Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Aerial shells - pocz±tki
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Amator



Do³±czy³: 09 Sie 2002
Posty: 23
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Pi± Lis 01, 2002 10:35 am    Temat postu: Aerial shells - pocz±tki Odpowiedz z cytatem

Czy kto¶ ma do¶wiadczenie w robieniu szelek? Moim zdaniem to naj³adniejszy efekt w pirotechnice. Przymierzam siê do zrobienia takiej trochê wiêkszej od pi³ki do pingla. Wiem, ¿e gwiazdki musz± byæ u³o¿one na obrze¿ach. Jakiego prochu najlepiej u¿yæ do wype³nienia szelki? Ile prochu czarnego domowej roboty potrzeba do wystrzelenia szelki takich rozmiarów z na rozs±dn± wysoko¶æ?
_________________
pozdrawiam
Amator
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
mszkiller



Do³±czy³: 23 Wrz 2002
Posty: 1
Sk±d: ok. Krakowa

PostWys³any: Wto Lis 05, 2002 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zajrzyj na http://www.unitednuclear.com/shell.htm
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Amator



Do³±czy³: 09 Sie 2002
Posty: 23
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Wto Lis 05, 2002 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziêki, ale znam ju¿ t± stronê. S± tam opisane do¶æ du¿e szelki(4" to poza moim zasiêgiem). Ja chcia³bym zrobiæ co¶ mniejszego, wielko¶ci pi³ki do pingla.
_________________
pozdrawiam
Amator
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
c4



Do³±czy³: 15 Maj 2002
Posty: 76
Sk±d: centralna Polska

PostWys³any: Nie Lis 10, 2002 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cze¶æ !

Ja robi³em tylko cylindryczne ale to by³y raczej MINE bo lecia³y na jakie¶ 7m.Zeby to plecia³o wy¿ej to proch musi byæ bardzo dobry ,taki jak w oryginalnych , kulist± robi³em czwórke, bo takich rur mam najwiêcej , ale nigdy nie odpali³em (mam sam± formê).
Ten wêglan miedzi do blue star mo¿e byæ zasadowy?
Wiem ¿e bardzo ³adne red stars wychodz± z chlorku strontu ,nadchloranu potasu ,siarki i drobnych wiórków magnezowych - sprawdzona receptura.

_________________
<<C4>>
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Bateria



Do³±czy³: 08 Maj 2002
Posty: 19
Sk±d: Rybnik

PostWys³any: Pon Lis 11, 2002 10:50 am    Temat postu: shells Odpowiedz z cytatem

Ja zawsze mia³em problem z lontem tzn. po odpaleniu szelki lecia³a ona w góre, lecz w³a¶nie lont za szybko sie pali³ i szelka wybucha³a na podobnej wys. co u c4.Jako ³adunku miotaj±cego stosowa³em proch granulowany typu amator ze strony Pirotechmana, dawa³ dobre wyniki, duzo lepsze niz zwyk³y proch.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Kris



Do³±czy³: 10 Wrz 2002
Posty: 25
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Sob Lis 16, 2002 11:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponujê u¿yæ prochu czarnego, ja zawsze u¿ywa³em prochu z "Pronitu" to siê nazywa Ró¿a ( w moim przypadku Ró¿a 2). Jest to proch czarny prasowany i nastêpnie "³amany" czyli kruszony.
Gwiazdki w najprostszym efekcie mo¿na u³o¿yæ przy ¶ciankach pó³kul (jak to okre¶li³ Amator "na obrze¿ach"), ewentualnie mo¿na u³o¿yæ w formie pier¶cienia (i wtedy wyjdzie tzw. "Ring"). £adunek miotaj±cy ja dawa³em tak¿e z prochu czarnego, jego ilo¶æ trzeba ustaliæ samemu, poniewa¿ zale¿y to od masy ³adunku oraz wysoko¶ci na jak± ma wzlecieæ ten ³adunek.
Kris
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
pirotechmaan
Go¶æ





PostWys³any: Czw Maj 01, 2003 10:05 pm    Temat postu: Przyklad... Odpowiedz z cytatem

mszkiller napisa³:
Zajrzyj na http://www.unitednuclear.com/shell.htm


Przyk³ad czego¶



co nigdy nie zadzia³a tak jak trzeba. Sam robi³em bombkê ( zupe³nie inna technologia ) i piszê bo wiem. Aby to cudo wystrzeliæ trzeba nie co prochu czarnego a wystrza³ ma silne dzia³anie niszcz±ce na bombkê. A na zdjêciu co¶ jak pi³eczka od "pingla" Razz . Jestem pewien, ¿e autor tego nie testowa³. Fabryczne bombki s± wykonane z grubego , impregnowanego papieru ( wiele , sklejonych warstw ). To co na zdjêciu macie rozleci siê jeszcze w lufie mo¼dzierza.



Pozdr. A
Powrót do góry
Amator



Do³±czy³: 09 Sie 2002
Posty: 23
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Pon Maj 05, 2003 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="lamerwd"]Efekt piêkny, wybuch wiêkszej na wysoko¶ci oko³o 150 m. quote]
Opisz dok³adniej:
-ciêzar szelki
-rodzaj prochu miotaj±cego
-ilo¶æ tego prochu
Bo za bardzo nie chce mi siê wierzyæ w te 150m. Tzn. tak: owszem no jest mo¿liwe, jak ci sie to naprawdê uda³o to opisz.

_________________
pozdrawiam
Amator
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Tomash
dostêp próbny do MW


Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 382
Sk±d: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWys³any: Pi± Cze 06, 2003 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam pytanko z innej beczki... (a nie mam czasu szukaæ wiêc bardzo przepraszam...)
Jakiej d³ugo¶ci stosujecie mo¿dzierze???
chodzi mi o stosunek ¶rednicy wew do d³ugo¶ci oraz grubo¶æ ¶cianek...
oraz czy z mo¿dzierza mo¿na strzelaæ z wolno-sypanego prochu cz??
ja robi³em testy na rurce miedzianej fi-2cm i dzia³a fajnie... d³ugo¶æ gdzie¶ z 20cm 1:10 tylko bateria z przybitk± pod ni± leci tylko z 10m w górê...
z góry THX

_________________
Ju¿ tylko teoretyzujê, potrzeba mi r±czek by rodzinê utrzymaæ Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
RobertG



Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 61
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Pi± Cze 06, 2003 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ptanie do Pirotechmana: Czemu szelka ze zdjecia nie zadziala? Question
Nie to bym nie wierzyl ale mam film na ktorym jest pokazane jak je sie konsruuje i ... IMHO dzialaja.
Oczywiscie pwenie trzeba kupic polkule z odpowiedniego (mocnego) tworzywa. Na skylighterze kosztuja dosc drogo. A moze mozna kupic gdzies w Polsce? Np. takie do produkcji duzych plastykowych bombek choinkowych Wink
Inna sprawa ze ja duzego doswiadczenia nie mam a na filmie to rozne rzeczy mozna pokazywac.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
pirotechmaan
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Cze 06, 2003 7:22 pm    Temat postu: Bo Odpowiedz z cytatem

RobertG napisa³:
Ptanie do Pirotechmana: Czemu szelka ze zdjecia nie zadziala? Question .


Jak Pirotechman to bez "Pana" Wink Byle ¶wiata wirtualnego nie pomyliæ z realnym. A nie zadziala bo pisa³em wyzej. Za cienkie ¶cianki . Zobacz :



Widzisz ? To wszystko rozleci siê jeszcze w lufie mo¼dzierza. Chyba, ¿eby na balonie wynosiæ Wink


Pozdr. A
Powrót do góry
RobertG



Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 61
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Sob Cze 07, 2003 11:52 pm    Temat postu: Re: Bo Odpowiedz z cytatem

pirotechmaan napisa³:
Widzisz ? To wszystko rozleci siê jeszcze w lufie mo¼dzierza. Chyba, ¿eby na balonie wynosiæ Wink


Wlasnie dzisiaj specjalnie dokladniej obejrzalem moja kasete. Wyglada na to ze produkcja szelek tam pokazanych jest bardzo zblizona do tego co widac na tym zdjeciu. Mam wrazenie ze jenak grubosc plastyku oraz zabezpieczenie lontu czasowego jest solidniejsze.
Jak bede mial okazje przerzucic film na jakis nosnik cyfrowy to zamieszcze screeny. Sam jestem ciekaw czy to co tam pokazali to jakis shit czy problem z ew. eksplozja w mozdzierzu to "gra szczegulow".
Zastanawialem sie nad zakupem kompletnych polkul w sklepie internetowym (do eksperymentow) ale teraz chyba sie rozmyslilem zwlaszcza ze cena nie jest zbyt atrakcyjna. Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
pirotechmaan
Go¶æ





PostWys³any: Nie Cze 08, 2003 9:23 am    Temat postu: Re: Bo Odpowiedz z cytatem

RobertG napisa³:
......................
Zastanawialem sie nad zakupem kompletnych polkul w sklepie internetowym (do eksperymentow) ale teraz chyba sie rozmyslilem zwlaszcza ze cena nie jest zbyt atrakcyjna. Rolling Eyes



W³asnie szykuje mi siê pokaz ( mam nadziejê, ¿e nie zapeszê Wink ) i zrobiê 30 bombek hukowych ( plus kulisty rozprysk iskier ). Spróbuje nakrêciæ ale kamerê moj± na razie "szlag trafi³" Confused . Bombek co prawda nie wolno samemu robiæ no ale ..............." takie jest ¿ycie" Rolling Eyes . Ok. 7 lat temu zrobi³em 30 bombek i szczerze mówi±c podchmielone towarzystwo najbardziej skakalo z rado¶ci jak 50 m wy¿ej solidnie "trzepalo" powietrzem ( plus kula iskier ) Wink


Pozdr. A

PS. Tak, grubo¶æ ¶cianki jest bardzo wa¿na. Plastyk odradzam. Przez ostatnie lata nie zajmowa³em siê pokazami ale "korci" mnie.


Ostatnio zmieniony przez pirotechmaan dnia Nie Cze 08, 2003 9:50 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
pirotechmaan
Go¶æ





PostWys³any: Nie Cze 08, 2003 1:29 pm    Temat postu: No i .. Odpowiedz z cytatem

No i chyba zapeszylem bo z pokazu chyba "kicha" Wink . Mam pytanie Question . Jaka jest rentowno¶æ "w pokazach" piro Question . Przez wiele lat wykonywalem prace minerskie i po prostu nie interesowalem siê pokazami. Nie mniej z prac mienerskich dziêki przepisom jestem autowany a w pokazach jest co¶ piêknego choæ s³ysza³em wielego "zlego" o rentowno¶ci w tej bran¿y. Tak wiêc nastepnym razem napiszê dopiero wtedy jak cos zrobiê Razz


Pozdr. A


PS. Odpowied¼ moze byæ na priva ( pirote1@pf.pl ).
Powrót do góry
c4



Do³±czy³: 15 Maj 2002
Posty: 76
Sk±d: centralna Polska

PostWys³any: Wto Cze 10, 2003 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziêki wspania³ymi jak¿e przemyslanym, nowym przepisom pirotechnike pokazowa szlag trafia powoli.

A tak wogóle (na przestrzeni lat ubieg³ych) to wiesz, jest tak ¿e zale¿y na kogo trafisz, do znajomego przychodzili ludzie z duzych korporacji reklamowych i sobie zyczyli pokazy po 28 tys. z³. A pokaz by³ w gronie kameralnym - kilkana¶cie osób.
Wszystko zale¿y - jak zawsze- od znajomo¶ci, rozreklamowania i tego czy sie umiesz z lud¼mni dogadaæ (ile ma byc na fakture wpisane.)

_________________
<<C4>>
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
RobertG



Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 61
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Sro Cze 11, 2003 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to faktycznie pokazy sa na pograniczu oplacalnosci. Co prawda duze firmy (te ktore same importuja fajerwerki) zysk maja niezly ale te mniejsze ktore kiedys kupowaly w hurtowniach raczej poupadaly albo upadna. Zarowno ze wzgledow na przepisy jak rowniez ceny.
W ten pokaz za dwadziesia pare tysiecyy nie chce mi sie wierzyc. W zeszlym roku w firmie w ktorej pracuje byly dwa, niezle pokazy (z okazji 10 lecia) i o ile pamietam cena zamykala sie w okolicach kilku tys zl.

Exclamation A jak jest z zakupem shelek w hurtowniach? Niby sa nowe przepisy ale na stronie Stowarzyszenia Pirotechnikow Widowiskowych czytalem ze:

"MSWiA stoi na stanowisku, ¿e wykonywanie pokazów nie podlega koncesjonowaniu, jednak nabywanie niezbêdnych do wykonania pokazów materia³ów pirotechnicznych (klasy 1.3 ADR i wy¿ej) wymaga posiadania przez przedsiêbiorcê pozwolenia wojewody.
Mo¿na wyst±piæ do MSWiA o koncesjê na obrót materia³ami wybuchowymi, bez prawa do ich magazynowania."

Question Czy ktos wie jak to wyglada w praktyce? Jest szanse na to by przecietny szaraczek amator dostal takie pozwolenie aby sobie zorganizowac prywatny pokaz 2, 3 razy do roku?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
RobertG



Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 61
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Sro Cze 11, 2003 10:25 am    Temat postu: Re: No i .. Odpowiedz z cytatem

pirotechmaan napisa³:
No i chyba zapeszylem bo z pokazu chyba "kicha" Wink


Trzeba bylo nie zapeszac Wink
Fajerwerki wlasnej produkcji Question

pirotechmaan napisa³:
Mam pytanie Question . Jaka jest rentowno¶æ "w pokazach" piro Question .


W zaszlym roku poznalem paru ludzi od pokazow z duzej Polskie firmy. Oficjalnie rentownosc jest beznadziejna ale nieoficjalnie kalkulowana po cenach sprzedarzy w hurtowniach. Wiec suma sumarum nie jest tak zle jak mowia. Ale dotyczy to tylko duzych.

pirotechmaan napisa³:
... Nie mniej z prac mienerskich dziêki przepisom jestem autowany a w pokazach jest co¶ piêknego choæ s³ysza³em wielego "zlego" o rentowno¶ci w tej bran¿y. Tak wiêc nastepnym razem napiszê dopiero wtedy jak cos zrobiê Razz


Chyba nie jestes wyautowany. Napisalem w poprzednim poscie.
A w pokazach faktycznie jest cos magicznego. Ja widzialem ich juz dziesiatki w Polsce i za granica. Sam chemikiem ani pirotechnikiem nie jestem ale od dwoch lat zbieram powoli materialy, pieniadz i chyba juz dojrzalem by w te wakacje pobawic sie w produkcje wlasnych prostych szelek.

PS.

Czy polkule do szelek produkujesz samemu?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
pirotechmaan
Go¶æ





PostWys³any: Sro Cze 11, 2003 11:20 am    Temat postu: Niech ... Odpowiedz z cytatem

RobertG napisa³:
..............................
"MSWiA stoi na stanowisku, ¿e wykonywanie pokazów nie podlega koncesjonowaniu, jednak nabywanie niezbêdnych do wykonania pokazów materia³ów pirotechnicznych (klasy 1.3 ADR i wy¿ej) wymaga posiadania przez przedsiêbiorcê pozwolenia wojewody.
Mo¿na wyst±piæ do MSWiA o koncesjê na obrót materia³ami wybuchowymi, bez prawa do ich magazynowania."?



Mo¿e v-21 niech co¶ napisze bo jest ¶wie¿o po kursie Question O tym zezowleniu wojewody wiem i polecam to rozwi±zanie bo koncesja MSW i A jest znacznie dro¿sza ( ponoæ 7 tys. i trzeba na ³eb upa¶æ aby ten haracz zapa³aciæ ).

Co do pokazów to korci mnie jedno. W³asna bombka. Taka jakiej siê nie kupi. Albo i kupi tyle , ¿e nie znam odpowiednika. Dawno temu raz wykonywa³em pokaz i zaciekawilo mnie, ¿e niejwiêcej aplauzu wywo³a³y bombki hukowe ( silne ) plus kula iskier ( be¿ o¶lepiaj±cego ¶wiat³a Exclamation ). Bombki te sam zrobi³em. Wiem, ¿e na pokaz nie wolno samemu robiæ bombek ale qrwa ile sie w tym ¿yciu robi rzeczy , których nie powinno Question . Moje bombki by³y bardzo rzetelnie sprawdzone i wiem na 100 %, ¿e nie stwarza³y ¿adnego zagro¿enia. I rzeczywiscie nie stwarza³y. Wiec jak naprawiê jako¶ kamerê ( na dzieñ dobry powiedzili mi 250 plus koszta czê¶ci Rolling Eyes - a przeciez moze byæ tylko duperela zepsuta ) to poka¿ê z grubsza wygl±d bombki i dzia³anie. Czyli lot na 50 m i spory huk ( na górnej granicy "przyzwoito¶ci" Wink ). No i niestety aby robiæ duze pokazy to nie tyle trzeba solidnie znaæ siê piro ale trzeba mieæ "wej¶cia" i "smarowaæ" urzêdnikom ( pokazy oragnizowane przez miasta itp. ). Z tym smarowaniem to zawsze by³em kiepski Wink


Pozdr. A
Powrót do góry
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Sro Cze 11, 2003 1:33 pm    Temat postu: Re: Niech ... Odpowiedz z cytatem

pirotechmaan napisa³:
Z tym smarowaniem to zawsze by³em kiepski Wink


Pozdr. A

Nie miej komplexów bo ja te¿ Sad Confused
Pozdrowienia M.

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
c4



Do³±czy³: 15 Maj 2002
Posty: 76
Sk±d: centralna Polska

PostWys³any: Pi± Cze 13, 2003 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie RobercieG przez kretynskie, majace na celu utrudnienie dostêpu do materia³ów z ADR3.1 przepisy, które tak naprade powsta³y przez pana J .K. i jego kumpli, z pewnej niby to najwiêkszej firmy z po³udnia Polski, ludzie którzy maj± naprawde dobre pomys³y i wiedza jak sie z tym obchodzic maj± utrudniony dostêp do profesjonalki.
Ja przynajmniej nie zamierzam strzelac z bateri po 30z³ i rakiet, wystarczy sie dogadac z kim trzeba i mozna miec wszystko , ja mówie wprost - strzela³em pokaz dla siebie i kumpli , tak poprostu mieli¶my pomys³ na fajny pokaz i chcieli¶my zobaczyæ jak to wyjdzie i co sobie kupilismy......... a i 6" a i nawet trzy 8" na fina³ , ogó³em prawie 80 bomb plecia³o , a no i jeden cylindyk 6".

A tak wogóle to by³em kiedy¶ na pseudopokazie gdzie wszyscy licencjonowani pirotechniny byli tak pijani ¿e nie byli w stanie pokazu prowadziæ.

A tak wogóle to czemu nik nie napisze prawdy, ¿e tak naprawde to obecnie w Polsce NIKT NIE MA WA¯NEJ KONCESJI bo stare sie pokoñczy³y , a nowych sie jeszcze nie wydaje.

Arek nie kasuj tego postu , jakby cie ktos prosi³, bo to co tu pisze to prawda, zdobyta "od srodka" tego ca³ego pirotechnicznego towarzystwa.

_________________
<<C4>>
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP