Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Wyrzutnia gwiazd / Star Mine
Id¼ do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Amator



Do³±czy³: 09 Sie 2002
Posty: 23
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Nie Lis 03, 2002 8:19 pm    Temat postu: Wyrzutnia gwiazd / Star Mine Odpowiedz z cytatem

Ostatnio znalaz³em na jakie¶ amerykañskiej stronie co¶ takiego jak star mine. Konstrukcja jest prosta: Rurka z dziurk± na lont u do³u, poni¿ej mocno zatkane, na górze zatkane kawa³kiem papieru technicznego. Do ¶rodka oczywi¶cie ró¿ne gwiazdki i wrochê prochu miotaj±cego. Postenowi³em zrobiæ co¶ takiego. Dzisiaj wieczorem zrobi³em tak± wyrzutniê. do ¶rodka da³em 15 giazdek niebieskich i 3 ró¿owe. Na dó³ 1 ³y¿ka do herbaty prochu miotaj±cego (45%KClO3 45%C 10%Al). Odpali³em stopin± prochow± domowej roboty. Wyniki w pe³ni mnie zadowoli³y. By³o s³ychaæ ma³y huk, a roz¶wietlone gwialdki wystrzeli³y na jakie¶ 5 metrów. Po co to piszê? Po prostu chcê pokazaæ kolejny typ fajerwerków, które przy minimalnym nak³adzie pracy mo¿na zrobiæ w domu. Naprawdê warto Very Happy
_________________
pozdrawiam
Amator
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
kaco1



Do³±czy³: 13 Pa¼ 2003
Posty: 130
Sk±d: Miasta

PostWys³any: Pi± Lis 19, 2004 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Daje filmik mojej nastêpnej wyrzutni gwiazek. Mog³y polecieæ wy¿ej ale i tak jestem zadowolony.

www.piroportal.one.pl/pliki/wyrzutnia_gwiazdek_by-KaCo.mpg

_________________
... ?!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Pietruszkin



Do³±czy³: 21 Mar 2003
Posty: 188
Sk±d: /dev/null

PostWys³any: Sob Lis 20, 2004 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaco1 napisa³:
Witam
Daje filmik mojej nastêpnej wyrzutni gwiazek. Mog³y polecieæ wy¿ej ale i tak jestem zadowolony.

www.piroportal.one.pl/pliki/wyrzutnia_gwiazdek_by-KaCo.mpg


Nie jest zle. Mocniejsza przybitka, albo wiecej prochu miotaj±cego i powinno byæ ok Wink

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Nie Lis 21, 2004 12:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jest to udana sprawa.. ale mimo wszystko ³adnie wysz³o, wystrza³ by³ wysoki, lecz gwiazdki w du¿ej wiêkszo¶ci siê nie zapali³y. Jednak musze powlec je primerem, bo nic z tego nie bêdzie (a my¶la³em ¿e s± lepiej zapalne).
Wyrzutnia gwiazdek-test
ps Jeszcze wiele prób..
pozdrawiam
aby nie bylo.. to komercja

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
¯ydu



Do³±czy³: 20 Mar 2004
Posty: 31

PostWys³any: Nie Lis 21, 2004 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://tgp.go.pl/Wyrzutnia_gwiazdek.wmv Dzie³o kumpla z team'u Smile
Wiem wiem nieudane gwiazdki powinny wylecieæ duuuzo wyzej Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
HellFire



Do³±czy³: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWys³any: Nie Lis 21, 2004 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piroman2, mi to wyglada jakby te gwiazdki sie spalily za szybko a nie nie zapalily. Tak to wyglada jak sie film oglada po klatce...przynajmniej ja tak to widze.
Mimo wszystko widac, ze jak z gwiazdkami wszystkko bedzie juz ok to efekt bedzie piekny.

pozdrawiam

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Nie Lis 21, 2004 11:33 pm    Temat postu: stars mine, zapalno¶æ gwiazdek itd. Odpowiedz z cytatem

Zgadza sie Hellfire... tak¿e ogl±da³em ten filmik kilka razy poklatkowo i zauwa¿y³em i¿ wiêkszo¶æ gwiazdek spali³a siê bardzo szybko, ale na pocz±tek ciê¿ko to zauwa¿yæ, gdyz spalaj±ce siê granulki PCz lekko przeszkadzaj± w dojrzeniu tego. Jak widaæ oko fachowca to wychwyci Smile
Powlek³em ju¿ gwiazdki zielone primerem (Pc) i od samej zapa³ki zapalaj± siê ³atwiej, wiêc za nied³ugo kolejne testy.. miejmy nadzieje ¿e bêdzie lepiej. Rolling Eyes Ale ca³y czas podoba mi siê sam wyrzut.. jest wysoki Very Happy
A dodatkowo dodam ¿e mamy tutaj efekt o którym mówili¶my wcze¶niej, a mianowicie zapalenie siê gwiazdek po chiwli (te dwie czerwone pojawiaj±ce siê po chwili w ciemno¶ci.
pozdrawiam

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
HellFire



Do³±czy³: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWys³any: Pon Lis 22, 2004 12:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A propos tego efektu, ze gwiazdki zapalaja sie pozniej, to ten sam efekt, byc moze jeszcze ladniejszy, zobaczymy jezeli wlasnie uzywasz primera.
Gwiazdeczki zostaja wyrzucone, zostawiajac tylko cieniutka pomaranczowa smuge (spalajacy sie primer) i dopiero widzimy piekny, intensywny kolor po zaplonie masy "kolorowej".
Zobaczymy jednak jak to bedzie, czekam na nastepny film.

pozdrawiam

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Nie Gru 05, 2004 12:02 pm    Temat postu: POST PIT'a Odpowiedz z cytatem

Poniewa¿ pan Pik napisa³ to tam gdzie nie trzeba po raz kolejny, wiêc cytuje tutaj jego wypowied¼:
Pik napisa³:
Ostnio zrobi³em mo¼dzie¿ i kilka razy z niego wystrzeli³em. Proch by³ mój i mojego kuzyna (po po³owie) i troche tiger da³ na koñcu bo mi siê skoñczy³. odpalalismy stopin± chloranow± naszej produkcji.
1 dzieñ
1 wystrza³
przygotowanie: da³em 4 gwiazdki zrobione na p cz i na saletrze z cukrem klejone nitrocellonem (mój kuzyn robi³)(twarde) zapcha³em ciasno gazet± ³adunek miotaj±cy p cz 40g
efekt: gwiazdki polecia³y na oko³o 40 m jasno ¶wieci³y przy wystrzale by³ duzy huk
próba udana
2 wystrza³
przygotowanie: 6 gwiazdek zrobione na p cz i na saletrze z cukrem klejone nitrocellonem(mój kuzyn robi³) (twarde) zapcha³em ciasno gazet± ³adunek miotaj±cy p cz 45g
efekt: gwiazdki polecia³y pojedynczo w ró¿ne strony na oko³o 40 m jasno ¶wieci³y przy wystrzale by³ wiêkszy huk niz za 1. razem
pozatym wywali³o zatyczke od do³y mo¼dzie¿a, a sam mo¼dzie¿ wbi³ siê na 0,5 m w ziemie(ledwo go znalaz³em)
próba udana
2 dzieñ (dzisiaj)
1 wystrza³
przygotowanie:10 gwiazdek zrobione przez mojego kuzyna na pcz klejone klejem jakim¶ benzynowym (kruche) ³adunek miotaj±cy 40 gramów p cz (potem okaza³o siê ¿e zamocno wepcha³ gazete i gwiazdki siê pokruszy³y
efekt: potê¿ny huk (mysla³em ¿e mo¼dziez rozsadzi³o, lecz on przeszed³ próbe bez szwanku), zamiast 10 pal±cych siê lec±cych w ró¿ne strony gwiazdek 1 wielki "piuropusz" z ognia i iskier na oko³o 7 m w góre
proba udana ¶rednio
2 wystrza³
przygotowanie: 10 gwiazdek zrobione przez mojego kuzyna na pcz klejone klejem jakim¶ benzynowym (kruche) ³adunek miotaj±cy 40 gramów p cz nie upycha³ tak mocno gazety nad gwiazdkami aby ich nie zmia¿d¿yæ
efekt: huk mniejszy ni¿ za 1. razem , zamiast 10 pal±cych siê lec±cych w ró¿ne strony gwiazdek 1 wielki "piuropusz" z ognia i iskier na oko³o 8 m w góre w którym mozna by³o odró¿niæ kilka gwiazde (kilka mog³o rozwaliæ od ci¶nienia)
próba w miare udana
WNIOSKI!!
Po 4 wystrza³ach stwierdzi³em ¿e ³adunek miotaj±cy to musi byæ równo
40 g prochu czarnego, gwiazdki musz± byæ robione na nitrocellonie, a i trzeba daæ wiêksze uzbrojenie gipsu przy zatyczce.
PS
Zrobilismy fimiki bo kumpel mia³ cyfrówke troche kitowato wysz³y ale nied³ugo


Z niecierpliwo¶ci± czekam na filmy.... Very Happy
pozdrawiam

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Koko



Do³±czy³: 27 Mar 2003
Posty: 44
Sk±d: z miejsca do ktorego slonko nie dochodzi

PostWys³any: Nie Gru 05, 2004 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Mo¼dzie¿ fi 15mm jako miotaj±cy Pcz w ilo¶ci 5 g

FILM
http://kokosek1011.w.interia.pl/1,5cm.mpg

Mo¼dzie¿ fi 25mm miotaj±cy te¿ Pcz ale 10 g

FILM
http://kokosek1011.w.interia.pl/2,5cm.mpg

Mo¼dzie¿ fi 25mm miotaj±cy 15 g Pcz

FILM
http://kokosek10.w.interia.pl/fr.mpg

Mo¼dzie¿ fi 20 mm miotaj±cy 10 g Pcz

http://kokosek10.w.interia.pl/sm.mpg

Sorry za jako¶æ fotek ale filmy s± w dobrej jako¶ci Wink
Pozdro 4 all

alo, mam pro¶be, jak ktos ma te wszystkie filmiki na hdd to jakby mial czas niech wrzuci je na jakis lepszy serw, juz chociazby republika, bo interia lubi dolowac ludzi.. :/ pozdro, pi3truszkin
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Pon Gru 06, 2004 12:46 am    Temat postu: post Wiktors'a Odpowiedz z cytatem

Wiktors napisa³:
Witam
Obiecamy filmik :
http://www.wiktorspiro.republika.pl/starmine_nieudane.MOV
Star mine krêcone od "po³owy" oh ten operator ..
W realu bardziej mruga³y i by³o s³ychaæ charakterystyczne trzaski Mg

Kaco1 napisa³:

wiktors no troszke operator kamery ¼le naga³ ale i tak ³adnie.

Pozdrawiam

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
HellFire



Do³±czy³: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWys³any: Sro Gru 08, 2004 12:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trecker napisa³:
Witam
Zrobilem dzisiaj wyrzutnie gwiazdek
budowa bardzo prosta Smile rurka po folii alu (sr. ok. 3cm dl. ok. 30cm)
na dole zmielony proch czarny, a wyzej wieksze granulki.
Lacznie wyszedl ladny zloty deszczyk Wink

http://yetihehe.com/piro/Wyrzutnia_gwiazdek.avi


Mesjash napisa³:
Ladnie wyszlo Ja ostatnil tez zrobilem wyzutnie gwiazdek wys. 40 cm sr. ( chyba 5 cm bylo ). Wszystkoladnie gdyby nie ten dym. Troche sie wkuzylem bo bylo pelno dymu i troche zatlumilo gwiazdki no ae i tak niezle bylo. Jakos teraz powklejam trochezdjec i filmoki tylko oj kumpel musie sie ruszyc ze zgraniem filmikowa ja muszeskaczyc caly film.
Pozdrawiam

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
alpha



Do³±czy³: 24 Mar 2004
Posty: 51

PostWys³any: Pi± Gru 10, 2004 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hm... dzis zrobilem kolejna probe i wyszlo w sumie spoko, ale jest maly problem. do srodka dalem jakas jedna lyzke p.ch. na to 12 gwiazdek (co 4 gwiazdki dawalem troche p.ch. dodatkowo) i 2 husteczki. mocno ubite ale nie na tyle zeby gwiazdki rozwalilo. po odpaleniu byl duzy huk ale do gory polecialy tylko 4 gwiazdki na jakies 15-20m (spodziewalem sie wiele mniej wiec z poczadku myslem ze nic nie wylecialo, dopiero po chwili zobaczylem je bardzo wysoko). po wystrzale z mozdzieza wydobywal sie ogien i syyyk. dlatego podejrzewam ze schowala sie w nim reszta gwiazdek Wink . macie jakis pomysl dlaczego 8 gwiazdek wogole nie wylecialo?

dodam ze mozdziez to polowa rurki z al z zatyczka gipsowa
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Sob Gru 11, 2004 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem to s± 2 mozliwo¶ci
1 Za mocno ubi³e¶ i siê 8 gwiazdek rozwali³o
2 Przez t± husteczke i proch pomiêdzy gwiazdkami siê nie odpali³y, poniewa¿ proch miedzy gwazdkami nie zd±zy³ siê odpaliæ i wylecia³y niezapalone.
PS
Aby 12 gwaizdek siê odpai³o musz± byæ twarde i od góry zci¶niête gazet±(przebitka),¿eby zd±zy³y siê odpaliæ. Wiem to z do¶wiadczenia.
PPS
Mo¿esz dawaæ 2 ³y¿ki prochu to powinny polecieæ na jakie¶ 50 m.
Ta a mo¿e na 500? Laughing Niesamowita miarka wysoko¶ci. Chcia³bym to zobaczyæ
P2

Ja z mojego mo¼dzie¿a strzela³em ok 40 gramami p cz i gwiazdki polecia³y na oko³o 40 - 50 m widzia³o to 6 osób (mo¼dzie¿ wbi³ sie ca³y w ziemiê - ledwo co go znalaz³em, by³o ciemno) jeszcze zatyczke wywali³o i odgiê³o stalowe druty które by³y zbrojeniem do gipsu.
A myslisz ¿e w ¶redniowieczu z 50 metrów siê armatami strzelali??


Ostatnio zmieniony przez Go¶æ dnia Pi± Gru 17, 2004 10:30 pm, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
Powrót do góry
alpha



Do³±czy³: 24 Mar 2004
Posty: 51

PostWys³any: Sob Gru 11, 2004 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pik napisa³:
Moim zdaniem to s± 2 mozliwo¶ci
1 Za mocno ubi³e¶ i siê 8 gwiazdek rozwali³o
2 Przez t± husteczke i proch pomiêdzy gwiazdkami siê nie odpali³y, poniewa¿ proch miedzy gwazdkami nie zd±zy³ siê odpaliæ i wylecia³y niezapalone.
PS
Aby 12 gwaizdek siê odpai³o musz± byæ twarde i od góry zci¶niête gazet±(przebitka),¿eby zd±zy³y siê odpaliæ. Wiem to z do¶wiadczenia.
PPS
Mo¿esz dawaæ 2 ³y¿ki prochu to powinny polecieæ na jakie¶ 50 m.

1. raczej na 100% sie nie rozwalily bo zrobilem to bardzo ostroznie.
2. niewiem czy mnie dobrze zrozumiales ale miedzy warstwami gwazdek nie bylo chusteczek. one byly na koncu tylko jako przybitka.
no i wszystkie sie zapalily bo wyby widac ze przez kilka sekund sie cos jeszcze palilo w lufie (i nie byl to pch bo 1. za dlugo 2. za slabo)
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Nie Gru 12, 2004 10:48 pm    Temat postu: kolejna proba star mine Odpowiedz z cytatem

Kolejny test Stars mine, jak widaæ gwiazdki wyrzucilo bardzo wysoko Very Happy i w miarê du¿o siê zapali³o... ale jeszcze popracuej nad zapalno¶ci±. A i jeszcze jedno - wyrzuci³o zatyczke z mo¼dzierza w którym to robi³em.
Rura by³a ¶rednicy 33mm, grubo¶æ scianek 5mm, a wysoko¶æ 25cm. Na dole PC ziarnisty, pó¼niej maluteñka przybitka z papieru, na to gwiazdki z PC z Mg(by zwiêkszyæ zapalno¶æ).
Wyrzutnia gwiazdek
pozdrawiam

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
hemist
Go¶æ





PostWys³any: Pon Gru 13, 2004 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc
piroman2 zapomnia³em pobrac kodeki Sad ale pobiore i zobacze.
tu moje ma³e "dzia³ko" PM by³o 2 ³y¿eczki pcz a jako gwiazdki(4) da³em 2: kclo3 i C 50/50 na butaprenie i 2 z tego samego prochu tyle ¿e na denaturacie Idea klei³y siê dobrze i nie kruszy³y Very Happy
tu filmik--->http://hemik.hollosite.com/gwiazdki2.AVI

Pozdrawiam hemik

Butapren napisa³:
to by³ nasz star mine hemik... ale mi siê podoba³o
Powrót do góry
Zbigniew



Do³±czy³: 11 Cze 2004
Posty: 202
Sk±d: z Piek³a

PostWys³any: Pon Gru 13, 2004 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P2: ciekawa opcja z przybitka miedzy gwiazdkami a PM, dzieki temu wyzej leca gwiazdki ale mi sie wydaje, ze lepiej bedzie zastosowac "cieplejszy" proch miotajacy, wtedy bedzie lepiej jak dodatek mg miedzy gwaizdkami... tak mi sie zdaje. Choæ pcz jak widaæ tez sobie poradzi³ Wink, no a aby zwiekszysc zapalnosc radze dodac troche py³u metalu do prochu miotajacego...
hemik: widac ze zaduzo prochu miotajacego, i dziwnie nisko polecilay gwiazdki jak na taki wystrzal.. poprostu pewnie ich zamalo bylo...

_________________
Bóg sprawi³, ¿e wci±¿ id±... Rozs±dek - ¿e dotr±!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
RAKIETOMAN



Do³±czy³: 07 Maj 2003
Posty: 38
Sk±d: Poligon

PostWys³any: Pon Gru 13, 2004 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Wyrzutnia gwiazdek (bia³e). Miotane FB.Troche za daleko sta³ kamerzysta jak do tak ma³ej wyrzutni (15 cm).
Efekt du¿o gorszy od wyrzutni kolegi piromana2 i hemika Rolling Eyes .



FILM

P.S. Piroman2 zar±bista ta twoja wyrzutnia !

Pozdra


Chemiked napisa³:
Od razu zastzregam w powy¿szej publikacji RAKIETOMANA w ani ma³ym stopniu nie bra³ udzia³u Kondix . Te dzielo jest w 100 % kolegi RAKIETOMANA. Wiêc kondix prosze nie kopiuj tego na swojego serva i nie dawaj jako swoje !!!

edit by P2

_________________
Pirotechnika - hobby mego ¿ycia
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
HellFire



Do³±czy³: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWys³any: Pon Gru 13, 2004 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co¶ ma³o widaæ na tym twoim filmie RAKIETOMAN...
Chyba ci mozdzierz ten FB rozerwal bo wiazdki nie poszly w gore tylko rozprysnely sie na ziemi.
Gdyby polecialy wyzej i calosc trwalaby dluzej to moze lepiej by to wygladalo. No ale i tak nie jest zle.

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastêpny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP