie nie mojego Wink )

_________________
Koniec z praktyka amatorska Sad
www.PyroGarage.pl - Akcesoria pirotechniczne, odczynniki oraz lonty!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Pi± Sie 03, 2007 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haha, teraz ju¿ znam odpowied¼ co do moich Gold Glitterów, ja zapomnia³em ¿e du¿o D1ynkowych szelek robi³em, ale to by³o z tej samej partii gwiazd, bodaj¿e ok 1.5 tys pumped, wtedy nie mia³em Al, tego o którym mówisz, zreszta przecie¿ kupowa³em go od Ciebie.

Aby nie za wiele spamu to warto¶æ naukowa mojej wypowiedzi taka -
ja w tej partii mia³em Aluminium atomized frakcja mieszana, 32-63um i wêgiel drzewny grillowy, trzeba przyznaæ ¿e drobniejsze Al znacznie lepiej dzia³a...Widze to po Twoich testach (i nie tylko Twoich, tak¿e ¶wietne szele z APC)
Al atomized 32um mia³o siê doczekaæ przetestowania w D1, pamiêtam, no ale siê kurva niedoczeka³o...

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Nostra



Do³±czy³: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWys³any: Pi± Sie 03, 2007 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mm no w³a¶nie, chcia³bym gdzie¶ kupiæ 450 mesh atomized... moje D1 robi³em na 250 mesh i mimo ¿e dla mnie by³o piêkne to jak patrzê Irkacka czy ta kula 6" z APC to mnie szlak trafia, a D1 kocham co ujawnia mój userbarek Laughing (ta po lewej to w³a¶nie z APC, a po prawej to moja szelka Cool )
_________________


Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Tyczka



Do³±czy³: 11 Kwi 2006
Posty: 43

PostWys³any: Pon Sie 20, 2007 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poni¿ej dwa starminy z wakacji zrobione dos³ownie w 10min

1) Gwiazdy Red TT i Better Pearl pumped 5ml, lift to pcz http://tyczka.ovh.org/sm_bprt.avi

2) Gwiazdy Green TT i D1 pumped 2ml, lift pcz http://tyczka.ovh.org/sm_gtd1.avi

Znacznie lepiej siê spisa³ sm z mniejszymi gwiazdkami, a ogon d1 te¿ nie¼le wygl±da nawet jak na al atomized 250 mesh.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
macabra



Do³±czy³: 16 Sty 2005
Posty: 31
Sk±d: Pu³tusk

PostWys³any: Wto Sie 21, 2007 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisz jak przygotowywa³e¶ D1? tzn. ile czasu mieli³e¶ bo ponoæ od mielenia te¿ zale¿y ogon - gdzie¶ tam kiedy¶ czyta³em, ¿e góra godzina w kulowcu ale to te¿ mo¿e byæ zbyt d³ugo.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Tyczka



Do³±czy³: 11 Kwi 2006
Posty: 43

PostWys³any: Wto Sie 21, 2007 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w d1 ogon m.in. zale¿y od rodzaju Al jak i od wêgla. ja zastosowa³em al atomized 250 mesh i wêgiel sosnowy od artpiego - mieli³em godzinkê w kulowcu.jakbym mia³ drobniejszy al, ogon by³by jeszcze wyra¼niejszy.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Wto Sie 21, 2007 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nale¿y te¿ pamiêtaæ, aby za cholere ¿adnego glittera nie mieliæ w kulowcu, bo zniszczy siê wtedy ca³kowice efekt.. Ja uwa¿am ¿e ta godzina nie jest potrzebna.. przez sita mieszankê robiæ..

Sam Al sph. 63um zmielony w kulowcu daje ciekawy proszek:) ale wcale nie nadajê siê do glittera (tak go mieli³em, a¿ walce zrobi³y srebrne (nie brudne tylko jakby zabarwi³y siê). My¶la³em ¿e wyjdzie Al o fajnych mia¿dzonych p³atkach wiêc rozwiniêta powierzchnia i bêdzie co¶ ala spheroidal, ale to siê nie bardzo sprawdzi³o i Pcz/Al nie da³o mi³ego rezultatu..

Do starsminów Arrow Piêkne, zazdroszcze strzelanka, przyznaje szcerze Razz
Gwiazdy no po prostu cudne Cool bardzo mi siê podobaj± (better pearl zawsze mnie ciekawi³o jak wygl±da bo tylko z nazwy zna³em)
* wiêcej

Tajemniczy g³os napisa³:
Jakie fajne..

pozdrawiam
PeDwa

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
DNF



Do³±czy³: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Sk±d: Bydgoszcz

PostWys³any: Nie Gru 23, 2007 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Sylwester sie zbliza, wiec wypadalo jakies proby zrobic:)
Wyrzutnia miala byc troj strzalowa, ale dalem zbyt malo lontu i wyszlo jak wyszlo.
Do rzeczy:
-kaliber 1"
-w karzdej wyrzutni 12 gwiazd Better Pearl
-miotanie: 4g granulowanego p.cz w kazdym mozdzierzu

FILM SM

Pozdrawiam
DNF

_________________
"Kochajcie wróbelka, dziewczêta,
kochajcie, do jasnej cholery."

K. I. Ga³czyñski
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Tyczka



Do³±czy³: 11 Kwi 2006
Posty: 43

PostWys³any: Wto Sty 01, 2008 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tym razem spory starmine sylwestrowy o ¶rednicy 3". Wykonany sposobem który ju¿ kiedy¶ przedstawia³em: krótki odcinek tekturowej rurki nakryty papierow± "czap±".

lift: z braku gotowego pcz, zastosowana owsianka h3
gwiazdy: ró¿ne efekty, pumped o ró¿nych rozmiarach

Jak mo¿na s³yszeæ wywar³ niez³e wra¿enie na gapiach, ale na przysz³o¶æ trzeba racjonalniej u¿ywaæ lifta...

DigSM
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
beaker



Do³±czy³: 30 Lip 2006
Posty: 197

PostWys³any: Wto Mar 11, 2008 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Oto mój film przedstawiaj±cy 4 sm'y. Dwa pierwsze, lift pcz, gwiazdy granite, toczone, 3 i 4, efekt bees, ale to raczej pocz±tki w tym temacie.
Chcia³bym pokazac inny sposób na star miny, ró¿ni±cy siê od sma kolegi Tyczki, polega on na tym, i¿ mamy maj±c jeden mo¼dzierz, mo¿emy wystrzeli z niego kilka razy. Nihil novi, podpatrzone na innych stronach piro.
Mamy starminowy ³adunek, podobny do szelki, wk³adamy do mo¼dzierza, odpalamy, pó¼niej nastêpny.



FILM http://pl.youtube.com/watch?v=M7UvCnw_oNw

Co do efektu bees, muszê zastosowac wi±zanie pojedyñczych pszczó³ek, by porozlatywa³y siê na sensownej wysoko¶ci.

Co do bees'a.hmm nie my¶la³em ¿e sie tak to spodoba Wink
Budowa pojedynczej pszczolki nie jest skomplikowana, kawalek visco 3mm, inhibitowany jeden z koncow. Popracuje nad tym, juz niedlugo powino byc wiecej filmow.
pozdrawiam i dziekuje za gwiazdki
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Wto Mar 11, 2008 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siuper pció³ki Smile
Mog³y by byc trochê krótsze, z jednej strony inhibitowane, a z drugiej powleczone czym¶ co siê trochê wolnij pali.
I trochê wiecej lifta? Ciê¿ko jest "mitn±c" czym¶ tak lekkim na du¿± wysoko¶c.
pozdrawiam G.M.
to tylko takie lu¼ne pomys³y Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
beaker



Do³±czy³: 30 Lip 2006
Posty: 197

PostWys³any: Nie Mar 16, 2008 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Wypociny dotycz±ce pszczó³ek, zastosowa³em wi±zanie. Rozpad³y sie na dobrej wysoko¶ci, jedyne co mnie zmartwi³lo, zamoczy³em je ihnibitorem Mad wiec pali³y sie za krotko.
http://pl.youtube.com/watch?v=1cnsSfFCWR4

i cos co mnie zastanowilo, zrobilem gwiazdy na prochu "bialym" kno3/BNa/S
o to efekt

my¶la³em ze bêd± to poprostu gwiazdy palace sie na zolto/pomaranczowo, bez ogona, a tu takei zaskoczenie, moze pomylilem filmy bo troszku dzis strzela³em, ale watpie w to. mi to wyglada jak tt
pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Sro Kwi 02, 2008 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Beaker zrobi³ swoje to ja te¿ chcê co¶ pokazaæ:

Star mine gwiazdy: tiger tail, green tt Te greny nie zdzia³a³y bo co¶ koszmarnego z tym A.barem Crying or Very sad Ale powiem tyle: efekt by³ bardzo ³adny, bardzo mi siê podoba³. Jak na takiego amatora jak ja to nawet ³adnie. Szczerze przeros³o moje naj¶mielsze oczekiwania

pierwsze ujêcie

http://pl.youtube.com/watch?v=fNvCM1tUQeY





I tutaj co¶ z symbianem siê dzieje nokia n73 kolegi :


Nie mam pojêcia jak to przesz³o w czerwony kolor ale ³adnie na ¿ywo wygl±da³o. Pozdrawiam, mam nadziejê ¿e kto¶ doceni moje starania Smile

Nowe SM na gwiazdach S-wawe nie primowane, miêkkie mokre jeszcze Laughing
Sm na tym nawet ³adnie wysz³o jedna gwiazda wysoko polecia³a. Sk³adzik:
Py³ al srebrzanka 40% kclo3 40% i dex 10% Bindowane wod± ( ju¿ staram siê uwa¿aæ Smile Mam nadzieje ¿e nie macie mi za z³e. )


Foty :





Gwiazdy jak na S-wawe na srebrzance dzia³aj± nawet dobrze. Jak wysuszê resztê gwiazd i dojd± czerwone z wêglem to bêdzie wiêcej filmów/zdjêæ.


Film:
http://pl.youtube.com/watch?v=vI-OmICOTNA

Woda to rozpuszczalnik, a binderem jest destryna. Kojarzyc ze szkopskim binden czyli laczyc - Irek

Ostatnie SM co robi³em czyli nastêpne po tym które jest 3 posty wy¿ej wysz³o
raczej nie wysz³y ³ee b³ee Crying or Very sad . Gwiazdy primowane peczetem S-wawy.

Nie daje filmu bo tam jest irytuj±cy ¶miech kolegi jest który specjalnie przyjecha³ rowerem z 5km w nocy po polnej drodze z dziurami i by³ nastawiony na to ¿e zobaczy co¶ w wersji w³a¶nie przed ostatniego starmina tylko ¿e z wiêksz± ilo¶ci± gwiazd. Te¿ siê rozczarowa³em. Mo¼dzierz poszed³ na wióry Crying or Very sad Tak to jest jak papier z³apie wilgoæ. Przymierzam siê z koleg± do kupna w³a¶nie mo¼dzierza u Pana Irka. Mo¼dzierz tylko na starminy taki chyba 1/2 cala tak ? Nie jeste¶my pewni.

Dobra daje fotki:

Wystrza³


A tu gwiazdy na ziemi. Przynajmniej prawid³owa zapalno¶æ i wiêkszo¶æ odpali³a choæ szkoda mi ich by³a na takie co¶. Pare nie zapalonych z dechy sobie wykopali¶my Laughing



Przynajmniej co¶ próbujemy skleciæ z wikolem ale tu problemy z zatyk±.

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Nostra



Do³±czy³: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWys³any: Nie Kwi 20, 2008 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slu_1982 napisa³:
Mo¼dzierz tylko na starminy taki chyba 1/2 cala tak ? Nie jeste¶my pewni.


ile masz kasy na odczyny taki rozmiar bierzesz, 1/2" to moim zdaniem za ma³o by efekt by³ niez³y

2", 3" (nawet i 1") to jest starmine, 1/2" to wyrzutnia gwiazdKI

zatyczki zrób gipsowe z mocnymi zbrojeniami (drutami), ja w pewnej 3" papierowej odda³em kilkana¶cie strza³ów, niektóre potê¿ne a ona dalej siê trzyma (7cm gipsu +drut na krzy¿)

_________________


Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastêpny
Strona 7 z 8

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP