Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kapiszony trochę zmodyfikowane
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Sro Mar 02, 2005 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ee tam z zapalkami jak chce sie zrobic kupe huku to sierobilo kiedys tak:
beirzesz takiego malego czarnego korsarza wyspujesz opozniacz(to czarne) zbierasz fotoblysk(to srebrne)potem bierzesz taka gruba folie Al i nasypujesz czubek noza tego FB) zagniatasz imadlem (ostroznie) teraz bierzesz zatykasz uszy jakimis korkami bo huk bedzie niesamowity kladziesz to na byle co i udzerzasz z calej pery w tego kapiszona czasmai nie odpala za pierwszym razem dobrze jest na poczatku na jakims metalu stukac zeby dojsc do wprawy osobiscie pamietam ze jakies 8lat temu jak zrobilem takiego kapiszona (dalem 3 czubki noza -ok 1,5 korsaza) jak huknelo to mnie starsza po osiedlu szukala ..i policja przyjechala sie pytac kto strzelal i z ...czego:)
Powrót do góry
bono13



Dołączył: 13 Lis 2004
Posty: 50

PostWysłany: Czw Mar 03, 2005 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja pamientam , ze jak bylem mały to kumple robili gwożdziem i jakimś kamieniem dziure w asfalcie(w lato jak jest ciepło to jest miekki) nasypywali do tego siarki z zapałek , na to kładni ten gwóźdź i rzucali kamieniem , ładnie to walilo ale pewnie nie tak jak fb z korsarza Very Happy
Pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kapucino



Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 52

PostWysłany: Sob Mar 05, 2005 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja miele czubki zapałek na pyłek a potem dodaję odrobinę fosforu czerwonego zdrapanego wcześniej z draski kładę MALUTKĄ kupkę tego prochu na kółko wycięte z paieru proch otaczam cienką warstwą kleju biurowego daję drógie kółko, sklejam i gotowe! Very Happy
walą tak mocno że jak odpaliłem takiego prawie całkiem płaskiego kapiszona o średnicy 1cm to mi pól minuty w uszach piszczało Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bomberman22



Dołączył: 12 Mar 2004
Posty: 66
Skąd: pd. - wsch. Polska

PostWysłany: Sro Mar 09, 2005 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawno temu mój kolega robił kapiszony które rzucało się o ziemię: skład chyba KMnO4 + cukier (ale nie jestem pewien).
_________________
<<KNO3 + sacharoza
Ładne, nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wamp30



Dołączył: 08 Lip 2004
Posty: 47
Skąd: Z domu

PostWysłany: Sro Mar 09, 2005 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh
To raczej nie to.
Chociaż takie kapiszonki co o ziemię się rzuca i wybuchają to spox by były.
Ale mieszanka KClO3+S nawet z uwrażliwiaczami nie da takiego efektu.
Pomijając mieszanke z fosforem.
Choć można by nad tym popracować. np. zrobić miesznke KClO3+S+Pył szklany i taką małą bryłke 5mm wziąć i w jakąś folie i metalowe małe kuleczki razem z tą bryłką. Coś ala Diabełki, tylko tam są kamyczki.
Co o tym sądzicie ?

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
menorzinho



Dołączył: 22 Sie 2004
Posty: 52
Skąd: malopolska

PostWysłany: Sro Mar 09, 2005 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wamp30 napisał:

Choć można by nad tym popracować. np. zrobić miesznke KClO3+S+Pył szklany i taką małą bryłke 5mm wziąć i w jakąś folie i metalowe małe kuleczki razem z tą bryłką. Coś ala Diabełki, tylko tam są kamyczki.
Co o tym sądzicie ?

to jest EXTREMALNIE czule!!! od dotyku wybucha a z pylem szklanym to pewnie od krzywego spojrzenia Laughing

_________________
25 g opłatka i 20 ml wina ulega przemianie w ciało Chrystusa. Ile wydzieli się dżuli ciepła?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wamp30



Dołączył: 08 Lip 2004
Posty: 47
Skąd: Z domu

PostWysłany: Sro Mar 09, 2005 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KClO3+S jest EXTREMALNIE czułe ?
Weź mnie nie rozśmieszaj Razz
Jak Ci ta mieszanka od dotyku wybucha to współczuje Very Happy , no chyba, że masz dotyk supermana Very Happy , kilkadziesiąt kilo siły w łapie Very Happy Very Happy
Mieszanka kapiszonowa, ale aż taka to nie jest. Tak wogóle to czasem myślę, ze ostrzeżenia, typu. że coś jest super, extremalnie wrażliwe to tak na wyrost, ale niewszystkiego się to tyczy.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maxlam
Gość





PostWysłany: Sro Mar 09, 2005 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

menorzinho napisał:
wamp30 napisał:

Choć można by nad tym popracować. np. zrobić miesznke KClO3+S+Pył szklany i taką małą bryłke 5mm wziąć i w jakąś folie i metalowe małe kuleczki razem z tą bryłką. Coś ala Diabełki, tylko tam są kamyczki.
Co o tym sądzicie ?

to jest EXTREMALNIE czule!!! od dotyku wybucha a z pylem szklanym to pewnie od krzywego spojrzenia Laughing


No nie wiem sporo się tym bawiłem i powiem tyle że chyba nigdy nie mieszałeś chloranu z siarką. Fakt jest czułe ale bez przesady. Ta metodą robiłem draski do przeszło stu flar więc wiem co mówię.
Powrót do góry
menorzinho



Dołączył: 22 Sie 2004
Posty: 52
Skąd: malopolska

PostWysłany: Sro Mar 09, 2005 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

upsss niedoczytalem myslalem ze chodzi o chloran fosfor i pyl Very Happy
wyglupilem sie troszku Very Happy
ale kclo3 + s i pyl szklany naprawde od niezbyt mocnego potarcia wybucha, wcale nie tzreba miec lapy niedzwiedzia Very Happy

_________________
25 g opłatka i 20 ml wina ulega przemianie w ciało Chrystusa. Ile wydzieli się dżuli ciepła?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wamp30



Dołączył: 08 Lip 2004
Posty: 47
Skąd: Z domu

PostWysłany: Sro Mar 09, 2005 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jak myślicie? dało by się z takich uwrażliwionych kapiszonów zrobić coś co od rzucenia na ziemię wybucha ?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
menorzinho



Dołączył: 22 Sie 2004
Posty: 52
Skąd: malopolska

PostWysłany: Sro Mar 09, 2005 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a moze cos ala 2 kapsle wchodzace w siebie
w jedym dajemy troche kclo3+s nakladamy na to drugi i dociazamy go i rzucamy w ziemie??powinno wybuchnac(teoretyzuje, wiem wiem metal itp ale to tylko przyklad)

_________________
25 g opłatka i 20 ml wina ulega przemianie w ciało Chrystusa. Ile wydzieli się dżuli ciepła?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maxlam
Gość





PostWysłany: Sro Mar 09, 2005 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy jak mocno potrafisz takim kapiszonem rzucić o ziemię hehe. A tak na poważnie to ja z takiej mieszanki robiłem draski super sprawdza się z odrobinką żelatyny a jeśli chodzi o kapiszona to nie wiem nigdy nie próbowałem tym rzucać ale myślę że trzeba ty miotać tym o twardą powierzchnię w tempie naprawdę ekspresowym Wink nie pozostaje nic innego jak tylko wypróbować Wink
Powrót do góry
wamp30



Dołączył: 08 Lip 2004
Posty: 47
Skąd: Z domu

PostWysłany: Sro Mar 09, 2005 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak
jak zrobie sobie w najbliższym czasie porcyjkę kapiszonów to zrobie test z kuleczkami metalowymi Very Happy

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bomberman22



Dołączył: 12 Mar 2004
Posty: 66
Skąd: pd. - wsch. Polska

PostWysłany: Pią Mar 11, 2005 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oby te kuleczki za duże nie były, bo po wybuchu mogą sobie polatać Rolling Eyes Lepiej już użyj małych, ostrych kamyczków.
_________________
<<KNO3 + sacharoza
Ładne, nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
veteran5



Dołączył: 14 Paź 2004
Posty: 22
Skąd: z Browaru ;-)

PostWysłany: Pią Mar 11, 2005 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked to wy granaty odłamkowe robicie? Question Exclamation Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
w "diabełkach" te kamyki wybuchają, a nie pełnią funkcji odłamków

tak sądzę

_________________
Do Admina/moda: Proszę o usunięcie tego profilu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mateusz(l33t)



Dołączył: 10 Lis 2003
Posty: 54
Skąd: chyba moge już napisać że jestem stąd xD

PostWysłany: Pią Mar 11, 2005 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wybuchaja... ch*** tam wybuchaja (entombed Very Happy), w diabelkach jest mala ilosc azydku srebra (pare mg) ktorym sa pokryte te kamyczki, bylo to juz na forum ;]
_________________
za grosz buntu Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wamp30



Dołączył: 08 Lip 2004
Posty: 47
Skąd: Z domu

PostWysłany: Pią Mar 11, 2005 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No w sumie z tym lataniem kuleczek, to masz rację bomberman22 .
No więc jak sądziecie, czy z mieszanki kapiszonowej można coś w stylu diebałeków wyczarować ? np. przez extremalne uwrażliwienie ? lub inne sztuczki ?

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Melker



Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 18
Skąd: Bochnia city ;)

PostWysłany: Pon Kwi 25, 2005 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak tak sobie pomyslałem że jeśli KMnO4 z cukrem jest czułe (tak czytałem na ktorymś temacie), to mo żeby tak spubować zrobić z tego kapiszona ? byłby problem (jakby co) ze zrobieniem, bo woda i te sprawy Wink
Jeśli się myle to sorka, chociaż wątpie że to wypali, jak dostane paczke od usera, to sam sprubuje Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Minik



Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 19
Skąd: Bochnia

PostWysłany: Pią Maj 06, 2005 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Melker, czytał byś temat a nie pisał bez sensu... Kilka postów wyżej:
bomberman22 napisał:
Dawno temu mój kolega robił kapiszony które rzucało się o ziemię: skład chyba KMnO4 + cukier (ale nie jestem pewien).

A ty znowu na ten sam temat...
Melker napisał:
A jak tak sobie pomyslałem że jeśli KMnO4 z cukrem jest czułe (tak czytałem na ktorymś temacie), to mo żeby tak spubować zrobić z tego kapiszona ?[...]


Na następny raz czytaj inne posty... Rolling Eyes




Narazie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Pon Lip 10, 2006 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorka ze taka ekshumacje robie ..

wiec czym mozna by tu uwrazliwic miesznake KClO3 + S (7:3) ? proszek szklany jakos nie dal rezultatu potrzebuje aby miesznka byla naprawde wrazliwa na bodzce myslalem o fosofrze ale jak zobaczylem jego cene w pochu to sie rozmyslilem gdzie indziej nie da sie kupic fosforu .. .wiec jak da sie cos zrobic ? pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP