Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Petarda 0.5 kg
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Czw Cze 24, 2004 1:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Delta a maielm w rece taka pi³ke do bejsbola? Bo ona nienejst pusta w srodku i cholernie twarda ja dziekuje za taki korpus najpeirw kupa roboty w wydlubywaniem srodka a potme trzeba zwiawac od od³amków. Tenisowa rulez napcha³êm raz w jedna ze 60g meisznak i ejszcze mia³em miejsce Twisted Evil naspetnie tamsa klejaca i do rury wywali³o zatyczke i 1l ON+rozpsuzczalnik bez najmniejszego problemu tworxac piknego kilkumetrowego fugasa Twisted Evil .
Powrót do góry
Pingwin



Do³±czy³: 19 Mar 2004
Posty: 110

PostWys³any: Czw Cze 24, 2004 6:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaraz ktos wpadnie na intelignetny pomysl uzycia pilki do golfa... Twisted Evil Twisted Evil
A na serio to ping-poong i ewentualnie pilka od tenisa starczy...

PS. Uwazam, ze nie potrzebna jest wzmacniana obudowa do pilki od tenisa w przypadku odpalania pod ziemia... Wystarczy mocno ubic ziemie dookola i tyle... Zreszta ping-pong/golf tez...

PPS. A moze z kija to baseballa? Yhh....

Pozdro
Pingwin

_________________
Pirotechnika to przeszlosc w moim zyciu.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Zbigniew



Do³±czy³: 11 Cze 2004
Posty: 202
Sk±d: z Piek³a

PostWys³any: Czw Cze 24, 2004 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja kiedys chcialem zrobi petarde z GLOBUSU Very Happy Twisted Evil robie se PCz przy biurku a obok- globus! o srednicy gdzies 30-35 cm Very Happy Ale po chwili opanowalem sie.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
atoM



Do³±czy³: 04 Gru 2003
Posty: 15
Sk±d: okolice katowic:)

PostWys³any: Czw Cze 24, 2004 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zamieszczam to co obiecalem czyli filmik z odpalenia petardy ktora opisalem wczesniej.Niestety elektryczny zapalnik zastapilem stopina poniewaz rezystory strzelaly a nie odpalaly prochu.Podaje 2 linki do filmu-pierwszy jest krotszy ale zostawilem to co najciekawsze a 2 dluzszy. Dodam ze petarda mnie zaskczyla sila.Byla zakopana delikatnie w ziemi a huk byl gluchy ale potezny:)Filmik z glosem dodam niedlugo tylko dostane go od kolegi.Narazie wersja bez.Sorry za slaba jakosc ale krecony byl z aparatu.
http://rumcajs251.dl.interia.pl/szablon_obrazki/1kg%20pcz_atom-b.WMV
i wersja dluzsza
http://rumcajs251.dl.interia.pl/szablon_obrazki/1kg%20pcz_%20atom.AVI
no i zdjecie zatyczki ktora znalezlismy kilkadziesia metrow dalej Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
=MaLuTkI=



Do³±czy³: 05 Pa¼ 2003
Posty: 149
Sk±d: Z PLANTACJI BURAKÓW

PostWys³any: Czw Cze 24, 2004 9:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczerze? to na jeden kg pcz to wydaje mi sie slaba ta petarda Smile

Tak po zatym to niê¶ Ty czy Twoj kolega tak kamer± i nie nagrywajcie siebie jak wygl±dacie....

_________________
http://www.VmC.org.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
atoM



Do³±czy³: 04 Gru 2003
Posty: 15
Sk±d: okolice katowic:)

PostWys³any: Czw Cze 24, 2004 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za szczera wypowiedz MaLuTki ale wg mnie byla bardzo mocna a narazie nie mam porowniania bo nie znam nikogo kto by sie u mnie w to bawil i zrobil podobna ktora by byla mocniejsza. Moze jak kiedys zrobie lepszy pcz to moze stwierdze ze to bylo pierdniecie w porowianiu do nowej.A co do osoby podbiegajacej i odpalajacej masz racje to jest ostatni film na ktorym kogos widac.Na nastepne ladnie poobcinam.W koncu lepiej byc nierozpoznawalnym.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
atoM



Do³±czy³: 04 Gru 2003
Posty: 15
Sk±d: okolice katowic:)

PostWys³any: Czw Cze 24, 2004 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wiec zamieszczam nowy link http://rumcajs251.w.interia.pl/szablon_obrazki/1kg%20pcz_atom.WMV
tamten gdzie bylo widac osobe odlalajaca juz nie dziala.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Delta



Do³±czy³: 17 Maj 2004
Posty: 109
Sk±d: siedziba ABW w Olsztynie pokuj 235 III pietro ;)

PostWys³any: Czw Cze 24, 2004 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KNO3 napisa³:
Delta a maielm w rece taka pi³ke do bejsbola? Bo ona nienejst pusta w srodku i cholernie twarda ja dziekuje za taki korpus najpeirw kupa roboty w wydlubywaniem srodka a potme trzeba zwiawac od od³amków. Tenisowa rulez napcha³êm raz w jedna ze 60g meisznak i ejszcze mia³em miejsce Twisted Evil naspetnie tamsa klejaca i do rury wywali³o zatyczke i 1l ON+rozpsuzczalnik bez najmniejszego problemu tworxac piknego kilkumetrowego fugasa Twisted Evil .


No to kupa zeczywi¶cie jak jest w ¶rodku czym¶ wype³niona to nie ma sêsu, a pozatym kosztuje troche taka pi³eczka wiêc zostaje tenisowa Wink

_________________
http://www.e-humor.biz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
ZBYCH



Do³±czy³: 21 Cze 2004
Posty: 9
Sk±d: Glajwic

PostWys³any: Czw Cze 24, 2004 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

detla, pingwin, heh wiecie... tak na prawdê, to najlepsza chyba jest pingpongowa, tylko ch³opaki chc± i¶æ po prostu od razu na ca³o¶æ... Smile Co w zasadzie jest dla mnie ca³kiem zrozumia³e Smile
Ale i tak uwa¿am, ¿e do pingla wchodzi wystarczaj±ca do szczê¶cia ilo¶æ prochu, tak samo P.cz. jak i FB. Wystarczy spojrzeæ na wybuch tej petardy kulistej na powierzchni ziemi. Przecie¿ ta kula ognia to dopalaj±cy siê proch w atmosferze rozpylony przez do¶æ wczesne rozerwanie korpusu. Wejd¼cie sobie tutaj: www.piroportal.prx.pl/pirotechnika/pirophotos.php potem wybie¿ tê kolekcjê z identyfikatorem #4 to zobaczysz na kolejnych klatkach, ¿e ten proch siê jeszcze d³ugo dopala³, bo przez jakie¶ 2 nastêpne klatki.
Zróbcie sobie kuliste ze zwyk³ych pingpongów, oklejcie je 2cm warstwa zwyk³ej sklejki papierowej i wype³nijcie je FB to poczujecie RE5PECT Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Zbigniew



Do³±czy³: 11 Cze 2004
Posty: 202
Sk±d: z Piek³a

PostWys³any: Czw Cze 24, 2004 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale do pileczki to trza miec dobrej jakosci proch... a w tenisowce bedzie slabszy proch i podobny efekt do tego z pileczki ping. z lepszym prochem.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Czw Cze 24, 2004 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to pi³ka baseballo'wa jest wype³niona cementem lub czyms podobnym. Wiec odpada.
Powrót do góry
Go¶æ






PostWys³any: Nie Cze 27, 2004 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bakun a w³asnei ze g__no prawda bo tenisowe pi³êckzi sei rozklejaja w mijescu ³aczenia i sei topia wiec potrzebny jest szybka meiszanka i najlepije na al bo na mg z racji wyzezej tempy ejszcze a³wtiej rozdawaj tenisa wiem bo po strzale z teniasa na powietrzu przy mieszance kno3+mg huk by³ s³±by i znalaz³em 2 palce sie po³ówki pi³eczki.
Powrót do góry
Tchemik



Do³±czy³: 11 Sty 2004
Posty: 496
Sk±d: Bytom

PostWys³any: Nie Cze 27, 2004 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba bylo ja wzmocnic Power Tape'm albo papierem na wikolu.

Pozdrawka
Tchemik

_________________

gg 2708094 Tchemik.Pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
v-21



Do³±czy³: 24 Lip 2002
Posty: 834
Sk±d: Kaszuby

PostWys³any: Nie Cze 27, 2004 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KNO3 napisa³:
potrzebny jest szybka meiszanka i najlepije na al bo na mg ............................przy mieszance kno3+mg huk by³ s³±by ...........


to chyba masz zamiast Mg cement portlandzki Laughing Wink

KNO3/Mg to naprawde straszna mieszanka 5g tej miesznki jest wstanie wg mnie urwac ³apke a huk z niej Shocked

_________________
....a reszta niech se jaja li¿e.....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
HellFire



Do³±czy³: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWys³any: Nie Cze 27, 2004 11:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a tak a propos tych pilek jeszcze....nie lepiej zrobic na formie zaje....cie mocny korpus papierowy Rolling Eyes ja robie na kamiennej kuli-zreszta zdjatko mojej kulistej petardy fat-boy jest w temacie o stopsilku Wink
krotki opis wykonania:
Arrow naiwjasz kilka warstw papieru z wikolem na kule, gladzisz
Arrow jak troche przeschnie przecinasz to dokladnie w polowie,zdejmujesz z formy i do piekarnika na 30 min.
Arrow w tym czasie prygotowujesz woreczek z MP i umieszczasz w nim lont
Arrow robisz w suchej juz polkuli dziurke na lont i przeprowadzasz go przez nia umieszczajac jednoczesnie woreczek wypelniony MP w tej polkuli
Arrow nakladasz druga polkule, sklejasz obie, i znowu kilka warstw papieru z wikolem wokol powstalej kuli-im wiecej,tym lepiej bo mocniejszy korpus(dzieki woreczkowi proch nei moknie)
Arrow czekamy 1-2 dni az cudo wyschnie(troche dlugo ale oplaca sie czekac-nie polecam wkladac tego do piekarnika)
Arrow na koniec mozna jeszcze bonusowo power-tapem przwinac i gotowe

Huk niesamowity, pierwszy raz jak to odpalilem to bylem w szoku(wypelnione prochem chloranowym, a na FB bedzie jeszcze mocniejsze) Shocked leje zostaja po takiej petardzie polozonej na ziemi Cool wiec nie trzeba odrazu pileczek katowac...polecam ta metode, naprawde niezle petardy wychodza.

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
=MaLuTkI=



Do³±czy³: 05 Pa¼ 2003
Posty: 149
Sk±d: Z PLANTACJI BURAKÓW

PostWys³any: Nie Cze 27, 2004 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i Twoj sposb czym sie rózni? Jeden kij czy nawijamy na pi³eczce (nawet lepiej bo mocnieszy korpus, nie przeicinany, pileczka w srodku) wiec nie kapuje po ci sie meczyc z rozcinaniem sklejaniem itd, itp.
_________________
http://www.VmC.org.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Pietruszkin



Do³±czy³: 21 Mar 2003
Posty: 188
Sk±d: /dev/null

PostWys³any: Pon Cze 28, 2004 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HellFire napisa³:
a tak a propos tych pilek jeszcze....nie lepiej zrobic na formie zaje....cie mocny korpus papierowy Rolling Eyes ja robie na kamiennej kuli-zreszta zdjatko mojej kulistej petardy fat-boy jest w temacie o stopsilku Wink
krotki opis wykonania:
Arrow naiwjasz kilka warstw papieru z wikolem na kule, gladzisz
Arrow jak troche przeschnie przecinasz to dokladnie w polowie,zdejmujesz z formy i do piekarnika na 30 min.
Arrow w tym czasie prygotowujesz woreczek z MP i umieszczasz w nim lont
Arrow robisz w suchej juz polkuli dziurke na lont i przeprowadzasz go przez nia umieszczajac jednoczesnie woreczek wypelniony MP w tej polkuli
Arrow nakladasz druga polkule, sklejasz obie, i znowu kilka warstw papieru z wikolem wokol powstalej kuli-im wiecej,tym lepiej bo mocniejszy korpus(dzieki woreczkowi proch nei moknie)
Arrow czekamy 1-2 dni az cudo wyschnie(troche dlugo ale oplaca sie czekac-nie polecam wkladac tego do piekarnika)
Arrow na koniec mozna jeszcze bonusowo power-tapem przwinac i gotowe

Huk niesamowity, pierwszy raz jak to odpalilem to bylem w szoku(wypelnione prochem chloranowym, a na FB bedzie jeszcze mocniejsze) Shocked leje zostaja po takiej petardzie polozonej na ziemi Cool wiec nie trzeba odrazu pileczek katowac...polecam ta metode, naprawde niezle petardy wychodza.


moim zdaniem opis bardziej na szelke kulist± niz na petarde - przy szelkach mozna sie nameczyc - od tego zalezy nasz efekt (przyda³oby sie jakby pó³kóle byly takiej samej gr scianki itp szczegó³y) - a po co tak kombinowac ze zwyk³ymi petardami - ot mozna zrobic korpus po pude³ku od klisz - duuzo tasmy (najlepiej powertape) i juz mamy petarde.. wiec poco sie tak meczyc?

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
swallower



Do³±czy³: 05 Maj 2004
Posty: 67
Sk±d: mam wiedzieæ?

PostWys³any: Pon Cze 28, 2004 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
Nie ma tego dobrego, od którego nie ma lepszego Wink .
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Tchemik



Do³±czy³: 11 Sty 2004
Posty: 496
Sk±d: Bytom

PostWys³any: Pon Cze 28, 2004 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam chyba tego nie zrobisz. W przemysle robi sie to przez wtrysk roztopionego Mg do komory zawierajacej azot. Trza sie pozbyc telnu bo sie sie utleni w tej temperaturze.

Pozdrawka
Tchemik

_________________

gg 2708094 Tchemik.Pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
swallower



Do³±czy³: 05 Maj 2004
Posty: 67
Sk±d: mam wiedzieæ?

PostWys³any: Pon Cze 28, 2004 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurczê...

Sorka, czyta³em ju¿ o tym na forum. Zanim sobie przypomnia³em, to ju¿ napisa³em posta... Embarassed

Wracaj±c do tematu: To jak to mog³o Carve'owi ³adnie waln±æ, kupi³ od razu py³ czy co? Smile Czy akurat w tej mieszance nie potrzeba dobrego rozdrobnienia? Carve wypowied¼ siê!!! Wink

Pozdro, FJ

_________________
Nie ma tego dobrego, od którego nie ma lepszego Wink .
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Nastêpny
Strona 6 z 9

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP