Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Fa³szywa karmelka

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Paliwa rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Nie Mar 21, 2004 6:46 pm    Temat postu: Fa³szywa karmelka Odpowiedz z cytatem

K³aniam siê piêknie Very Happy Exclamation
Troll_u napisa³:
Szutek napisa³:
Ja to robie w gara¿u i gdyby wogle to siê zapali to nikt by mnie za to nie zabi³(raz jusz siê zapali³o mi ale w innych okoliczno¶ciach)Opisa³em wszystko jak trzeba nie powinno zapaliæ siê jak bêdzie siê ci±gle mieszaæ ja to robi³em z kolega on miesza³ a ja pakowa³em do silnikow



Gdyby ci sie zapali³o co¶ innego w gara¿u to mo¿liwe ze nikt by cie nigdy nie znalaz³ a nie zabi³... - to by³o poza konkursem,

A teraz to o co mi chodzi. Kermit, a moze przedstawisz na forum co¶ o fa³szywej karmelce?? Ostatnio testowa³em to mi wyszed³ fajny silnik... Wiêc kermit, z³am tajemnice i napisz cos o Fa³szywej Karmelce:)


Troche w innym temacie pojawi³ siê ten post ale skoro dotyczy paliw to odpowiadam na niego w tej w³a¶nie komnacie.

Co mnie do tego sk³ania?
wydaje mi siê, ¿e najwa¿niejsze to wyobra¼nia, a tej chyba niektórym u¿ytkownikom niestety brakuje, czego konsekwencje mog± byæ tragiczne, o czym od czasu do czasu nie omieszkaj± opinii publicznej poinformowaæ masmedia.
Aby wiêc wyja¶niæ sobie parê spraw:
Paliwko C35S ma ju¿ 37 lat, a jak do tej pory uda³o mi siê zachowaæ w dobrej kondycji macki i czó³ki.
Ale nigdy nie robi³em go w wiêkszej ilo¶ci jednorazowo ni¿ 100g.
Mo¿ecie mnie nazywaæ cykorantem ale ja wolê powiedzenie
NIEBOJA WLKI ZJAD£Y
a niestety do mieszanek pirotechnicznych trzeba zawsze podchodziæ ze szczególn± ostro¿no¶ci±.
Dlatego zdecydowa³em siê ujawniæ ten sposób wykonania paliwa na publicznym forum, pod warunkiem jednak zachowania zdrowego rozs±dku, przez tych którzy z niego bêd± korzystali.

Fa³szywa Karmelka

Metod± t± mo¿na elaborowaæ mieszanki pirotechnicznene o wysokiej temperatyrze zap³onu i sk³adaj±ce siê z substancii o zmiennej z temperatur± rozpuszczalno¶ci w wodzie. Szczególnie mieszanki zawieraj±cye saletrê potasow±.

Potrzebna aparatura:
³a¼nia wodna

Wykonanie:

1. Mieszankê nawil¿amy niewielk± ilo¶ci± wody ( jedna kropla na 1 gram mieszanki )

2. Ma³ymi porcjami ogrzewamy nawilzon± mieszankê na ³a¼ni wodnej czêsto mieszaj±c , a¿ do wyparowania dodanej wody.
Podczas ogrzewania pocz±tkowo nastêpuje up³ynnienie mieszanki ze wzglêdu na rozpuszczanie siê du¿ej ilo¶ci saletry w dodanej wodzie, a pó¼niej mieszanka gêstnieje i dochodzi do jej granulacji.

3. Nie dopuszczaj±c do granulacji nale¿y porcjê mieszanki przenie¶æ do korpusu silnika i ugnie¶æ.
Po ostygniêciu nastêpuje silne utwardzenie na skutek wydzielenia siê nadmiaru rozpuszczonej saletry.

4. Po za³adowaniu ca³o¶æ nale¿y jeszcze przesuszyæ.

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"


Ostatnio zmieniony przez dziadek kermit dnia Pon Mar 22, 2004 9:11 am, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Troll_u



Do³±czy³: 21 Kwi 2003
Posty: 110
Sk±d: stolica

PostWys³any: Pon Mar 22, 2004 7:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to paliwko robi³em i jest bardzo fajne, twarde jak cholera Smile i bia³e przede wszystkim Smile Polecam, przede wszytkim dlatego ¿e jest ³atwiejsze w przygotowaniu a osi±gami niewiele sie ró¿ni od karmelki, a wg kermita niekótre parametry ma nawet lepsze:)
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Iron



Do³±czy³: 22 Maj 2004
Posty: 24

PostWys³any: Pi± Cze 18, 2004 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszytko by³o by dobrze tyko jest jeden ma³u problem, nie ka¿dy ma dostemp do ³a¼ni wodnej
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
jaskiniowiec



Do³±czy³: 22 Lut 2004
Posty: 597
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Pi± Cze 18, 2004 5:10 pm    Temat postu: Co?!!! Odpowiedz z cytatem

Iron, dajesz tylko dowód na to, ¿e nie wiesz co to ³a¼nia wodna. Wiêc t³umaczê: £a¼nia wodna to takie cu¶, co pomiêdzy przestrzeni± robocz± a elementem grzejnym ma warstwê wody, która wrz±c nie dopuszcza do przekroczenia 100 stopni. Praktycznie: Jak do garnka z wod± wsadzisz drugi, mniejszy garnek i ca³o¶æ postawisz na gazie, to gdy woda w garnku wiêkszym bêdzie siê gotowaæ, w mniejszym robisz karmelkê. Nie ma bolca, ¿eby¶ przegrza³. Pilnuj tylko, ¿eby Ci siê woda nie wygotowa³a.
P.S.1 Dwa garnki i wodê my¶lê, ¿e masz? Laughing
P.S.2 Dla tych wszystkich dociekliwych: Wiem, ¿e gbyby trzymaæ wodê pod ci¶nieniem, lub rozpu¶ciæ w niej jak±¶ sól, to mo¿na przekroczyæ 100 stopni i dalej (?) jest to ³a¼nia wodna. Cool
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Ma³y



Do³±czy³: 31 Sie 2002
Posty: 193
Sk±d: kraków

PostWys³any: Sob Cze 19, 2004 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam !
Jak nie chcesz kombinowac to sobie kup specyjalny garnek do gotowania mleka którego" konstrukcja" -to jest w³a¶nie ³a¿nia wodna.

_________________
Ma³y
..."Jak mam czas to siedzê i my¶lê jak nie mam czasu to tylko siedzê"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Wto Lip 20, 2004 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K³aniam siê piêknie Very Happy Exclamation
Jedno zastrze¿enie Exclamation
Jednak siê na mniejsze silniki nadaje bo za szybko siê spala i rozpetardza!
Mo¿ê mi siê uda opanowaæ ten efekt ale narazie na du¿e silniki nie radzê bo du¿ê BUUUm wyjdzie niestety Crying or Very sad

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Greegor



Do³±czy³: 30 Gru 2004
Posty: 6

PostWys³any: Pi± Sty 07, 2005 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam 2 pytania.
pierwsze(to wa¿niejsze;p). Karmelka wychodzi³a mi dobra, teraz chcia³em spróbowaæ zrobiæ "to". zrobi³em wszystko piêknie, jak w opisie, po chwili wyla³em na tacke, po lekkim ostygniêciu ulepi³em kulkê, pó¼niej wa³ek i przebi³em wyka³aczk±. schnie mi to 20 minut dalej jest plastyczne. pomy¶la³em sobie, ¿e pewnie ca³a woda jeszcze nie wyparowa³a. zrobi³em jeszcze raz, chwila nieuwagi, i mi sie to powoli ju¿ karmelizowaæ zaczê³o... czemu tak siê dzieje?
a 2 pytanie to: Czemu u¿ywaæ akurat fa³szywej karmelki? jest w czym¶ lepsza od tej zwyk³ej?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Minik



Do³±czy³: 10 Lip 2004
Posty: 19
Sk±d: Bochnia

PostWys³any: Czw Lut 24, 2005 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze¶æ!
Cytat:
Czemu u¿ywaæ akurat fa³szywej karmelki? jest w czym¶ lepsza od tej zwyk³ej?

Tak jest, parametry spalania s± podobne a robi siê j± troche ³atwiej. Dzisiaj sobie tak± zrobi³em z my¶l± o ¶wiecy dymnej. Odmierzy³em saletre i cukier, zmiesza³em sprawdzi³em czy czego¶ nie da³em za du¿o, by³o ok. Da³em wody, pogotowa³em, zdj±³em z ognia i sie okaza³o ¿e nie chce wyschn±æ, wiêc rozkruszy³em i wyszuszy³em dok³adnie. Ugniot³em w pude³ku po filmie i spali³o siê to w 0,5 sekundy tworz±c kule ognia ¶rednicy 1 metra Shocked. Nawet zrobi³em na tym petarde cystofow± która nie¼le BOOM-nê³a. A najwa¿niejsze jest to, ¿e karmelek by³ w niej ubity Shocked Wiêc mysle ze nawet lepiej robiæ bia³± karmelke ni¿ nara¿aæ siê na jej zap³on. Jutro postaram siê zrobiæ jeszcze jedn± TAK DOBR¡ bia³± karmelke bo my¶le, ¿e mo¿na by jej uzyæ nawet do wyrzutni gwiazdek i szelek Rolling Eyes



Narazie
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
jaskiniowiec



Do³±czy³: 22 Lut 2004
Posty: 597
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Czw Mar 03, 2005 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je¶li mieszanka mia³a konsystencjê papki, to w ogóle to jest do d....Bo po pierwsze: sch³o Ci to bêdzie kupê czasu, po drugie: jak wyschnie bêdzie mia³o mniejsz± objêto¶æ i masz ryzyko pêkania bloku paliwa, zapalenia siê paliwka od strony ¶cianek korpusu. itp. Jak dobrze wysuszysz, mo¿esz mieæ jeeeep, jak ¼le wysuszysz, to bêdzie kopciæ i pluæ szajsem.
Je¶li ubijasz paliwko na wodzie, to we¼ spryskiwacz, i rozsypane np. na papierze paliwko LEKKO tylko nawil¿ z rozpylacza. Potem daj je do s³oika i zostaw zakrêcone na jeden dzieñ. Wtedy wilgoæ rozejdzie siê równo po ca³ym paliwku. Potem ubij MOCNO w korpusie i wysusz. Powinno byæ dobrze.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Wto Cze 27, 2006 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Otó¿ zrobi³em swoisty update fa³szywej karmelki kermita Wink (pierwsza próba obiecuj±ca)

Krótko opiszê pierwsze spostrze¿enia pali siê Wink ufff a powa¿nie wygl±da zachêcaj±co ale o tym pó¼niej jak zrobiê wiêcej testów.

To unowocze¶nienie polega na tym, i¿ jako lepiszcza u¿y³em szelaku.

Sk³ad:

32,5g KNO3
15g Cukru
2,5g szelak

szelak zosta³ rozpuszczony w gor±cym etanolu oko³o 10ml a cukier z saletr± zmielony w m³ynie kulowym po dodaniu roztworu szelaku wszystko wygniecione tworzy konsystencjê ciasta jakby kruchego (mniam;-) )

Suszy siê nawet w te upa³y do¶æ d³ugo, ale my¶lê, ¿e jest to ciekawa alternatywa ziarno wychodzi do¶æ twarde jednak muszê przetestowaæ wszystkie aspekty zajmie to trochê, wiêc je¶li kto¶ posiada szelak i ochotê do testów to zapraszam do wspó³pracy omówimy, co i jak i podzielimy siê prac±.

Pozdrawiam maxlam

Dodano-> maxlam

Dzi¶ kolejna próba jest nie¼le paliwo wydaje siê dobre do zastosowania ziarno po ca³kowitym wyschniêciu jest twarde i nie jest kruche wytrzyma³o¶æ podobna do karmelka. Jedynym problemem jest konieczno¶æ zastosowania dobrego zapalnika gdy¿ paliwo ciê¿ko rozpaliæ to znaczy ma tak± tendencjê za³apuje szybciutko spala siê w mgnieniu oka i ga¶nie na powierzchni, ale jak siê rozpali to nic nie jest w stanie ugasiæ Wink spala siê z ciemnym dymem (oczywi¶cie mowa jest o spalaniu na otwartym powietrzu) próby zastosowania w silniku ju¿ wkrótce, ale my¶lê, ¿e efekt bêdzie porównywalny z karmelkiem.
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Paliwa rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP