Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Papier do nawijania rurek/korpusów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Narzędziownia pirotechnika
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Spanner



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWysłany: Wto Lut 01, 2011 11:04 am    Temat postu: Papier do nawijania rurek/korpusów Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam do was pytanie, który papier jest najlepszy do nawijania rurek.
Z allegro sobie wytypowałem:
1 Najzwyklejszy szary papie pakowy prążkowany - natron http://allegro.pl/papier-do-pakowania-pakowy-1-m-50-m-natron-i1432413583.html
Gramatura= 40g/m^2

2. Papier pakowy kraft - http://allegro.pl/papier-pakowy-kraft-80g-m-50cm-x-50m-rolka-i1423311168.html
Gramatura=80g/m^2

3. Papier pakowy szary celulozowy -http://allegro.pl/itax-papier-pakowy-szary-celulozowy-70g-ark-5kg-i1434021026.html
Gramatura=70g/m^2

4. Papier pakowy kredowy http://allegro.pl/papier-pakowy-kredowy-80g-5kg-hurt-jakosc-leedo-i1399428979.html
Gramatura=80g/m^2

Rurki będą nawijane na trzpieniach o średnicy od 6mm do 20mm . Jako klej wikol/woda lub szkło wodne. Fajnie by było gdyby się nadawał też do oklejania cylindryków lub kulistych.

Jeśli ktoś miał do czynienia z którymkolwiek papierem to niech się wypowie tutaj.


Dostałem dziś tego krafta i jest całkiem całkiem Mógłby być trochę grubszy ale jest ok. Szkoda że w arkuszach nie sprzedają. Rurki wychodzą ładne i równe.
Mam jednak jeden problem który się zawsze powtarza. Gdy nawijam pasek szerokości np.7cm na pręt, to po kilku centymetrach taśma papierowa zbacza z kursu i powstaje rurka o długości 7,5-8 cm z nierównymi krawędziami . Jak temu zaradzić?

Pozdrawiam, Spanner

_________________
Niebo to płótno ja trzymam pędzel ale nie umiem malować wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
technik



Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 11
Skąd: Radom

PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też miałem kiedyś problem z równym zwijaniem rozwiązanie jest bardzo proste:
Pręt kładziemy parę centymetrów od porządku kartki, następnie składamy początek tak żeby przykryć pręt, wyrównujemy z krawędziami kartki i sklejamy. Później pozostaje nam tylko zrolować resztę na pręcie i gotowe. Ewentualne odchyłki są minimalne

Ten sposób dobrze ukazują pierwsze minuty tego filmu
http://www.youtube.com/watch?v=VB-1txW0HMw&feature=related
Jedynym warunkiem jest równe przycięcie papieru.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
A_O
Gość





PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeden film i tyle info co w połowie wiadomości tego forum. Gdybym widział to 20 lat temu, miałby większe szanse na sukces :-0

Rurki jedne robione są na sucho, drugie na pół mokro. Dziwne, że nie stosują maszyn bo widziałem taką jak tokarka i człowiek nie miał szans z nią się równać. Widać cena robocizny w Chinach nie odgrywa większej roli.

Net jest niesamowity Rolling Eyes

A.
Powrót do góry
Macex111



Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 76
Skąd: się tu wziąłem ??

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaiste chodziło o to

http://www.youtube.com/watch?v=UtO1CrAM5Bc&feature=related
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Cycu



Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 21

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Przepraszam ze nie na temat.

Jeśli chodzi o maszyny do produkcji fajerwerków to proszę zajrzyjcie na TA stronę jest tam takie sprytne urządzenie do owijania szelek. Podziwiam Ich za pomysłowość.

Pozdrawiam

_________________
Ja tego nie pisałem Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lahire22



Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 42

PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc trzeba zmienić majstra Laughing Nie obraź się ,ale mając nawet te wszystkie niedoskonałości ,które zostały tu poruszone można zrobić tę zwijkę bez problemów.Po prostu musisz ciągle korygować ewentualne skręcenia.Tą ekierką musisz badać np. co jeden obrót.Potrenujesz i i takie problemy przestana być kłopotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
A_O
Gość





PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spanner napisał:
Ja próbuję tak jak Chińczycy a także normalnie i mi nie chcą wychodzić te rurki.


Czy papier masz tak sam gruby jak skośnoocy ?. Na oko ma 150 - 200 g/m^2.
Tak gruby papier wymaga jeszcze jednej operacji czego na filmie nie pokazano.
Na 12 h przed pracą, sterta papieru musi być spryskana wodą a potem sterta przykryta folią aby wilgoć się wyrównała.

A.
Powrót do góry
lahire22



Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 42

PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli została Ci falda to znaczy ,ze skorygowałeś za późno.Musisz do tematu podejść spokojnie(trening czyni mistrza).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
A_O
Gość





PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spanner napisał:
Papier (kraft) ma gramaturę 80g/m^2 .


A gdzie to wyczytałeś na filmiku, że to kraft i jeszcze 80 g/m^2 .

Jeśli to Twój papier, to tylko tulejka robiona na mokro wyjdzie na oko git, o ile jeszcze przejdzie operację satynowania. Pisze o tulejkach wytrzymałych bo te na sucho też wychodzą git.

Nic dziwnego, że git Ci nie wychodzi bo nie może. Piszę o tulejce pięknej na oko, bez żadnego pęcherza, świecąca powierzchnia.

A.
Powrót do góry
pj151900
Dostęp próbny


Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 10
Skąd: Ziemia

PostWysłany: Nie Sty 01, 2012 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłem fajny filmik o amatorskiej nawijarce do rurek,przy okazji gościu tłumaczy z jakiego papieru nawija rurki.
www.youtube.com/watch?v=2ebJvT7eOWU

Czy orientuje się ktoś gdzie można dostać papier kraft w rolach o wyższych gramaturach niż 80g/m2 ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Samura



Dołączył: 20 Kwi 2012
Posty: 1
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2012 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

netuno.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=532&category_id=70&option=com_virtuemart&Itemid=69


może tu uda Ci się kupić...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Narzędziownia pirotechnika Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP