Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wypadki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zaxst



Dołączył: 23 Sty 2015
Posty: 47
Skąd: Pomorskie

PostWysłany: Pią Paź 21, 2016 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piękny kanał hack Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Achtung



Dołączył: 26 Lut 2003
Posty: 317
Skąd: Londyn

PostWysłany: Nie Paź 23, 2016 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaxst napisał:
Wypadków miałem kilka ale na szczęście gdy do tego nastąpiło nie bawiłem się niczym wybuchowym a tylko palącym się bądź żrącym .
Wypiszę wszystkie większe z dziedziny techniko-pirotechniki :

1. Testowy karmelek z opiłkami żelaza i węglem zaczął się palić w garnku ok. 300 gram cały dom zadymiony oraz czarny okap.

2. Rozsypanie wodorotlenku sodu po domu i latanie od wanny w której się płukałem bo piekło strasznie do pokoju i mopa którym wycierałem wodorotlenek którego granulki się rozpuściły na podłodze i w szafkach . Doszło do tego w sposób taki że nie dokręciłem jego zakrętki w pewnym momencie gdy chciałem porobić wodór przy minimalnym dotknięciu rozsypał się po całym pokoju i w ok. 30 sekund rozpuścił tworząc żrące plamy . Do dziś mam dziury w szafkach i niektórych rzeczach które się znajdowały w nich. Na szczęście obyło się bez długotrwałych ran.

3. Próba spłonek. Gdy byłem bardzo młodym elektro-pirotechnikiem to robiłem mini spłonki do saletry z cukrem żeby zaimponować znajomym że klikając jeden guziczek nagle zaczyna płonąć stosik saletry Smile Niestety jako iż moje pojęcie z elektroniką było bardzo podstawowe stwierdziłem że wystestuję ją podłączając ją do prądu 240 volt (tego z gniazdka) oczywiście nie robiłem tego świadomie bo zawsze ucinałem kabelki z zasilaczy do telefonów z transformatorami a ten był bez (chyba był od lampki jakiejś) podłączyłem do prądu spłonkę trzymałem w rękach bo była źle dokręcona i chciałem dokręcić kabelki naglę czuje delikatne kopnięcie prądem odskakuję, 0,5 sek później wielkie wyładowanie iskry lecą po całym biurku a ja ledwo dysząc ze strachu wyłączam korki by nie dotykać gniazdka . Na szczęście nic mi nie było ale mogło być o wiele gorzej .

4. Próbowałem z kolegą zrobić działo ziemniaczane na OFF'a z butelek 5 litrów. Zaczęliśmy od testu jaki efekt będzie jak odpalimy offa w takim pojemniku ,niestety kolega źle trzymał butlę i cały strumień gorących gazów poszedł mi w dłoń była nie sprawna przez miesiąc (Poparzenia Stopnia 2'giego)
Tu wygląd dłoni po tym zdarzeniu (Dla odważnych Very Happy) : http://imgur.com/a/JzTsN

Chciałem jeszcze powiedzieć coś co zauważyłem podczas tych wszystkich wypadków to to że bardzo szybko nabrałem do tych wszystkich rzeczy więcej szacunku ,i pirotechniki zacząłem się trochę bać nawet czarnego prochu karmelku nie robiłem po tym wydarzeniu przez rok mimo iż składniki miałem pod dostatkiem . Bałem się także elektryki której nie dotykałem przez ok. pół roku ,jednym słowem wiele się podczas tych wpadek nauczyłem. Pozdrawiam i pamiętajcie że trzeba uważać przy naszym hobby !



jak widać selekcja naturalna jest bardzo pobłażliwa...

_________________
wierzący nie praktykujący Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zaxst



Dołączył: 23 Sty 2015
Posty: 47
Skąd: Pomorskie

PostWysłany: Nie Paź 23, 2016 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Achtung Z selekcją naturalną da się dogadać ,ja na przykład pod stołem kilka złotych jej dałem. A na poważnie to wszystkie te wypadki były ok. 2 lata temu także jest szansa że mi coś w między czasie do głowy przybyło Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B&G



Dołączył: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Skąd: Uć

PostWysłany: Nie Sty 01, 2017 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba nie był najlepszy rok...
http://olsztyn.onet.pl/zmarl-mezczyzna-ranny-w-wybuchu-w-hurtowni-fajerwerkow/9rdtm5
http://wawalove.pl/Wybuch-fajerwerkow-w-Lomiankach-Pod-gruzami-odnaleziono-cialo-kobiety-a25167

nie tylko u nas zresztą:
http://www.tvp.info/28303260/eksplozja-fajerwerkow-w-meksyku-wiele-ofiar

To tak ku przestrodze dla tych, którzy nie wiedzą z czym mają przyjemność.
W szczególności wpis dedykuję osobom które są odpowiedzialne za sprzedaż pirotechniki w dyskontach. Przeważnie stoiska zlokalizowane są przy wyjściach, żeby klienci nie mieli żadnych szans w gęstym gryzącym dymie wydostać się z pułapki. Ciekawe ile osób musi zginąć, żeby do pazernych półmózgów coś dotarło?!

_________________
www.fabrykaognia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Strona 15 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP