Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Petarda 0.5 kg
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Sob Mar 27, 2004 11:31 pm    Temat postu: dawi prubuje Odpowiedz z cytatem

prubuje zrobić naj mocniejszą petarde z 70%KCLO4 30%Al czy ta mieszanka mi wywali w domu cz ta mieszanka jest wrażliwa czy jak ją będe mieszał w młynku i ile moge ją trzymać w domu.



proszę o odpowiedz







DAWI
Powrót do góry
_Vincenzo_



Dołączył: 03 Lip 2003
Posty: 253
Skąd: z MatPlanety

PostWysłany: Nie Mar 28, 2004 12:16 am    Temat postu: Re: dawi prubuje Odpowiedz z cytatem

dawi napisał:
prubuje zrobić naj mocniejszą petarde z 70%KCLO4 30%Al czy ta mieszanka mi wywali w domu cz ta mieszanka jest wrażliwa czy jak ją będe mieszał w młynku i ile moge ją trzymać w domu.
proszę o odpowiedz
DAWI


Ehhh czlowieku czytaj ze to co napisane na forum ... nie rozumie stwierdzenia "czy mi wywali w domu". Sama od siebie to raczej nie "wywali". A mlynek to Ty lepiej zostaw mamie do mielenia kawy, a nie mieszaj w nim zadnych specyfikow bo moze sie to dla Ciebie z deczka zle skonczyc

Pozdro

_________________
_Vincenzo_
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trecker



Dołączył: 13 Mar 2004
Posty: 30

PostWysłany: Nie Mar 28, 2004 1:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh.... gosciu chce sie juz brac za mocne mieszanki a jeszcze nie wie co to saletra z cukrem Razz od takich rzeczy sie zaczyna, a nie od nadchloranu i aluminium Wink to zostaw sobie na pozniej...jak jeszcze bedziesz miec palce Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tungsten



Dołączył: 16 Kwi 2002
Posty: 529

PostWysłany: Nie Mar 28, 2004 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To dużych petard nie trzeba wcale dużej więdzy ni filozofii Wink. Ja nigdy nie robiłem takich dużych petard, największe u mnie miały 10 g. Nie jestem megalomanem Wink Jak chcesz robić taką dużą petardę to KMnO4/ Al/S odpada także inne mieszanki na chloranach. Do takich petard stosuje się pył cynkowy z siarką albo chyba mniej bezpieczniejszy proch granulowany typu Amator czyli 70%KNO3; 30% C. I zapalnik elektryczny. Pisząc to nie zachęcam Cię do budowy tej petardy jednak jak już będziesz musiał to nie rób tego na wraźliwych mieszankach.
_________________
Tungsten

Zapraszam na Forum Chemiczne:
>>> http://forum.chemia.glt.pl <<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Nie Mar 28, 2004 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznaje się bez bicia, że robiłem petardę na 250g mieszanki petardowej kmno4+PAM - całość w kartonowej rurze z zatyczkami z tektury falistej trzymającymi się na taśmie (leciały max na 0,5 metra z siłą taką, że by muchy nie zabiło...). Odpalane 20 cm lontu. Składniki mieszane tuż przed odpaleniem
Huk był spory, aczkolwiek 50 gram miedziankitu daje 2x większy.
Jednym słowem nie warto marnować odczynników, chyba że dla błysku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alien_



Dołączył: 17 Sty 2004
Posty: 78

PostWysłany: Nie Mar 28, 2004 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

crave napisał:
Huk był spory, aczkolwiek 50 gram miedziankitu daje 2x większy.


Witam
crave ale nie kazdy ma dostep lub kase na odczyniki ktore zdetonuja ten miedzinkit. np. ja. a wydaje mi sie ze od petardy mocnej do nie odejdzie chociaz nie probowalem. ale sprobuje.

narka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
=MaLuTkI=



Dołączył: 05 Paź 2003
Posty: 149
Skąd: Z PLANTACJI BURAKÓW

PostWysłany: Nie Mar 28, 2004 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miedzian od petardy odejdzie. Naljepiej jak petarda bedize dosc duza i najlepiej na f-b.
_________________
http://www.VmC.org.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Nie Mar 28, 2004 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Witam
crave ale nie kazdy ma dostep lub kase na odczyniki ktore zdetonuja ten miedzinkit. np. ja. a wydaje mi sie ze od petardy mocnej do nie odejdzie chociaz nie probowalem. ale sprobuje.

narka


Eh, HMTD jest tańsze niż fotobłysk:
litr h2o2 30% - 6 zł
litr h2so4 35% - 3 zł
kg urotropiny - 20 zł
razem - 29 zł
(pył al - 30 zł kg)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
=MaLuTkI=



Dołączył: 05 Paź 2003
Posty: 149
Skąd: Z PLANTACJI BURAKÓW

PostWysłany: Nie Mar 28, 2004 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja, ale Ci co tak kobinują to zaczynaja sie bawic dopiero w pirotechnike i odrazu chca podchodzic do MW i kobinuja jak zdetnowac prostu MW.....
_________________
http://www.VmC.org.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pietruszkin



Dołączył: 21 Mar 2003
Posty: 188
Skąd: /dev/null

PostWysłany: Nie Mar 28, 2004 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pyrotechman napisał:
AGENT napisał:
...Czy dodanie kwasu borowego do mieszanki nadmanganianu potasu z pylem AL wystarczy aby taka miesznake (petarde) przechowac miesiac lub dwa?


Jak nie dasz kwasu borowego i zabezpieczysz przed wilgocią to trzymaj i 10 lat Wink . Czytałem na forach o tym kwasie ale nie wiem po co on Idea . Niby w śrowowisku kwasnym KMnO4 oddaje więcej tlenu ( 5 gramoatomów na 2 Mole KMnO4 ) niż w zasadowym ale żadnego kwasu do KMnO4 nigdy bym nie dał.

Pozdr. A


Też nie wiem po co ten kwas borowy w mieszankach na KMnO4 Rolling Eyes Wydaje mi się, że młodzi "pirotechnicy" robią zamieszanie... Jeden coś przeczyta, że dodaje się go, jako substancję eliminującą możliwość samozapłonu, nie doczyta i napisze dalej już jako dodatek do f-b na "kali". I tak to jest Razz

pozdro

P.S. O dodatku kwasu borowego w miesz. piro czytałem na stronie Adama (Błaszczyka) i miał on zapobiegać samozapłonowi w mieszankach KNO3/Al. Jednak wiele jego przepisów to teoria, nic wyprubowanego... tak więc...

P.S.2 ... nie wiem. Cool

P.S.3 Ale namąciłem.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
=MaLuTkI=



Dołączył: 05 Paź 2003
Posty: 149
Skąd: Z PLANTACJI BURAKÓW

PostWysłany: Nie Mar 28, 2004 11:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc tak zrobilem testy.....

Zrobilem mieszanke KMnO4 75% i Al 25%, podzielilem na dwie rowne poercje. Polozylem zdala od siebie na metalowch blaszkasz w średnio wilgonym miejscu. Do drugiej porcji dodalem okolo 3% do calosci kwasu borowego. I takie wyniki:

Mieszanka bez kwasu borowego zapalila sie po prawie 2 dniach, a mieszanka z Kwasem borowym sie jeszcze nie zapalila... wiec napewno opoznia zaplon zostawie ja na dluzej jak sie zapli to dam znac...

_________________
http://www.VmC.org.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Trecker



Dołączył: 13 Mar 2004
Posty: 30

PostWysłany: Pon Mar 29, 2004 12:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo dobrze robisz Smile wreszcie bedzie to poparte w praktyce, bo do tej pory wszyscy teoretyzowali Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MICHAŁ



Dołączył: 22 Lip 2003
Posty: 283
Skąd: Centralna Polska

PostWysłany: Pon Mar 29, 2004 8:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie co wy z tym KMnO4 przeciez on tak
1chłonie wode

2mieszankach kmno4 z siarka jest tak czuły jak chloran potasu z siarka,(pozostawiam bez komentarza)

3Zapala sie od wilgoci.

Jedyny plus to tani jest chociaz nikt nie ma tech. ten kosztuje 8zł za kg.
Kupcie sobie Nadchloran potasu.
Flash bedzie mocniejszy, nie jest czły na tarcie. Samo sie nie zapali.
I pobijecie mi mieszanke na kclo4? Wink

_________________
WWW.RAKIETY.INFO - Modelarstwo Rakietowe

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Mesjash



Dołączył: 07 Sty 2004
Posty: 47
Skąd: Skądinąd jakkolwiek się to pisze :]

PostWysłany: Pon Mar 29, 2004 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ja wiem Question Za nadchloran zapłacisz ponad 70 zł a jak bedziesz sie delikatnie obslogowal i mielil w malych ilościach to nic sie nie zapali. Mi sie w każdym razie nic jeszcze na KmnO4 nie zapalilo ale trzeba przyznać że odpalam prawie zawsze zaraz po zrobieniu.
Pozdrawiam

_________________
Niektórzy kreują momenty prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które inni obchodzą.
GG3422922
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trecker



Dołączył: 13 Mar 2004
Posty: 30

PostWysłany: Pon Mar 29, 2004 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jeszcze nadchloranu nie "obslugiwalem" ale tak samo mieszanki na KMnO4 robie ostroznie i w ciagu 30 min juz ich nie ma Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mesjash



Dołączył: 07 Sty 2004
Posty: 47
Skąd: Skądinąd jakkolwiek się to pisze :]

PostWysłany: Pon Mar 29, 2004 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja juz mialem tą przyjemność zabawy z KClO4 ( co prawda w nie za wielkich ilościach) i musze przyznać że fotoblysk jak marzenie ( ciemne plamki przed oczyma Razz ) Ale jednek ta cena zniechęca Sad Juz wole zrobic wieksza ilośc Fota na KMnO4 i ślepnąć z pelnym portfelem Very Happy
Pozdrawiam

_________________
Niektórzy kreują momenty prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które inni obchodzą.
GG3422922
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trecker



Dołączył: 13 Mar 2004
Posty: 30

PostWysłany: Pon Mar 29, 2004 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehehe Smile a jaka mieszanke stosujesz na KMnO4?
Ja zwykle:
KMnO4 - 50%
Al - 25%
Mg - 25%
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mesjash



Dołączył: 07 Sty 2004
Posty: 47
Skąd: Skądinąd jakkolwiek się to pisze :]

PostWysłany: Wto Mar 30, 2004 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja daje wagowo 70% KmnO4 i 30% Pamu lub Mg lub Al do petard daje 65% KMnO4 20 % Al ( lub Mg, Pam) i 15 % siarki.
Pozdrawiam

_________________
Niektórzy kreują momenty prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które inni obchodzą.
GG3422922
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trecker



Dołączył: 13 Mar 2004
Posty: 30

PostWysłany: Wto Mar 30, 2004 4:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podobno Mg z niezbyt czysta siarka moze samozapln spowodowac?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mesjash



Dołączył: 07 Sty 2004
Posty: 47
Skąd: Skądinąd jakkolwiek się to pisze :]

PostWysłany: Wto Mar 30, 2004 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kto by sie tym przejmowal Cool Chloran (V) potasu z siarka tez jest czoly strasznie a nik sietym specjalnie nie przejmoje. Po prostu odpalasz od razu po zrobieniu i lapki masz cale.
Ps ale tu chyba chodzu ci o kwiat siarczany bo on jest niraz zanieczyszczony tlenkami siarki. (Lepiej używać zmielonej siarki rombowej[zmielonej] ona ich nie zawiera ... raczej)
Pozdrawiam

_________________
Niektórzy kreują momenty prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które inni obchodzą.
GG3422922
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP